Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)
Ukázka z filmu 1

Nesmrtelná literární klasika Lewise Carrolla, Alenka v říši divů, oživili animátoři studia Disney do nádherné magické podoby. Osudy Alenky se začnou ubírat zvláštním směrem ve chvíli, kdy se objeví věčně spěchající Bílý králík. Při honbě za ním Alenka prolétne dírou a dopadne do říše divů. Tam potkává panoptikum oživlých předmětů a postaviček, jako třeba Tweedledee a Tweedledum, Bláznivého kohouta a Srdcovou královnu. Alenka v říši divů je plná fantazie a legračních okamžiků. Právem patří mezi to nejlepší, co kdy studio Disney vytvořilo. Mezi speciálními bonusy DVD - speciální edice, naleznete například Virtuální večírek Bláznivého kohouta, nově nalezenou píseň kočky Škliby "Jsem zvláštní", zpěvník a mnohé další. (oficiální text distributora)

Olík

Já vím, že se tady bavíme o nesmrtelných legendách jako je kniha Lewise Carrolla nebo Disney studio, ale já tady postrádám jakýkoliv děj. Alenka skočí za bílým králíkem, jedna bláznivá postava, druhá bláznivá postava, třetí bláznivá postava, Xtá bláznivá postava, probudíme se a je konec. Vizualizace, fantasie, pestrost, hudba, hravost…všechno v pořádku…..ale kde je příběh?????? ()

Barak

Ano, knihu Lewise Carrolla jsem četl. Sice jen v angličtině, ale celkem jsem tomu rozuměl, takže jsem byl zvědavý, jak se s tím "kreslíři" z padesátých let poprali. Teď už můžu říct, že to s přehledem zvládli na jedničku z hvězdičkou (přesněji s pěti hvězdičkama). Něco přes hodinu trvající kreslený snímek nás zavede do světa plného zvláštních věcí, zvláštních lidí, zvláštních zvířat a kdovíčeho ještě. Všechno začíná nevinně, při čtení knihy, která je, stěžuje si Alenka, bez obrázků. Načež dostane nějaký nápad o světě, kde by bylo všechno "naopak". Jeji kočka - Micka (docela inteligentní) - na tím jen nechápavě kroutí hlavou, načež si Alenka začne na louce zpívat. Ale jakmile se objeví Bílý králík, opravdový příběh může začít. Ztvárnění okolního světa je opravdu výborné - pohádkové, barevné, hezké na pohled. Rozmanitost postav je obrovská - od kočky, která umí zmizet, přes kouřící housenku, po mluvící květiny nebo pana "Kloboučníka", který je tak trochu mimo. Za zmínku stojí určitě také královna, s hlasem, který je slyšet široko daleko a král, který je minimálně dvacetkrát menší než sama královna - ale je nejvíce zábavný, i když se objeví jen v několika scénách. Alenka je ztělesněné dítě - když se jí něco nelíbí, řekne to, když něco neví, zeptá se, když chcete, aby něco udělala, udělá to ("eat me" - ano, strčí to do pusy), je zvědavá, má velkou trpělivost a často říká "Oh, my goodness" - s "dětským tónem" v hlase -, zkrátka ztělesněné dítě, ztělesněná dobrost. Čeká nás výlet do pohádkového světa, plného podivných stvoření a se spoustou "příhůdek", který jen tak lehce z hlavy nezmizí. To vše díky Alence, která nás zavedla do říše dívů a ukázala nám, jak je dětská fantazie obrovská. Děkuju jí za to! A teď mě prosím omluvte, hosté čekají na čaj - slavíme totiž nenarozeniny.... :) ()

VerenaLord

Pohádka mého dětství - krásná, jednoduchá, trošku trhlá stejně jako její literární předloha. Hudba není tak podmanivá ani propracovaná, bohužel. ()

chrispe

Ač jsem fanda klasických disneyovek, Alenka mě vůbec nebavila. Na mě je tam asi až moc fantazie. :D Starší dcera vydržela celou dobu, i když - popravdě - kdybych ji nabídla jinou zábavu, tak by nejspíš bez mrknutí oka příběh opustila. Na mě tam bylo MOC všeho, neskutečný mišmaš. Carollovu předlohu jsem nečetla. ()

Sosak

Naprosto neuvěřitelně a dechvyrážejícně animovaný příběh Alenky v říši divů a to už z 50. let! Opět jeden z absolutních vrcholů tvorby Disneyho. Surrealistická jízda, vhodná ale i pro děti, plná barev, nápadů a správných šíleností. ()

Psycho.R

Přiznám se, že mě plno artefaktů děsila, když jsem byl v mladším věku, ale poté, co jsem v Disney landu navštívil bludiště, změnil jsem názor :-). ()

stromekk

Chapu, ze na starou disneyovku se tam az tolik nezpiva, na muj vkus to je jeste dost. Jinak by to bylo jasnych 5* Kam se hrabe Burton s imaginaci dospele Alenky... Pro me (sameho prekvapive) jedina adaptace srovnatelna se Svankmajerem 👀 ()

Haldir76

Nedá se nesrovnat s hranou Alenkou od Tima Burtona, kterou také produkoval Disney - tato kreslená je věrnější předloze, hravější a tak nějak veselejší - ale to se u "animáku" dá čekat. :-) ()

studiobadguy

je tu 13. den a je to opět skvělé. Já viděl dřív jako dítě tu verzi od Tima Burtna ale když jsem viděl tohle tak už vím o jaký zážitek jsem v dětství přišel. Animace je dokonalá, hlavně scény s kocourem. Příběh je celkem urychlený ale u tohoto filmu to nevadí. Humor v tomto filmu funguje skvěle a né jednou se zasmějete. To co prostě musím zmínit je to jak je tenhle film šílený. Nevím jestli tvůrci brali drogy nebo měli velikou fantazii, ale některé scény ( především scéna u stolu ) jsou naprosto ulítlé a šílené. Tohle není nejlepší film od Disneyho a dávám mu 93% (5 hvězd z 5). ()

nenet

Ačkoli byl Lewis Carroll mimo jiné nadaný matematik a jeho Alenka se prý vyznačuje jasnou logikou, nikdy jsem ji nepobrala, i když jsem se o to několikrát poctivě pokusila jak prostřednictvím knihy, tak skrze film. Tři * z úcty ke klasice. ()

IvonaK

Samozřejmě že to na Alenku s Johnnym Deppem nemá. Ale určitě to bylo mnohem lepší než Alenka od Švankmajera. A to že je v našich snech svět plný zázraků je pravda. Zdálo už se mi tolik věcí ze života, které mě někdy až dojímají. Přítomnost a moudrá slova zesnulé babičky Knápkové, usmíření s kamarádem, setkání s mým bývalým spolužákem jehož vzhled mě na základce hodně poznamenal.. Některé věci jsou přítomnost a stále trvají. Ale některé již odešly a zůstávají pouze v našich snech. ()

Lennie

Samotná pohádka je děsně ujetá a nikdy se mi moc nelíbila, ale díky tomu úžasnému zpracování jsem se vydržela dívat až do konce. I když bláznivé nápady Lewise Carola jsou moc hezky udělané (u ptáčků s hlavičkama jako špačky tužek jsem se prostě musela rozesmát a den nenarozenin je naprosto geniální :)). Nalákalo mě to, abych se těšila na Burtonovu Alenku :) ()

Bonniesgun

Alenka není má nejoblíbenější disneyovka, ale určitě si zaslouží nejvyšší hodnocení. Proč? Zaprvé - je to klasika, ať už od Carrolla, nebo u Disneyho. Zadruhé - určila, jak si budou všichni lidé představovat Alenčinu říši. Tak a už nikdy jinak. (jak v nedávné době potvrdila i 3D Alenka) Zatřetí - ukázala, co OPRAVDU znamená "mít fantazii". Protože - napadlo by vás hrát kriket s plameňáky, sebrat ptákům křídla a dát jim místo toho deštník nebo namazat motýly medem? Alenka je prostě klasika nejklasičtější! A plameňáci už mi budou navždy připomínat hole na ten divný sport... ()

princesofpersia

Skvělý příběh, skvělá animace, občas jsem se i bála, ale bylo to všechno strašně uhučené. V posledních dvaceti minutách filmu nebyla snad jediná vteřina ticha a všechny postavičky dotoho lítaly tam a zase zpátky. Neříkám, že jsem se na to nemohla dokoukat, ale oblíbená pohádka z toho nebude :) ()

Krahulda

Toto je má nejoblíbenější animovaná pohádka, která nemá žádnou chybu. Skvělé animace, postavy, zvuky a hudební doprovod. ()

marek29

Musím říct, že ve 21 letech jsem se podíval znova a už to není ono :D dětská fantazie je dokonalý nástroj a když si vzpomenu, jak jsem kazetu s Alenkou hltal, je to pecka. Ale teď už se mi jen vysvětlilo pár věcí, které jsem jako špunt nechápal. Jinak stále platí a vždy platit bude, že se jednalo o jednu z mých nejoblíbenějších pohádek. Proto hodnotím 4 hvězdičkami, které bych možná jako malý uličník bez váhání udělil :) s hodnocením "SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST" ()

PlayEasy

Byť nám to přišlo horší než ostatní old disneyovky, na svém kouzlu to nic neztratilo. To bylo jen tím, že ostatní příběhy máme radši než "Alenku" (i když je to britská literární klasika), protože nám příjdou všeobecně milejší a dojemnější. Ale animačně a hudebně stále na špici. ()

tkey

Říkal jsem si, sakra to je starý, ale netušil jsem jak. Ode dneška každý den mám důvod k oslavě nenarozenin. ()