Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

PhoenixSwan

Všichni víme, že v životě může být všelijak. Třeba se vše rozsype jako domeček z karet a chvíli máme pocit, že je vše beznadějné, ale vždy se najde cesta k lepším zítřkům. Nejtěžší úkol je držet se jí a věřit. Po mírně rozporuplném začátku mě Jon Favreau přesvědčil, že jeho herecká přirozenost koresponduje s jeho citem za kamerou. Charisma a slanina doslova prskali z obrazovky a jen co si vyměním poslintané tričko, půjdu se podívat do lednice, jestli tam nějakým zázrakem nenajdu nějaký sendvič s masem, sýrem, slaninou a hořčicí. ()

Duke90

Favreau je těžký sympaťák a tímhle filmem si mě naprosto omotal kolem prstu. Mohl bych se rovnou metaforicky vyjádřit, že z malé jednohubky vyvařil obrovské množství těch nejlepších chutí! Někdo by mohl napsat něco o mírně naivitě, ale já takovou naivitu chci konzumovat se stejným zápalem, jako natěšené davy u Šéfova pojízdného vozu. Proč by se měl člověk pořád zaobírat tím, že je realita hnusná a nesmlouvavá, když může nabírat pozitivní energii zde, kde se skutečný chlap ze dna zvedá s grácií a s ještě větší grácií poté servíruje hladovým divákům přesně to co chtějí - krásný až dojemný příběh s mnoha důvody mít zrovna plnou lednici jídla. ()

wege

Slunce, bouřka a všechno důležité se odehrálo do oběda. Pak je klid, můžete jen zevlit a nedělat nic, 2 filmy za den!! Sakra to se mi nestalo ani nepamatuji. Ne že bych to už párkrát neviděl, ale je to přesně ten feel good film, který prostě potřebujete. Ukazuje vám, že svět dokáže být a je opět v pořádku a že existují i dobré konce, a ještě si to na cestě k nim můžete parádně užít. Kéž bych mohl vyrazit na podobný trip, s kámošem, s dětmi a na konci by bylo všechno … jinak. Můžu? Můžu, můžu to zkusit. Dopadne to dobře, musí! (anonymní ČSFD sebeterapie volume 10) ()

celticek

Pohodová rodinná komedie. Žádný spektákl. Skvěle vypadající jídlo a kotel klasického rapu (ikdyž hodně zremixovaného). "Zápletka" se sociálními sítěmi je dost mimo, ale budiž. Nechápu, jak Favreau přemluvil ty známé herce/herečky. Už teď si z toho nic nepamatuji:) ()

Lyriq

Řekněme si to narovinu - největší síla tohole filmu je v kuchyni. Když Jon vaří, je z toho cítit preciznost jak jeho, tak odborných poradců. Vypadá to skvěle a skvěle se na to dívá. Nechcípnete smíchy, ale je to příjemná oddychovka, kterou rád brzy shlédnu zas. ()

MaxForValue

Jonovi Favreauovi sa nedá uprieť istá rozporuplnosť. Na svojom konte má veľké a úspešné blockbustery ako Iron Man 1 a 2, ale aj rovnako veľké, no nie príliš úspešné filmy ako Kovbojovia a Votrelci. Po 3-ročnej prestávke usadol Favreau na režisérsku stoličku opäť, tentoraz však, aby nakrútil film s podstatne menším rozpočtom než boli jeho najslávnejšie diela, za to však s oveľa väčšou autorskou slobodou. Model, ktorý dlhoročne úspešne propaguje Woody Allen, priniesol 47-ročnému hercovi a režisérovi úspech. Za veľa však môže vďačiť dobrému tímu. „Je to oslobodzujúce, keď môžete vytvoriť malý film a nikto vám nebude do toho hovoriť, čo máte robiť,“ uviedol v jednom rozhovore sám Favreau. A skutočne, ten mal film takmer úplne pod svojou kontrolou. Bol to on, kto dal prvotný impulz k jeho vytvoreniu, bol to on, kto dlhé dni sedel vo svojej pracovni a vylepšoval scenár. A samozrejme, bol to napokon on, kto film režíroval a zahral si v ňom aj hlavnú úlohu. Rozhodne ho však nemôžeme vnímať ako nejakého autoritatívneho režiséra, skôr ako tvorcu, ktorý je veľkým tímovým hráčom. Dôkazom toho je, že sa mu do filmu na menšie úlohy podarilo zlákať také hviezdy ako sú Scarlett Johansson, Dustin Hoffmann či Robert Downey Jr. Chef je, vo svojej podstate, dram-comom o hľadaní balansu medzi prácou a rodinou. Favreau v ňom stvárňuje rozvedeného šéfkuchára Carla Caspera, ktorý je natoľko zaneprázdnený svojou prácou, že tým stratí manželku a stráca i svojho syna. Sám Favreau sa na postavu šéfkuchára poctivo pripravoval pod dohľadom skúseného Roya Choia, u ktorého absolvoval intenzívny týždenný kurz a ďalšie týždne ho len pozoroval pri práci, aby pochytil jemné nuansie kulinárskeho umenia. Prečítal množstvo kníh o šéfkuchároch, s viacerými sa rozprával, všetko v snahe porozumieť im: „Svet šéfkuchárov bolo niečo, čo bolo pre mňa veľmi zaujímavé, ale chcel som do toho vniesť aj niečo, čo som sa naučil o tom, aké je to byť otcom, ako nájsť balans medzi kariérou a rodinou.“ A tak vznikol film, ktorý kombinoval dve veľké lásky každého rodinne založeného šéfkuchára – jedlo a rodinu. A práve s nachádzaním rovnováhy má hlavný hrdina problém. Zlomový moment nastáva, keď dostane padáka. Po rokoch tak konečne získa príležitosť splniť si svoj sen a otvoriť si pojazdný stánok s jedlom. S ním cestuje zo štátu do štátu a sprevádza ho aj jeho dospievajúci syn, čo vedie, ku obnoveniu pretrhnutých rodinných väzieb. Na prvý pohľad je teda Chef tradičný film o hľadaní dokonalej harmónie v atonálnom kuchárskom svete, má však niekoľko špeciálnych prísad, ktoré ho odlišujú od iných priemerných snímkov a dodávajú mu, v termínoch gastronómie, jedinečnú chuť. Favreauov film, napríklad, dáva veľký priestor moderným sociálno-komunikačným prostriedkom, čím ho oslobodzuje od zažitej predstavy uzavretých kuchyní a bezmenných šéfkuchárov. Favreau taktiež veľmi dobre pracuje, napriek malému priestoru v scenári, vo vzťahmi medzi vedľajšími postavami, predovšetkým v podobe kritika Michela Ramseyho (Oliver Platt), Tonyho (Bobby Cannavele) i Molly (Scarlett Johansson). A nechýba ani dobrý a prirodzený humor, v ktorom okrem Favreaua exceluje Roberta Downey Jr. v dlhšom cameu. Hoci Favreau odmieta, že by Carl Casper bol on sám, tak vo výsledku je Casperom. Obaja totiž prezentujú to, že to najdôležitejšie v živote je rodina. Keď večeriate za jedným stolom, jedlo hneď lepšie chutí. Jon Favreau tentoraz divákom naservíroval veľmi chutné menu, na ktoré ani nepotreboval tie najdrahšie prísady. Je to film, v ktorom sa namiesto počúvania zbytočných dialógov divák oddáva vizuálnym orgiám z jedla. Tak teda, bon appetit! () (méně) (více)

TarzanLesni

Wow, ješte teď se mi sbíhají sliny. Opravdu jsem mel chuť všechny Carlovi díla ochutnat. Obdivuji kuchaře, kteří si od přípravy až po závěrečnou dekoraci jídla dokáží vyhrát a je na nich vidět, že je to baví. ()

smatana.sk

Príjemný film s výborným soundtrackom o tom, ako hlúpy kuchár ku šťastiu prišiel. Vo filme cítiť motívy z výborného seriálu TREME: New Orleans, kuchárske scény, hudobné scény, a celá linka s kuchárom bojujúcim o svoj priestor s majiteľom firmy je vlastne príbehom šéfkuchárky Janette Desautel. Len je to stlačené do jedného celovečeráku a roztiahnuté po viacerých štátoch USA. Ale oplatí sa vidieť už len kvôli Scarlett Johansson naaranžovanej na pohovke a sledujúcej, ako jej šéfkuchár pripravuje večeru. ()

Kanalizato

To bylo tak genialne odpocinkovy, diky!! Naprosty nedostatek fekalniho humoru, trapnych buddy scenek, emocialnich vylevu, dokonce mezi hlavnimi postavami nemaji ani cernocha!! a presto mi tam nic nechybi, je to vtipne, hrave, clovek se od toho nemuze odtrhnout...to snad ani nemohli natocit v USA :-) (zatim best komedie 2014) ()

kubilov

Malinký film naplněný spoustou hvězd, ale hlavně, velkým srdcem a pořádně náročným žaludkem aneb Chef, jenž mi padl do noty až nečekaně přesně. Láska k jídlu ještě nikdy nebyla vyjádřena tak sympaticky a mile, no a kdo by to byl řekl, že k tomu výrazně pomohly všemožné aplikace a jeden starý Taco vůz? Mistrovsky zrežírované, skvěle napsané a zahrané jako.. pán! John Favreau opravdu umí a jeho Chef je tak skvělým odpočinkovým filmem pro nenáročné a jídlo milující diváky. Kuchaři sympaťáci John Leguizamo & Bobby Cannavale spolu s manželkou Sofií Vergara pak Jonovi parádně přihrávají. Navíc mladý Emjay hraje také naprosto skvěle a jako jeden z velice velice mála dětských herců si mě dokázal dostat. Vedlejší štěky pro milou Scarlett, podnikatele Dustina a exmanželčina exmanžela Roberta jsou pak už jen krásnou třešničkou na celém velkém dortu. ()

gicous

Jen pojďte dále. Vstupte a hezky se usaďte. Udělejte si pohodlí a pod krk si přivažte pořádně velký bryndák, aby vám měly na co vytékat sliny, když budete sledovat Carla v kuchyni. Doporučuju usedat s plným žaludkem, neboť v opačném případě by to Vaše lednice nebo špajzka nemusely přežít. Když to totiž Carl roztočí, to se potom začnou dít divy. Ústa se plní mlsnými vyměšky, oči hladově drtí obrazovku, v břichu se začínají ozývat táhle sirény a ruce šahají po prvním kusu žvance v dosahu. Jediný cíl - uhasit potravinovou krizi ve Vašem těle. Je to prostě krása. Všechny ty barvy a načančané (mini)porce, k tomu fajn hudba a příjemní herci. Skoro jsem cítil páru nad hrnci, vůni té nádhery linoucí se vzduchem a pohodovou atmosféru v éteru. Ale už dost! Tohle napsal malý kuchař ve mně - amatér, který se snaží zasytit rodinu svými někdy těžko stravitelnými pochutinami a snící o talentu, který má Carl. Sentiment stranou. Chef je pohodový film s dobrými herci v hlavních rolích, podpořenými silným castingem v rolích podpůrných. Snímek má jednoznačně navrch v kuchyni. Pokud se odváží vkročit na půdu jemného dramatu či komedie, a to zvláště v linii otec-syn, poté zůstává pouze na povrchu. Nikdy nejde příliš do hloubky. Proto zřejmě žádné velké emoce. Nicméně celkově vzato se jedná o moc podařený kousek, který namlsá a pobaví. Je to filmové dilo vonící zkušeností, talentem a tvůrčím nadšením. Dobrou chuť! 8/10 ()

Uberlord

Naprosto skvělé překvapení! Po všech těch vraždách, přestřelkách a jiných násilností a zločinů, už snad člověk ani nedoufá, že se v tomhle vesmíru najde film, kde by nikoho nemlátili, nebo alespoň neokradli. Jenže Chef je taková pohoda, že při jejím sledováním musí být každému, minimálně příjemně. Nepříjemné je snad pouze kručení v břiše, na které bych se před zhlédnutím dobře připravil. Vůbec nejlepší varianta je, nachystat si spoustu jídla! V první půli se s tím Jon opravdu nemaže a sliny vám od úst potečou proudem. Musí se nechat, že o vaření rozhodně neví málo. Je to doslova symfonie, která vás nenechá klidným. Zvrat ve filmu přijde celkem příjemnou (co se filmu týče) cestou, tak, jak by se to mohlo stát každému. Ve druhé polovině si pak každý najde to své. Jon pak hlavně poukazuje na to, jak je důležitá komunikace ve vztahu otce a syna. Ale mimo jiné také ukáže, jak může být člověk šťastný, pokud dělá co ho baví. To, že celou dobu dělá reklamu Twitteru, nebo FB, na to z vysoka seru. Alespoň lidem ukázal, jak může sociální síť lidem otevřít bránu do světa, nebo ji taky pěkně rychle zavřít... ()

dzberry

Léto, cestování, dobrý žvanec, epizodní Dustin a Scarlett a taky Robert Jr. (neboli Robertek)... a na konci filmu kručící žaludek a předsevzetí, že nějakou tu speciální dobrotu už se konečně taky naučím uklohnit... Po všech stránkách lepší než sobotní půlhoďka s Halinou v kuchyni, Twitter mi už sice místy lezl i ušima, ale přežil jsem to... Mile inspirativní a motivující žravá podívaná. ()

Queendom

Tak buď se z verbala stává senilní dědek, nebo ze mě cynická můra. Jistý ale je, že Chef není komedie, ale brutálně nudnej, nemastnej a neslanej romantickej guláš o těchto ingrediencích: taťka vaří, taťka je smutnej, taťka rozpráví se synem chytroprdem, taťka vaří, taťka je šťastný sám, taťka opět rozmlouvá se synem, taťka vaří, taťka je šťastný se svojí ex pornostar. A co tam dělá Scarlett Johannson a Dustin Hofmann je spíš hodně smutný. Špatnej film, kterej napsal a natočil špatnej herec. ()

darthvader77

Velmi dobrá komedie, která nepůsobí trapně, nenese v sobě žádné morální ponaučení. Má jen výborného Chefa v podání Jona Favraue, jehož postavička se snaží prosadit ve světě gastronomie a zároveň zvládnout otcovské povinnosti. Výborná vtipná komedie, která se velmi slibně rozjede a od části, kdy začne turné se stánkem s občerstvením, tak je to jeden vtipný moment za druhým.(Neděkuj, ještě si ho neviděl mě absolutně dostalo.) Závěrečný flasback splnil účel, stejně jako oslava, která měla v sobě prvky celého filmu. Na závěr děkuji zdejším uživatelům, kteří mě varovali, že na film se mám dívat pouze s plným žaudkem. Nutno ovšem říct, že i tak se mi sbíhaly sliny. Snad bych ještě podotkl, že z herců také velmi zaujal sympaťák Leguizamo. ()

boombang

Spousta záběrů na jídlo a na šéfkuchařovy tetované pracky. (Obojí mne začalo brzo iritovat.) Pak ještě po delší době příjemná Scarlett a konečně uvěřitelná Sofia. A potom už jen Hoffmanův štěk a hromada nudy a klišé. Fakt nevím, z čeho je tu zrovna verbal tak vodvázanej... Pět hvězdiček??? To teda ani náhodou!!! ()

Guran

Komediální Jon Favreau natočil film, při kterém se vám budou zbíhat sliny. Z toho plyne, že snímek je vynikajícím jídlu a velice šikovném kuchaři, kterého hraje sám Favreau. Pěkná sumička zábavy s dobrotami na které nikdy nepřestanu mít chuť, jenom škoda, že Downie si neukrojil větší roli. ()

george82

Poslední dobou mnou shlédnuté filmy o vaření stály za to. Musím říct, že pokud je to natočené s citem a vášní pro jídlo, tak to nemá chybu. Navíc propojení s moderními technologiemi (twiter) film osvěží. Thumbs up. ()

Ivoman

Vystříhat 30 minut a dám hvězdičku navíc, takto je to moooc utáhané, mooooc patosu a mooooc pohádkové. Taková jedna velká reklama na Ano šéfe. Vaření pěkná podívaná, ale ve výsledku tam toho bylo vlastně málo. ()