Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

kaylin

Ano, je to hezké, ten příběh je pěkný, ale vzhledem k tomu, že už ho člověk viděl mockrát v modernější podobě, už to není úplně ono. Na druhou stranu je tohle snímek 60 let starý. Opět se ukazuje, jak moc je Hollywood závislý na myšlenkách, které tvůrci přinesly už dávno, a nejsou moc schopni o nějakou zásadní inovaci. Škoda, že jsem tenhle snímek neviděl dřív. A škoda, že jsem ho viděl s českým dabingem. ()

K.I.N.G.

Film, který se asi každému aspon trochu zalíbí (o tom svědčí i to, že snad nikdo nedal odpad!). Jedna z mnoha skvělých disneyovek. ()

MATADOR

Lady a Tramp, kdo by neznal tuto psí dvojici?! Příjemný příběh dvou odlišných psíků, jenž se nakonec protne a je z toho láska. Klasický disneyovka, která i po těch neuvěřitelných letech, má stále co nabídnou. A kdo by neznal scénu se špagetami, jako by nebyl ;-) Krásná disneyovka, která nabízí radost spíše těm nejmenším. ()

FilmFan24

Jako kluk si pamatuju, že Lady a Trampa vydával jako komiks časopis "Sedmička" ovšem v počeštěné podobě jako "Zuzka a Tulák". To bylo v době, než ze "Sedmičky" byla "Sedmička pionýrů"... ()

Derek

vynikajuca disneyovka s jednoduchym pribehom, ale za to skvelymi postavami ktora je dost svizna a nenudi (i vdaka celkom kratkej stopazi), piesne ma nejako extra nedostali ale nie je ich tam zas tolko... odporucam pozret zremasterovanu verziu, ktora vyzera skvelo (vobec nie ako film stary viac ako 50 rokov) ()

kajas

Klasika všech klasik. Videokazeta s tímto překrásným pohlazením po duši všech pejskařů patřila v mém dětství mezi ty nejohranější. Kdo neviděl, neuvěří. ()

Miseet

Další důkaz toho, že staré disneyovky byly lepší, než hromada těch, které dostávame teď. Lady a Tramp je naprostá dokonalost, a tuhle pohádku bych mohla sledovat kdykoli a kdekoli. Je to krásný milý příběh, bez nejmenšího zla, a taky to funguje. ()

OG_Swifty

Lady a Trump .. Tramp je klasika od Disneyho, ktera to ve sve dobe mela docela tezke, protoze ji kritici zdissovali (kurvy). V prubehu dekad se to ale otocilo a laska kokrspanelky a vorecha prerostla v jednu z ikonickych romantickych scen EVER. K dobru filmu budiz i to, ze animace Disneyho je temer nestarnouci a film starne lepe nez dobre. Pro me jeden z nejlepsich animaku od Walta. ()

Nuala

Má snad nejoblíbenější Disneyovka. Krásný příběh a hlavně milé postavičky s nádherně propracovanými charaktery. ()

Hees

Bežná, milá, neprekvapujúca a pekná rozprávka. Ono by sa dalo vymeniť psov za ľudí a také niečo by sa veľmi ťažko stalo, aby si vyberavá princeznička vybrala tuláka. Od toho sú tu samozrejme rozprávky, ktoré majú a chcú mať od reality ďaleko. Tým som nemyslel, že to je na Lady and the Tramp zlé skôr som poukazoval na holý fakt. Na tomto na tú dobu dosť peknom animáku zaujme najmä hudba a jednotlivé pesničky. Škoda, že tie pesničky/hudba sa trocha moc opakujú. V roku 1955 si na tomto museli dať veľmi záležať lebo na tú dobu sú jednotlivý protagonisti (psy) výborne "rozpohybovaný", možno to trocha predčilo svoju dobu v tomto ohľade. ()

Wiikii

Takový dlouhý krátký příběh o psím přátelství a psím životě. .. Aby nedošlo k omylu, to KRÁTKÝ znamená, že většinou takovéto příběhy bývají dlouhé několik minut, ale zde se to natáhlo až na 75minut. :) .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

vydumnica

Lady a Tramp z roku 1955 je jednym z NAJKRAJSICH DISNEY filmov vsetkych cias. Zacina a aj konci Vianocami, takze kludne by to mohli davat v telke pocas Vianoc. Dokonala animacia, krasny pribeh, sympaticki hrdinovia. Kazdy si tam najde to svoje, chlapci, dievcata a aj dospely divak, idealne ako rodinny film. Lady a Tramp ma svoje kuzlo. Od prveho momentu ma to ocarilo, krasna zasnezena krajinka, v domceku vianocna rodinna idylka, mile steniatko...a potom pride jar a do domu novy zivot a tak dalej....Je mile, ako Lady vola svojich domacich Darling a Jim dear, take nevinne. Mne osobne sa velmi pacil domcek, ako krasne a farebne bol zariadeny. Zaujimave boli aj psie dobrodruzstva, najma ta romanticka cast v restauracii a v parku. Syncek sa potesil aj vyletu do ZOO. Nadhera. 90%. ()

Streeper

Pejsci se chovají jako lidé. Kouzelná pohádka. Musím pochválit animace a i příběh je nádherný. Je to jedna z mých nejoblíbenějších. ♥ ()

C0r0ner

Ne, že by mě na tom příliš dojímali ti psi, ale jde především o hodně silný příběh, který se mi zdál o kus lepší než většina Disneyovek. Film navíc trefně poukázal na rozdíly ve společnosti a mnohým určitě naznačil, že zevnějšek, vystupování nebo původ rozhodně nejsou faktory, podle kterých by se někdo dal odsoudit. 90% ()

zette

Sice legendarni animovany film z dilny Walta Disneye, me ale pribeh pejsku nechal chladnym, vcetne spaget:-). Animace je zdarila a povedena je i doprovodna hudba. ()

pakobylka

Poetický, dojemný, nadčasový snímek, který zná psí způsoby - i psí duši. Nevtíravě, s nenapodobitelným půvabem, lehkým vtipem i hlubokým porozuměním vypráví o psí věrnosti a psí lásce - ke psu ... i ke člověku ... v jednom z nejkrásnějších romanticko-dobrodružných animovaných příběhů všech dob. Nutno ovšem podotknout, že je to namyšlený dvounohý tvor, který (ač se pokládá za pána všeho tvorstva) si mnohdy psí náklonnost a oddanost nezaslouží. ()

necisty

Moc krásná pohádka, s životní pravdou, kterou by mělo vidět každé dítě. Dokáže na psím životě nenásilně a roztomile ukázat, čeho si už od malička vážit, nebo pro co žít. Animace na rok 55 úchvatná. ()

mortak

Žádný konflikt, pouze harmonie a láska. Taková disneyovská Mamma Mia! Celou první část filmu poznává Lady neodolatelný život buržoazie, aby pak do něj přivedla (což zapříčiní pár dobrodružství) i Trampa. Pro zkažené dospělé tu zbývá jen psí útulek s ruským filosofem a zkušenou "chienne fatale". ()

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří