poster

Alenka v říši divů

 • USA

  Alice in Wonderland

 • slovenský

  Alica v krajine zázrakov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1951, 75 min

Scénář:

Aldous Huxley
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Teya
  *****

  Nejbarevnější trip, jaký si kdy má chorá mysl dokázala představit :) Fantazie tu opravdu nezná hranic. Poťouchlá kočka Šklíba, mluvící zajíc, šílený kloboučník, Srdcová královna hrající kroket s ježky a plameňáky, barvení bílých růží načerveno... Geniální výtvor, vizuální klenot a naprostá klasika mezi animovanými filmy, která ani po 60 letech neztrácí svůj půvab. A blondýnka Alenka v těch modrobílých šatech byla k sežrání.(25.2.2011)

 • Fanucci
  ***

  Místy ukrutně nudné a "uzpívané":-)(3.4.2005)

 • lakikaki
  ****

  Nadčasová Disneyovka, ktorá možno nie je až tak populárna ako Snehulienka a sedem trpaslíkov alebo Leví kráľ, ale má niečo, čo klasické (Disneyho) rozprávky nemajú - vtipné psychopatické postavy a bezchybné psychedelické scény, ktoré si síce samy o sebe maximálne hodnotenie zaslúžia, ale Alici v krajine zázrakov, ako celku, musím jednu hviezdičku strhnúť za miernu nevyváženosť. Inak to však bola vynikajúca zábava, najmä scény s dvojicou "Kloboučník" - "Březňák".(1.9.2008)

 • ilemas
  *****

  Disneyovky jsem měl vždycky rád, nechápu jaktože jsem tenhle skvost zapomněl hodnotit.(1.1.2010)

 • Mahalik
  *****

  "Byl to kráčer se svou krámoškou... a ten kráčer jsem já!" Fantasie nikdy nebyla krásnější a vtipnější. Tvůrci jsou děti, Carroll můj idol. Plus nezapomenutelná hláška od květiny: "Aby ses z toho nevysemenila!"(5.10.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace