Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

xpaja

Po stopadesáté repríze už Mrazíka spíš nesnáším. Ale jako dítě jsem ho měl rád a každý rok jsem se na něj těšil. V CZ je Mrazík kultovní záležitostí, ale docela by mě zajímalo proč? Nejspíš díky skvělému dabingu a mnoha zlidovělým hláškám. Jelikož je ta kultovnost a znalost různých hlášek všudypřítomná, jistě se udrží i pro příští generace. Kdybych to viděl prvně jako dospělý a nebyl ovlivněn jakoukouli špetkou nostalgie neveřím, že bych Mrazíka kladně ohodnotil. Kvalita snímku je dost špatná, Nasťa mě příjde celkem protivná a ukníkaná, Marfuša je ještě daleko horší. Ivan se neustále chvásta atp. Vlastně aní nevím jestli to autoři mysleli jako vážně míněnou pohádku nebo spíš jako parodii. Jako parodie to není zlé, jako pohádka ovšem nic moc. Dávám --- == 50 % == --- . ()

honzic

Skvělá pohádka, kultovní a film se skvělým dabingem, zejména Filipovský nemá konkurenci. Hodnocení: 75 % ()

Ados12

Pokud si tento film nepusím přes Vánoce nebo nový rok, tak to stojí za hovno. Naprosto nejlepší a nejvtipnější! :D ()

senecek

V mládí nenáviděná (stejně jako vše,co je člověku vnucováno,prostě jsem byl alergický na SSSR....),v ,,nové době" docela vyhledávaná pohádka,hlavně díky zlidovělým hláškám a skvělému výkonu dabérů - baba jaga je prostě famózní !!! ()

a0001

Jedna z najnesympatickejších a najnezmyselnejších rozprávok aké som kedy videl. Takej pyšnej princeznej nesiaha ani po päty. Tak isto pre českú kinematografiu nieje táto rozprávka o dementných postavách a dialógoch žiadna konkurencia. Nepoznám viac nadhodnotenú hlúposť akou je táto "sovietská" maškaráda. ()

Don Maty

Myslel som si, že je to len niečo čo je kultovné a preto to má vysoké hodnotenie. Ale poviem vám, má to šmrnc. Nasťa nevinná dobráčka na prvý pohľad. Ivan odvážny bohatier. K tomu baba Jaga a zbojníci. Marfuša lúska orechy zubami a užíva si to aká je sama škaredá. A samozrejme skvelý slovenský dabing :)...4* ()

Dixieboy

Matryoškový kýč, který se stal legendárním jen kvůli českému dabingu... Všichni na tom vyrostli (i já) a jen v určité částli lidstva to zanechalo nostalgické vzpomínky... U mě se ohňostroj nekoná, Mrazíka jsem viděl snad 100x a nebere mě. O hereckých výkonec se tu vlastně ani nedá hovořit... Škoda, že se tu na něm tak lpí. ()

Gig

Ač Alexandr Rou natočil více pohádek, tak Mrazíka dle jeho slov již nepřekonal. A to babu Jagu použil vícerokrát. :) Podle mě ano a to o víc než dvacet let dřív. Jo a to víte, že v originálu Mrazík není v rýmech? Nedávno jsem na to koukal i ve slovenštině, ale dabing K.M. Wallo to nepřekonalo. Mrazík kvalitou u mě klesl, když jsem se podíval na starší dva kousky od pana režiséra. Poté, co jsem spatřil Překrásnou Vasilisu a tu o té uřvané princezně a zlaté rybce, tak jsem pochopil, kde využil letící šíp, medvědy, ženskou, co louská ořechy, babu Jagu a já nevím co. Od té toby pro mě nejmalebnější ruská pohádka se stala Překrásná Vasilisa. ()

Limetka_M

Jako malá holka jsem Mrazíka milovala a dodnes si pamatuju slovo od slova celý film. S odstupem času si říkám "sakra, co se mi na tom tak líbilo?". Nastěnka je mi příšerně protivná, Marfuša odporná, Ivan naprostý slizoun a Mrazík (čti sjetej ruskej dědek) to nezachrání. Jediná světlá stránka celého filmu je baba Jaga a nesmrtelný dabing F. Filipovského. Nemůžu si pomoc, ale dnes mi je tato pohádka hrozně proti srsti. ()

Hadek10

Jedna z mála vánočních tradic, které nikdy neopomenu je, podívat se na Mrazíka a Popelku, bez nich by to nebyly ty pravé Vánoce! Nelze hodnotit jinak než pěti hvězdami! ()

garry

"... Díváme se od rána na černobílou televizi Rubín. Právě vysílají sovětskou pohádku Mrazík. Máme rádi babu Jagu, protože je špinavá a umí čarovat. Ivánkovi moc nefandíme. Na rozdíl od sympatické Jagy je to takový fintil a nechce se poklonit dědečkovi Hříbečkovi. Však si to s ním taky dědeček v druhé půli vyřídí. Pohádka standardně končí svatbou..." Úryvek z povídky Vánoce 64 Josefa Svobody ()

gefr odpad!

Mrazíka rád nemám a nechápu proč se u nás stal takovou "klasikou". Každoroční dementní vymývačka mozků v podobně invaze ruských rádoby herců. Zaplať pánbůh, že jsem to musel protrpět jako dítě a teď utíkám do ulic za alkoholovým opojením. ()

Meow86

Dle mých zdrojů i diváci z bývalého Sovětského svazu žijící v ČR, se rádi podívají na svou kultovní pohádku spíše v českém dabingovém kabátě. Není to rozhodně pohádka, bez které bych si neuměla představit rozbalování "padárků pad jolkoj". Avšak legendární hlas Františka Filipovského, chytlavé písně a některé echtové hlášky přeci jenom k srdci přirostly. ()

harycek

Já hlava dubová , zapomněl jsem přidat komentář ,už přesně nevím kdy jsem HO viděl poprvé, ale tuším , že jsem to viděl v prvním uvedením v našich kinech( jako kluk ročník 1958) . Nic ho nepřekonalo!!!! A český dabing také ne!!!! ()