Alenka v říši divů

Alica v krajine zázrakov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1951, 75 min

Aldous Huxley

Oscar 1 nominace: Hudba - M. . . . Zlatý Lev - výběr(24.5.2004)

• Webb

Nejslabší Disneyovka z poloviny dvacátého století, která je kvalitou absolutně nesrovnatelná se Sněhurkou. Velice zaostává jak slabým příběhem, tak malou poutavostí děje, necharismatická Alenka i zvířátka působila až moc dětinsky. Nebavilo mě to a nudil jsem se.(19.4.2010)

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších Disneyovek. Narozdíl od ostatních nevyniká hudbou (nejsou tu téměř žádné zpívané písničky) ale zato má perfektní příběh (na motivy Lewise Carolla). Skvělé absurdní postavy (kočka šklíba, kachny s klaksonem místo zobáku, šípáci) a krásné situace (den nenarozenin, královský kriket s plameňáky, barvení růží). Nemám co dodat.(15.4.2003)

Přesně nevím, čím to je, ale vůbec mi nevadí, že z příběhu zbylo to nejnutnější a film se soustředí hlavně na všechny ty zvláštní a zvláštnější nesmysly oživené pomocí metráků hravé fantazie, s nimiž se Alenka (mimochodem velmi sympatická a v původním znění s opravdu roztomilým hlasem) v říši divů setkává. Neznamená to však, že by film přišel o ducha Carollovy předlohy, protože přinejmenším scény s květinami, s Mrožem a Tesařem, s Březňákem a Kloboučníkem, s kočkou Šklíbou a samozřejmě se Srdcovou královnou ho mají vrchovatě. Kouzelné.(15.8.2015)

Klasika od Disneye, pro mě povinnost, když je to celé o mojí jmenovkyni :-). Na to, jak starý je tento film, je velice kouzelný. Možná je lepší si dneska od 3D animáků odpočinout a podívat se na něco s kreslenou grafikou. Příběh je klasika, film je plný roztodivných, milých, ale i pošahaných postaviček, plný chytlavých písniček. Zkrátka pro děti ideální, pro ty větší zase něco jiného, nějaká změna. Alenka v říši divů obsahuje i fórky, sem tam napínavější úseky... Délka není závratná, takže ani nebudete mít čas se nudit.(16.6.2013)