Ratchet a Clank: Strážci galaxie

• USA Ratchet and Clank (více)

Ratchet & Clank vypráví příběh dvou nepravděpodobných hrdinů (Ratchet ­‐ mechanik, Clank - robot), kteří se snaží zastavit odporného cizince Dreka od zničení všech planet v Solana Galaxii. Když narazí na nebezpečné zbraně schopné zničit celé planety, musí spojit své síly s týmem hrdinů s názvem Strážci galaxie, aby galaxii zachránili. Během jejich cesty se dozvíme mnoho o hrdinství, přátelství a důležitosti objevování vlastní identity. (Indigo Film)

StrangeZs

Jako fanoušek hry jsem se na Ratcheta těšil od jeho prvního ohlášení a musím řící, že jsem byl příjemně překvapen. Jednoduše řečeno. Dlouho jsem se u animáku tak nezasmál. Film je napěchovám neustálým pomrkáváním na hráče, ale ne tak, aby to vadilo člověku, který hru nikdy nehrál. Ve skutečnosti akční duo Ratchtea a Clancka dává mnohem větší smysl nežli filmový varcraft, u kterého jsem místy netušil co se to děje. Ratchetchetuv příjemný scénář barvitě vykresluje všechny hlavní postavy, tak aby jste si je zapomatovali, zasmáli se s nimi ale zase to nebrali přiliš vážně. Příliš nechápu proč film celosvětově tak těžce propadl a k nám se dostal ač s dabingem tak v minimálním množství kopijí a téměř nikde ho nehrají. Kvalitami převišuje animáky typu Zootopie scela bez potíží a ikdyž by se našly vady na kráse tak mě prostě nenapadá nic zásadního. Ale co pokud milujete vesmírné bítvy, tajemné světy a příšerky nespočtu tvarů, světů a chapadel tak tuhle lekou parodii na svět hvězdných válek prostě musíte vidět. Druhý takový animák tady jednoduše dlouho nebyl a dlouho nebude. P. S. viděno s dabingem, ale pokud budete mít možnost tak učitě jděte na anglickou verzi, původni dabeři hry a Sylvester Stallone prostě mluví za vše ()

MartinBFFan

Pôvodná trilógia Ratchet & Clank bola neoddeliteľnou súčasťou môjho detstva. Strávil som stovky hodín za svojou PS2 hraním týchto hier a ešte dodnes si ich sem tam zahrám. Ich nezameniteľný satirický humor, šialené zbrane, megalomanskí zloduchovia, kreatívni nepriatelia a zaujímavé planéty na mňa zanechali veľmi silný dojem a nie nadarmo ešte dodnes patrí k napredávanejším herným sériam všetkých čias. Preto som doslova začal prekypovať radosťou, keď ohlásili filmové spracovanie a samozrejme prišlo sklamanie. Najskôr pozitíva. Hudba je dobrá, po grafickej stránke film vyzerá fakt dobre, obsadenie je skvelé a film má aj svoje momenty. Avšak je tu veľa negatív. Charakteristický humor a dialógy medzi samotným Ratchetom a Clankom sú preč. Tí dvaja sa medzi sebou skoro vôbec počas celého film nevnímajú. Humor je zväčša slabý a pomerne otravný. Príbeh je takisto úplné klišé. Ide o adaptáciu prvej hry ale namiesto pôvodného príbehu, ktorý kritizoval konzumerizmus a chamtivosť, v ktorom sa dve odlišné postavy naučia sa navzájom rešpektovať a spoja svoje sily v boji proti spoločnému zlu tu máme otrepaný príbeh ako cez šablonu, kde hlavný hrdina už od destva túži stať sa hrdinom a niečo sa zrazu stane a on sa ním stane a porazí zlo. Je to šablona, ktorou sa bohužiaľ teraz riadi väčšina animovaných filmov a je to dosť otravné. Okrem toho sú do príbehu nasilu natlačené postavy a príbehové línie z neskorších dielov (hlavne Tools of Destruction a Ratchet & Clank 3) ktoré sa tam vôbec nehodia. Celému filmu chýba práve to kúzlo, ktoré ma do hernej série vtiahlo a je to škoda. Tento film mohol byť oslavou všetkého, čo z Ratchet & Clank robí takú skvelú sériu, ale v skutočnosti ide len o ďalší Hollywoodsky film, ktorý sa snaží ľudí navnadiť a vyžmýkať peniaze z obľúbenej značky. ()

Chicharron

Ze začátku to vypadá, že by film mohl zaujmout i dospělého diváka, buhužel po první "přestřelce" se animák zvrhne v klasickou hollywoodskou žvanírnu a do konce jsem to nevydržel a přemohla mě dřímota... Doporučeno pouze dětem, jinak nic extra nečekejte. ()

Karlsberger

Už od oznámení filmu, jsem byl hodně natěšený, že moje oblíbené herní duo z dětství, dorazí na filmová plátna, ale rozhodně jsem nečekal, jak špatná distribuce tohoto filmu v ČR bude. Film nehrají v žádné větší síti kin v ČR, tudíž budete muset hledat po menších kinech, což díky Biooku v Praze nebyl až tak velký problém, ale stejně bych byl radši kdyby film byl na více místech ke zhlédnutí. Od Ratcheta a Clanka jsem čekal průměrný, animovaný, akční a rádoby vtipný film spíše pro mladší publikum, a to se celkem splnilo. Příběh vychází z klasického klišé vzorce akčních filmů pro děti, který ničím snad překvapit ani nemůže. Co se týče českého dabingu, jsem nebyl nijak ohromen, ale ani zklamán. Kdyby tu byla nějaká možnost vidět film v originále, neváhal bych ani minutu, protože (jak se dalo čekat) český překlad v několika chvílích nedával moc smysl. Ve filmu byla příjemná reference na další hry od Playstationu např. Sly Cooper, Jak and Daxter atd. Nelepší na celém filmu je ale bezpochyby potitulková scéna, která kritizovala potitulkové scény. Celkový dojem z filmu je ale dost plytký, tudíž na konci filmu máte trochu pocit, že se vám snížilo IQ, ale to k tomu už patří. Ratchet a Clank není špatný film, je to jen typický průměr, který vás nijak nenadchne. Přál jsem si, aby se tento film dostal do sbírky kvalitních filmů podle hry, ale to opravdu není tento případ. Hra > Film - 50% ()

Xenthia

Od tohohle filmu jsem toho tolik cekala. Trailery vypadaly skvele, postavy mluvili stejni herci jako ve hre, to nemuze dopadnout jinak nez skvele, ze? Chyba. Vizualne to opravdu vypada hodne dobre, par vtipu skutecne funguje, ale to jsou tak vsechna pozitiva. Pribeh me neskutecne nudil, nove postavy, co vytvorili jen pro tenhle film, nestaly za nic, a co tam sakra delal Doctor Nefarious? Ten se v serii objevil az v Ratchet & Clank 3, zatimco tohle je remake prvni hry. Bida s nouzi, uz to nechci podruhe videt. Za zminku stoji, ze herni adaptace je stejne priserna jako film. Doufam, ze se Insomniac vykasle na filmy, a konecne zacne pracovat na dalsi R&C hre. ()

AdasBadass

Jsem fanouškem této hry ale bohužel film mě zklamal. Film klidně mohl mít dvě hodiny. Působil na mě moc osekaně. Zápletka nic moc. Z hry jsem byl zvyklí na navštěvování planet a poznávat jejich obyvatelé (nepřátelé). Film na mě kvalitou působil jako osekaný seriál Tučňáci z Madagaskaru, který sloužil k prodloužení úspěšné značky. Další díl není potřeba! Ratchet a Clank lepší ve hře!!! ()

leafroller

Unikátní, akční, nápaditý, barevný, vtipný, zkrátka dobrý animáč. Takhle to může vidět "nezúčastněný" divák. No a my ostatní, kteří jsme hráli všechna pokračování téhle úžasné a nesmrtelné herní série, si můžeme užívat ještě víc. Můžeme potkávat postavy ze hry, používat zbraně ze hry a procházet se v lokacích ze hry. A když nám v poslední scéně přestaví pana doktora na robota, můžeme se těšit na další pokračování. Tomu se prostě nedá nic vytknout. Jsem nadšený! ()