Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

studiobadguy

Od tohoto filmu jsem nic moc nečekal. A podívejte. Je to zatím jedna z nejlepších Disneyovek. Animace je skvělá, je to prostě Walt Disney. Příběh je skvělý, emotivní, dojemný a zajímavý. V tomto filmu je nejsilnější ten příběh který hrozně dobře napsaný, postavy jsou výborné vztahy mezi nimi jsou taky skvělé. Hudba je úžasná. Naprosto se hodí do daných situací. Lady a Trump je legendární film a dávám mu 92% (5 hvězd z 5). ()

movemat

Čarokrásna animácia - to rozhodne áno! A asi 3 minútová romantická pasáž zahrňujúca aj slávnu špagetovú scénu je ozaj podmanivá. Ale dejovo je to tak strašne nezáživné a rozvláčne, že aj tých necelých 80 minút sa zdalo ako večnosť. Jedna z tých slabších disneyoviek. ()

Cortesz

Tento kreslený film je nejlepší volbou pro malé děti, ale i já jsem se u toho bavil, když jsem to zkoukl. Krásná animace, příjemná hudba, skvělé postavy a dokonale sentimentální příběh, které uměli jen u Disney. Ve srovnání s dnešníma animovanými filmy, které děti mají možnost sledovat se to stímto skvostem nedá srovnávat. ()

Bonniesgun

Je to lovestory, jde tam o pejsky a vzniklo to v padesátých letech. Myslím, že už to nepotřebuje víc, aby se mi to líbilo. A přesto to "víc" má! Disney to prostě umí! Tečka. (Mimochodem, tato disneyovka má snad nejhezčí pozadí animovaných snímků. Jen si toho schválně zkuste všimnout! Pozadí sice hodně odráží dobovou grafiku, ale přesto je neskutečně propracované, popisné a zároveň čisté. Podobné pozadí je vidět také u 101 dalmatinů, filmu, který u Disneyho vznikl ve stejném období. A také tam hlavní roli hrají pejsci... :o) ) ()

Maica

Docela se mi tahle pohádka líbila. Byla dojemná, i veselá a samozřejmě s krásným koncem, který se výborně hodil. Vůbec bych neřekla, že je to z roku 1955. Co mi však vadilo, byl český dabing lidí, neboť Beruška zněla tak asi na 50, ale ta tam nebyla až tak často, takže i to se dalo skousnout. ()

adamix

Krásna klasická rozprávka od nikoho iného, než od starého Walta Disneyho. No a psíkovia sú moc roztomilý. No keby dnes šúdio Walt Disney spravil remake Lady a Tramp, nemalo by to veľký ošiaľ a nebolo by to ono. Dnes už štúdio nemá moc dobré rozprávky. Ale toto je klasika. Skvelá večerná oddychovka. U mňa 80%. ()

PlayEasy

Určitě náš nejlepší klasický animák a jeden z nejlepších animáků vůbec. Poctivou disneyho animaci milujeme, stejně jako písničky v jeho starých filmech. Děj do sebe perfektně zapadal, Baryk skvělý veterán s jeho moudrým dědou :) a skvělý český dabing Fouska, myšáka z Dumba :-) Kéž by se v dnešní době dal natočit takhle nádherný film. Tím, že je tato romance animovaná, má ještě větší sílu. 100% ()

helrohir

Konečne Disneyovka, ktorá ma zaujala nielen na základe dokonalej animácie, ale taktiež ponúka výborný príbeh, ktorý v sebe snúbi sympatické postavy (hlavne ak ste milovník psov) a mix dobrodružstva, humoru a dokonca aj dramatických okamihov. Tento film tak zaručene pobaví nielen deti, ale všetky generácie. 80%. ()

PetraMishka

Nádherná klasická disneyovka, která je i dnes kouzelná a vtipná, sniž by sklouzla k naivitě nebo trapnosti. Scény s tetou, která pro Lady nemá pochopení, dokáží děti i dnes rozhořčit, stejně jako milé scény z italské restaurace potěšit. Mně se nejvíc líbilo, jak říká Lady svým pánům a jak Tramp popisuje, co se stane v domácnosti, když se narodí dítě. ()

`barocco

Jednoduchy pribeh avsak brilantna animacia uchvati este aj dnes, a mozno prave v dnesnej dobe pocitacovej 3D pripadne 2D animacie. V roku 1955 nic take nebolo. Kazde policko poctivo rucne rozkreslene. Uchvatne..... ()

BlueNeon81

Chcem naspäť ten starý dabing s Eduardom Cupákom, bez neho to nie je ono (ak nerátam pôvodné znenie, ktoré sa stalo pre mňa akýmsi novodobým štandardom pre opätovné sledovanie). Btw, veľmi dojemný a zároveň príjemne úsmevný film o psíkoch, alias úplne prvý celovečerný širokouhlý animovaný film na svete. (2,55:1 Cinemascope). ()

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří