Nové zpracování životního příběhu slavného módního návrháře, v hlavní roli výborný Gaspar Ulliel. Film mapuje období od roku 1967 – 1976. Tato verze, zaměřená na sedmdesátá léta v kariéře a životě YSL, ukazuje vrchol jeho tvorby, snahu o nový pohled na ženskou módu, ale i život pařížské „haute société". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Jack_F. odpad!

Opravdu jsem nenašel zalíbení v tom obdivovat zasrané vymrdané retardy jako je Bertrand von píčus Bonello a už bůbec číst chválu od jeho oddaných fanoušků, kteří by nejraději nějaký ten artový výlet do čokodíry. To, že si někdo hoví v naprosto nesmyslném, až ke zvracení nechutném artu je problém jen jeho maniodepresivní teploušské povahy. Doufám, že místo Césara, nebo Oskara...dostane leda pořádného čuráka do dupy od Gesparda Ulliela..blu blá blé..fucking french. Aneb když už jste od přírody antirežisér, tak jediná možnost je začít brát drogy a točit tyhle hovna. ()

jirkahodr

Skvělé, film je opravdu skvělý. Samozřejmě postava Laurenta je opravdu kontraverzní a chápu, že někoho bude dost iritovat. Ale o to víc zaujme herectví . ()

galiea odpad!

Utrpení. Čisté, nefalšované a hlavně nekonečné utrpení. Přiznávám, že jsem odešla po dvou hodinách filmu a i ty bylo pozdě, protože první záchvěvy ála "to je o ničem" a "nemohla bych dělat něco užitečnějšího" jsem měla už po patnácti minutách. Bohužel, ani kostýmy a vizuální stránka fimu to nevytáhly na jedinou hvězdičku. Dívat se 150 minut (!!!) na fetující trosku, chovající se jako mužský úd (abych se vyjádřila slušně) a další údy bez jakéhokoli příběhu či jediné postavy budící sympatie je pro mě nejhorší formou mučení. Jediný efekt je, že jsem získala totální antipatii ke značce YSL celkově a jejímu zakladateli zejména. ()

Mates Hradecky

Gaspard Ulliel nehraje YSL, Gaspard je YSL a nikdo ho myslím již nepřekoná. Co se týče děje - je to stejné, jako když ve známé Cimrmanově hře hádali budoucnost z obrazů v troubě. My nesmíme ani naznačovat... ()

NeverEver

Proc se netoci filmy o nehandicapovanych (ci jinak zcela zdravych) hetrosexualnich hrdinech? Ze by takovy pribeh nebyl dost zajimavy pro filmove tvurce??? No, me by to urcite bavilo. Uz jsem trochu unavena z toho jak prim scenare hraje minoritni sexualni orientace nebo vazna nemoc, misto genialnich napadu a inspiraci - o ktere ja jako divak mam nejvetsi zajem. Proc vubec zacal s navrhovanim satu? Jak prisel na ty masle? Cim se inspiroval? Jak daval dohromady kolekce? Jak zacal vyrabet i kosmetiku a doplnky? A jak vytvarel parfemy? Bohuzel nic z toho se ve filmu nedozvim. Jedine co si z filmu odnasim, jsou sexualni eskapady, drogy, chlast a asi tri krabicky cigaret denne, ktere skoro zastinily opravdoveho modniho genia. Fascinace dokonalym telem, spojena s neustalym zpochybnovanim vlastniho talentu, je snad pro vsechny mistry modniho prumyslu spolecna, jenze o YSL nam toho film neprozradi vic. A to je skoda. Nemohu dat vic nez 2**. Nicmene smekam pred hereckymi vykony! PS. muze poslouzit jako super ucebni pomucka pro studenty francouzstiny. ()

ardeas

Dobry film o talentovanom cloveku, no chcelo by to trocha viac pritlacit na pilu. Aj ked bol mozno introvert a kotroverzna osobnost, nic co by malo sokovat a zatiahnut do deja az tak velmi neimponovalo na city. Narativny prvok chvalim. ()

Fahrenheit

Ačkoliv ve Francii prakticky ve stejnou dobu vznikly hned dva velké filmy zabývající se osudy Y. Saint Laurenta, určitě bych dal přednost tomuto. Svět módy mě nikdy moc nebral, Bonellův nekonvenční životopisný snímek je ale tak šarmantní a tak neobvyklý svou mozaikovitou strukturou, že jsem ho sledoval zcela bez dechu. Představitel titulní role Gaspard Ulliel, jehož jste možná zaznamenali v jedné epizodě povídkového snímku Paříži, miluji Tě, se v tomto filmu až neuvěřitelně dokonale převtělil do reálné postavy, kterou znal celý módní svět. ()

mischa

Výborný film, ve kterém skvěle zahrál Gaspard Ulliel titulní roli. Film jsem vlastně zhlédl proto, že v něm tento herec hraje a protože toho mladého Francouze považuju za jednoho z nejlepších filmových herců. Hodně mi připomíná Daniela Auteuileho, kterého mám také moc rád. Musím se usmát, když tady někdo psal, že se nudil, protože mi celý dlouhý film uběhl velice rychle a zážitek mám prvotřídní. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

YSL oblékne Francii. Dvakrát.

YSL oblékne Francii. Dvakrát.

08.01.2014

Do francouzskch kin se letos chystají hned dva filmy o jednom z nejvýznamnějších módních návrhářů 20. století Yves-Saint Laurentovi (1936-2011). Logo YSL se stalo značkou známou po celém světě a o… (více)