Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

J-o-k-e-r

Hezká disneyovka, s typicky krásnou animací, na kterou jsme z těchto dob všichni zvyklí. Takový milý příběh ze života pejsků a objevování svobodného života. Lad a Trump e prostě ťuťu pokoukání, zdejší hodnocení mírně přes, ale přesto je to jedno z těch lepších děl Walta Disneye. ()

vyfuk

Walt Disney. Studio, které mění a plní dětská přání. Nechápu proč se ke mně film nedostal už dřív! Dostali se ke mě všechny Waltovky od padesátých let až po současnost, ale tahle ne. Je to moc krásný rodinný příběh pojmutý, tak jak ho mám nejradši - Po Disneyovsku. Jsem rád, že jsem film nakonec viděl a mohl se u něj 100% bavit! ()

Autogram

Psíkovská červená knižnica v tom najlepšom zmysle. Nechýbajú všetky možné ľudské charaktery v psom podaní a v animácii sú zobrazené lepšie, ako by to dokázali skutoční ľudia. Jednoduchý príbeh pre deti je aj s podtextami, v ktorých si svoje nájdu tí odrastenejší. Na pohľad by som filmu ani neveril jeho vysoký vek. –––– Tak vidíš, Krásko, když jsi volná a bez obojku, tak je život nejkrásnější. –––– To už řekl Gorkij ve své hře Na dně, citát: „Zoufalý tvor musí najít ještě zoufalejšího tvora. Pak je šťastný.“ Konec citátu. – Boris je filozof. ()

Borat

Je to moje srdeční záležitost. Tenhle film byl první, který jsem zhlédl v biografu. Ohromně se mi to líbilo. Proto za 5* !. NA tenhle film prostě nikdy nezapomenu...|96%| ()

jenik71

Především je to poctivá a obdivuhodná práce Disneyho studia. Roztomilý příběh fenky Lady a psího tuláka Trampa, který si zamilují jak děti, tak dospělí diváci. Na rok vzniku neuvěřitelně kvalitní a precizní animace. A to se tehdy vše kreslilo ručně... holt Walt Disney prostě uměl ... ()

jefff

Shlédnuto po mnoha letech. V dnešním měřítku by film neobstál a celý příběh je hodně vousatý co do tempa i děje. Poetika je ale neopakovatelná a nesmírně milá. ()

Sdoom

Lady a Tramp nepochybně patří k absolutním perlám mezi disneyovkami. Překrásná animace, pohádkově nádherná hudba (Bella note pro mě top 10 filmových písniček), nezapomenutelné scény, roztomilý příběh s poučením. Proč tedy 4 hvězdičky? No, přecijen ten příběh postrádá něco opravdu zajímavého, nechytnul mě zdaleka tolik za srdce jako jiné. A také mi bohužel nebyly příliš sympatické vedlejší charaktery, s tím prostě nic nenadělám. :-) ()

Koda

Krásná půvabná noc, která si říká Bella Notte... Dám vám hádanku, i kdyby jsem nepsal tuto recenzi sem na konkrétní film, tak: Špagety, 2 psi a píseň Bella Notte? Co jiného by to mohlo být, než nádherný, nenáročný, rodinný a hlavně nezapomenutelný film, který pokud dobře vím, má remake. Přesně tak, mluvím tedy o legendě Lady a Tramp. Příběh vypráví o jedné bohaté rodině, která si pořídí nádhernou psí slečnu Lady a starají se o ní. Háček nastane ve chvíli, kdy přestanou na ní mít čas a budou se věnovat vlastnímu narozenému dítěti. O to větší problém nastane, když si hlídání převezme dočasně teta, která si neoblíbila Lady a snaží se jí zbavit. Právě tady začíná to krásné dobrodružství, kdy ji zatoulaný voříšek Tramp ukazuje, a dává najevo, jaký je ten svět opravdu bezstarostný, plný svobody, žádného domácího - musíš, zůstaneš, teď ne a podobně a že děti jsou jedno velké zlo. Je tu spoustu dramatických, i romantických chvílí doplněné nádherným zabarvením hudby, a příběh tak nějak souvisí i s reálným životem. Tramp je tady opravdu sympatický, správný, ale i pošahaný, když dostane omylem Lady do útulku. Za mě jedno z nejnádhernějších Disney filmů. PS: Když se tak nějak vrátím na ten rok zpátky, bylo a ještě tu je vtipné špagetové video, které mě totálně odbourává. To je jaký je rozdíl mezí filmovým a reálným pojídáním špaget. Výsledek? reálný pes se při jídle špaget zakucká a vyplivne masovou kuličku :D Kdo to video neviděl, určitě se podívejte! ()

CSSML

Poctivý přeslazený animák o psí lásce od Walta Disneyho. Tím je dáno vše dobré (animace, humor) i špatné (sentimentální vztah ke zvířatům), čeho se divák dočká. To dobré ovšem převažuje. S přimhouřeným okem plný počet. ()

Han22

Je to divný, že první film z roku 1955 kterému dávám pět hvězdiček je animáč, ale Lady a Tramp si to zaslouží. Nádherná pohádka ze zlaté éry, kde funguje naprosto všechno. Humor, perfektní postavy, emoce, napětí i pěkné písničky. Lady je fenka se zlatým srdcem a zlatou rodinou, jenže té se narodí dítě a ona je odstavena na vedlejší kolej. Když se objeví příšerná tetička, utíká a potkává pouličního vořecha Trampa, který ji zasvětí do života na ulici. A tak spolu honí slepice, poznávají hrůzu útulku, bojují se zákeřnou krysou a samozřejmě vše dobře dopadne. Nechybí nezapomenutelná scéna se špagetou a Bella Notte už mi zní v hlavě. Animovaný film roku 1955. ()

iXtr3m3

Nádherná klasická animovaná "rozprávka" pre celú rodinu, tak ako to Disney kedysi vedel. Nestárnuca animácia, zaujímavý dobrodružný príbeh, psíkovia, ktorých majú rady aj deti aj dospelí, čo viac si priať? Trošku dlhšiu stopáž. ()

Wally

Po 245. shlédnutí s prckem za poslední měsíc jsem v tom již našel nějakou zálibu :-) :-)  Tak hlavně, že se to líbí prckům... ()

Zagros

K filmu Lady a Tramp mě neváže žádná nostalgie ani sentimentální vzpomínky na dětská léta, viděl jsem jej totiž ať nyní se svými dětmi. Dětem se to vcelku líbilo, dcerce víc a další den se chtěla podívat znovu. Je to spíš takový holčičí příběh… málo akce, romantika atd. Dalo by se říct, že je na tom už vidět i zub času. To myslím v dobrém i ve zlém. Film má pomalejší tempo a není tam tak tlačený humor. Což jsou za mě spíš plusy. Nicméně dnešním dětem může připadat málo akční a mohou se u toho i nudit. Sám za sebe skončím v hodnocení u průměru. U ostatních ovšem chápu i ty další dvě hvězdy - nostalgickou i sentimentální. :-) ()

Paity

Asi bych měl dát více než tři hvězdičky, ale už jsem viděl od Disneyho lepší animáky, než je tento. Ale v čem určitě WD vyniká je příběh. S tím si dají Disneyiovci skutečně práci a na výsledku je to hned poznat. ()

farfalla

Starý dobrý typ animovaného filmu od Walta Disneyho. Slavná scéna se špagetami a známá italská písnička na dobrou noc. ()

Stružák

Velmi dobrá disneyovka. Pohádka jak má bejt. Tu a tam to je trochu přeslazený, ale co už... Navíc musím říct, že českej dabing je fakt povedenej. ()

venom14

Tak tuhle klasiku jsem viděl až včera(19.10. 1994),ale nelituju.Já už dlouho neviděl nic od Disneyho a tohle mě prostě chytlo,jasně,je to takové hrozně za každou cenu milé,hezké a sentimentální,(prostě Disney) ale to je jako vytýkat Avataru že jsou tam efekty.Tím že to bylo až moc hezké,tak tím se mi to i líbilo. ()

Neotom

Metaforicky roztomilý a v zásadě pravdivý film (postoj lidí ke psům), místy však také příliš sentimentální a nudný. Vzhledem k roku výroby přesto v mnoha ohledech obdivuhodný snímek, zejména co se týče propracovanosti animací. Všimněte si, jak neskutečně realisticky vypadá běh majitelů Lady k domu na konci filmu! 60% ()

Prochy38

Jedna z těch pro mě lepších Disney-ovek. Méně trapných písniček, celkem milý příběh, hezky namalované, někdy možná přehršle roztomilostí, ale podle přítelkyně ideálně :). Nemohu říct, že se mi to nelíbilo, i když mi přijde zdejší cifra - 86% (12/2011) lehce nadhodnocená. Český dabing mi přišel hodně špatný, ale ten nemá vliv na má hodnocení... 4* budou akorát, protože stran animace je Disney pořád o krok napřed, než ty současné... samože nemyslím všechny (viz Shrek, Ice age, ....) Myslím třeba Madagaskar, Kung-Fu Panda apod.... ()

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří