Fenomenální herci Tom Hardy (Temný rytíř povstal) a James Gandolfini (Rodina Sopránů) září v hlavních rolích drsného kriminálního thrilleru od scenáristy Dennise Lehaneho (Tajemná řeka) a Michaëla R. Roskama, autora a režiséra na Oscara® nominovaného filmu Býčí šíje*. Osamělý barman Bob Saginowski (Hardy) společně se svým ostříleným bratrancem Marvem (Gandolfi ni) provozují bar, který místní gangsteři využívají k tajným předávkám peněz. Když se ale oba zapletou do nepovedené loupeže a nemají čím splatit dluhy, budou se muset rozhodnout mezi loajalitou a přežitím. (Bontonfilm)

Triple H

Hardy je riadny týpeček. Nie vždy zahrá tip top, ale väčšinou zahrá zaujímavo. Tento jeho šuchtajúci sa pokorný polo-autista s uhýbajúcim pohľadom, z ktorého sa vykľuje nakoniec niekto...no niekto dosť iný. Fakt bardzo dobrý výkon. Keď sa tak zamyslím ako kvalitne a rôznorodo stelesnil psychopatického väzňa (Bronson), nasvaleného zápasníka (Warrior), militantného teroristu (Dark Knight Rises), šviháckeho špióna (This means war), znaveného podnikateľa (Locke) a prohibičného gangstra (Lawless) - jeden z top dnešných hercov, bez debaty. Gandolfini ako šupácky majiteľ baru tiež trefa do čierneho. Film stojí na dialógoch, atmosfére a psychológii postáv. Žiadne veľké hláškovanie, ani napínavé pletky či zločinecké hry - len pomaly plynúci príbeh o pár ľuďoch, ktorých život dotlačil do vyrovnanej či trpkej rezignácie a ktorí sa tu lepšie, tu horšie snažia chytať posledné steblá, ktoré im plávajú okolo. Z filmu úplne sála atmosféra životov, ktoré už najlepšie majú za sebou, smrť ďaleko, ale na zmenu už nie je veľa priestoru, energie ani prostriedkov. Acquired taste, ale mne sa to páčilo. ()

Tosi

Mám moc rád filmy jako je The Drop. Pomale plynoucí, řekl bych až tiché, s hlavní tajemnou postavou, kde čekáte, až odhodí tu pomyslnou masku...Tom Hardy se do role zádumčivého, tichého introverta skvěle hodil, a hlavně ukázal, že spoušť stačí zmáčnout ve filmu jen jednou, ale za to v pravou chvíli...čistě pocitově, hodnotil bych klidně i výš. ()

Qitek

Opravdu silné čtyři hvězdy za naprosto luxusní krimi, které je na jednu stranu lehké a vtipné zároveň, aby na nás tu a tam vystrčila svou temnější strunu. Já mlaskal. Po dlouhé době konečně film, jehož hlavní postava Bob je zajímavou sondou do duše... A tady přestanu. Luxusní kousek, kterému nedám pět jen proto, že jsem se rozhodlo tak učinit pouze v případě v kulemrdacích kousků ()

Johnny.ARN

Pribrzdený Hardy má celý film jeden výraz. Dobrá dráma, zrežírovaná na úrovni s fajn obsadením a jednoduchým dejom. Škoda len, že ja nie som drámový typ. 3 z 5 ()

Mrkvič

Souhlasím se zde negativními ohlasy a chápu je, když film nedokoukali. Herci nepadnoucí do svých rolí, divně hrající, nelogicky jednající postavy, dost utahaný děj. Jenže když se vše ukáže ve správném světle, dokonale to do sebe zapadne. A to fakt super, skvěle moc :) No a vidět úplně poslední záběr Jamese Gandolfiniho před smrtí? To bych nevypnul už z úcty k jeho životní práci. ()

Lachtaan

Krimidrama, od kterého jsem dopředu moc nečekal a o to víc na něj nemusím příliš nadávat. Tom Hardy je tu skvělý jako vždy a všude, Noomi Rapace slušně sekunduje, co ale snímku sráží na atraktivitě, je neměnný fakt, že už za týden nebudu schopen říct, o čem že vlastně byl. Křivé dluhy a následný nátlak už byly zpracovány x-krát mnohem lépe. [viděno na Disney+ 12.3.2023] ()

rowdys

The Drop bol presne tým, čo si predstavím, keď niekto povie Dennis Lehane. Scenár je jasne štruktúrovaný a technicky mu nemožno vytknúť ani ň. Boston alebo Brooklyn, Lehane je tu proste doma a tak mu uveríte každú prevrátenú bedňu v zachcanej uličke. Je vidno, že Roskam ho má prečítaného. Casting director si zaslúži 14. plat, lebo obsadenie tesní na sto percent. Hardy s flanelom si vás omotá rovnako ako jeho baby pitbul a každý odchovanec Sopranovcov bude žiť Gandolfiniho signatúrnym dychčaním. Absencia nejakého wow faktora, ktorý by z toho spravil klasiku, však z filmu robí "len ďalšiu lehanovku," ktorú si na poličku hodíte hneď vedľa Killing Them Softly. A na mojej poličke chýbať nebude. ()

Luk80

V pomalém tempu nesoucí se krimi z prostředí baru a čečenského gangu. Hardy tady hrál takového hodného strýčka, na kterého si bylo těžko zvyknout v jeho pozici ranaře a ještě s tímto příběhem. Ale marné, tak byla jeho postava napsána. ()

Micro41CZ

A zase hraje Hardy úplně jinak úplně jinou postavu než kdykoliv předtím, a zase naprosto skvěle, paráda! A poslední role Tonyho Soprana jak má bejt! / Zpětně tolik nadšení beru zpět, bylo to slušný, ale rozhodně to mohlo mít lepší scénář... (nebejt mejch oblíbenců v hlavních rolích, stálo by to nejspíš za vyližprdel) ()

ywo666

Nepodarený film. Smeruje od nikiaľ nikam. Hardyho mám rád ako dsňáka. Dokonca aj Hardy gay bol drsnejší ako tu. Na záver sa trochu pochlapil ale bolo neskoro. Som celkom fanúšik psov ale práve pitbull nie je môj šálok kávy. James natočil posledný film, ktorí by si bohužial nedal do vytríny. Nie som si úplne istý, čo tým tvorcovia sledovali a ako nalákali hercov. Nenudil som sa úplne ale vyšumí to do stratena a veľa je tam zbytočného. Vlastne celá Marvova postava mohla byť vystrihnutá bez toho aby to výrazne ovplyvnilo dej. 55-60% 3* ()

venison

V podstatě takový nezajímavý příběh odvyprávěný hodně nudnou formou, ve kterém bylo asi nejlepší štěně.. Pokud by ve filmu nabylo super hvězdné obsazení - Tom Hardy, Noomi Rapace, James Gandolfini – možná by se ani nedal přežít.. ()

noriaki

Po krůčcích budovaná - komorní - přespříliš pomalá - táhnoucí se jako čtyřhodinová páteční porada v práci (doplňte si podle míry zábavy) kriminálka s několika civilními výkony, kupou za vlasy přitažených dialogů a odtažitou atmosférou. A to poslední myslím doslova. Na plátně se střídají poklidné i napínavější scény, ale režisér se diváka nesnaží vtáhnout. Naopak, děje se sotva zúčastňují samotní herci. Takový Hardy působí jakoby si do role jen odskočil z úplně jiného filmu a na podněty reaguje jen aby se neřeklo. Člověk by si myslel, že bude působit jako pěst na oko, ale postav s nejasnými motivacemi, z jejichž cesty zápletkou vidíme jen do sebe nepasující kousky skládačky, je většina. Scenáristovi slouží ke cti, že se mu celý příběh nerozsypal pod rukama. Nebýt závěru, řekl bych že se tak i stalo. ()

terunka003

Barmanské, mafiánské, prací, peníze, hodinky, psík, Tom a Noomi × smysl. Prostě tyhle chlapský gangsterky jsou pro můj ženský mini-mozek moc náročný a pořád se musím ptát co to jako znamená a proč to dělal? Depresivní temné prostředí, málo světla v domácnostech a barech, nějaká ta krev, peníze, ztracená čest a máme příběh na koukání. Dobrej nedělní poobědovej průměr. ..tak kdo byl vlastně ten psychopat? ()

elanius

(9/2016) / Pomaličký, hutný film, ktorý sa občas chce tváriť možno viac drsne a cool ako v skutočnosti je. Herceké eso Tom Hardy spolu s Gandolfinim a režisérom aj tak vytvorili kvalitné oldschoolovo pôsobiace krimi. Napätie, ktoré bez zjavného dôvodu bublá niekde v pozadí naplno vypukne v poslednej excelentnej polhodinke. (7/10) ()

Redi

Komornější krimithriller s prvky nevtíravé romantiky s oblíbeným Hardym, vždy vítanou Repace, pěkným psíkem a dvojníkem mého bráchy z Na dřeň. Dobrý. ()

Honzua

"Fucking punk..." Drop je asi jako, když říznete Bruce Springsteena s mafiánským podsvětím a natočíte o tom film. Paralely s Atlantic City či celou Nebraskou se ostatně nabízejí. Roskamův film totiž funguje jako zajímavá storka - rozuměj sociální balada - o jednom jednoduchém, ale hodném chlápkovi, který umí držet hubu a stará se o bar. Mimo to taky, ač nechce, zachrání psisko z popelnice a začne randit s Noomi Rapace. Nejzajímavější však na tomhle zdánlivě bizarním žánrovém mišmaši mezi thrillerem, sociálním dramatem, filmem s psí tématikou a romancí je fakt, že ve výsledku vám přijde až mrazivě pochopitelný ve vztahu k hlavnímu hrdinovi. Bohužel Drop neobsahuje výraznější dramatický oblouk a ve výsledku vyprchá z paměti překvapivě rychle a na toho chlápka za barem už si druhý den vůbec nevzpomenete. Dost možná účel. [Empire Cinemas, Newcastle upon Tyne, UK] ()

hroubek

Mé očekávání bylo jiné. Na film jsem těšil, jelikož trailery podávali film jako oldschool záležitost, kde dialogy budou důležitější, než celkový počet zabitých. Takový taky film, jen je z mého pohledu trošku komplikovaný děj, dialogy nejsou, tak zajímavé jak by měly a vyprávění je někdy zbytečně pomalejší. A přeji jenom jsem od autora předloh k filmu Gone, baby, gone, Tajemná řeka nebo Prokletý ostrov čekal trošku silně dílo. Film rozhodně není vůbec špatný, jen ne každému sedne jeho vyprávění a pomalost. Michaël R. Roskam nám servíruje zajímavé záběry a umí dobře pracovat s atmosférou, ale jak říkám z mého pohledu by to chtělo něco více. Tom Hardy je tady hodně zajímavý a jeho dialogy opravdu stojí za to slyšet a vidět. Je takový nevýraznější, což změní ke konci, který dost překvapí. Noomi Rapace mám rád a tady podává přesně takový výkon, na který jsem u ní zvyklí. James Gandolfini moc dobře ví jak má svou postavu prodat a taky jí tak prodává a jeho výkon se krásně podepisuje na celém filmu. The Drop má slušnou atmosféru, fajn herce a hodně působivý konec, jen je pomalejší, než by se na první pohled zdálo. ()

chubaka

Výborné, dva moji velmi oblíbení herci dohromady, to už jsem od začátku věděl, že to bude pecka!! Příběh muže, který stále žije ze své minulosti, kde, jak on sám říká, něco znamel a nechce si připustit, že ty časy už pominuly. Krásně pomalu běžící kriminálka s ledově klidným Tomem Hardym :) ()

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio