Co byste udělali, kdyby jednoho rána u vaší luxusní vily zazvonil bezdomovec, tvrdil, že dobře zná vaší ženu a chtěl se vykoupat? Richard mu pořádně nandá. Jeho ženě Marině je to ale trapné, a bezdomovce, který se představuje jako Borgman, pustí dovnitř. A tak to celé začne. Příběh filmu Borgman je krutý, přímočarý a optimální pro milovníky černého humoru. Jenže kromě toho pokládá i řadu otázek a nechává divákům prostor, aby si ho přebrali po svém. V mnohém připomene postupy české nové vlny, v mnohem zas ironická a přesná severská dramata. (Artcam Films)

kolly13

Dobře se rozvíjející thriller, kde žena evidentně hasí minulost nezralým altruismem. Čekáme na to tajemství, důvod, proč ničí své okolí a nakonec se ho dozvíme... Škoda času ztráveném tímto pseudo-mysteriéznem. ()

PanJelen

Poučení je jasné, až u vás zazvoní bezdomovec a bude se chtít umýt, radši ho nechte a už vůbec ho nemlaťte. Co kdyby to byl Borgman, který postupně ovládne váš život, stane se vaší součástí a začne se nahý, pást na vašich temných myšlenkách. Ve společnosti dalších podivných existencí vám začne renovovat zahradu v něco, no co to sakra bylo? Tady moc odpovědí nedostanu, nemusím chápat vše, protože  "Já jsem - My jsme" ()

DAJAAAA odpad!

Už jsem viděl řadu Holandských filmů a musím proti své vůli přiznat, že jsou ještě horší než ty Německé.A to už je co říct. ()

rosto02301

Velmy zaujmavy pribeh rodiny , film sa odohrava v dome vo vile kde zije otec matka pestunka a 3 deti . Nakoniec ostanu len 3 deti apestunka ,zahrada bez ribnika plna mrtvol :D ()

Kincl

Obsahuje Spoilery Po žádném filmu, jsem neměl tolik nejasností, třeba proč nebo kdo se snažil tudle "partu" bezdomovců chytit nebo jaký byl důvod proč je značkovali? Popřípadě co to dávali těm dětem za látky, co jim dělali za zákroky na zádech? A nakonec proč si je odvedli sebou. Ani nakonci člověku neni nic vysvětleno. ()

Anatar

Puvodne jsem chtela hodnotit 80% ale zvysuju na 90 s odstupem jednoho dne..totiz dneska clovek vidi jen malo filmu, ktere ho nuti o nem premyslet i druhy den. Byli tam i okamziky ktere mi pripomeli Kin Dza Dza :) Jako nejvetsi plus vidim, ze tady jsem opravdu do konce nevedela jak to dopadne a kazda dalsi scena me prekvapila. ()

raru

Teda,dávno som nevidel podobný film o vraždení,smrti a násilí.Aj keď to je vlastne podané nenásilnou formou,udrie vás to ako ľavý hák do brady.Super film,škoda,že sa také niečo nenatočí častejšie.Ten spôsob pochovávania mŕtvol v rybníku,tak to nemalo chybu. ()

prometheusll

Film, který za sebou nechal tolik nezodpovězených otázek. Např. Proč utekli z lesa? Odkud byli? Co dětem vopreovali do zad? Co to bylo sakra za psy? Proč to dopadlo jak to dopadlo? Doufám, že natočí takový ,,DLC" dodatek, který vysvětlí tyto záhady. Uvidíme. Avšak film je takový jiný, zajimavý :-) ()

Bejk518

No doprdele...proooooč? A to ten trailer vypadal taak dobře! Jedna hvězda za to, že jem naivně podlehl a čekal až do konce... ()

Vendem

Totální parodie Hanekeho Funny Games! Kde je rakouský konzervativec naléhavý, tam je Holanďan cynický a škodolibý. Zatímco Haneke dělá ze svých postav mučedníky a natahuje jejich utrpení, van Warmerdamovo protiburžoazní násilí udeří vždycky náhle a bez přípravy. Haneke vždy udělá přesný opak toho, co divák očekává, ale van Warmerdam překračuje hranice logiky a roztáčí neuvěřitelnou spirálu černohumorných aluzí. Vrchol představuje scéna, v níž se před očima sedmičlenného publika odehraje experimentální divadelní kus. Very funny! ()

pepca72 odpad!

Tak tohle bylo peklo, peklo zhuleného magora, který natočí ptákovinu, kterou si asi má každý domyslet sám, a ti co tomu nejmíň rozumí, to prohlásí za hypnoticky artový film. I tak se dá nazvat píčovina. Nevím proč to tady přirovnávají k Fanny Games, s tím to nemá vůbec, ale vůbec nic společného. Totální prázdná mozaika přiblblých nápadů,slepených dohromady, naivního absurdního děje. Dokoukal jsem to jen proto, abych viděl, jak to ukončí, když jsem u toho strávil 113 minut. Neukončili to nijak, a čekat jsem nemusel, výsledek by byl stejný. Autor toho díla si asi řekl, Natočil jsem sračku, tak to dáme na festival, tam se ty erudované paka budou předhánět, kdo to lépe filosoficky vysvětlí, a nám to hodí pár dalších euro, na podobný tzv. "artový" exkrement, a můžeme ty hovadiny točit až do důchodu. ()

musolini

Z Holandska jen tulipány,omáčku a pár fotbalistů a od zbytku jen pár těch fotbalistů,ale film nee...nevím přesně,na co jsem koukal,jen jsem si přál aby byl konec a ještě to mělo nějaký rozuzlení nebo finále...to se ale nekonalo,kdo a proč tam hrál,nevím,co chtěl v tom filmu udělat,nevím a kdo to byl,taky nevím,všechny prostě pozabíjeli a ostatním udělali jizvy na zádech,ale proč,kdo ví...jestli byl rejža zhulenej,tak dobrý,jestli ne,tak je mi ho líto.... ()

gael83

Drogový mix který přes LED panel proniknul i do mě protože bez mučení přiznávám, že fakt nevím o co celou dobu šlo protože závěr odpověď nenabídne ba naopak. Já prostě potřebuji vědět, proč ta "zahradnická parta" udělala to co udělala?! Kdo Ví, ten odpoví! ()

Neaera

Nechvátat se v tom filmu vyplatí, vše je od začátku do konce přesně nalajnované, ale proč ? Tolik otázek a žádná odpověď ! I přesto od začátku velmi napínavé a rozhodně stojí za shlédnutí i když Vám pak otázky z filmu nejspíš jestě pár dnů budou vrtat hlavou. ()

JimWalker007

Bol by to fasa film, keby mal zrozumiteľnú pointu, nech by za tým boli mimozemšťania, gigantickí škriatkovia alebo kvantum vyhulenej trávy. Tri hviezdy za nepredvídateľný dej..tak to núti diváka dopozerať až do... ()

chytri

film byl z 50% divný, bez konce a vysvětlení a z dalších 50% dobrý, protože zanechal spousty otázek, nabídl možnost dalšího dílu a skvělou atmosféru. Koukali jsme na něj ve dvou a ani jeden z nás po filmu nevědel co si o tom myslet. Velmi zajímavé dílko. ()

Snakefinger

Paralela z Funny Games je zcela nabíledni. V luxusní vile bohatého páru se znenadání objeví záhadný muž, který se později ubytuje v zahradním domečku. Začíná psychopatická hra na kočku a myš s mnoha podivnostmi a nevysvětlenými úkazy. To bohužel filmu škodí, protože paradoxně i když vzbuzují divákovu fantazii tak působí ve finále velmi nelogicky, protože žádného vysvětlení se nedočkáme. Film není ani tak přímočarý ale spíše kličkuje mezi psychicky a emotivními sexy stavy, které se stupňují, gradují ale pak zase upadají aby se následně spojily s naprosto vyšinutým a znepokojujícím výsledkem. ()

Jurcekk

Andrejka hovorí, že to Woland s partiou prišiel... Kúsok kratšie to mohlo byť. Zas a znova: nie je od veci, keď neviem, na čo sa idem pozerať ()