Mladá policistka Ha Yoon-joo se připojí k zvláštní policejní jednotce, která se zabývá sledováním a dozorem zločinců. Tento tým vede zkušený detektiv Hwang, jemuž zrovna spadl do klína nový případ. Gang kriminálníků právě vykradl banku a bez problémů se jim povedlo utéci. Jejich vůdcem je chladnokrevný James, který netoleruje žádné chyby a vždy se drží pečlivě naplánované akce. Střetnutí mezi těmito dvěma skupinami je nevyhnutelné a metropolitní Soul se stává hrou mezi kočkou a myší. Film je remakem hongkongského snímku Pod dohledem (2007), jehož režisérem je Nai-Hoi Yau, dlouholetý spolupracovník Johnnieho Toa. (Jigvell)

Lukoboss

Výborná kriminálka, která na to jde zase trochu jiným způsobem. Nic se tady nevyšetřuje přímo z kanceláře, neběhají tady ani nabušenci s pistolema a samopalama, tady se na to jde chytře a systematicky. Takže celej tým (víceméně) chodí v terénu, aby identifikoval a popř. zneškodnil cíl. Pozorovatel je tady výsostný postavení, který hraje v tomhle filmu nejdůležitější roli. Samozřejmě dojde i na pár akcí, ale není to žádná zběsilost, má to vždycky svůj účel. Musím říct, že mě to hodně bavilo právě asi díky své odlišnosti od jiných takových snímků, který jsou většinou jak přes kopírák. ()

Strike

Špičkový krimi-thriller se zajímavým mixem techniky a pouličního vyšetřování. K tomu velmi dobře napsaný příběh, sympatické postavy, hrané výbornými herci, a famózní záporák. To vše velmi svěže natočeno s občasnými kamerovými vychytávkami. Film nemá moc akce, ale když na ni dojde, tak je výborně zrežírována a natočena. Prostě výborný moderní krimi. Na závěr jsem se přistihnul, že už jsem asi viděl celkem dost asijských filmů, protože závěrečné cameo Simona Yama mě velmi pobavilo... 9/10 ()

Georgiana

Akčních filmů je přehršel a těch, které bych si pustila znova, je také dostatek. Stručně, film nepřináší nic nového a překvapujícího. V první půlce jsem se navíc hodně nudila. Neměla jsem to mrazení po zádech, které u takových filmů očekávám. WSJ je bez debat numero uno. Dala bych mu více prostoru a to nejenom proto, že se na něj hezky kouká. :P Oceňuji to, že se film obešel bez romantické linky. ()

Radek.SCH

Kdykoliv se hlavní bad-ass dostane na scénu, začne to působit jako dementní, těžko uvěřitelná asijská ptákovina (Oldboy bez kladiva??) a ke konci už dost na hraně jak uvěřitelnosti, tak logičnosti. Dělat ze sběračů dat akční hrdiny se holt nevyplácí. ()

bararich8

Téměř dokonalá špionážní záležitost! Korejci to už prostě dotáhli na top level a ostatní se můžou klouzat. Špionáže je tu opravdu hodně a i když používaných technik není přehršel, celou dobu si sledovačka drží obrovské napětí a dokáže parádně vtáhnout do situace. Možná jsou schopnosti hlavní hrdinky už tak trochu ze soudku fantasy, ale nijak to neruší.Navíc musím pochválit omezení používání zbraní, které jsou jen v několika scénách a jede se tak hlavně na atmosféru a dialogy. Prostě a jednoduše velmi kvalitní Korea, 4,5*. ()

Torpid

Sledovací policejní profi team nahání bandu lupičů a jejich krutopřísného bosse. Film má spád, akce v podobě sledovaček je natočena opravdu kvalitně. Originální krimithriller mě v první polovině spíš zaujal v rovině etnografického dokumentu, ve kterém korejci vytvářejí jakési hmyzí mikrospolečenské kmeny /jestli na straně zla anebo dobra je nepodstatné/. V těchto společensvích pak dominuje zásada bezmezné primitivně - agresivní šikany nadřízených a nekonečně pokorné akceptace sraní si na hlavu u podřízených. Plošně pak bez rozdílu společenského postavení se všichni snaží být "cool" po asijsku, což se nedá popsat, ale musí vidět. Tenhle polovojensky šikmooce organizovaný včelí roj určitě na zadku sedět nezůstane. V druhé polovině, za neutuchajícího tempa, se přeci jenom na sebe postavy začnou usmívat, fandit si anebo se trápit, když někdo z týmu zemře, zelení mužíčkové se mění v lidské bytosti, které alespoň trochu chápu. Za tu rasistickou výše uvedenou poznámku se stávám květinovým prasetem. Ale to je v pořádku, protože všechno je podřízené změně. ()

Krysap

Je to hodně přitažený za vlasy, jsou tam hodně neuvěřitelný postavy a celý je to dost brutální nuda, což je vzhledem k tématu filmu ohromný zklamání. Asi jsem na tak děsně "coooooool" film nějak nebyla naladěná. Jeden bod dávám za Woo-Sunga a druhej bod za Woo-Sunga. ()

PavelU

Hodně dobré. Úvodní sekvence je ta nejzajímavější, ale ne každému hned dojde, o co jde. A pokud nevěnuje plně pozornost, tím horší to později může být. V zásadě typicky vystavěný film, který používá mnohá hollywoodská klišé, ale že to zvládnou i v Jižní Koreji, to kvituji. Navíc mi to umožnilo odhadnout i vývoj následující scény. Mám už něco nakoukáno. Žánrově velmi podobné Spojenci, suverenitu a obezřetnost hlavního záporáka jsem si užíval, zaujal mě v podstatě hned. Je to vzájemná hra na kočku s myší. Hledání jakýchkoli souvislostí s případem je zcela dostačující, od nich se následně mohli odpíchnout někam dále. Neustálá snaha o podraz od zadavatele je osvěžující, ale vždy je jasné, jak to dopadne. Na to to byl příliš schopný a trénovaný jedinec. Nakonec i ti z elitní sledovací jednotky s ním měli plné ruce práce. Takto by se právě v Americe mohli nechat inspirovat, aby fakt nějaký zločinec byl opravdu silným soustem. Jehož chování podléhá dosavadnímu vývoji děje snímku, jinak sympaticky vystavěného v ruchu jihokorejského Soulu. Nepostrádá to napětí, akci, místy i humor. Fakt skvělá podívaná, jíž určitě pomáhá i herecké obsazení. U závěrečných titulků diváka může upoutat podmanivá hudba, vybízející jej k tanci. To rozhodně přijde vhod. ()

DavidWebb

Mongolská variácia na amerického Bournea v opačnom garde? Prečo nie, celkom slušné. Síce slabší soundtrack ale zato sympatickí herci ktorým vyslovene držíte päste. Ja som mal doteraz na mongolské filmy vždy smolu (až na Oldboya), takže toto bolo pre mňa príjemným prekvapením a dôvodom prečo s nimi ešte nehádzať flintu do žita. Hlavná predstaviteľka na aziatku celkom sexi kočka s charizmou čo sa často nevidí a aj ostatní herci si tam našli svoje miesto (hlavný záporák aký elegán, vole). Mrzí ma, že som nemohol dostatočne odsledovať vizuál, keďže som narýchlo zohnal iba anglické titulky, ktoré sa striedajú relatívne rýchlo. A čo ma ešte sralo - a je pre aziatov typické - je že v situáciách keď ako policajt proste vyberiete zbraň a všetkým vystrieľate mozgy z hlavy, tak sa proste púšťajú do pästných súbojov. Čo by som pochopil keby žiadnu zbraň nemali ale... Byť to o chlp originálnejšie tak dám aj za 4 avšak iba iné prostredie a šikmookí mi v takejto šablóne nestačia. ()

JohnyTrava

Veľmi dlhú dobu som nevedel o čo presne tam ide a keď sa to konečne rozbehlo film bol už v polke. Miesto očakávanej kriminálky hra na agentov, ktorí radi chodia a chodia a chodia a prezliekajú kabáty. Ale aby som toľko nekrivdil, film v druhej polovici naberie druhý dych či skôr to pravé tempo a tak tú úvodnú nudu aspoň trochu zúročí. A konečný lov na tieň už stál za to. No pocitu, že sa z toho dalo vyťažiť viac a akéhosi pilota sa niet a niet zbaviť. Predlohu som nevidel. ()

Godhaj

,,Tohle? To je obsedantně kompulsivní porucha?“ Tak inteligentní krimi už jsem dlouhou dobu neviděl. U kriminálek mě vždy dokáží otrávit oslí můstky, chyby ve scénáři a absence logiky a chytrosti u postav. Tady ale nic z toho nebylo, právě naopak. Mimořádně chytří policisté a mimořádně chytrý a precizní záporák se vzájemně naháněli celý film. Zvraty byly nečekané, napětí houstlo, prostě vše jak má být. Všechny postavy byly veskrze sympatické, ztvárnili je dobří herci a hlavní hrdinka byla velmi krásná. Jen tu a tam mi některé pasáže neseděly svým tempem, některé scény jsou zase trochu moc nabubřelé, osudové nebo přetechnizované, což mi vzhledem k realističnosti celého snímku přišlo jako velká škoda. ()

lucky.loo

inteligence, vytříbené smysly, výborná paměť, taktická příprava, výborně zvládnutá týmová hra. Základ dobré špionáže :) Kombinováno s některými sledovacími moderními technologiemi dohromady charismatickou hlavní hrdinkou a jejím "panem učitelem" a kolegou v jednom. Správný záporák pan "stín". Vše mi zde správně zapadalo. Nebýt možná až přespříliš uspěchaného konce, mohlo to být vše provedeno do dokonalosti. Korejský filme opět tleskám !! Hodnocení:82% ()

pekas

Tři čtvrtě filmu je to fakt parádní pokoukání. Poslední čtvrtka už trochu ztrácí na dechu a kazí vynikající dojem. Ale rozhodně jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby. 83% ()

boombang

Příjemná, téměř oldschool kriminálka se sexy hrdinkou, sympatickým policejním týmem a také s luxusním záporákem, po němž by Tarantino určitě ihned sáhl. Občasnou nudu nebo dějové zadrhnutí vyvažuje několik vtipných momentů. Čisté čtyři hvězdy a spokojenost. ()

elanista1

Ked uz mame to obdobie udelovania vselijakych filmovych cien, tak tento rok to je uz treti juhokorejsky spionazny krimithriller a kazdy jeden z nich je lepsim filmom ako hociktory nominovany americky film, ktory je, a bude verejnostou ospevovany, zatial co toto umelecke dielo ohodnoti sotva tristo ludi. Je mi trocha luto, ked vidim ako su niektore veci nedocenene a niektore zas precenovane. ()

AndyDarcia

Scénář hrůza. Chování postav nelogické. Dialogy plytké. Děj prakticky žádný. Dlouho jsem neviděl zbytečnější film. ()

Sticks

Inteligentné krimi? Ale kdeže. Herecké výkony sú super, rovnako zvládnutý vizuál. Avšak film je veľmi veľké SCIFI. Vo väčšine kórejských filmov sú policajti ťarbaví babráci, ktorým trvá než niečo vypátrajú až pokiaľ sa im páchateľ skoro neprizná. Tu je to opositum ad absurdum. Film má potom nádych seriálov CSI, keď "policajná" jednotka na sledovanie sa dostane úplne náhodou na stretnutie páchateľov pred ďalšou lúpežov, má k dispozícii všetky policajné zložky vrátane kukláčov a médium v hlavnej úlohe s fotografickou pamäťou, ktorá úplne náhodou doslova narazí na hlavného páchateľa. Vie samozrejme stopovať aj telefón bez čísla, má ihneď k dispozícii všetky záznamy z kamier a behom sekundy plány metra. Ako akcia na vypnutie super, nie však príliš inteligentná a bez hustejšieho príbehu. Subjektívne 2 hviezdy, objektívne 3 a pol. ()