Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Coleator

Woody Allen dokázal namíchat dokonalý letní koktejl, jehož chuť si budete užívat od začátku do konce a mlaskat budete ještě dlouho poté, co dopijete... Colin Firth je prostě pan herec, o tom se snad se mnou nikdo přít nebude. V roli sarkastického kouzelníka byl jak jinak než výborný a psát, že Emma Stone byla okouzlující, je taky úplně zbytečné... Tenhle film by vám zkrátka neměl uniknout... Kde jenom vězí ten číšník? Dáme si ještě jednou to samé... ()

snaked

Trošku slabší, ale stejně okouzlující. Jasmíniny slzy byly lepší. Asi mám radši z Woodyho tvorby posledních let "nekomedie"... 3-4 ()

Chickenka

Woodyho mám ráda, především pak jeho novější tvorbu, která mě naví čím dál tím víc. Snímek jede na lodobńe vlně jako Půlnoc v Paříži, což ocěnuji. Jinak je vidět, že trio Firth+Stone+Allen funguje perfektně za mě za absolutńi spokojenost. ()

Sawy

Nezáživný začátek, zbytečně natahovaný konec, který měl skončit pointou a mezitím fajnově allenovská hodinka s okouzlující Emmou Stone a sarkastickým Firthem, kteří sice mají nulovou chemii, ale jako typy do svých rolí sednou moc hezky. Plus krásná scéna ve hvězdárně, která jako jediná skutečně připomene Woodyho silnější momenty. Jako celek naprosto postradatelný film, který si ale lze docela užít jako krásně nasnímanou jednohubku z Francie, která v sobě lehce unaveně absorbuje hodně z témat, kterými se jeden velký režisér zabývá v průběhu celé své kariéry. 60 % ()

Handle

Nádherné herecké výkony, nádherné prostředí, nádherná hudba, NÁDHERNÉ DIALOGY. Jsem pitomý, že jsem se doposud vyhýbal filmům od Woodyho Allena (nevím proč, stydím se, nechte mě), ale rozhodně to napravím, tohle mi naprosto sedlo. Pořád jsem měl takový ten přiblblý úsměv, bylo to milé, inteligentní, zábavné. Feel-good. ()

Khalesi

Nie každý skeptik musí byť cynik. Nie každý génius je charakteristický len logickým myslením a neschopnosťou bláznivo sa zamilovať. Aj keď nie som veriaca, tak ako Woody Allen verím v jediný zázrak, verím v lásku. Láska je mojím náboženstvom a mojím vyšším princípom. Možno to znie sentimentálne, alebo dokonca pateticky, ale nech:) ()

ScarPoul

Stále rozmýšľam čo mi na filmoch Woodyho Allena tak strašne chýba a zisťujem že je to samotný Woody. Woody ako postava, ako žijúci charakter, ako manifest intelektuálneho podivína túžiaceho po láske a večnosti. Mnoho hercov sa vystriedalo na jeho poste a každý odviedol brilantný výkon. Ale na konci dňa potrebujem tie veľké okuliare a rozhadzujúce ruky, aby som veril postave jej zmätenosť. Magic in the Moonlight je príjemným filmom. Krásna Stone, sympatický Firth a nádherné prostredie južného Francúzska. Samotná myšlienka a pointa sú ale značne primitívne a postrádajú premyslenejší plán. Ak je na jednoduchom príbehu naskladaných kopec významov a výsledná pointa sa prevlečie do niečoho iného, zostáva vo mne pocit sklamania. Woody to vie aj lepšie. Omnoho lepšie. ()

Lacike

Tieto klasicky pojate Allenovky v ktorych sa nesnazi reziser nejak experimentovat mam najradsej. Colin Firth tu podal bozsky vykon. Je neskutocne vtipny. Emma Stone mi prvykrat pripadala sympaticka a chemia medzi nimi rozhodne funguje. Mna do urcitej miery prekvapila aj pointa, takze za to su body naviac. Trochu ma mrzelo len to, ze okrem ustrednej dvojice a este jednej postavy tu ostatne postavy nemaju ziadny priestor. Keby Allen trochu viac zapracoval na vedlajsich postavach, tak to mohla byt dokonala pecka. (napriklad postava, ktoru hra Marcia Gay Harden sa skvele uvedie a potom sa z filmu uplne vytrati). 8/10. ()

bouncer

Možná příliš jednoduchý příběh, ale kouzelně poetický s esem v rukávu v podobě dokonalého Colina Firtha a okouzlující Emmy Stone. ()

Terva

Tři roky jsem čekal, až Woody Allen natočí opět vynikající příběh. Jednoduchý, perfektní hudba roku 1928, nádherná kamera, která nedostává ty epileptické záchvaty web kamer a ipodů, herci a ikdyž trochu svérázní, si film prostě užívají, plno ironie a vtipu, prostě naprostá pohoda!!!!!!! Jak já si tento snímek užíval, to už dlouho nebylo. 100% spokojenost. ()

Pegas1632

Klasicky příjemnej Woody - oddychovka. Colin je výbornej jako vždy, Ema je taky fajn, ale jeho kvalit prostě nedosahuje Příběh je prostý, průhledný, protkaný klasickým Allenovským humorem a nadsázkou - ale nic co by bylo nutné vidět na velkém plátně - skalní fanoušci Allena nebudou zklamaní, pro nefanoušky je to prostě jeden z mnoha jeho asi brzo zapomenutých filmů. 70% ()

salisbury

Luna rozvířila kouzelný hvězdný prach, který se usadil na příběhu jenž je nafouknut Woody Allenovskou scénáristickou genialitou. Hrátky se slovy, které mistr vždy umí velmi příjemně vměstnat do úst herecké společnosti, jsou hřejivě malebné a rozhodně nenudí. Colin Firth opět ukázal jak umí brilantně prodat svůj šarm a hlavně herecký um. Emma Stone by zas svou neutuchající roztomilostí mohla rozladit nejeden tranzistorový přijímač, který je pevně ukotven v síti kmitočtové frekvence. Kouzlo měsíčního svitu je balzámem na duších těch, co rádi se nechají unést v hvězdném korábu vtipné noblesy. ()

Marsik

Sice Woody není můj šálek, ale zde jsem to díky dabingu docela dobře přetrpěl. Byla to však tak klišoidní pohádka, až to bylo vlastně hloupé. Zejména jak Colin zčistajasna otočí o 180 a může se Emmě přetrhnout, aby jí získal. 65% (with J.) ()

draculca

Jednoduchý konverzační film s perfektními kostýmy, obsazením a atmosférou. Prostě příjemná podívaná na pohodový večer. ()

F.man

Každý rok se bojím, že Woody už nebude to co dřív. A vždy mě přesvědčí, že i v moderní době na to má. I když se třeba vrací zpět do jiných časů. Díky za každý tvůj film, mistře. ()

berny2468

Pro Woodyho Allena a jeho romantické filmy mám slabost. Jsou cynické, ale přesto krásné a kritické. A zde Woody neudělal vyjímku. Film se tentokráte odehrává v prosluněné jížni Francii ve 20. letech minulého století. Hlavní postavou je cynický kouzelník Colin Firth, jenž rád díky svému intelektu odhaluje podvodníky/okultisty, kteří se rádi přiživují. Je správně sarkastický a uznává pouze vědecky doložená fakta. Tentokráte na přání svého kamaráda prověří krásnou Emmu Stone, kterou nakonec neposoudí jalo podvodnici a dojde k prozření, že opravdu existuje nějaká vyšší síla a také se postupně do ní zamiluje. Ačkoliv je jasné odkud přijde “pointa”, tak o ní tu vubec nejde. Je to klasická romanitcká konverzační Allenovka, kterou nejde nemít rád. Ať u kvůli hercům nebo dialogům. Rozhodně shlédnutí rád někdy zopakuji (ostatně jako u všech zatím viděných Allenovek). Doporučuji. 7/10. ()

FFilipCZ

Skvělá dobová hudba - jako bych hrál Mafii :)) - zajímavý neomletý děj, krásné kulisy a krajina Francie. Dobře zvolení herci. Především Emma Stone mě velice mile překvapila. No musel jsem dát plný počet, když píši komentář se samými superlativy. ()

baribal

Podruhé za sebou je hlavní postavou Allenova filmu sebestředná postava a opět je to někdo tak neodolatelný jako Cate Blanchett - Colin Firth. Jeho protivnice Emma Stone má dar, že už několik let zvládá hrát takové rozpustilé slečny, které jsou pro každou špatnost a k tomu navíc zvládá být neskutečně kouzelná. Allen je zkrátka rutinér s velkým citem pro výběr herců a prostředí do kterého příběh zasadí. Někdy se mu to nepovede a jindy z toho vznikne komedie/drama s oscarovými ambicemi. Kouzlo měsíčního svitu vlastně hledám paradoxně docela těžko a nacházím ho pouze v charakteru Firthovi postavy, která absolutně zastňuje ostatní (snad s výjimkou serenádového blbečka s ukulele). Příběh není natolik výrazný, bohužel jsem pointu odhalil po nějaké čtvrt hodince, ale je to slušná paleta na rozehrání sarkastické párty Colina a Emmy. Trochu jsem se o kvality filmu obával, ale ty se nakonec nepotvrdily a velmi dobře sem se bavil.. a největší kaňkou je můj bolavý zadek ze sálu v kině Lucerny. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014