pyromantik

Výborné. Posadnutosť diablom ako téma tu už bola mnohokrát, ale v tomto filme zažíva skutočnú renesanciu. Dokonalé prepojenie kategórií krimi a horor ma zabilo. Po záverečnej vyháňačskej scéne dávam 5 pentagramov. Uaaaaa!!! ()

DavidAAAA

Na rovinu přiznám, že horory o vymitání ďábla a o posedlých fakt nemusím. Ale taky musím napsat, že tenhle je fakt dobrej. Atmosféra, že by se dala krájet, skvělý Eric Bana, dobrá hudba, skvělá práce maskérů... Dalo se to skouknout a dokonce se u toho i bát. " Pomsta vykonavatele vždy zničí..." ()

yrik

Já na ty strašidélka moc nejsem, takže mé hodnocení není nejspíš úplně košér, ale filmařsky dobře udělanej horor, snad jen trochu dlouhej. ()

Purish

Po dlhej dobe sa konečne objavil kúsok, ktorý je slušným hororom bez zbytočného kečupu a lietajúcich príšer. Jednoducho poctivé spojenie krimi a strachu. Samozrejme, od takéhoto filmu s problematikou exorcizmu iba ťažko očakávať niečo oslňujúco originálne, ale pre fanúšikov tohto žánru určite odporúčam. ()

Rjapi

Očakavania boli že budem opätovne pozerať typický horor bez žiadnej myšlienky... opak je pravdou ! Žiadna typická tématika "všetci zomru,chce to črevá a mozog" mal pointu,určity zažitok : zaručene... ()

randolph

Po dlouhé době film, který vás přiková k sedačce a máte ten nepříjemný mrazivý pocit ... Silný a hutný příběh + výborný Eric Bana ()

Kokotek230mm

How , tak tohle fakt povedlo. Eric Bana je fakt výborný herec a tady mně to zase potvrdil. Jinak i postava kněze byla výborně zahraná. Taky se mně líbilo, že se režisér nesral s vedlejšími postavami a nechal parťáka v klidu zavraždit tím posedlým degenem a spol. Zkouknu ještě jednou s bábou a uvidím jaký dojem syrovosti to nechá na ní. Jedna z nejlepších krim. hororovek posledních let. děkuji za tyto filmy ()

destination

Derricksonovi hororový žánr sedí - kdo viděl Sinister, dá mi za pravdu. Vybírá charizmatické herce (hlavně trójský Hektor je silné táhlo), využívá flashbacků, videozáznamů a originální masky. To vše zahalené v exorcistickém dýmu za účasti osobního vymítače překvapivě funguje. Dějově se víceméně nic nestane, ale film má náboj. Lekaček není moc, ale napínavé to je. Někdo by mohl namítnout, že jde o vykradených Sedm. Možná mystickým charakterem, který mají oba filmy společný, ale Deliver Us from Evil si ho (na rozdíl od Sedmičky) udrží až do konce. Šokující závěrečná scéna to jen potvrzuje. Do kina bych na tenhle film asi nešel (přestože mi už tehdy utkvěl v paměti), ale na nedělní hororovou projekci určitě doporučuju (pozn.aut.: nějakou dobu jsem se na horory díval pravidelně v neděli večer, když přítelkyně odešla domů - to pracovní pondělí se potom už vždycky nějak zvládlo...). ()

k.rakonos

Jeden ze špiček duchařsko - vymítačských horrorů. Dobrá atmosféra, pár lekaček, což doplňuje i fakt, že část filmu je založena na skutečných událostech. ()

danny79

Zacatek byl zajimavy a vypadalo to na solidni krimi, thriller. Bohuzel se film velmi brzy dostal do hororoveho zanru a zacala to byt nuda, nic noveho, nic prekvapiveho, stale stejny scenar exorcismu a az moc lacine hororove prvky. Jiz do poloviny jsem si pral aby byl konec. ()

machopoltar

miestami som sa skoro pos....,,,,,,,,,,samozrejme ze eric bana bol hlavny dovod preco som sa na to dal,,,kvalitna nakladacka plna extremneho napatia,,,koniec mi troska zobral na podstate toho filmu, pretoze uplne zmenil jeho charakter,,,,, to zahadno tam mohli ponechat na nasej fantazii ,,,,,,,cely film bol tazkej realnej atmosfery,, zahadny,,tmavy,,tvrdy,,vyborny urcitej tematiky o exzorcisme co opakujem mi osobne vadilo,,pretoze poslednom case sa stretavam s dost vela filmov , ktore zacvakava prave cirkev aby zvacsila svoje stado,,TO JE NA DLHU TEMU,,ale na kvalite filmu to nic nemeni je to len moj subjekt nazor,,,, ()

tXtX

Totálne mainstreamový casual rádoby horor ktorý nie je strašidelný ani omylom. Prvá tretina ma ešte ako tak bavila ale ďalej to už bolo čisté klišé utrpenie a ja som sa modlil nech príde koniec čo najskôr. Na keru Máriu to malo dve hodiny ?.. ()

Nostromo72

Výborný film, ktorý spája kriminálku s hororom. Niektoré jednoduché klišé sa mu dajú odpustiť. Problémom je však hlúpy a prvoplánový záver, ktorý celkový dojem bohužiaľ trochu kazí. ()

sobol1

Nuda absolutně nic lekavého spíše je to krimi a to jsem už viděl teda lepší krimi! jednu hvězdu přidám za pisničku THE DOORS. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014