RAFT

wau konečně po roce knám dorazil parádní horor se skvělím obsazením.Dobrý detektivní-horor,asi několikrát sem se lekl ,kde sem to vůbec nečekal.viděno v kině. ()

DavidWebb

Zbav nás zlého nie je vôbec takým zlým filmom ako sa na prvý pohľad/pozretie zdá. A asi chápem prečo. Ono tématika posadnutosti a exorcizmu nie je pre každého to pravé už len z toho dôvodu, že to súvisí s náboženstvom, ale tento snímok predsa nie je iba o tom. Na mňa to pôsobilo dosť autenticky a aj nepríjemne. 90% snímku sa odohráva za tmy pri veľmi slabom, blikajúcom alebo baterkovom svetle a spočiatku to na film s podobnou premisou ani nevypadá. Prvý flik s Ericom Banom, v ktorom sa mi nezdal nevýrazný a všetci ostatní mu sekundujú prinajmenšom veľmi dobre. Vlastne až po skončení filmu som zistil, že chlapík ktorý má toto dielko na svedomí, a to ako režisér tak i scénarista, nie je nikto iný ako Scott Derrickson, ktorý už predtým spáchal ešte impozantnejšiu Emily Rose a pre mňa osobne o trochu slabší Sinister. Keby som to mal zhrnúť ide skôr o mrazivý thriller ako o horor, a nemá veľa chýb. Dobre natočený, atmosférický a slušne zapamätateľný. Čo mi asi vadilo najviac je už niekde videná plyšová sova (neviem presne kde som to už videl) a relatívne gýčovitý záver. Pri štyroch ale aj tak zostanem. Amen. ()

Shredder

Niekde na prelome demonickeho hororu a temneho detektivneho thrilleru. Problem je v tom, ze na oboch hranach sa ide len na polovicny plyn. Velmi konvencne lakacky neprekvapia ani nevydesia a Bana neustale vysetruje, ale vlastne nic nevysetri, lebo paranormalna odpoved na jeho otazky je velmi jednoducha. Medzitym tu mame tradicne otravne polemiky o nabozenstve, ktore predhadzuju tisickrat opakovane argumenty a nejake to plytke filozofovanie o pomste a podstate zla. Vysledkom je atmosfericky film so zauzivanymi prvkami a posobivym exorcizmom v zavere. ()

3mates33

Asi najlepší horor poslednej doby, aj keď som z toho cítil aj iné filmy, ale tak ako hovorím, jeden z tých lepších. Teraz, v najbližšej dobe, pozriem Annabell, o ktorej všetci píšu, a keď A.... blbosť, tak toto bude jeden z tých nedocenených filmov. Pretože o nej píšu všade, ale o tomto som veru veľa nepočul. ()

.killer.

Na ploše jednoho domu dokázal před dvěma roky Derrickson rozehrát temný a děsivý horor (Sinister), se kterým poměrně slušně zabodoval. Co ale zabilo Deliver Us from Evil je přetažená stopáž a především slabý a ohraný příběh plný hluchých míst, u kterých jsem se díval na hodinky a doufal, že to Bana co nejdříve dotáhne do konce. Poměrně zklamání... Uvidíme, čeho se Derrickson chopí příště, ale pokud pojede v podobném stylu, ztratí brzy můj zájem. ()

morfas

Sarchie: „Pochopte, otče, že jak se tu tak bavíme, každý den, někde venku, je někomu ubližováno. Šizení, vraždění, znásilňování. Kde je Bůh, když se to všechno děje?“ Mendoza: „V srdcích lidí jako vy, kteří se to rozhodli zastavit. Myslím tím, že se celou noc můžeme bavit o problému zla, ale co třeba problém dobra? Tedy, pokud Bůh není, pokud je svět jen o přežití silnějšího, tak proč jsou všichni muži tady ochotni položit život za zcela neznámé lidi?“ - Zajímavé. ()

Marty7CZ

Hodně dobrej kousek s vynikajícím Banou! Velmi nepříjemný chvíle hlavně ohledně používání malejch dětí... 75% ()

sWONDER

Toto je taký detektívny horor. Technicky mu nieje prílis čo vytknúť a príbeh je to zaujímavý. Pocit nepoznaného drží diváka v napätí, občas slušná lakačka a celé to graduje strhujúcim záverom. Ešte by som zmienil sympaťáka Banu a dobre nechutného Seana Harrisa. Nič s toho mi však nestačilo na viac ako lepšie 3*. ()

syphoon

I když mě to trochu mrzí, tak musím být trochu kritický. Po perfektním začátku, jsem si říkal: "to bude něco nového", byť vše k tomu nasvědčovalo. Bohužel po několika minutách vše upadlo do klasické hororové béčkařiny, kdy děj se třískal někde mezi: V moci ďábla a Sedm. Což byla velká škoda, neboť hrobka z Iráku a tajemné zlo se mi zamlouvala daleko více! Bohužel na čtyři hvězdy to není! 59% ()

Miagy

Priemerný thriler s prvkami hororu, vymietanie na konci bolo len dobrým oživením, celkovo však film na mňa pôsobil zvláštnym dojmom, mal som pocit akoby film nevedel, kam sa ubrať. Či byť dobrým krimi-thrilerom, alebo hororom, alebo čím. Strašidelné scény boli lacné lakačky, vymietanie na konci bolo takisto pomerne odkukané klišé. Film je krásnym priemerom, neurazí, pobaví, postraší ale nejaké veľdielo to pre mňa nie je. ()

Dantte..

Klasický duchařský film, kterých je teď ve filmovém průmyslu jak šafránu. Mám pocit, jako by Vatikán začal investovat do Hollywoodu. Je to nudné a v posledních dvaceti minutách až úmorně nudné. Pokud si zrovna nelibujete v duchařině nebo neomdlíváte při pohledu na Erica Banu, tak není jediný důvod proč film vidět.40 % ()

No Remorse

Takhle nějak by se to mělo dělat, po dlouhé době o5 kvalitní krimi thriller s prvky hororu. Kvalita ! Eric Bana jako vždy skvělej . ()

DjangoDoe

Tak trochu som od filmu v ktorom sa kombinuje kriminálka s hororom očakával niečo iné. Prvky ako atmosféra, nejaké to napätie a taktiež nejaký ten exorcizmus sú dostačujúce. Horšie už je to s príbehom, ktorý je nedotiahnutý a rozflákaný do 120 minút. Taktiež fakt, že je film inšpirovaný skutočnosťou je skôr mätúce a úprimne nedôveryhodné. Ale z druhej strany si pochvaľujem zvuk, ktorý je vo filme profesionálne zvládnutý. Takže vo výsledku ide o ľahkú spokojnosť. ()

vZeč

Strašně mi to sedlo žánrově, což jsem čekal už z trailerů. Banu v neromantický poloze žeru, Derricksonovy atmosféřiny taky. S tou vytýkanou neoriginalitou nesouhlasim, naopak mi to smíchání krimi thrilleru a hororu přišlo osvěžující. Divit se, že tam jsou lekačky, temný chodby, blikající světlo a vymýtání, je na hlavu. K tomu krásně ždímání "zase trošku jiného" potenciálu Velkýho jabka. ()

Lilien

Kombinácia 7edem a Vyháňača diabla, ktorá však ani spolovice nedosahuje kvalitu film ktorými sa inšpiroval. Po úvodnom slušnom tempe a napätí sa postupne atmosféra a môj záujem film vytratil. ()

papadoce

Tento film si zaslúži poctivých 90 percent. Erik je v skutku skvelý herec, Olivia krásna baba a Skot režisér, ktorý danej látke rozumie a všetko to bububu robí s láskou. Boli momenty keď som sa skoro posral a až na to posledné vymietanie som bol fakticky po celú dobu napätý jak struna. Malo to celé skvelú atmosféru. Do 100 to chcelo buďto kvalitnejšie vymietanie alebo naopak ubrať celkovo vo filme hororové pasáže a nahradiť ich viacej thrillerovými na spôsob Seven. Ale bola to skvelá robota. Takže za 5. ()

Knor

Filmy od Scotta Derricksona jsou pro mě skoro už zárukou kvality. Čekal jsem trochu něco jiného, ale příjemně to překvapilo. Z temného thrilleru se film pomalu proměňuje v horor, atmosferický a mrazivý horor. Propletení kriminálky a hororu mi v tomhle případě opravdu sedlo a doufám, že Scott ve své tvorbě nepoleví. ()

joelly01

Krimi/Horor/Thriller. Ja jsem se tedy bala! Po Pact II (bleh) jsem si ted na horory moc netroufala, neb jsem nemela naladu na dalsi zklamani. Ale Deliver Us From Evil prijemne prekvapilo! Kvalitni horurek, zajimava zapletka, herecky taktez nemam co bych vytkla. Nekolik scen pro me vylozene infarktovych. Do plneho poctu tomu neco chybelo, ale celkove za me spokojenost. A ten Eric Bana... Neco tak atraktivniho a charismatickeho vidavam mimo lyzarske kruhy jen malokdy... :) ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014