Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ibeh

Opět velmi příjemná atmosféra 20. let, pěkná hudba, oblíbenec Colin i fajn teta. Ale Půlnoc v Paříži to nebyla. Od poloviny filmu se děj táhnul jako med a ztrácel na zajímavosti, příliš se soustředil na hlavní postavu Stanleyho. Jeho sarkasmus nestačil a film se zbytečně protahoval, závěr nepřekvapil. Letní oddychovka, kterou si znovu asi nedám. 70% ()

Beagle

Kouzelný film po všech stránkách, ale vyšumí tak rychle, jako sklenka šampaňského Veuve Cliquot, kterou vám naservírují na jednom z báječných večírků z dvacátých let na Cote d'Azur... ()

berusche

Tvorba Allena je taková rozporuplná. U něčeho dávám jednoznačně palec nahoru, u něčeho mi vůbec nevadí, že už bych to neměla vidět znovu. Tenhle snímek kopíruje představu režiséra o intelektuálských kruzích a o lásce, která je obřadně předávána divákovi jako něco, co se prostě racionálně ovlivnit nedá. V tom je jisté kouzlo, které vás přenese snadno a rychle do děje spolu s kulisami a prostředím, což se dá hodnotit jen kladně. Obecně to bylo milé, s příjemným koncem a ještě příjemnějšími dialogy. A Colin Firt tedy zazářil. Ale v rovině ne-obecné to ve vás asi nezůstane. ()

Aljak

Tento film mal naozaj skvelú atmosféru od začiatku až do samého konca. Horšie to však bolo s celkovým dojmom z deju, a to predovšetkým jeho tempa. Celý film by som rozdelil do dvoch častí. "Pred zlomom", kedy sa príbeh nehorázne vliekol a nebyť neustáleho sarkastického doťahovania medzi ústrednou dvojicou, tak by to bolo naozaj uspávajúce. No a potom záverečná pol hodina fáza "po zlome" - tá bola naozaj famózna, a všetko čo sa tam udialo malo vynikajúce posolstvo - napokon tá dilema a odveký súboj srdce vs. rozum, tomu by som dokonca zatlieskal. Len škoda, že kým sa k tomu človek prepracoval musel tú hodinku predtým tak trochu prečkať. Kúzlo ústrednej dvojice fungovalo naozaj interaktívne a treba opäť vyzdvihnúť herecké kvality Colina a Emmy. Inak, postava Stanleyho mi svojim správaním a postojom v mnohom pripomínala pána Darcyho z Pýchy a predsudku, takže aj to celkom potešilo. Chcel som dať pôvodne 3*, ale za tú záverečnú pol hodinu ešte hviezdička navrch. ()

M.i.k.e

při vší úctě k mistrovi,takhle to vypadá,když se jede na autopilota...stále se jedná o typickou Allenovskou konverzačku,za kterou by spousta tvůrcu dala lecos,,ale tentokrát je to bez jakékoliv přidané hodnoty a i přes střídmou stopáž jsem se několikrát nudil.Firth v roli neustále brblala výbroný,Emma Stone jako vždy okouzlující,ale jejich vztahu,nebo tomu,že by mezi nimi přeskočila jiskra jsem nevěřil ani trochu.To už bych se spíš přiklonil k názoru,že si hlavní roli měl střihnout sám režisér a mohl jsem to tak brát jako klasickou Allenovskou nadsázku.Takhle je pro mě Magic in the moonlight jedním z nejslabších režisérových kousků posledních let...60% ()

Gee.Rocks

Woodyho rukopis je prostě nenahraditelný. Měl by opravdu dosáhnout nesmrtelnosti tím, že neumře, protože až přijdu o jeho jeden film ročně, tak mě asi klepne.. ()

Agent006

Tak jo, nebudeme si nalhávat, že to bylo něco nezapomenutelnýho a úchvatnýho. Koneckonců film víceméně nemá žádnej děj. Jakejsi psychologickej přerod hl. hrdiny je trochu uspěchanej a ne úplně nejlíp zachycenej. Ale díky Emmě a dobový atmosféře velice příjemná věc. A pro Firthovy monology i vcelku zábavná. ()

Martin741

Dost tezovite, pribeh je tam je len v naznakoch, ale to mne az tak nevadi, ja art mozem. To som asi dost strelil koninu, lebo oficialne je to oznacene ako romanticka komedia. Sympaticka je laskavost filmu, nekonfliktnost, obycajne dialogy prevladaju, a pomaly az nasladlost komedie je vyvazena starsim, mrzutym Anglicanom v podobe Firtha a zaujimave veci ako citanie z mysle a par situacii, ktore sa vymykaju racionalnym vysvetleniam : 69 % ()

Streeper

Na tenhle film jsem se vážně hodně těšila a nakonec jsme odcházela zklamaná. Humor, atmosféra, hudba a výběr herců je na filmu nejlepší. Horší je na tom ale scénář. Je to typické klišé, každý ví, jak to skončí a hlavně se tam vedou dlouhé nudné monology. Na druhou stranu Emma jako médium byla na začátku přesvědčivá a Colin se svým sarkastickým humorem byl k popukání, ale na 3* to u mě nemá. ()

joker.george

Pohádka. Sice pěkná, ale pořád jen pohádka se všemi nešvary jako minimální vývoj postav a jejich automatické zaškatulkování, předvídatelnost a happy end, který se obejde bez jakéhokoliv konfliktu nebo polemiky. Hercům role padly jako ulité, ale vzájemnou chemii jsou z nich moc necítil. A jsem zvědavý, jak dlouho se mi snímek udrží v paměti. To se mi u Woodyho nestává... ()

Lanark

Kterak si Woody Allen natočil film jako podporu svého přesvědčení, že mladé krásné dívky nakonec dají přednost intelektu před vším ostatním. Jak říká postava ve filmu, každý věříme ve své iluze, aby život nebyl tak nesnesitelný. Avšak jakkoliv jsou hlavní postavy skvěle zahrané, o nějaké chemii mezi nimi nemůže být řeč, stejně jako mne Woody nepřesvědčil o tom, že mezi nimi mohlo vzniknout nějaké "to", které by je vedlo k společnému happy endu. ()

tomtomtoma

Film Kouzlo měsíčního svitu je klaunovou znásobenou anekdotou, jejíž oběti na konci chlácholí pouťovým cukrkandlem. I přes mnohé možné oprávněné výtky dokázal klaun stvořit lehce zábavné dílko ve stylovém rytmu osvědčeného sarkasmu, feminní a maskulinní protivenství je odzkoušenou páteří vztahů a náklonností, cynické jízlivosti prší nad hlavou buržoazie, klaun si zlomyslně pohrává s kanadským žertíkem, aby se na konci lítostí rozbrečel a rychle všem blahosklonně požehnal. Sarkasmem klaun neušetří ani sám sebe, či vlastní přesvědčení, pohazuje si kouzelnickou hůlkou, ukusuje k tomu domácí koláč, zajatce nutí do vzájemného pnutí, a rozehrává pevnou rutinou ovládaná schémata konfliktů. Klaunem do medvědí pasti uloveným zajatcem je Stanley Crawford (příjemný Colin Firth), aneb proslavený čínský kouzelník Wei Ling Soo. Příliš domýšlivé přesvědčení o empirické zkušenosti je vlákáno do úkladné klaunovy léčky kanadského žertíku a je ponecháno napospas přírodním živlům. Klaunovou návnadou jeho sarkastického dovádění je Sophie Baker (příjemná Emma Stone), půvabné ezoterické stvoření. Skutečnost, ani pocity nemají jistou půdu pod nohama, realita ohýbá vůně i chutě. Výraznou postavou chodu anekdoty je Howard Burkan (příjemný Simon McBurney), dávný Stanleyho druh v profesi i ve stavovském zařazení. Klaun formuje baterii kousavého sarkasmu k zatroubení útoku. K výraznějším patří také teta Vanessa (zajímavá Eileen Atkins), důležitá osoba Stanleyho výchovy. Z dalších rolí: Sophiin agilně neúnavný nápadník z těch nejkvalitnějších společenských kruhů Brice Catledge (Hamish Linklater), opatrná Sophiina matka a její ochranitelka (Marcia Gay Harden), již stará a uspokojivému mámení spiritualismu odevzdaná Briceova matinka Grace Catledge (Jacki Weaver), znepokojená Briceova sestra Caroline (Erica Leerhsen), její manžel George (Jeremy Shamos), Stanleyho snoubenka Olivia (Catherine McCormack), či laskavý lékař (Lionel Abelanski). Kouzlo měsíčního svitu nepatří mezi klaunovy nejlepší filmové výtvory, a nepatří ani mezi nejnápaditější nebo nejvtipnější. Přesto dokáže klaun charakteristicky, intelektuálně cirkusový sarkasmus, pobavit. ()

Vignette

Roztomile nabručený Colin Firth a roztomile trhlá Emma Stone, to prostě nemůže nefungovat ;). Osvěžující to bylo. A předvídatelný, ale to nijak nevadilo. ()

Morzael

Největší problém jsem měl se dvojicí Emma Stone a Colin Firth, která už překročila pro mě snesitelnou hranici creepyvosti. Jinak je film další Allenův zdařilý projekt se zajímavými postavami a vtipnými situacemi, ale mezi nejlepší bych ho rozhodně nezařadil. ()

Juto

Ako zvyčajné témy Woodyho Allena sú dosť výrazné, ale stále zabalené do tohto príjemného zábavného filmu. Allen sa dostane do boja proti náboženstvu, viere, mágii, obrovskej veľkosti vesmíru a samozrejme predvídateľnosti lásky. 7/10 ()

pankreminek

Úvodní sekvence s kouzelníkem Wei Ling Soo alias Firth je brilantní, potom už se děj vyvíjí stejným směrem. Allenův scénář na mě tentokrát moc nezapůsobil a vlastně mi přišel dost průměrný, ale jeho režijní přístup prostě nemůže zklamat a hlavně díky němu je film rozhodně nadprůměrnou záležitostí. Ještě bych vyzdvihl skvělého Colina Firtha, jinak jako vždy se u filmu od Woodyho snad nedá nebavit a je to příjemně strávená hodinka a půl (+ pár minut). Po Jasmíniných slzách je Kouzlo měsíčního svitu teprve druhý Allenův film co jsem měl tu čest vidět a opět hodnotím stejně, každopádně mám co dohánět. ()

Fancipal

Teprve můj třetí výlet do bizarního světa Woodyho Allena. A musím se přiznat, že to stálo za to. Woody nezapře svůj jedinečnou rukopis - jízlivé dialogy, kousavé narážky i vášnivá vyznání. Jednotlivé situace jsou v podání skvělého hereckého ansáblu vtipné, dojemné a kouzelné. Když se navíc britský švihák v podání výtečného Colina Firtha prohání nádherným azurovým pobřežím za doprovodu skvělé muziky a odzbrojujícího úsměvu Emmy Stone, která jako by z oka vypadla filmovým hvězdám tehdejší éry – je doslova ztělesněním křehkosti a elegance, tak je o zábavu postaráno. Nezapomenutelná atmosféra jazzového věku a výteční herci zajišťují této evropské projížďce životní kapitolou pesimistického romantika kouzelný punc. Jistě je to nereálná iluze, ale zato krásná pohádka. Díky Woody. ()

papaJA21

Je to příjemně prvorepublikově hloupoučké, moderní kopie všech těch přeslazených černobílých romancí. Krásně se na to kouká především díky roztomilé Emmě ve všech těch outfitech a nádherným záběrům krajiny jižní Francie. ()

Larushka

Víceméně příjemný Allenovský film, bez jakéhokoliv přesahu. Chyběla mi asi větší komediálnost. Nic co bych si zapamatovala do budoucna. Každopádně oproti předvčerejšímu filmu "Aloha" taky s Emmou, je tohle masterpiece. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014