brasek

Maximálna spokojnosť a potešenie. Kriminálny thriller prešpikovaný hororovými prvkami, kultová rocková hudba, temná atmosféra. Snímok má rýchly spád, baví po každej stránke. Záverečný exorcizmus bol jeden z najlepších vo svete filmu. ()

argo.smile

O nicom. Ziadna temnota, ani nadych zla, atmosfera tu vobec nebola. Dokonca ani pri zaverecnom vymetani. Ale bol tam kusok reziserskej prace, ktora ma presvedcila dat taketo hodnotenie ()

ekzorcist

Výborný mix drsného detektívneho krimi a horroru s nezvaným hosťom striedajúcim ľudské hlavičky. Jedna hviezdička dole za detinské video z iraku a hieroglyfy á la Tomb Raider 1... Inak fajnoví herci, dobré zvuky (5.1 doma) a pekná metafora s The Doors. Hoci, keď tak uvažujem, aj to tu už bolo (Johnny Cash - Ring of Fire v Silent Hill). Každopádne srdce mám v gaťkoch! ()

moriero

Předně musím vyzdvihnout Banu a Ramiréze, jsou to fakt borci. O tom žádná. Atmosféra taky řádně hutná. Problém jsem měl ale trochu se samotným exorcismem. Nebere mě a nějak mě celé to téma míjí (i když finální vymítání mělo sakra koule). Noční pátračka v ZOO byla supr. A jediné scény, kdy jsem se fakt bál, byly v dětském pokojíčku Banovy dcerky. Považte: noc, malá holčička spokojeně spí... a pak škrábání po podlaze, všechny hračky a plyšáci na ni čumí a pohybujou se....no, byl jsem posraný strachy. To na mě funguje vždycky. A The Doors fakt váleli. ()

WUTEN

Ale néééé, to bylo napínavé asi tak jako Kobra 11. Záběry na bitky policistů kde se rvou s bubáky holými rukami, to ani v béčkových hororech nezažijete. Obzvlášť je výživná první scéna, kde přijdou do baráku nějakého zmaštěného břídila a on je napadne, místo aby vzali zbraň do ruky tak s ním bojují holými rukami a až jednoho z policistů napadne tak až potom vytáhnou nože, a poslední kapka byla že když utíkal z baráku pryč tak ho chytli tak, že po něm hodili obušek. To ani na letních olympijských hrách neuvidíte takové hody, a takhle přibližně byli nelogické všechny jejich zápasy, bitky s nějakými uslintanými cucáky. Těch rádoby lekaček se leknou snad jen Jehovisti nebo Vesmírní lidé a další sektanti. A hlavně tahle dvojka poldů pořád jak přiteplený chodí spolu, přesně jako v Kobře 11, volají pomoc až na poslední chvíli nebo jí nevolají vůbec a ještě celou dobu nosí ten svůj odznáček na krku. Příběh naprostá zmatlanina, vyhulený kněz který chlastá a který se snaží svým křížkem vymýtit ducha z těla, poté tam jsou tihle dvě švestky a z toho jeden pořád v makovici slyší nějaké hlasy, na konci filmu jsem se ptal sám sebe, o čem tohle celé bylo? A zase všude vzkazy v latině od bubáků, proč to sakra nepíšou v angličtině, další ztráta času při hledání překladatele. Dvě hodiny bubáci posílaj vzkazy někam na zdi v latině, a než to Símír s Gerchánem přeloží a rozluští tak už jsou tam jatka. Dávám 1* jen za ty herecké výkony. ()

TesterX

Konečně zas originálnější zpracování s hororovou atmosférou. Ačkoliv to mělo všechny predikce (démoni, vymítání, náboženství, vyšetřování, "áčková produkce a herci") k tomu, abych tenhle snímek vynechal, tak jsem udělal dobře, že jsem se k tomu nakonec dostal. Má to atmosféru, je to chytře vystavěný a ačkoliv to mísí několik žánrů, v zásadě se pevně drží linie hororu, která v určitých místech funguje velmi dobře. ()

Scaevola

Mnohokrát viděný závěr se nepovedl, jako by patřil do úplně jiného filmu, nebo spíš do zcela odlišného žánru, a ještě navíc působí jako by byl připjat horkou jehlou. Nicméně to, čeho jsem byl svědkem před finálním vymítáním, byla skvěle natočená, setříhaná a rozmyšlená honička s lidskými nestvůrami a kapkou nadpřirozena přesně v tom nejistém poměru, z něhož diváka mrazí, a přesto jej nedokáže zahnat letmým mávnutím, že je to přeci fantasy a nic z toho by se stát nemohlo. Co se týče herecké stránky, E. Bana mne bohužel nepřesvědčil, ale snímek zachraňují É. Ramírez a S. Harris, který měl pohříchu málo prostoru, avšak přiznejme si, že o výkony tohoto typu zde nešlo. Jako vždy mne proto mrzí pouze ledabylé prohlášení, že jde o příběh na motivy skutečných událostí. ()

Pan.Antonin

Podle mně si tvůrci měli vybrat, jestli chtějí točit temný thriller, nebo horor o posednutí, protože ač tady mají obě části něco do sebe, dohromady to moc nefunguje, a nebudu teď řešit, jak moc je to podle skutečné události. Od Derricksona se mi fakt líbil Sinister, nicméně tohle je o dost slabší. Režisér sice opět ukazuje, že stvořit strašidelný film umí perfektně, bohužel horor je taky o příběhu, který mne tu moc nezaujal a podobně jako u Carpenterova Vládce temnot forma o dost předčila obsah. Ještě bych dodal, že je to hrozně (a zbytečně) dlouhé a Ethan Hawke (Sinister) je mnohem lepší herec než Bana, a vyjmenoval jsem důvody, proč tomu dám jen slabší tři hvězdy. ()

veverysiak

Má to slušnú atmosféru, ale tie duchárske témy mi dosť hrčkajú nervy a som nimi presýtený, nemôžem chlapom uznať nejaké tie originality, Eric je tiež spoľahlivý artikel, aj hlavný zloduch je typ, ktorého by ste bili a rezali celý rok, len tá nosná téma je nezaujímavá, úplne odfláknutý je však záver, ako keby bol z iného filmu, takže 35%. ()

chozze008

Tenhle film mě připoměl jednu hlášku z dokumentu o house music "He was like voodoo with dance music, it just makes everything else shit".  Nepamatuju se kdy jsem dal naposled hororu nejvyší hodnocení. Každopádně všechny filmy o exorcismu se po tomdle můžou odebrat na smetiště. Akorát nejsem vůbec okultista, takže hlášce "inspirováno skutečnými událostmi" věřim tak na 0,000000001 promile (pravděpodobně ještě méně). ()

swenyx

Film měl super náboj, akcí a napětím to fakt přetékalo, lekačky tu taky byly a fakt jsem tomu chtěl dát 4 hvězdičky, ale ten konec s tím vymítáním ďábla byl hroznej, místo toho abych se "bál" tak jsem se tomu reálně smál. Škoda, ale kromě konce povedený. ()

Embolia

Ach jo, přijde mi, že v dnešní době už nikdo neumí natočit film o démonech a dělají z toho spíše komedii... ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014