Mladá policistka Ha Yoon-joo se připojí k zvláštní policejní jednotce, která se zabývá sledováním a dozorem zločinců. Tento tým vede zkušený detektiv Hwang, jemuž zrovna spadl do klína nový případ. Gang kriminálníků právě vykradl banku a bez problémů se jim povedlo utéci. Jejich vůdcem je chladnokrevný James, který netoleruje žádné chyby a vždy se drží pečlivě naplánované akce. Střetnutí mezi těmito dvěma skupinami je nevyhnutelné a metropolitní Soul se stává hrou mezi kočkou a myší. Film je remakem hongkongského snímku Pod dohledem (2007), jehož režisérem je Nai-Hoi Yau, dlouholetý spolupracovník Johnnieho Toa. (Jigvell)

FFilipCZ

Nejspíš remake (nebo vykrádačka?) staršího sledovacího filmu Pod dohledem. Scény jako přes kopírák, jen v novějším kabátku a s jinými herci, tudíž pro mě tento film ztrácí kouzlo originality, překvapení a nečekaných zvratů v ději. Bližší komentář snad ani nebudu psát, bych mohl v podstatě vložit přes CTRL+C --> CTRL+V komentář z toho původního. ()

MartinezZ

Zajímavý nápad ohledně sledovací jednotky, nicméně zbytek je inovativní asi jako žehlící prkno. Aneb jak nováček se štěstím, schopnostmi a dobrým vedením ke štěstí a úspěchu přišel. Škoda, že strana zlounů tu hrála v podstatě druhé housle. Celkem dobré, nicméně ne nezapomenutelné. ()

agentmiky

Američané by se mohli v lecčem od svých jihokorejských filmových kolegů učit, neboť tak sofistikovaný film z prostředí kriminálky, zaměřený na zapeklitý případ, se moc často nevidí, notabene u filmařů z hollywoodského prostředí. Zaujala mě ta civilní stránka filmu, od Korejců jsem již nějaký ten pátek zvyklý na slušnou akční řežbu (a tu že oni teda umí!), zde ale tvůrci zahráli na absolutně odlišnou notu: trochu old-school styl, kde vidíme policii, jak se musí krůček po krůčku blížit ke zdárnému vyřešení případu vykrádání různých institucí. Opět mě bavilo neokoukané prostředí, taktéž mě bavilo sledovat, s jakou technikou se tam coby příslušník bezpečnostních sborů může člověk vůbec setkat, různé ty high-tech vychytávky. No, a jak jsem se prokousával postupně ke konci, tak snímek začínal nabírat obrovské grády, já se zmohl jen na zrychlený dech a pozorování dění na obrazovce. Konec jednoduše parádní záležitost. Samozřejmě, ne každý má tvorbu z jihovýchodní Asie rád, ale v rámci žánru Cold Eyes patří k hodně slušnému nadprůměru. Takže bych šanci snímku dal. Za mě dávám 81 % ()

Tony.cs

Není to tak dobré jako původní film Eye in the Skye, ale snaží se mu to přiblížit. Realistický look a kameru vystřídala stylovost a akce. Cameo Simona Yama, který hrál velitele v Hong Kongském filmu, velice potěšilo. ()

AffectedFace

Zajímavá špionážní akce, která mi bohužel sedla na slušnej průměr. Koncept snímku je chaoticky natočenej a furt se něco děje. Největší dírou snímku budou určitě hlavní postavy, které vůbec nejsou vykreslené, neboli jsou tam protože tam musí bejt, nemají žádnou backstory, ani charakter (až na hlavního záporáka, kterej nekompromisně zabije všechno, co mu přijde pod nuž). A tím se dostáváme na tu nejlepší scénu ve filmu, kterou je určitě scéna v underground uličce, kde si náš hlavní záporák v klídku vykosí 20 lidí nožem. Zakončení se dalo předvídat už od začátku filmu, takže žádný zvraty nečekejte. ()

Ketchi

Stejně jako Choi Min-Sik v I Saw the Devil, taky i Jung Woo-Sung dostal konečně pořádnou zápornou roli a s chutí si jí užil. Ale i když byl jeho chladnokrevnej záporák parádní, radši bych aby si vystřihl nějakýho psychopata! :-D Přesto za něj dávám hvězdu navíc, jinak to byl bohužel dost průměrnej akční thriller. ()

forsythia

Parádní akce s příjemným a nepřehnaným humorem, napínavý a skvěle zahraný film, který mi prostě dokonale sednul, mimo jiné i skvělým zaměřením na detail. ()

Tosi

Velmi, velmi dobrý moderní krimi thriller. Jsme od první chvíle vtaženi do napínavé hry mezi loupežným gangem a speciální sledovací skupinou. Výborná režie si vystačí i bez přehnaných honících scén a nudících dialogů. Rozkrývání přepadení vteřinu po vteřině je nosným tématem celého filmu, a nutno říct, že mě to strašně bavilo. Dvě hodiny utekly jako dlouho ne, a jsem rád, že po úspěšném dopadení zločinců nedošlo na trapný potlesk a objímaní... S odstupem jednoho dne, si říkám, že na to bych se podíval klidně dnes znovu. 75% ()

Jizni Tlapa

Skvělá fízlovina (a to doslova), šmírující partičku šikmooček, v čele s grázlem největším a v tempu tak utíkajícím,že budete hltat každou minutu. Perfektně nasnímané a diváka provádějící příběhem od náboru po samotnou akci. A víte čím je tahle korejská věcička opravdu výjimečná? Je CHYTRÁ a nehraje na klasickou notu v podobě akčních fightů a mega výbuchů! ()

ywo666

Celkom vydarená vec. Ak si chcete vychutnať kvalitné sledovačky toto je pre vás ten správny film. Na druhú stranu akčnému fanúšikovi film nemá až tak moc čo ponúknuť. Akcia je väčšinou krátka, takže s celkovej stopáže zaberá len prá minút. Napriek tomu to pôsobí drsne a hlavnému záporákovi som tú jeho hrozivosť žral. Tiež ma pobavilo určité buranstvo sledovacej jednotky. Zatvárajú mladíkov do skriniek, vymýšlajú hlúpe prezívky nováčikom, robia si srandu s obezity. "Not a single fat ass in sight". Ako na základnej škole. Ale to je iba taká drobnosť, žiadna komédia sa nekoná. Je to napínavý thriller, ktorý ťaží z situácií, s ktorými sa pozorovaní a pozorovatelia musia vyrovnať. 70% ()

rockwoman

Sokolovův pátrací tým = orel & kuře & mýval & květinový had & veverka... Nováček v týmu = květinová čunilka. Rozkaz zní = dopadnout pana Božskýho. Zajímavé akční scény + příběh = Korejci opět dokazují, že umí! ()

Trustme

Bravůrní techno-thriller, který v duchu všech slídilů, nepřátel státu a stakeoutů kombinuje pokročilou sledovací techniku (vyspělé Asie) s lidským faktorem pěšáka, jehož úkolem je sledovat, být nenápadný a být připraven na konfrontaci s pachatelem. Jižní Korea s oblibou přebírá a vybrušuje k dokonalosti hongkongské akční hity a podává je možná více pro "bělochy". Cold Eyes mě doslova nadchly svým zpracováním - číší z nich až takový evropský styl, nebýt toho, že ony oči jsou šikmé. Obrazový pohyb, který je zde geniálně využit pro napětí, dějovou kumulaci a kamery umocňující až zadýchání diváka při sledování (děje) sledovaného (zločince). Za režii, uvěřitelné postavy, spád a jistou slabost pro tento žánr vysolím čistou pětici hvězd. P.S.: Že je v jihokorejském filmu vidět největší koncentrace mobilních telefonů v historii filmů mě nepřekvapilo, ale podivné je, že domácím značkám asi moc nevěří... ()

Ceres

I když začátek byl jakýsi nijaký, tak díky záporné roli Jung Woo-sung naprosto dominuje celému filmu. Kromě začátku a konce jde o velmi velmi dobrý film, právě díky tak skvělému záporakovi. Bavili mě i detaily, které znám z běžného života v Soulu (Gangnam čtvrt, tzv. green line linka metra a zástavkou 역삼 atd.). Napytel je, že ta záporná role byla tak skvělá, že těm policajtům vůbec nefandíte, ba naopak. Takže nakonec se dostanem k závěru, který jsme mohli vidět skoro ve všech podobně laděných filmech, což je velká škoda. Ve filmu mi ale strašně překážely ty strašné CGI, já vím, je to levnější, ale strašně to degraduje poctivý film. Tady to prostě by nemělo být. Další chyba, resp. detail byl u 3. akce, která se odehrávála u burzy cenných papírů, jenže korejci si dělají ze mě prdel, že z 여의도 došel pěšky až k 청계천, to byla docela fraška. Je mi jasné, že si tohoto asi kromě některých, kteří znají Soul, nikdo nevšimne. No a i když se opakuji, tak ten konec mě mrzel, že to takhle dají podle šablony. Samo, že cameo Simona bylo pěkné na závěr, ale to nic nemění na tom, že tento kousek měl sakra potenciál. Ale pro mě, díky výše uvedeným chybám, tomu nedám tak vysoké hodnocení, mrzí mě to dost, ale nejde to jinak. BTW bylo pěkné se dozvědět, že iP 4s je tak skvělá zbraň.:D:D ()

Redi

Být pánem zlodějem a vidět tento snímek o "Květinovém praseti" plný kooperace policejní sledovací jednotky, tak jsem asi brzo v léčebně po zhroucení z paranoie. Moc šancí jsem tomu nedával, pač jsem spíš na vraždu, smrt, zabití a jiné násilí (co se filmu a krimi žánru týče o:-) ) než na filmy s loupežníky, ale film milo překvapil. ()

Pedross800

Napínavý thriller, který mě chytnul od samotného začátku a nepustil. Souboj inteligentního, bezcitného a charismatického záporáka v podání pro mě jednoznačně nejlepšího korejského herce Woo Sung Junga se speciální sledovací jednotkou policie byl úžasný. Navyšované napětí, titěrná práce policejních "slídilů" která vedla krůček po krůčku k cíli, hudba skvěle gradující už tak napínavé scény.... vše tu sedlo do sebe tak jak má a já zjistil, že i taková obyčejná propiska může být dokonalou smrtící zbraní :-) ()

Deryll

Na jižní koreu trošičku slabšie!!Přesně mezi 3 a 4* ale ke konci je moc pěkná kamera takže se přikloním k těm 4*... ()

kklepkaa

Narazila jsem na tohle úplnou náhodou, ale bylo to super. Trochu pomalejší začátek, ale když se to rozběhne, stojí to za to. Woo-seong Jeong byl skvělý záporák. Mělo to i slabší momenty, ale vcelku rozhodně nadprůměrný akční thriller. ()

sellsakul

Čím ďalej, tým viac prichádzam na chuť kórejským filmom. Citujem užívateľa JosefGruber-a: "Skvělá kriminálka, která je důkazem toho, že kvalitní krimi thriller se dá vytvořit i bez klasických debilních amerických akčních scén!" - Lajk :) ()

Hollohlaway

Hodně neotřelá krimi, sledovací tým je prostě vymazlenej. Zajímavé charaktery, a děj je napínavý a hlavně odsýpá. Trochu mě štvalo, že se tým policajtů chová tak nepolicejně, ale ve výsledku je to zábavný a zajímavý film. ()

Chipsonator

Další krásný večer strávený s kvalitním filmem od hodných Korejců. 감시자들 má výborné tempo díky kterému zajímavý příběh utíká jako splašený jelen, hlavní záporák je slušný řezník který je postrachem ať už prasat nebo lidí , klaďaský tým je sympatický, akce je výborná (jak pak by ne....dělaj to přece šikmooký...to mi připomíná...to by bylo aby ve filmu od hodných žluťásků nebyla aspoň jedna kulervoucí akční sekvence bez výpomoci střihače...já ty Asiaty prostě žeru, a Asiatky ještě víc) a hlavní hrdinka je Asiatka a je sexy. Já jsem naprosto spokojen a opět děkuji za výbornou úroveň východní (nebo spíš jižní) kinematografie. 85% PS: Už vím čím chci být až vyrostu....přece pozorovatel! ()