Mladá policistka Ha Yoon-joo se připojí k zvláštní policejní jednotce, která se zabývá sledováním a dozorem zločinců. Tento tým vede zkušený detektiv Hwang, jemuž zrovna spadl do klína nový případ. Gang kriminálníků právě vykradl banku a bez problémů se jim povedlo utéci. Jejich vůdcem je chladnokrevný James, který netoleruje žádné chyby a vždy se drží pečlivě naplánované akce. Střetnutí mezi těmito dvěma skupinami je nevyhnutelné a metropolitní Soul se stává hrou mezi kočkou a myší. Film je remakem hongkongského snímku Pod dohledem (2007), jehož režisérem je Nai-Hoi Yau, dlouholetý spolupracovník Johnnieho Toa. (Jigvell)

TonyHawk94

Ak by sa film nevolal Cold Eyes, ale Cold Blood, myslím, žeby to chybou nebolo. Lebo v tomto bolo jedno, aj druhé. Velice inteligentný akčný thriller s mega-originálnym spracovaním, skvelou akciou a samozrejme aj patričným napätím, kde je paradoxne jedinou nevýhodou jeho inteligentnosť - veľa (kódových) mien, veľa pojmov, veľa vedľajších postáv - človek sa musí velice sústrediť, aby mu niektorý detail neušiel, a nezostal ako ja na konci ((vynikajúca) Han Hyo-Joo má vo filme dvojníčku-sestru? :o)) Napriek veľkému množstvu postáv ale dôraz na ich osobný príbeh viac-menej ustupuje, a do popredia sa dostáva chladná a veľmi dobre premyslená akcia. Napriek tomu ale výber postáv skvelý (obzvlášť drsný vedúci gangu - ten bol neskutočne presvedčivý). Myšlienka "pozorovateľov" (ARGOS ;)) originálna. A nevadil mi ani neistý (a pomerne zdĺhavý) začiatok. Pri hodnotení som nalomený, a rozhodujem sa medzi 4* a 5*. Nateraz dávam 4, a po potenciálnom ďalšom zhliadnutí prehodnotím. ()

Saxos

Na rozdíl od ostatních jsem tomu nepřišel na chuť. Slabé, rozvleklé, pro středoevropana nezajímavé. ()

ivanlaris

No tak toto je iná akcia. Neskutočný film. Určite si ho pozriem ešte raz... Skutočne sa divák nenudí, no a Kórejci sa fakt nemajú za čo hanbiť. Pecka! ()

Dusty56

Tak pěkně to začalo a nakonec převládá spíše zklamání. Až do momentu, kdy dopadnou šestici zlodějů to má spád a všechno, co bych si od takového filmu představoval. Bohužel ve chvíli, kdy začnou hodit toho hlavního chlápka "Stína", tak mi to přestalo chutnat. Zaprvé nechápu, proč ho museli furt jen sledovat a nemohli ho dopadnout, to mi fakt nešlo do hlavy a místo abych si užíval dál film jsem se soustředil na vyřešení této palčivé otázky. Odpověď jsem nenašel. Zadruhé přestože si to furt drželo úroveň, tak přece jen se dost věcí začalo opakovat a už se fakt jen čekalo až na závěrečné rozhřešení. Škoda, začalo to skutečně hodně nadějně a kdyby byl ten film kratší tak o 30 minut (tzn. místo nepochopitelného sledování by se ho pokusili dopadnout) tak bych byl spokojen i s průběhem druhé poloviny filmu a i závěrem. Takhle to je stále sice film, který stojí za shlédnutí, ale úplný hit to podle mě není. ()

vinducha

Moc pěkná naháněčka , sice bych nevěřil , že to před 10 lety v Soulu všechno takhle perfektně fungovalo a do sebe zapadlo ,  ale zpracování je takřka na 1. Opět příklad filmu , který jede jako po másle a není v něm ani minuta vaty. ()

hujerita

Fantázia a užil som si to. Film odsýpa jedna radosť a kórejci ma zasa raz potešili. Vôbec neverím že to má len 119 minút. Ale ako tak čítam tak si isto pozriem aj ten origoš a možno sa potom z hodnotením opravím. Uvidíme ale film ako taký bol fajnový, aj keď som originál nevidel. ()

danny79

Dobry akcni thriller s korejske produkce. Particka bankovnich lupicu provede 2 bezchybne akce, ale pred tou treti jim policie prijde na stopu a chyti je. Pouze ten hlavni, mozek vseho - "Stin" - jim stale unika, ale zelenac v radach policejnich sledovacu - "Kvetinove prase" mu je jiz na stope. Tem (policii) je take venovano vetsinu prostoru a film je prevazne o nich, lupici jsou tam jen proto, aby mela policie po kom jit. Neni tedy venovan prostor planovani a priprave akcii a dokonce ani provedeni, ale hlavne teamu sledovacu a "Stinu". To me trochu mrzi, protoze takovy film bych videl radeji, ale i tak jde o slusny akcni thriller, trochu klisovity a pouze prumerne napsany, ale velmi dobre technicky zpracovany a kvalitne obsazeny, zvlaste charismatickym Woo-sung Jung. ()

BTBAM

Film o sledování, sledování a zase sledování. V korejské produkci by někdo čekal syrový thriller, ale... No, tomu filmu prakticky nic nechybí, až na to, že mnoho přebývá. Zcela nejvíce přetechnizování. Chápu, že Korejci jsou technická supervelmoc a jednou to chtějí i ve filmu dát najevo, ale systém pátrání pomalu jak v Labyrintu Lží nebo CSI. Naprosto potlačilo to, co na asijských filmech miluju, tedy čirou syrovost. Také u závěrečného proslovu inspektora (nebo kdo to vlastně byl, těžko říct :) ) musí sice hrdé jihokorejské srdce zaplesat, ale našinec se spíš chytne za hlavu. Takhle opravdu ne. Abych ale jen nekritizoval, tak pozvolnější tempo, celkem přímo nalajnovaný příběh a výborné herecké výkony film předurčují k příjemné oddechovce, i když mohl mířit daleko výš... ()

MatoPalkes

Jazda od začiatku do konca. Dve hodiny som neodlepil oči od obrazovky. Charizmatický záporák a výborný tím ktorý ide po ňom. ()