Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

Nessos

Kdybych to byl býval viděl jenom párkrát..leč pravda je jinde. Mrazík trpí neustálým opakováním, které bude trvat snad a do skonání světa. ()

bleskaMeryl

No tak tedy.... jinak než 100% dát nemohu! To by mi musela ruka upadnout! Prostě je to pohádka se kterou jsem rostla. Samozřejmě jsem se projektovala do chudáka Nastěnky, a posléze potají doufala, že také potkám svého Ivánka, který o mě bude tak hodně stát, že se nezalekne ani baby Jagy... Jo, jo, milé dívenky, životní realita je o dost jiná než pohádky. Ale bez nich by byl svět o tolik chudší! Takže tenhle koktejl namíchaný z osvědčených ingrediencí a promíchaný trochu podnapilým ruským barmanem je to pravé ořechové pro dívčí snění. 8-)) ()

Krahulda

Toto je snad nejhezčí ruská pohádka, kterou znám. Zhlédl jsem film i v originálním znění s titulky a musím říci, že je to něco strašného, proto jsem velmi rád za český dabing, který pohádce dodal více půvabu a kouzla. ()

helrohir

Každoročná vianočná klasika. Je to fajn rozprávka, ale v detstve som sa jej dosť bál, pretože tie neprirodzené ruské tváre sú naozaj desivé. ()

henrycruel

Jedna z mála věcí, která se soudruhům ze Sovětského svazu povedla, i když každoroční opakování mě už dovádí k šílenství! ()

borohub

To je taková krávovina až je to dobrý. Je pravda, že to není ten typ filmu na který bys mohl čumět vícekrát za rok, ale prostě jednou do roka na Vánoce proč ne.. Na to že je to ze SSSR a je to téměř 50 let starý tak i efekty to není tak žalostné a srovnatelné s filmy z USA.. No nic, poctivé 4 hvězdy si to zaslouží.. 80% ()

lolaloka

Po roce 1989 Mrazíka několik let nedávali. Tenkrát jsme ještě neměli video a Mrazíka jsme několik let neviděli. Pamatuju si, jak jsem byla šťastná, když ho po letech opět televize nabídla, všechno šlo stranou a já si těch 80 minut užívala jako malý dítě. Samozřejmě dabing je přímo geniální, ale i samotná zápletka, humorné scény, všechny postavy jsou kouzelné - žádná není nadbytečná, hudba a kus nostalgie...to vše si zaslouží pět hvězd. Vůbec mi nevadí, že ho každý rok dávají, dívat se pokaždé nemusím a vysílají to hlavně pro děti, kterým se pohádka taky líbí. A nikdo nemůže za to, že už jsme pardálové, kteří to viděli téměř 30x. Nechápu, jak někdo dává nižší hodnocení jen proto, že to viděl mnohokrát. ()

kolik27 odpad!

Obdoba televizních novin, jen blbej režimovej zvyk, kterej byl tak dlouho vtloukán lidem do hlav, až se z části povedlo .... ()

Wooke

Rusi vždy boli a aj budú blázni a toto je len dôkazom ich šialenosti. Mrázik bol plný zvláštneho humoru, ktorý malé dieťa niekedy ani nepostrehne, no čím ste starší, tým viac vás dostáva. Inak dokonalá rozprávka na zimu a klasika, ktorú snáď videl každý, takže nie je čo riešiť. ()

kaktusacek13

Legendární ruská pohádka, bez které by Vánoce nebyly Vánocemi. Jen jedna malá připomínka: viděla jsem jinou ruskou pohádku, ve které byli stejní herci a podobné rekvizity. ()

Brano

Kultová ruská rozprávka, ktorú si každý rok cez sviatky rád pozriem. Výborné hlášky, ktorej na kvalite pridáva slovenský dabing. Stará klasika, ktorá sa dá pozrieť znova a znova. ()

marek29

Mrazák :D Co dodat? Ruská klasika, 14letá Nastěnka a její první kiss, pohádka tak lidová až se z toho hvězdy v sovětském svazu znovu červenají. Je tam pár dobrých scén. Jako celek nemám chuť si ji pustit už dobrých 5 let minimálně. Uvidíme co bude dál. Zatím 3 z 5 Edit po pár letech to nebylo špatné 4 z 5. Digitální vyšperkovaná verze tomu dodala punc. ()

mrclTV

Vždy som sa na Vianoce tešil na Mrázika, neskutočná zimná klasika. Až s odstupom času sa snažím nepriznať si, že je to v skutočnosti riadne strelená somarinka (ale keď som mal 7 rokov, také veci som neriešil). Asi som hlupak stary a šije mi. :D ()

RigorMortis

Vianočná klasika s milým deduškom Mrázikom, Ivanom a krásnou Nasťou. No ak to vidíte v TV každý boží rok, máte chuť vyhodiť telku von oknom. Aapoň ja. ()

MirkaP

V českých zemích je tato pohádka legendární, a to zejména díky úžasnému dabingu. Nejméně jednu hlášku zná snad každý. Filmová pohádka, která nepotřebuje obraz. /// Ha, Ivan! Kár kár! To jsou ty naše klacky! Kožíšek je jako nový, ať mi ho vrátíš! Je ti teplo, děvče? ()