Co byste udělali, kdyby jednoho rána u vaší luxusní vily zazvonil bezdomovec, tvrdil, že dobře zná vaší ženu a chtěl se vykoupat? Richard mu pořádně nandá. Jeho ženě Marině je to ale trapné, a bezdomovce, který se představuje jako Borgman, pustí dovnitř. A tak to celé začne. Příběh filmu Borgman je krutý, přímočarý a optimální pro milovníky černého humoru. Jenže kromě toho pokládá i řadu otázek a nechává divákům prostor, aby si ho přebrali po svém. V mnohém připomene postupy české nové vlny, v mnohem zas ironická a přesná severská dramata. (Artcam Films)

ohneta

Ty vole , co to bylo... WTF .. ULITLÝ FILM, KTERY V ULITLÝCH FILMECH ASI VEDE..  čekal jsem co se z toho vyklube a ono nic a jen se to stavalo čim dal vice ulitlé. Přitom dobrých napadů tam bylo plno, ale nikam se nic nepohlo.. asi raději u tohoto filmu vůbec nemyslet .. asi starnu, jdu si pustit, po tomhle filmu něco, čemu budu rozumět.. ()

caerol

Dávám 3* za zajímavý nápad a 2* naopak ubírám za nevyjasněný konec. Vůbec nevím co si o tomhle mám myslet, co tím autor chtěl říci a proč na konci nedal prostor alespoň krátkému rozuzlení. Po shlédnutí mám tedy v hlavě nehorázný zmatek a není to něco co bych toužila ještě někdy v budoucnu vidět. Ale zase je pravda, že musím uznat - něco takového jsem ještě v životě neviděla a doufám, že už ani neuvidím. :D ()