Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

JohnnyB.

Nepamatuji si, kdy jsem naposled někdy viděl tak pohodový a pozitivně laděný film. Potřebujete zvednout náladu, cítit se lépe nebo si prostě u filmu odreagovat? Chef je ideální povzbuzující prostředek využívající ingrediencí road movie, komedie, výborného jídla, skvělé hudby a velice sympatických herců a jejich výkonů. Rád si za nějaký čas přidám... ()

MAJkLSON

Prijemna komedie, pohodicka, ovsem jednohubka, na kterou si po delsi dobe nevzpomenete a podivat se na ni znova uz nebude nutne. ()

Wawer

Film natočený s láskou k jídlu, pohodovka která potěší a nemá nijak nesmyslně velké ambice, lepší 3* ()

Bozvav

Hezký film o vaření a peripetiích s tím spojených. Jedna věc je umět skvěla vařit a druhá úspěšně vést restauraci. Vtipné hlášky, ukázky vaření. Jinak film dost dlouhý. Klobouk dolů před herci, umět zahrát šéfkuchaře je snad těžší, než doktora. Za mne tři poctivé *. ()

LordBeeDoO

Odpočinkový film, pár dobrých vtipů a hvězdné herecké obsazení, které toho moc nezahrálo. Ale úroveň zromantizování a zidealizování USA je možná trochu moc. ()

Edhelharn

Film z ktorého akoby niekto vystrihol všetky dramatické scény a scény v ktorých by sa mohlo niečo hrdinom pokaziť a ostali len tie pohodové :-) ()

SidneyP

Naprosto parádní a uvolněný film o taťkovi, který chce okusit něco nového. :) Naprostá špica a opravdu mě mrzí, že to nehrálo u nás v kinech. 85% P.S.: Kdo by zblajzl všechno to jídlo, které tam bylo? :( ()

Wargoo

U každého režiséra niekedy očakávam, že sem-tam odbočí od svojho žánru, a dokáže mi, že ak sa chopí akejkoľvek inej žánrovej látky, tak ju dokáže premeniť na fantastický zážitok. Zatiaľ najviac ma potešil Ridley Scott s jeho filmom Good Year, ktorý môžem pozerať prakticky dookola... Favreau a jeho Chef ma síce až tak hlboko nezasiahol, ale som veľmi rád, že tento film natočil. Má totiž príjemnú atmosféru, ukazuje, že aj keď sme niekde "spokojní", nemusí to byť presne to, čo hľadáme a po čom túžime, a niekedy je skrátka fajn, ak nás niekto, ak keď proti svojej vôli, pošle doprdele, aby sme začali opäť od začiatku... a možno tak získali možnosť začať s tým, čo vlastne chceme robiť. Niečo, čo nás naplní a posunie v živote ďalej. Silnejšie 4****, za príjemnú kubánsku atmosféru, Sofíu :) a za veľmi sympatické buddy obsadenie.. A chémia medzi Favreau a R.D.Jr je na plátne vždy skvelá ! 76,482 % ()

matkoulko

Vizuálne bol film natočený tak, že som z obrazovky cítil všetky tie vône a chuti úžasných jedál. Príjemný film, po ktorom som dostal chuť na dobré jedlo, cestovanie a iné radosti života. Jon Favreau je v tejto role velký sympaťák... ()

Radek.SCH

Taková příjemná jednohubka. Z důvodu mé anosmie mám dost malý požitek z jídla, takže mě to tématem trochu míjelo. ()

Brunky

Seper pozitívne naladený film, žiadne trápne vtipy alebo ťažko ,,nečakané zvraty,, takto si predstavujem komédiu... ()

figliar

Príjemná a ľahká komédia, v ktorej si zahviezdili nie len Avengeri, ale aj malinká rola pre Dustina Hoffmana spravila na kvalite filmu svoje. Láska prechádza žalúdkom, a to naprieč celou Amerikou. ()

Kopi1

Velmi pohodový a odpočinkový film, sice ze začátku to trochu trvalo než jsem se dostal do toho kuchařského prostředí, ale stálo to za to. Hvězdy jako Scarlett, Roberta nebo Dustina jsme viděli sice jenom asi na 5 minut, ale Jon je zastínil perfektně (a hlavně myslím, že se to dalo čekat, že tam moc dlouho vystupovat nebudou). Líbil se mi tady i vztah mezi otcem a synem, a exmanželka taky, protože neskončila s nějakým bohatým chlápkem a pak litovala, že neskončila s Jonem. Příjemná oddychovka. ()

johnywalker

Chef není nijak extra vyjímečný film. Neni moc vtipný, dramatický ani nepředvídatelný. Je z toho cítit spíše komorní atmosféra, že si prostě banda herců vytvořila pohodový, mírně utopistický, příběh a zrealizovala ho. Jon Favreau díky kontaktům nabral známé herce a to zkrátka potěší. Je mi sice mírně líto, že role Scarlett nebyla více rozvinuta, ale na konci je evidentní proč tomu tak nebylo. Více než o komedii jde zkrátka o kulinářský road trip, který potěší a navnadí na vaření... ()

brumbrum

Fajn! Mile, usmevne, nikto neni nasracku, ziadon sexo primitivo, kopa dobreho zradla, happy end :-D! Da sa kukat aj vecer, aj s deckami, aj s manzelkou alebo frajerkou: podarene, 4* v pohode! ()

Qeo

Slabá road movie, složená s dlouhých záběrů, které nijak děj neposouvají. Milé, ale otravné. ()