poster

Alenka v říši divů

 • USA

  Alice in Wonderland

 • slovenský

  Alica v krajine zázrakov

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1951, 75 min

Scénář:

Aldous Huxley
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dexter1
  *****

  Netypická Disneyovka, ktorá sa líši od ostatných svojou kresbou ale aj výjavmi akoby z huličskej párty. Neviem si vôbec predstaviť ako by som tento film vímal vo svojom rannom detstve. Moc by som si z toho asi neodniesol. Avšak tie krátke epizódky, kde každá je svojim spôsobom úchylná, sú naozaj hodné pozretia si.(30.7.2009)

 • Mahalik
  *****

  "Byl to kráčer se svou krámoškou... a ten kráčer jsem já!" Fantasie nikdy nebyla krásnější a vtipnější. Tvůrci jsou děti, Carroll můj idol. Plus nezapomenutelná hláška od květiny: "Aby ses z toho nevysemenila!"(5.10.2006)

 • Teya
  *****

  Nejbarevnější trip, jaký si kdy má chorá mysl dokázala představit :) Fantazie tu opravdu nezná hranic. Poťouchlá kočka Šklíba, mluvící zajíc, šílený kloboučník, Srdcová královna hrající kroket s ježky a plameňáky, barvení bílých růží načerveno... Geniální výtvor, vizuální klenot a naprostá klasika mezi animovanými filmy, která ani po 60 letech neztrácí svůj půvab. A blondýnka Alenka v těch modrobílých šatech byla k sežrání.(25.2.2011)

 • mortak
  *****

  Moje nejmilovanější disneyovka. Není tu žádný silný morální imperativ a jeho didaktické vyjádření, jen okouzlení fantazií (i když obě knihy L. Carrolla jsou vlastně uměleckým ztvárněním Základů logiky). Film se potkal s knihou a sledovat zahradu živých květin, Tydlitáka aTydliteka a jejich Mrože a tesaře, kočku Šklíbu a hlavně závěr s kartami mi činí rajské potěšení. Everything is possible, but some ways are impassable.(20.7.2009)

 • bartias
  ****

  Alenka se dostává králičí norou do podivného snového světa, na kterém se Disneyho animátoři vyloženě vyřádili. Bizarní postavičky, z nichž vede věčně uspěchaný králík a „zhulená“ myš z nenarozeninové párty, zabydlely fantastický svět plný tak pestrých barev, že ti animátoři snad každé ráno fasovali LSD. „Pokusný“ kraťas Za zrcadlem s Mickey Mousem však Alenka nepřekonala.(16.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace