Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

Ironhead

Tak z poloviny to sve kouzlo melo a z poloviny zase vubec ne... navic starsi verze hlavniho hrdiny byl vazne spatny herec a nekolik ftipku vcetne "vrcholu" na narodni tride se skandovanim hesel pro mne vyznelo vylozene nepovedene az mirne trapne... jinak hezka kamera a hezke predevsim zenske obsazeni filmu (zante to... kdo nemel zrzku, jako by.... :_). Nejlepsi ftip celeho filmu, rada od doktora pred prvnim milovanim "Nepodlehej panickymu strachu" :_) ()

bonovox

Asi najhorší Vejdelkov film, je to síce pohodové, milé, retro, ale celkovo je to príliš nudné a stereotypné. ()

kolodej1

hodně velká oddychovka, jedině tak se to dá brát. Bylo to chvílemi dost vtipné, chvílemi to sklouzávalo až do přiznané parodie, někdy celkem vydařeně, jindy méně. Některé momenty byly trochu zbytečné, např. vtípek s tenisovým loktem nebo po vzoru Foresta Gumpa, jakmile se někde objevil u nějaké podstatnější události, hned ho viděli rodiče ve velkém detailu v televizi. Naopak tu byly dobré fóry, třeba s houbama nebo s vyklápěcí postelí. I poetické momenty snímku byly vesměs velmi vydařené. Slabinou filmu byl naopak výkon Roberta Cejnara, ten nijak nepřesvědčil se svým jednovýrazovým kukučem ()

zigy

Opravdu "něžný" film, který hladí na duši. Letní pohodovka, která nezarmoutí a vykouzlí takový trvalý úsměv na tváři, i když za týden už si z něj celkem nic pamatovat nebudete:) a ani žádný opravdu dobrý fór, což je škoda....Vejdělek úspěšně navázal na příjemnou atmosféru Muží a žen v naději a pokušení, ale humoru bohužel ubylo.... ()

rigby

Nejdříve jsem chtěl poznamenat, že jenom hezké obrázky nedělají dobrý film. Ale asi tak v polovině jsem měl toho podivného humoru silně přitaženého za vlasy už dost. Navíc jsem se docela nudil a netrpělivě čekal na konec. To jsem ale ještě nevěděl, co mě čeká. Naprostý úlet, po kterém se divím sám sobě, že jsem schopen dát dvě hvězdičky. Ale budiž, zase takový průšvih to nebyl. ()

Cvachetka

Dal bych nejspíš 4 hvězdičky, ale vzhledem k tomu zdejšímu hodnocení si trochu přihodím :-) Povedený film, pohodový. Mám pocit, že se nesnaží tvářit tak "vyjímečně" jako spousta jiných z naší nové domácí tvorby. Jako kdyby byl film natočený jen tak, bez stresu:-) 90%. ()

tchempi

Natočeno v úžasných lokacích, úžasnou kamerou, bez scénáře. A pokud nějaký scénář existoval, Vejdělek ho nejspíše napsal v hospůdce v mezi třetím a čtvrtým pivkem na účtenku, víc papíru nebylo potřeba. Absence děje ale ani moc nevadí, kouká se na to hezky. ()

esmoke

Většina filmu se odehrává v první polovině 80. let a ukazuje malého vyrůstajícího hocha a různé legrační historky, jejichž aktéry jsou především jeho polopraštění rodiče a několik sousedů. (2D dabing) Rozpočet: 30 miliónů Kč, Tržby: 29 miliónů Kč (v 8. týdnu). ()

hony23

Žádný zázrak to tedy nebyl, na druhou stranu buďme vděční za cokoliv, co obohatí naší kinemografii a nejsou to Babovřesky či pátý Kameňák! Retro komedie z dob bolševika je vděčné téma, ale Občanský průkaz nebo Probudím se včera byly o poznání lepší. ()

czema

Mě se to líbilo. Po dlouhé době zase něco, co není tak Troškovský až je to trapný. Nejvíc se mi líbil Čermák. Mám rád jeho osobnost jeho herectví. Na filmu se mi jen nelíbila fraška s listopadem 89. Nejvíc se mi líbila scéna se spartakiádou a s vrzací postelí. ()

Nugat

Takové nanicovaté, letní, pohodové ale nudné. Vtipy předvídatelné. K žehlení výborná zábava. Paruka Čermáka byla strašná ale pohledy a záběry příjemné - zcela neodpovídající socialistické šedi. Spíš je to nehodnotitelné. ()

Kozlowski8

Příběh o chlapci, který - ačkoliv jeho otec usiloval o přeplutí kanálu LaManche a ačkoliv bydlel na břehu rybníka - sám neuměl plavat a vody se spíše bál. Jako teenager však zásadním způsobem ovlivnil chod událostí 17. listopadu 1989... Začátek a hlavně konec filmu je velmi scénáristicky zdařilý a nápaditý. Bohužel asi hodina mezi tím byla spíš průměrná a v některých okamžicích díky stupidním dialogům až trapná. Celkově ale vcelku koukatelný biják s příjemnými exteriéry a ve většině případů sympatickými herci. 60%. ()

tomas_j

Příjemný film se zajímavými postavami a několika originálními vtipy (zvlášť situace, kdy se tatínek po dloooouhé době zvedl z postele, mě rozsekala :-), ale přecijen jsem čekal ještě o něco víc. Slabší 4*. ()

Radek273

Být takových českých filmů víc, určitě bych se na ně začal dívat častěji. Výborně podaný film, který pohodovým způsobem shrnuje minulou dobu a s vtipem o ní pojednává. Navíc herecké výkony Hartla, Dyka a dalších jsou dokonalé. ()