Ratchet a Clank: Strážci galaxie

Ratchet a Clank: Strážcovia galaxie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2016, 94 min

• pds

slabé, keď už sa pri tom aj deti nudili ?!?!(27.6.2016)

Už od oznámení filmu, jsem byl hodně natěšený, že moje oblíbené herní duo z dětství, dorazí na filmová plátna, ale rozhodně jsem nečekal, jak špatná distribuce tohoto filmu v ČR bude. Film nehrají v žádné větší síti kin v ČR, tudíž budete muset hledat po menších kinech, což díky Biooku v Praze nebyl až tak velký problém, ale stejně bych byl radši kdyby film byl na více místech ke zhlédnutí. Od Ratcheta a Clanka jsem čekal průměrný, animovaný, akční a rádoby vtipný film spíše pro mladší publikum, a to se celkem splnilo. Příběh vychází z klasického klišé vzorce akčních filmů pro děti, který ničím snad překvapit ani nemůže. Co se týče českého dabingu, jsem nebyl nijak ohromen, ale ani zklamán. Kdyby tu byla nějaká možnost vidět film v originále, neváhal bych ani minutu, protože (jak se dalo čekat) český překlad v několika chvílích nedával moc smysl. Ve filmu byla příjemná reference na další hry od Playstationu např. Sly Cooper, Jak and Daxter atd. Nelepší na celém filmu je ale bezpochyby potitulková scéna, která kritizovala potitulkové scény. Celkový dojem z filmu je ale dost plytký, tudíž na konci filmu máte trochu pocit, že se vám snížilo IQ, ale to k tomu už patří. Ratchet a Clank není špatný film, je to jen typický průměr, který vás nijak nenadchne. Přál jsem si, aby se tento film dostal do sbírky kvalitních filmů podle hry, ale to opravdu není tento případ. Hra > Film - 50%(10.7.2016)

Jako fanoušek hry jsem se na Ratcheta těšil od jeho prvního ohlášení a musím řící, že jsem byl příjemně překvapen. Jednoduše řečeno. Dlouho jsem se u animáku tak nezasmál. Film je napěchovám neustálým pomrkáváním na hráče, ale ne tak, aby to vadilo člověku, který hru nikdy nehrál. Ve skutečnosti akční duo Ratchtea a Clancka dává mnohem větší smysl nežli filmový varcraft, u kterého jsem místy netušil co se to děje. Ratchetchetuv příjemný scénář barvitě vykresluje všechny hlavní postavy, tak aby jste si je zapomatovali, zasmáli se s nimi ale zase to nebrali přiliš vážně. Příliš nechápu proč film celosvětově tak těžce propadl a k nám se dostal ač s dabingem tak v minimálním množství kopijí a téměř nikde ho nehrají. Kvalitami převišuje animáky typu Zootopie scela bez potíží a ikdyž by se našly vady na kráse tak mě prostě nenapadá nic zásadního. Ale co pokud milujete vesmírné bítvy, tajemné světy a příšerky nespočtu tvarů, světů a chapadel tak tuhle lekou parodii na svět hvězdných válek prostě musíte vidět. Druhý takový animák tady jednoduše dlouho nebyl a dlouho nebude. P. S. viděno s dabingem, ale pokud budete mít možnost tak učitě jděte na anglickou verzi, původni dabeři hry a Sylvester Stallone prostě mluví za vše(25.6.2016)

Jakožto velký (jako ale fakt. V-E-L-K-Ý) fanoušek herní série jsem se neskutečně těšil a doufal, že tohle bude ten film, co zvrátí pravidlo, že filmy podle her nejsou kvalitní. Hm, tak nic. Děj je neskutečně děravý a ta sluníčkovost mi opravdu lezla na nervy. Nemohu si pomoct, ale tohle bylo dětinské tak, že se ani ty tři děti, které se mnou v kinosále byly, nesmály. No.... a pak tu máme dabing, který tomu dodal onu třešničku na dortu. (je Solana galaxie, nebo město? ;)) Nicméně několik solidních scének se najde, jeden zvrat ke konci příjemně překvapil a Ratchet je děsně ťuťuťu, takže tedy tři hvězdičky.(29.7.2016)