Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

dražis

Nechápu to všeobecné nadšení. Asi to bude tim, že nás touhle kýčovitou kravinou páni z československé televize potažmo z tv nova bombardují rok co rok nejen o Vánocích a pak tedy platí úměra čím více tím lépe. Ale ne u mě. ()

worm14 odpad!

Panebože lidi neblázněte! Nechápu jak to může mít tak vysoké hodnocení...napadá mě snad jenom nostalgie po dobách minulých... ()

matoon97

Čo sa vám na tých rozprávočkách tak páči? Veď sú úplne trápne a so slabým dejom. ,,Čo ti šie starý?" - jediný výrok na ktorom som sa zasmial, ten u mňa zachránil celý film, inak by som dal ,,odpad!". ()

SB

Zkoušel sem zvukové stopy: ruština - je jalová, nedivím se, že v Rusku je pohádka skoro neznámá; slovenština - děs, nekoukatelné; čeština - výborný dabing, díky němuž je u nás Mrazík oblíbený, bez něj o prdu. Ty 3 * dávám české verzi! ()

tremors

Totálně nudná ruská rádobypohádka.Nevím, jak tomu může dát tolik lidí pět hvězdiček. Ale občas problesky na povrch zábavné momenty. ()

Toumyk

Dříve jsem se na to koukal rád a miloval to, ale dnes? Jsem naprosto znechucen onou pravidelností se kterou se objevuje na obrazovkách...už druhým rokum jsem "silvestrovského" Mrazíka na TV Nova vypustil. Fakt je, že už to zas ta léta znám skoro nazpaměť takže už na to koukat opravdu moc nemusím. Ovšem nic tomu nevezve to, že je to legendární pohádka. ()

GoldenGecko

Tak tohle je jedna z nejklasičtějších pohádek Vánoc ( ještě než s ní začli tak komerčně vymetat). Příběh upřímný a milý (jako snad kažná pohádka), pohádka je to dechberoucí. Smějete se u ní, bojíte se u ní, napíná vás, rozesmutní vás a nakonec vás na saních doveze až na svatbu. ()

Audrey.H

srdcovka, kterou člověk může sledovat každé Vánoce...souhlasím se všemi, že český dabing je naprosto bezkonkurenční... ()

moviepill

Rozprávka, v ktorej sa ani slovkom nespomenú Vianoce, a predsa sa na Vianoce hodí takmer dokonale. Jednoduchý príbeh, krásna Nastenka, nádherná zimná príroda a pre mňa kultová hudba robia z Mrázika filmovú legendu. A musím dodať - hoci je to vážne otázka vkusu - že slovenský dabing je lepší. :-) ()

Danulinda

Sice asi jediná pohádka, která se Rusům skutečně povedla, avšak stojí opravdu za to - skvělý scénář, výborní herci a třešnička na dortu pan Filipovský k tomu. Jedna z mých nejoblíbenějších hraných nečeských pohádek. ()

VirglCZ

Tahle úžasná sovětská klasika pobaví snad pokaždé a vlastně se na ni dívám povinně každé vánoce...ano je to naivní, a plné hodnocení si to dozajista nezaslouží, ale za Filipovského Šufír, šalfír, nemůžu jinak...Docela mě překvapilo, že v Rusku si tato pohádka takovou oblibu zdaleka nezískala. ()

walkingdead

Vánoční klasika s geniálním českým dabingem - právem se cena pro nejlepšího českého dabéra jmenuje po panu Františku Filipovském. ()

megajalec

Hrozne sa hanbím. Mrázika som videl prvýkrát až teraz, v mojich 29 rokoch...Aspoň konečne chápem, odkiaľ majú Horkýže slíže hlášky: "Dievčatá, čo dobrého vám môžem spraviť?" alebo: "a teba dedo starý, za čo mám ťahať?" :) ()