Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

Falco.araea

Mrazík "Vypněte tu hnusnou bolševickou propagandu," ozývá se každoročně z babiččina pokoje, když si na Vánoce pustíme Mrazíka. Na druhou stranu je to ona, kdo mě zasvětil do světa Krásy nesmírné, to jest Ivánků, bohatýrů, co chodí do světa volky nevolky, žabek careven, bab Jag a podobných a já pro to mám prostě slabost. Mrazík je prostě dokonalá pohádka přímo prošpikovaná skvělými hláškami. A přiznejme si - kdo aspoň jednou za život jednu z těch hlášek nepoužil, nebo si nezanotoval Váňo Váňo Ivane? ()

Miagy

zaujímavé hodnotenie, toto je jeden z mála filmov kde sa tak s mojimi obľúbenými užívateľmi nezhodnem...rozporuplné hodnotenie. Ja som dal 5*. film možno nemé kvality amerického/európskeho rozmeru, avšak je to (aspoň na SVK) pomerne kultový film, ktorý "každý videl". Každý povie, že "zase Mrázik ?!" ale každý si ho pri chrúmaní kešu orieškov a šuhajd pozrie. Tým som si istý. ()

Bobbles

Přála bych si zažít jedny jediné vánoce bez toho, abych nemusela s kyselým výrazem ve tváři prohlížet televizní program a říkat si - bože už zase ten Mrazík :-\ ()

Basso

Na túto klasiku sa môžem pozerať každé Vianoce a stále ma to nemôže prestať baviť. Aj keď už dopredu viem, čo sa stane, stále ma dokáže nadchnúť to, že "Súdruhovia" natočili takýto schopný film. K úplnému zisku hviezd chýbala len menej prehnaná rozprávkovosť. Dajme tomu, že tá piata je tá Červená :D ()

Voorhees

Absolutní pohádkové klišé a naprostej unikát. Unikát v čem? Dabing mě donutil přidat hvězdu, vážně zkuste originál a utečete(Díky Golfisto). Jinak průměrná pohádk s nijak neobyčejnym dějem a co se mi na ní líbí je ta neustálá pozitivní nálada. Nadruhou stranu děti možná ocení i "morální" Poučení. ()

zuzka236

Klasická rozprávka z Ruska, bez ktorej si neviem predstaviť vianočné sviatky. Vianoce bez deda Mrázika, Nastenky, zlej Marfy a psíka Ťapka by boli pre mňa o ničom, toto je už stará klasika, na ktorú som si zvykla. Nemusím vidieť ani Tri oriešky pre Popolušku, či Perinbabu, ale toto ruské dielo by mi chýbalo. ()

TaNya_

Já nějak nevím, u nás v rodině tu pohádku buď přímo nesnáší nebo se jí smějou. Jako děcko vás to ovlivní, takže si Mrazíka asi nikdy vyloženě nezamiluju. ()

departed

Sorry, ale jestli je tohle kult, tak jde nejspíš o kult kinematografických hoven. Zařadit do žánru WTF, pobrečet si nad ztracenou hoďkou a jít dál. ()

ForGump

50% převážně za náš špičkový dabing, jinak Mrazíka považuji za ošklivou pohádku a čiré sovětské zlo. ()

Scraffy

Dobrá vianočná rozprávka, ktorá sa stala kultom k našim vianociam. Sú tam nejaké dobré veci, ktoré sa budú ešte dlho pamätať a hlavne tam je nezabudnuteľný Georgij Milljar v roli Baby Jagy. No aj cez to tomu musím dať priemer, pretože až tak dobré to nie je a je to skôr otravné. A tiež tomu zráža na mojom hodnotení aj fakt, že sa to vysiela každé vianoce a tým pádom sa z toho stalo obohrané dielo. Škoda. ()

IvonaK

K této pohádce jsem se vracela každým rokem, ale čeho je moc toho je příliš a už mi tento film oči nebere, ale i přesto tuto pohádku považuji za nezapomenutelný klenot a opravdu se nedivím že ji dávají každým rokem. Ještě tedˇ se mi honí hlavou: Vyrostla štíhlá jedlička od jara do zimy... A ty barevné drahokamy v té pohádce byly úžasné a kostýmy herců též. A u řady herců se i divím že dosáhli tak vysokého věku když tenkrát nebyla ta medicína tak rozšířená jak v současnosti. ()

Shitonit

Geniální. To nenatočili rusáci ale Mimoni. V Hlavní roli: Mimoň Ivánek, mimoň Nástěnka, mimoň Marfuška, mimoň starej děd Maróz, a další.. Mimoni. A já jsem z toho taky mimoň. Za hrst prdů natočeno v době hlubokého středověku, a navěky věků to kdykoli napráská kdejaký miliardový píčovině. Takhle se dělá byznys. ()

SONY_

„Ha! Ivan!“ Mrazík neodmyslitelně patří k mému vánočnímu programu, tahle ruská pohádka je legendární a vždycky na ní koukám rád. Kdo by se taky nechtěl koukat na všechny ty Ivánkovy dobrodružství s loupežníky, s vtipnou Babuškou Jaguškou nebo s kouzelným dědečkem Hříbečkem. (A ano, jedná se o (po)vánoční pohádku, takže nechápu, jak ji může televize Nova vysílat i v půlce roku.) /90%/ ()

hrumsrt

Generace mých rodičů má jasno, která pohádka je nejlepší... K mému překvapení je to právě tenhle Morozko. Mně to vždy nechává chladným, ač už proto, že je všechny prvky už jsem tak nějak viděl, či že ten ruský způsob je na mě až moc surový. Dodnes se mi nelíbí, jak se Ivan zachoval k Nastěnce a ona mu to, tak jako vždy, naivně odkýve. Co je ale super jsou ty "pohádkové postavy" - Ježibaba s famózním dabingem, tupý loupežníci, či šibalský Dědeček Hříbeček. Není to až tak výborný, ale i po dvacáté se u toho zasměji... Jednoznačně je to nejlepší, co filmová tvorba SSSR světu dala (i vůbec obecně celé SSSR)! 75% ()