Michael Kohlhaas

• Francie Michael Kohlhaas (více)

16. století. Michael Kohihaas, obchodník s koňmi, vede šťastný rodinný život. Když tento bezúhonný muž na vlastní kůži okusí nespravedlnost, dá dohromady armádu, aby očistil své jméno a znovu nastolil pořádek. V 16. století pomalu končí feudalismus a Evropa se ocitá na pomyslně tenké hranici mezi starým a novým světem. Vážený obchodník s koňmi Michael Kohihaas je milující otec a mírumilovný občan. Alespoň do té doby, než na vlastní kůži okusí bezpráví bohatého lorda, který ho okrade o koně, čímž odstartuje řetězec nezvratných událostí. Kohihaas přišel o živobytí a víru v právo, a tak se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. (Cinemax)

alchac

Po tisící prvé jinak přežvýkaná balada o zásadovém a statečném, ukřivděném zbojníkovi, tentokrát však tak šíleně nudná a roztahaná, až jsem čekal, že Michael Lazar se svou suitou chcípne sešlostí věkem už někdy v polovině filmu. Na konci tak chybělo jen volání na Hynka, Viléma a Jarmilu. Nebýt úžasného Mikkelsena, zase bych jednou splachoval. ()

dr.fish

V dějinách existuje nepřeberné množství dechberoucích příběhů. Kolhasův příběh by klidně mohl být jeden z nich, to by si ale rejža nesměl umanout, že z toho udělá intelektuální masturbaci. Takže dlouhé záběry, pokud možno beze slov, děj který vydá na 15 minut roztažený na hodinu a půl, a zcela nevěrohodné postavy, které svým chováním a uvažováním nemají v 16. století co dělat. Víc už říkat netřeba, vypnul jsem vysílen po devadesáti minutách, kdy jsem zcela ztratil chuť do života a pointa filmu mi zůstala naprosto lhostejná. 45% ()

wader

Viděno na FFF ve Světozoru. Rozhodně nejsurovější historický film, který jsem kdy viděl. Poměrně málo hudby (ale když už tam je, je skvělá), velmi málo dialogů - často dlouhátánské záběry na krajinu, kdy v reprácích dujeou vichry ženoucí se po lukách. Při sledování jsem si říkal: kdyby Walter Scott nepsal knihy, ale točil filmy, vypadalo by to přesně jako "Michael Kohlhaas", což je ode mě a pro mě pochval. D9ky tomuhle filmu jsem si uvědomil jak jsou všechny blockbustery narvané epickou hudbou, postsynchrony, a jsou v podstatě umělejší, než PVC. Takže za mě: víc takových filmů je škoda točit, protože by na ně chodilo jen minimum diváků, ale jeden dva za rok by si publikum určitě našlo. S trochou nadsázky bychřekl, že ani na ČT2 ve 2 ráno by nepustili něco jako "Michael Kohlhaas" :-) Ale pokud jste už přežraný stylu 50 střihů za minutu, výbuh co 5 minut, dialogy za chůze prokládané pravidelnou nepřirozenou hláškou, podívejte se na tenhle film. ()

Honzek

Michael Kohlhaas je obyčejný člověk, co má rád život, svoji ženu a dítě. Jeho prací je obchodování s koňmi, kterých si velmi váží. Jednoho dne ho však čeká zrada a nespravedlnost, díky které se rozhodne vymoci si svoje práva silou. Ve snímku nehledejte akci, jako spíš porozumění, lásku, city a ukázku toho, co že je to vlastně spravedlnost a jestli je jí vždycky učiněno za dost. Někomu to může přijít jako nuda, ale pro mě osobně to bylo spíše na zamyšlení - aneb - jak v jednu chvíli může mít člověk vše, včetně svoji pomsty na zlatém podnose a v té druhé nemá nic, než to, po čem vlastně toužil, ale nemá to tak, jak si přál. ()

Belbo

Na to, jak měl Kohlhaasa skvělých prvních cca dvacet minut, se posléze proměnil v ukacanou nekonzistentní a špatně nasvícenou slátaninu, ve které jde pravidelně málo co vidět. Škoda. ()

Johnny.ARN

Tajne som dúfal, že sa dočkám dychberúceho historického filmu so skvelým Mikkelsenom.. Ale nie. Čakala ma len dvojhodinová urputná nuda, pretkávaná zmysluplnými dialógmi, kde bola jedna dobrá akcia na zámku. Inak nuda, štúdie korún stromov, jesenné počasie a strašne prestrihaný sled scén, kedy bolo citelné, že tam niektoré chýbajú. A nezachránil to ani Mads. Škoda. 2 z 5 ()

Mrkvič

Přišlo mi to jak ze severské produkce. Pomalé a nechávající diváka v nejistotě. Ta pomalost byla místy až nudná, ale když mělo v divákovi rezonovat napětí, tak to nemělo chybu. Nejistotu u takovéhoto filmu jedině vítám, protože u věcí jako Statečné srdce nebo Rob Roy je od začátku všechno jasnější. Zde to tedy také vše dopadne podle předpokladů, ale záběry na hučící stromy, když jsem napnuztý k prasknutí, jak to tedy dopadlo, ve mně ještě víc rozdmýchávaly prožitek z filmu. Ale ač to zní, že jsem byl z filmu unešen, tak jde jen o porovnání a vychválení kladů oproti obdobným projektům z hollywoodu atd. Jinak toho film až tak moc nenabízí a ten čas se vleče tak, že to napodruhé snad ani dát nejde. Možná jen závěr, to by mělo koule i po desátém shlédnutí. ()

Bobik9

Divný film, divné postavy, divný příběh. Ale především je to proklatá nuda! Dvě hodiny a nezabavíte se! Mads Mikkelsen je můj oblíbenec, ale ani on to nedokáže spasit. Francouzská příroda je tam krásná, to se musí nechat, ale malebné exteriéry vás také nemohou bavit celou dobu. Předlohu neznám, ale nedivím se, že jsem o ní nikdy předtím neslyšel. ()

Eleanor05

Nevídáno! Celý film těžká nuda - ani jsem se na to nevydržela dívat v kuse, ale poslední scéna úplně úžasná (= konečně hudba!, záběr bez střihu, to osudové se odehrává v zadním plánu za hlavní postavou a Mads Mikkelsen poprvé za 120 minut změní výraz a je úžasný!). Poslední 2 minuty snad točil úplně jinej režisér! Normálně by to bylo tak mezi 1* a 2*, ale závěrečná scéna to táhne nahoru... ()

zdenny

Rozpačitý pokus o vytvoření legendy. Jediné, co film nabídl, byl Mads Mikkelsen. Film měl být o jakémsi povstání proti zvůli vládnoucích. Možná měl ambice být trochu jako "Statečné srdce" - nevím. Jenže já jsem viděl jen samé kecání o ničem, přičemž jsem neviděl žádnou akci a co je nejvíce s podivem - vzbouřenců bylo asi osm nebo deset, víc jsem jich prostě neviděl. Takže fakt nuda a velice špatné zpracování. ()

JohnSmith

Co všechno se stane kvůli dvěma koním. Historická drsňárna, na které zaujme snad jen prvotní přepad ukřivděných.jinak je to spíš jen o tlachání. ()

Kurikmoon

Na Madsa ani ostatných hercov nemôžem povedať krivého slova. Avšak film sa odvíjal veľmi pomaly. A trval moc dlho. Pritom sa nekonalo žiadne prekvapenie, vo filme nebolo zvratov. Takže ani herecké umenie ani záverečná hudba nezachránili... Nepociťujem však z filmu sklamanie, či otrávenie... ()

drackula

Skvelá ponurá atmosféra a výkon Madsa Mikkelsena, ale príbeh dosť kostrbatý. Množstvo sa toho necháva na predstavivosti diváka, čo mohlo byť dobrým zámerom, ale zvačša je to kontraproduktívne. 60% Edison online ()

manonfire

Film o tom, jak se člověku "dostalo" spravedlnosti, je nevyřvávající se obdobou všech těch zbojnických balad. Může si svou umírněnost dovolit, protože mlčící Mikkelsen je prostě neskutečně výmluvnej. Takovej, řekl bych, emoční kulomet s tlumičem. 80% ()

vitekpe

Moc utahany, dlouhy. Mikkelsen samozrejme bezva, nektere obrazky moc pekne. Ale podruhe tohle zcela jiste neuvidim. 3- ()

MsUtahraptor

Tenhle film má všehovšudy dvě pozitiva. Těmi jsou Mads Mikkelsen a spousta přenádherných koní. Konec by chtěl míň flétniček a víc/rychlejší umírání, celek je nezáživný a nevýrazný. ()

DavidS.

Koňský handl, který si první hodinu hraje na autenticitu Markéty Lazarové, ale nemá sílu předlohy ani režisérkou sveřepost...Druhá polovina přináší něco kušostřelby a revolučního odhodlání...Mlčící-hrající Mikkelsen není jediným společným jmenovatelem s Valhalla Rising, které je podobným rozvláčným a bezobsažným výletem do větrných krajin... ()

klukluka

Líbil se mi ten ústřední motiv vzpoury proti bezpráví...a komu z nás, kteří jsme to viděli, by se nelíbil, že? Nelíbil se mi ale způsob vyprávění. Bylo to jaksi podivně flegmatický. Tak flegmatický, že jsem vlastně spoustě věcí vůbec nerozuměl. Na jednu stranu tady dostaly prostor pro děj naprosto nepodstatné promluvy, na druhou stranu se do filmu nevešla spousta důležitých momentů - včetně více ukázek záškodnické činnosti Kohihaasovy armády. Ten režisérův salámismus se odrazil také ve skriptu a ve střihu. Hovořící postavy poskakovaly během svých monologů o metry, měnily postoje, grimasy, na to se tady vůbec nehrálo... Mads to nezachránil, i když vizuálně tady byl v životní formě. ()

Hanys_

Po hodně dlouhé době jsem něco v půlce vypnul. Kohlhaas je sice historický film o pomstě, ale fakt nudně a rozvlekle natočený. Je to spíš taková báseň a ty já nerad. Do odpadu to nedám z úcty k Madsovi. 2/10 ()

bloodcountes

Tenhle film jsem viděla asi na pět kusů. Ničemu to nevadilo, nikam mi nic neuteklo, neboť se to pěkně vleklo. Nemám ten středověkej časoproud v krvi a tak jsem to v jenom kuse nedala. Ale nemůžu říct, že by film byl špatný. Mads byl naprosto výborný, úžasný a zásadní. Na něm stál celej film a jenom na něm. Pomalej minimalismus naprosto odpovídal své době, bylo to hodně věrný. Tíživý, dusivý, bezvýchodný, bezmocný, těžkopádný, depresivní středověk. Nakonec jsem se tedy dokoukala do konce a konec mě smetl na zem. Ale přesto nemůžu dát čtyři, chci-li hodnotit subjektivně. Lepší tři. ()

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz