Další brilantní film Woodyho Allena. Harry Block, spisovatel středního věku, píše romány a krátké příběhy na základě vlastních zkušeností. Trpí zábranami, je neurotizován svou posedlostí sexem, šestkrát se zhroutil a život mu komplikují i jeho tři ženy, Polyká prášky, moc pije, spí s prostitutkami , lže, je zbabělý, zbytečný, starý Blíží se oslava jeho životního úspěchu a Harry se bojí, že s ním jeho radost nebude nikdo sdílet. Bývalá přítelkyně Fay si právě bere jeho nejlepšího přítele Larryho, syna Hillyho zase nepustí bývalá manželka a doktorka psychiatrie Joan. Harry nakonec svého syna unese a doprovod jim dělají přítel Richard, nevlastní sestra, její manžel Celý film je plný malých postav a postaviček, které v podobenstvích představují Harryho v různých etapách jeho života. A přesně v tom stylu, na jaký jsme u Woodyho Allena zvyklí! (oficiální text distributora)

Stružák

Jeden z těch lepších Woodyho filmů modernější doby. Nepostrádá vtipné hlášky, nápady (scény s rozmazanými herci), vtipný střih i kameru. Režisér tak trochu hraje sám sebe (nebo sám se sebou?), naráží na svoje starší filmy a míchá nepřeberné množství postav a dějových linek. Právě různé dějové linky vytvářejí z Pozor na Harryho jeden z nejkomplexnějších filmů, co jsem viděl. Krom samotné hlavní linie (která už je sama o sobě "zdvojená") nacházíme dalších pár příběhů, které na první pohled s filmem nesouvisí. S postupem času ale vše začne do sebe zapadat a Woody Allen tak rozjíždí labyrint filmu, knih, fikce, skutečnosti... Co z toho je vlastně pravda? :-) ()

B!shop

Trosku slabsi Woody, kterej neprinasi nic moc novyho. Takovy vztahovy komedio drama, kde Woody dela spisovatele, takze se tu propleta nekolik linii, ze zacatku to je celkem prehledny a nektery scenky z jeho knizek jsou fakt super vtipny, ale postupne se to vic a vic zamotava, postavy z knih se objevujou v normalnim zivote a ke konci uz skoro neni jasny, co se mu zda, co napsal do knihy a co proziva. Ne ze by to bylo vylozene na skodu, film tomu navic napomaha i misty zbesilym strihem a pravdepodobne se snazil Woody ukazat takovej zmatek hlavniho hrdiny, coz se mu povedlo, ale bohuzel to neni nejak zvlast vtipny a na slusny drama tu zas tak super pribeh taky neni. A prekvapilo me, kolik tu je na Woodyho film fuck, fucking a podobne. Nicmene jsou tu aspon docela slusny herci, krome tradicne fajn Woodyho me potesil Billy Crystal, Tobey Maguire a Robin Williams. A ta pasaz v pekle je naprosto dokonala. ()

viperblade

Deconstructing Harry je pro mě zřejmě nejrozporuplnější Allen. Slyšíte, že to je typický Allenův scénář, ale obohacený o notnou dávku sprostých slov, kterým se Woody ve svých filmech většinou vyhýbal. Ale to mi ani tak nevadilo, nejsem prudérní člověk, kterého by tohle rozhodilo. Jenže… to by hlavní roli nesměl hrát sám Woody. Totiž jemu jsem ty šlapky, kuřby a už si nepamatuju co ještě, vůbec nevěřil. Stejně jako jsem mu nevěřil ta sprostá slova, protože v jeho podání to prostě nepůsobilo drsně či světácky, ale jen vtipně a nedůvěřivě. Tenhle film mohl být skvělým, protože má o čem vyprávět, ale Woody se měl tentokrát vynechat z castingu a zůstat jen za kamerou. Protože když máte problém věřit prakticky cokoliv hlavní postavě, která prakticky nesleze z plátna, tak film, byť jakkoliv kvalitní, je pro vás o ničem a vy jen tiše a (ne)trpělivě čekáte na konec. Budu ještě hodný a za scénu v pekle dám 50 %. ()

HiddenDragon

"Neuznavas zadne hodnoty. Jen cynismus, sarkasmus a orgasmus." "Ve Francii bych s timhle heslem vyhral volby." :) Zajimavy napad jak hl. dejove linky, tak i zpracovanim. Woody aka Harry Block si jako uspesny spisovatel jede pro cenu na svou materskou univerzitu, z ktere ho kdysi vyhodili. Nechce jet sam, a tak se snazi premluvit pritele, byvale manzelky i prostitutku. Vsechno komplikuji jeho knihy, diky kterym si ze svych byvalych vztahu a znamosti udelal nejvetsi nepratele. Kazdy se v jeho knihach najde a Harrymu to nedaruje. Je to silou prirody sexualni maniak a nevernik, ktery si k realnym zenam nedokaze vytvorit pevny vztah, a tak je aspon rozebira ve svych pribezich. Na Woodyho pomery je tento film nebyvale sprosty (ale opravdu vtipne), a misty mi slovnikem pripominal aktualniho "Vlka z Wall Street" s L. DiCapriem. Harry (Woody - vpodstate je to opravdu on sam) je navic neurotik zavisly na prascich, a tak se jeho rozharany defragmentovany zivot odrazi i v samotnem zpracovani filmu. Strih je roztrzity, vraci zabery, misty to pripomina amaterske video nebo vadny nosic. Ale opravdu je to tak natocene. Nesedlo mi to uplne zcela, ale uznavam, ze to tu roztekanost Harryho povahy evokuje dobre. I zajimavy trik s rozmazanou postavou se povedl (tezko rict, zda to R. Williams ocenil :) - ve stejnem roce si ale odnesl oscara za "Dobreho Willa Huntinga", tak si to aspon vynahradil. Opet je tu tedy spousta znamych hercu, ktere si proste rady u Woodyho strihnou byt kratkou roli (objevi se i M. Hemingwayova ze starsiho snimku "Manhattan" [1979] nebo mlade ucho T. Maguire aka pozdejsi Spider-Man). Zkratka povedena taskarice, ktera si dela opet srandu z manzelstvi, sexu, nabozenstvi, proste vseho :) ()

joehot

Když máte tvůrčí krizi, napište o ní. V tomto směru není Woody prvním, a dozajista nebude ani posledním umělcem. (Např. slušný román Josepha Hellera - Portrét umělce v pokročilém věku.) Harry je rozebrán na molekuly, můžeme doslova přebírat v rukou jeho pochody, jeho motivace a složky jeho podvědomí. K tomu pro Woodyho netypická forma střihu, zato typické množství vtipů. ("Píchal jsi někdy slepou?" - "Ne. Ty jo?" - "Jsou tak vděčné.") ()

• Film se měl původně jmenovat Nejhorší muž na světě. (Witta)
  • Film zahajoval MFF v Benátkách 1997. (D3VIL)

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley