Kouzlo měsíčního svitu

• USA Magic in the Moonlight (více)

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté jsou kulisou tohoto filmu. Stanley (Colin Firth) - alias Wei Ling Soo - je britský kouzelník a mistr iluzionista, který je povolán do Francie na žádost aristokratické rodiny, aby odhalil možný podvod. Sophie (Emma Stone), jako možné falešné spirituální medium, je objektem jeho zkoumání. Je pravděpodobné, že táto tajemná a krásna žena využívá přízeň bohaté rodiny. Nicméně komplikace nastanou, když se náš "detektiv" do ní bezhlavě zamiluje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Stružák

Allenovi už docházejí nápady, posledních 8 nebo 9 jeho filmů je pořád na jedno brdo. Jakoby už Woody Allen točil tak nějak ze setrvačnosti. Nejhorší na tom je, že "to jedno brdo" není moc povedený. Najdou se výjimky, jako Půlnoc v Paříži, ale většina z jeho posledních filmů za moc nestojí. Je to paradox, ale Kouzlo měsíčního svitu právě postrádá jakékoli kouzlo, nějakej nápad (byť jeden moment překvapení tam je). Emma Stone je sice sympatická a milá, svou roli ale často zbytečně přehrává, Colin Firth spíš nudí. ()

ti88na

Príjemná romantika v kúzelnom retro šate, ktorá síce pobavila, ale príliš nezaujala. Bavili ma už tie úvodné titulky, hudba a farebnosť. Colin Firth dokázal, že stále dokáže zahrať šarmantného a neodolateľného muža, ale Ema Stone mi tam akosi nesedela, hoci pôsobila étericky a čarovne. Príjemný, pozitívny a neškodný filmík. ()

farfalla

Malá příjemná hříčka o lásce na první pohled, která je zasazená do 20. let 20. století na Azurové pobřeží. Stanley (Colin Firth), profesionální kouzelník Wei Ling, zná všechny triky svého oboru, protože je i sám vymýšlí. U přátel potká americké médium Sophie (Emma Stone), která je zatraceně dobrá ve svém hádání. Stanley ji pozoruje a nemůže příjít na to, co je její trik, i když rozluštění záhady má celý čas pod nosem, jenom mu nemůže uvěřit. V Sophiině přítomnosti začne Stanley pochybovat o svém přesvědčení, že všechno je možné vysvětlit rozumem. Přerod racionálního muže v romantika a snílka, který se vrací na místa svého dětství je pomalý a nenápadný. I když už je zasnoubený, teprve teď si uvědomí, co to je cítit lásku. Film je vizuálné krásný. Dialogy mají silný náboj tvrdohlavosti a ironie. Velkým nedostatkem filmu je herečka v hlavní roli, Emma Stone. Jiná americká herečka s romantickým půvabem a s větší vnitřní zajímavostí by postavě více prospěla a lépe by se hodila do celkově zajímavého obsazení. ()

derryl

Báječné, krásné, výborně zahrané... Allen je požitkář a svoji práci dělá náramně. Z tohoto díla je cítit chuť do života a touha změnit se, která vede ke kouzelnému slovu jménem láska. ()

angloumene

Hmm při sledování jsem měla trochu pocit, že na Woodym je ten věk už celkem vidět. Dost otřepané téma, podané v otřepané podobě. Navíc veškerý takový ten typicky Allenovský šmrnc je už pryč. Zbyla jen zcela průměrná, místy až trapná komedie. ()

dormouse

Bezpečí předválečné Evropy, britské literární klasiky, z níž lze nekonečně čerpat a navazovat na Austenovou, Wilda, Dickense, krásné zahrady Francie a absolutně žádné problémy. Sázka na jistotu. Nemám nic proti bezproblémovým romantickým komediím, když jsou dobré, dostávají se do zlatých fondů kinematografie, ale tady nefunguje vůbec chemie ani logika. Kdyby hlavní postavy nesdělily divákovi, že se milují, tak by na to divák nepřišel ani omylem. A propos, Colina Firtha by neměli nechat líbat na kameru. Už v Brigit Jonesové mi z toho vstávaly vlasy. Hrůzou. Ten člověk to buď neumí, nebo si to nechává na své intimní momenty. ()

mclenin

"The world may or may not be without purpose, but is not totally without some kind of magic." Woody Allen presne v podaní v akom ho mám rád. Vycibrené texty, cit na výber hercov, skvele zvolený hudobný motív a samozrejme láska v najrozličnejších variáciách. V tomto prípade ukrytá v konflikte rozumu a citu, logicky a emócií, racionalizmu a empirizmu, pesimizmu a optimizmu a v otázke, ktorý z protipólov je skutočný a čo je len ilúzia. A nech je pravda akákoľvek, jedno viem istoiste - filmy Woodyho Allena jednoducho majú dušu. ()

peetriss

Opět tradičně poctivá Allenova filmařina, objektivně nelze filmu nic vytknout. Režie, kamera, výprava, vedení herců – to vše funguje správně, mám však pocit, že tentokrát se Woody Allen tak trochu ztratil ve svém světě, možná ve své vlastní sebedokonalosti a trestuhodně zapomněl na to nejdůležitější – na diváka. Jednoduše Kouzlu měsíčního svitu chybí šťáva a charakteristická Woodyho vypravěčská lehkost. ()

lucijelucije

Abych řekla pravdu, v prních minutách jsem si říkala: "co to do pr..je". Pravda je ale taková, že s okouzlující Emmou Stone nabývá příběh na sympatičnosti, a jeho zajimavě vtipný průběh vás celkem i zaujme. Není to klasická romantika, jak jsme zvyklí. C. Firth hraje velmi dobře Sarkastického oduševnělého iluzionistu, který pod šlupkou tvrďáka je velmi citlivý muž. Tahle komedie má i spád. Příjemně se na ni kouká. Nenásilná a milá. 6/10 ()

Asmodin

To obsazení hlavních postav mi moc nesedělo. Jak starý kocour s kotětem. Velmi originální, závěr mi trochu připomněl My fair lady. ()

laepus

Starý, dobrý Woody Allen - vtipný, milý, příjemný, chytrý, hezký. Colin Firth je v roli, která mu absolutně sedla, stejně tak jako Emma Stone. O hudbě netřeba hovořit, o krásách jižní Francie taktéž ne. Nejvíc mě na tom filmu ale dostalo, že Colin Firth se stoprocentně (a nikdo mi nevyvrátí, že nemám pravdu!) inspiroval Johnem Cleesem - stylem jeho mluvy. Občas jsem jen z legrace zavřel oči a poslouchal, jak si to krásně dává a viděl jsem Cleese, i s papouškem nebo kamenováním. ()

Kejf.

Obdivuju Emmu Stone, obdivuju Colina Firtha a odted budu obdivovat Woodyho Allena, protoze tohle je prvni film, ktery jsem od nej videla a jeho filmy me nikdy absolutne nelakaly... ()

Jaro_slav

Romance mezi dvěma hlasy, které ve filmech zbožňuju. Má nějaký smysl pokoušet se být objektivní? Hledat "Allenovskou hloubku"? Proboha, proč furt? ()

Sancoo

Zajímavé retro (po vizuální stránce dobře provedené), bohužel mi nějak nesedělo spojení Firth - Stone, ta chemie mezi nima nebyla. Příběh nebyl špatný, jen kdyby nebyl tak lehce předvídatelný. Bohužel asi nejsem naladěný na vlnu Woodyho Allena, protože na mě tento snímek moc nezapůsobil, rozhodně si ho nebudu chtít pouštět znova. Nehrát tam Emma, tak bych si ho ani nepustil. ()

Swoser

Byl jsem v sále, asi nejmladší a zřejmě jediný s chromozomem Y, ale hodně lidí okolo bych řekl, že se jím přímo dopujou, ale zpět k filmu. Už od začátku jsem tušil, že se z toho vyklube milostný románek mezi mladou dívkou a mužem, kterému je jednou tolik, ale nechtěl jsem si to přiznat. Jakožto kouzelnickému fandovi jako jsem já se mi příběh opravdu líbil, ale hodně zásadních věcí bylo předvídatelné, takže to ztratilo své kouzlo. Colin se opět předvedl, ale neumím si představit, že by se pomiloval s někým jako je Emma Stone. Ta mě na oplátku velice překvapila, že není jen ta drsná holka ( Zombieland, GangsterSquad, Amazing Spider-Man) , ale že dokáže hrát i tyto čajíčky. Moc jsem od toho nečekal, zvlášť od někoho jako je Wůdy Allen, který už má svá zlatá léta dávno za sebou, ale byl jsem mile překvapen. ()

crozet

Allenův hold i výsměch žánru meziválečných romantických veseloher, kdy se film na své postupné cestě odluky od divadla ještě spiklenecky tvářil, že všechno je přeci jenom jako. Výsledkem je solidní retro, jehož autor respektuje a zdařile přejímá maximum žánrových prostředků (námět, kompozice, výstavba dialogů, typy postav, obligátní happy-end apod.), včetně poněkud povrchní režie dialogů. Upřímně na tohle chodit do kina nemusíte. ()

LuccinyFilmy

Romantické komedie nemám v oblibě - s výjimkou těch, které točí Woody Allen. V poslední době se mi zdá jako jeden z mála režisérů, jejichž filmy jsou zkrátka sázkou na jistotu. Hravý konverzační film, jenž si bere na paškál víru v nadpřirozeno. ()

winetach

Gentlemansko-snobský nákuk do života striktne racionálneho kúzelníka, ktorému popletie zdravý úsudok mladá "veštica" na francúzkom vidieku 20tych rokov... úžasne sa počúva vycibrená gentlemanská angličtina Colina Firtha, s dabingom asi by to bolo za 3 hviezdy. ()

Greg25

Příjemné zasazení do jižní Francie 20. let s příjemnou atmosférou, kde vítr od moře takřka slyšíte v uších. Ale jinak to moc nefunguje, jednak mi přijde, že ty dialogy nejsou úplně ono, jako bych v nich někdy ani Allena úplně nepoznávala, jednak to působí dojmem na sebe spíš volně navazujících záběrů než celistvějším filmem, což je u Allena sice vždycky, ale tady nějak ve větší míře. A co se týče vývoje vztahu dvou ústředních postav, tak to taky úplně nefunguje. Typově se sem moc nehodí Emma Stone, hraje dobře a médium ji klidně uvěříte, jen ji nevěříte, že je z 20. let, což pochopitelně není její vinou. Lehce rozpačitý dojem, na který u Woodyho nebývám moc zvyklá. 65% ()

Ceda

Já už najednou chápu Woodyho přístup! Mnoho jeho filmů nejsou ani tak filmy v pravém slova smyslu, nýbrž spíš filozofické úvahy nad životem možná až ve stylu talk show ve filmovém hávu. Což je ostatně velmi ušlechtilý a originální způsob a rukopis, jenž nadchne spoustu inťoušů, kteří si nebudou muset pouštět nudné politické debaty, kde se jenom sedí na křeslech, nýbrž tady k tomu všemu ještě dostanou filmový potisk. Taky se mi zde líbí pohled na dnes již zevšednělé společenské dilema, zda-li být bláznem a do toho šťastný anebo zarputilým "všeználkem". Ono je samozřejmě praktické, když ve věcech máte jistotu a jste schopni si všechno racionálně vysvětlit, jenomže tou jistotou se jaksi okradete o životní kouzlo. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014