Ratchet a Clank: Strážci galaxie

Ratchet and Clank

Ratchet a Clank: Strážcovia galaxie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA / Kanada / Hong Kong, 2016, 94 min

Playstationová legenda, kterou fanoušci dobře znají ovšem bohužel ji ocení asi jen nenáročné děti snad jen z toho důvodu, že je film barevný a hejbe se. Přitom to úplně špatné není, pár dobrých vizuálních nápadů jak vystřižených z dílny Dreamworks se najde, ovšem celé to je takové zoufale nemastné neslané a sterilní. Dabing celkově, ale i nových postav, které neznáme z předešlých her ani nového rebootu, potěší zejména kvůli dobrému dabingu známých herců, nic extra však tahle sympatická dvojka na velké obrazovce nabídnout nedokáže a asi měla zůstat jen jako in-game filmečky. Dvojky se beztak kvůli špatným finančním výsledkům nedokáčkáme, tak je lepší oprášit PS2 nebo dáš šanci novému dílu...5/10(16.8.2016)

Jakožto velký (jako ale fakt. V-E-L-K-Ý) fanoušek herní série jsem se neskutečně těšil a doufal, že tohle bude ten film, co zvrátí pravidlo, že filmy podle her nejsou kvalitní. Hm, tak nic. Děj je neskutečně děravý a ta sluníčkovost mi opravdu lezla na nervy. Nemohu si pomoct, ale tohle bylo dětinské tak, že se ani ty tři děti, které se mnou v kinosále byly, nesmály. No.... a pak tu máme dabing, který tomu dodal onu třešničku na dortu. (je Solana galaxie, nebo město? ;)) Nicméně několik solidních scének se najde, jeden zvrat ke konci příjemně překvapil a Ratchet je děsně ťuťuťu, takže tedy tři hvězdičky.(29.7.2016)

• 6thSun

Herní série Ratchet and Clank zaslouží absolutorium, film nikoli.(15.8.2016)

Jedna z najlepších herných sérii Sony Playstation sa konečne dočkala filmového spracovania. Pravda, univerzum má gigantický potenciál, no na prvý celovečerák to bolo nadmieru slabé. Lombax Ratchet a chybný robot Clank ako ústredná dvojka až tak ústredná nebola, pretože na vlastný film dostávali trochu málo priestoru, ktorý zaberala hromada ďalších, mierne nudných postáv, ku ktorým si do konca nejak nedokážete nájsť cestu. Ako animák pre deti ok, nenudí, zabaví, vizuálne uspokojí, no v závere nič nepovie ani nič po sebe nezanechá. Ratchet and Clank je dobrým, oddychovým animákom viac menej pre deti, no vhodný by bol ako príbal k nejakému novému dielu hernej série. Ako film, ktorý má brázdiť celosvetové kiná, toho potrebuje ešte veľa.(28.8.2016)

Jako fanoušek série jsem trochu zklamaný ale mohlo to být mnohem horší, Animace je celkem pěkná ale mohla být o něco hezčí, potěší spousta akce a pár povedených vtípku, a také nesmím zapomenout na pár potěšujících odkazu pro fanoušky série, slabší 4*.(15.8.2016)