salalala

Pro hororového fanouška nic objevného, přesto na mě ten film docela fungoval. Důvodem je hlavně Scott Derrickson, který výborně pracuje s atmosférou, která je opravdu hutná a nepříjemně plíživá a prakticky nedá divákovi vydechnout. Od úvodních minut je znát, že tohle nebude příjemný zážitek a tak by to mělo u podobných žánrovek být. Derrickson je ohromně jistý a ví, co si může dovolit a co funguje. Je pravda, že lekačky nejsou moc originální a dají se tak nějak očekávat, to ale zase tolik nevadí. Je to totiž kompenzováno několika fantastickými momenty (scéna u Italů ve sklepě a zejména pak ta v ZOO, která patří k tomu nejlepšímu, co jsem v posledních letech viděl). Do toho tu je spolehlivý Eric Bana, kterého navíc výborně doplňují Édgar Ramírez a zejména výtečný Sean Harris, takže z tohoto ohledu si není nač stěžovat. Škoda jen, že závěr už je zbytečně natahovaný a hlavně šíleně na efekt, což nikdy v podobných filmech není úplně dobře. Efekty navíc nejsou úplně dokonalé, což také trošku závěr devalvuje. Příběh také není nikterak šokující a je v něm pár nelogičností, nad nimiž byste ale naštěstí v navozené atmosféře neměli stihnout přemýšlet. Deliver Us from Evil je velmi slušnou žánrovkou, která do tří čtvrtin stopáže funguje výborně, aby později trošku poklesla. Nebýt ale Derricksona, bylo by to o dost horší. 70% ()

pepua

Jupí, další démoni, další posedlí lidičkové! Jestli tvůrci moc neposlouchali ten black metal, to je totiž zlo... Nejlepší bylo samozřejmě zoo a celkově tomu ta jistá (nezáměrná?) béčkovost slušela, ale stejně se nakonec zase žádný zázrak nekonal. ()

FilmFan24

Lahůdkově natočený thriller, kde nejenom ďábel hraje prim.. Derrickson prostě umí z daného tématu vykřesat maximum. Hustě budovaná ďábelská atmosféra, skvělý výběr herců a písně Doors, které přinesly aspoň v mých očích a uších cosi navíc! ()

gegina31 odpad!

To byla ale blbost. A že se to inspirovalo skutečnými případy? No tak to ať jim žere někdo u nich v Americe. Někde v baráku vrznou dveře, fízl se z toho posere a pak o tom ještě napíše knihu. A aby toho nebylo málo, tak z toho ještě natočí takovouhle sračku. ()

Hamaradža

Ani skvelé A-čkové technické spracovanie nezachránilo ten x-tý krát obkukaný scenár bez jediného prekvapivého momentu, zato s desiatkami lacných ľakačiek. Kvalitný horor si predstavujem inak. ()

AlistairMir

Dvě hodiny mrazivé atmosféry, která člověka čapne hned v úvodních minutách a nepustí až závěrečných titulků. Depresivní, temný, špinavý film který člověku ukáže odvrácenou tvář lidské existence a divák se nemůže divit zhnusení hlavního hrdiny světem kolem něho ani jeho uzavírání se do sebe. Ke všemu hnusu, kterému každý den čelí se však přidá něco, co předčí vše co dosud znal. Něco, co se nedá logicky vysvětlit. Něco temného, děsivého a smrtelně nebezpečného. Chraň nás od zlého je film, jaký tu už dlouho nebyl a asi ani dlouho nebude. Ralph Sarchie, skvěle zahrán Ericem Banou si musel doslova projít peklem a já jdu shánět jeho knihu, jelikož něco takto děsivého nepotkáte každý den. Pokud chcete dvě hodiny mrazení po celém těle, směle do tohoto snímku. ()

dom156

Po delší době (mimo snímky James Wan), jsem měl čest, vidět pořádný horor, kde mimo klasických a snad i lacinějších lekaček, je zde hutná atmosféra. Ta je podporována solidním hudebním podkladem a šikovnou prací ve střižně, spolu s efekty. Eric Bana to se této role skoro až narodil. Když to shrnu, je to jednoznačný maximální počet hvězd a mé doporučení. ()

Dont

Kriminální thriller, kterému nechybí napínavé scény ani obvyklá klišé (zanedbávání rodiny, mrtvý parťák). Problém je, že to mnohdy vůbec nedává smysl a hlavně to nedrží pohromadě. Dějová linie mi připadala rozbitá. Vymítání nebylo špatné, ale více mi to pasuje do vyloženě hororových snímků typu V zajetí démonů. ()

stuntmanMIKE

Tak si vravím... existujú duchovia, anjeli, démoni, satan, zombie, vlkodlaci, upíri... dokonca aj Boha, že vraj videli... A tak si vravím... aká je kurva pravdepodobnosť, že sa všetky tieto javy a ich následné svedectvá odohrávajú len v US and A ? A tak rozmýšľam... čím to môže byť ? A nech sa na to pozerám s akého chcem uhľa pohľadu, tak mi vychádza jediné... je to národ hlúpych zaostalých a náboženstvom pokrívených kokotov. Preto tam nájdete kadejakých démonológov s podomácky vyrobenými zariadeniami, ktoré pípajú na želanie... preto majú exorcistov... preto majú kdejakých špekulantov, ktorí dokážu zarobiť môj ročný plat za týždeň... áno preto, že ľudia tam sú sprostí a naivní. Toľko k námetu... film ma bavil, bol z veľkej časti originálny a dobre natočený. Avšak k blaženému a lepkavému vyvrcholeniu mi čosi chýbalo... ()

Martpod

Dostatečně nechutná hororová atmosférovka, u které mrzí na parádně rozjetý začátek patetické a skoro až hloupé zakončení. ()

kinderman

Pokud se vám líbilo, jak Sean Harris řádil v Prométheovi coby posedlý vetřelcem, pak věze, že tady je posedlý rovnou ďáblem. Za nejpodařenější považuju celou scénu v ZOO, která má atmosféru i napětí, pohříchu se nalézá hned na začátku filmu. ()

GILLWANDER

Exorcista 21. storočia. Škoda, že veľmi precenený a vo svojej podstate iba samoúčelový. 73 Exorcista mal v sebe poriadnu dávku strachu. Potenciál vyhubiť dobro a nahradiť ho samopulzujúcim zlom. Desivý charakter a hercov, ktorí žili. Tento 2014 Exorcista má iba zopár dobrých scén a hudbu. Strach sa dostaví iba pár krát, ale za to dostatočne vydesí. Herci mi nie sú po chuti a ani hviezdny Eric Bana nie je 100%. Horor minimálnych rozmerov. Občas aj prekvapí a vystraši. Škoda, že len pár krát...65% ()

GrungeChild

Další generická story o bad-ass poldovi, který přes počáteční skepsi nakonec přece jen uvěří, že krom pozemských sil náš svět obývají i démonické mocnosti, co způsobují poruchy signálu a nosí prudce efektní make-up. Vyděsí nás předimenzovaný výpad nespočtu domácích i exotických zvířat, dočkáme se zkoumání šokujících detailů ze všudypřítomných ultra-high-res bezpečnostních kamer, a nakonec situaci nevyhnutelně spasí Padre, jehož italsko/španělsko/latinská zaklínadla mají průraznější náboj než zásahová brokovnice. No a největším SPOILERem tedy nakonec je, že se vlastně vůbec ničeho zvláštního nedočkáme. Kdo nepovažuje za vrchol hororového žánru plivání ďáblem proháněného feťáka na roztřesenou kameru, měl by se poohlédnout jinde. 2* ()

Jigy

Nadmíru drsný, psychologický a temný horor. Konečně někdo natočil něco, kde nejde jen o lekání a bafání bubáku z koupelny. Hutná atmosféra stříká z každého záběru. Hnusná mlhavá tma a věčná špína nejhorších koutů města vytváří kulisu, kdy tento nepříjemný pocit a deprese vynahradí i klasický děj s honěním ďábla. ()

berusche

Jen si škrabkej, ďáble, každej dobrej vymítač přesně ví, co má dělat, takže obvykle máte klucí démonický odzvoněno už na začátku. To je bohužel trochu nevýhoda tohohle žánru, řekla bych, takový žánrový oříšek. Nicméně, tahle pecka o vymítání se zdařila. Trocha toho digitálu pomůže vždycky hodně, pokud se to umí s kamerou a zvukem, přidá to na autenticitě divákova strachu, a v neposledku, když do toho dáte dva typany, který nevypadají jako vymítači z Rituálu, nýbrž jako pořádní řízci, je na světe slušný horor, který pobaví, nebo spíš postraší. Co bych vytkla jinak dobré povídané jsou ty 150x stejné lekací momenty. Já si vždycky vzpomenu na video: dívej se do rohu, jinak ji neuvidíš, dej nahlas zvuk, jinak ji neuslyšíš, zhasni, jinak nevim co....bum, prásk, bum, řev, lek, škub. Tak, těch tady totiž bylo vážně až moc. A nejhorší je, že klasika v podobě muziky tutitutitu (to byly Čelisti, znělka jo, kdyby to někdo nepoznal), pomalého najíždění kamerou, střídání tma světlo tma světlo jsou prokouknutelné i pro nefandu hororové scény. ()

ilemas

Podle skutečné události, ale já tomu prostě nevěřím. S knihou jsem praštil hned po první kapitole, když policista Ralph Sarchie (Nypd) tvrdí, že jeho nejúčinější zbraní je tříska ze svatého Kristova kříže. Tak jsem dal díky „ skutečné události" šanci ještě filmové podobě. Aškoli mě toto téma naprosto nezajímá musím uznat, že film je povedený, nenudil jsem se. Dva sympatičtí herci v roli policajtů, hutná atmosféra, skvělá hudba...kdo tomu věří, ať si dvě hvězdičky ještě přidá. Případům bych věřil, ale v nadpřirozeno už ne. ()

BoredSeal

Derrickson opět zůstal v průměru. Chyby? CGI bída, videoklipařská pozéřina, provařené lekačky, nedůvěryhodně zahraný kněz a scénáristické úlety typu feťácká kapela The Doors a Break on Through jako symbol zla nebo anglické jméno prehistorického démona a křesťanská propaganda. Představa fízla, který mi přijde do bytu jen tak si pouštět videa z disku a oškrabávat mi zeď, je docela srandovní. To co funguje, je už dříve ověřený vzorec krimi ze zajímavého prostředí prorůstající do hororu s ústředním seriózním hercem. Horory o exorcismu už začínají být trochu srandovní. Malá perlička na závěr: režisér je oddaný křesťan, což dobře vysvětluje schopnost kazit si protivností náboženské propagandy film. ()

Martin741

Reziser Scott Derrickson /The Exorcism of the Emily Rose/ uz asi nenatoci poriadnu ducharinu, to si myslim uz dost dlho. Cele to chce az prilis konkurovat Wanovmu The Conjuring, ale nema na to. Strasidelna atmosfera je slaba, nedotiahnuta a nepremyslena, na mna teda vobec nefungovala. A aby som sa aspon trochu bal, Deliver Us from Evil je opat jeden z tych hororov, u ktorych som si strasidelnu atmosferu opat a zas musel dotvarat dodatocnym skripanim zubov, popripade otvaranim a zatvaranim 30 rokov nenaolejovanych dveri. To som praktizoval vzdy, ked pan Derrickson zabudol, ze toci horor, a aby som si pripomenul, ze sa treba aj niecoho bat! Oproti kultovemu Exorcism of Emily Rose je tuna vyrazne nevyvazena rezia, slabe a mdle herecke vykony, hercom som vobec neveril ponorenie sa do filmu. Bana /Mnichov, Black Hawk Down/ je sice aspon trochu na urovni, ale od Spielbergovho Mnichova nema nic poriadne na konte. Toto sa tiez podla mna bude radit skor do podpriemeru nez do priemeru. Zvysni herci absolutne mdli, nevyrazni a matni. Takze u mna bieda, a len dalsia podpriemerna ducharina, akych sa natocilo uz x. 30 % ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014