Film rozpráva strašidelný príbeh 27-ročnej Angely Holmes (Olivia Dudley), ktorá okolo seba nečakane začne šíriť skazu a smrť. Po tom, čo miestny kňaz (Michael Peña) zhodnotí, že Angela je posadnutá diablom, Vatikán zaháji pokus o exorcizmus. Starobylé satanistické sily sú ale silnejšie, než sa predpokladalo. Pokus o vyhnanie diabla farárom Imanim (Djimon Hounsou) a kardinálom Bruunom (Peter Andersson) dopadne katastrofálne a, čo je pre cirkev ešte horšie, z Vatikánu uniknú záznamy o tejto udalosti. (ywo666)

TheDon

Míša Pěna si zahrál kněze docela s vervou, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že tohle téma je dost vyčerpaný ,ať už se snaží kdokoliv jak může, nic novýho a převratnýho to nepřinese. Neurazí, nenadchne. 40% P.s: Olivka jako antikrist ale docela ušla. ()

Havaj8

Další pokus o natočení vymítačskýho filmu. Těch pokusů bych řekl že přibejvá s každým rokem, takže je vcelku těžký se prosadit, ale podle mýho by stačilo jenom vymakat příběh a přidat k tomu scény typu (protáčení hlavy o 360°, lezení po čtyrech po stropě,...) a podobný, který dokážou vyvolat hrůzu. Navíc střih byl ten největší guláš. Chápu že s malým rozpočtem tohle asi neni jednoduchý, ale jenom s jiným satanským hlasem a divnejma pohybama a grimasama to fungovat nebude. Ono je třeba fajn, že tu jsou poměrně známý herci, takže se to může zdát věrohodný, ale v tomhle subžánru na tom až tak nesejde. ()

carlos 2010

Michael Peña mal sľubne rozbehnutú kariéru. Žeby nastal obrat? Lebo keď nie je do čoho pichnúť, nastupujú horory. Ide o priemerný hororík so známou exorcistickou témou, ale dá sa. Tri poctivé *. ()

Rodriguez

Nejhorší noční můra nastává, když Vás posedne démon, který chce tímto dosáhnout, aby se z něho stal antikrist. Získáte si mnoho lidí na svou stranu za to, že vyléčíte pár jedinců, které by čekala smrt... Vatikán to však vidí jinak a snaží se za každou cenu dosáhnou své cesty, kterou je náprava všeho co démon v přestrojení Angely provedl. Jenže cesta je to dlouhá a trnitá a i když v tom není kardinál sám, tak se vše nedaří zrovna jak chtějí... 50% ()

Forsberg11

Ročne sa natočí až príliš veľa hororov o exorcisme a posadnutí démonom aby som bol z každého dosratý až za ušami. Vatikánske Pásky sa rozbiehali veľmi sľubne a pripravoval som sa na poriadnu bububu jazdu so všetkým, čo k poriadnemu diablovi patrí. Ale nestalo sa, teda nie úplne. Pár dobrých vecí som tu síce našiel, ale nebolo ich veľa. Obzvlášť ma sklamalo samotné vymietanie a zvláštný, neférový koniec. Priemer... 55 %!! ()

sedm.1

Filmy s tématikou exorcismu na mě vždy působili jako magnet, a navíc když v tom měla figurovat i Found Footage forma, byl jsem z The Vatican Tapes jako na trní. Bohužel, z výsledku jsem ale poměrně dost zklamaný, neboť téma exorcismu tu sice je, ovšem není ústředním bodem, to zaujalo spíš posednutí a jeho následný vývoj a FF tu slouží prakticky jen jako nepodstatný prvek, respektive jako nevýrazný doplněk k alespoň nějaké smysluplnosti dané zápletky. Co se tedy pak té zápletky týče, nedá se jí odepřít jistá míra originality a několik zajímavých nápadů, problém ale je, že zatímco začátek je velmi působivý, napínavý a atmosférický, tak postupně se to vše vytrácí, aby to celé následně přešlo do poměrně nezáživně stagnující podívané, která se pak nepřesvědčivě doplazí až do doslova třeskutého finále, které mi ale přišlo jednak nudně vypointované, ale především až nehorázně přestřelené, sice tedy netuctové, ale prostě fakt takový „ťuky, ťuky na hlavu“. Abych ale jen nehanil, atmosféra je tu po většinu stopáže působivá a ani s napětím to nedopadlo vyloženě zle. Obsazení je jinak složeno z poměrně známých, i když vesměs béčkových jmen, ovšem bohužel až na ústřední posednutou hrdinku ze sebe nikdo z nich nevydoloval nějaký přesvědčivější výkon, což je také škoda. Zkrátka, já očekával něco o dost jiného, a i když nechci tvrdit, že mě to nějak vyloženě nebavilo, tak o výraznou podívanou bohužel zdaleka také rozhodně nejde. ()

iXtr3m3

Na pomery béčka fakt dobrý film, ktorý by pár rokov dozadu možno uspel aj medzi elitou. Casting prekvapivo funguje aj napriek svojim kvalitatívnym rozdielom - Michael Pena a Djimon Hounsou v jednom filme s Michaelom Paré? WTF? Ale inak fajn. Dougray je taký ťažký oriešok, nikdy sa nedostal do A ligy, ale nikdy som ho nepovažoval za slabého herca, dokonca určité snímky som pozrel vyložene kvôli nemu, lebo som si povedal, že to nemôže byť až taká sračka, keď tam hrá práve on :) ()

Corpsegrinder odpad!

Absolutní sračka od poloviny režisérskýho dua suprovýho Crank. Film má naprosto šílenej střih a návaznost scén, využívá se stejná klipovitost jako u Crank ale tohle měl asi bejt pomalejší film a proto to vypadá naprosto otřesně. Vymítání na hovno. Takový filmy si strčte do prdele. ()

t.mon

Na tohleto sem se těšil sakra hodně, o to větší je to zklamání, zvlášť od Peňy a Neveldnia, dvou talentů. Překvapilo mě, že se nakonec nejednalo o found footage, ale vlastně jakýsi nový styl, který mi vyloženě sednul. Což je ovšem zakopáno, podobně jako u loňského Devil Inside, totálně nezáživným příběhem, který sice vyvrcholí dost slušnou vymítačkou (klasickému Exorcistovi by klidně konkurovat mohla), ale není moc dobře ukončena, což sice dává naději na jakési pokračování, ale nevím, zdali bych ho chtěl vidět :( Nesmím opomenout také skvělý herecký výkon Olivie Taylor-Dudley, která je jednak neskutečně krásná, a navíc herecky zastiňovala i třeba takového Peňu, jednoho z nejlepších "béčkařů", jen škoda, že oba ztrácí čas na takovýhle krávovinách, na druhou stranu to ale aspoň zachraňují. Neslaných Nemastných 55% a zklamání. ()

Ricky_CZ

Atmosférou, kvalitou herců i námětem film připomíná Stigmata. Navíc však přichází s lepšími efekty a bohužel i tou trochou klasických neduhů (záběry z kamer, klasicky tupé rozhodování). Dlouho jsem uvažoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Vezmu-li ale v potaz kvalitu současného hororu, asi bych 'Nahrávkám' křivdil.. ()

Magika82

Husa, aby do serveru kopla. Ano, napsala jsem možná nejdelší komentář ze všech mých hodnocení snímků, ale to snad nebyl důvod mne odhlásit. No nic, psát znovu to už nebudu. Takže ve zkratce: Nejblíže realitě je film Omen 2006, a dále zdramatizované snímky podle skutečných událostí: V moci ďábla 2008 a Obřad 2011. Tvůci snímku zkrátka ujeli původnímu záměru držet se Janova zjevení na jinou kolej, navíc vedoucí jiným směrem. Nicméně, na závěr se dokázali vrátit zpět ve varování, že Antikrist se vyjeví sám nad vším chaosem, bolestí a nářkem na Zemi, jako charismatická, okouzlující, vysoce inteligentní a krásná bytost tak, jak se na padlého prvního a zároveň posledního archranděla archandělů Lucifera (také Jitřenky či Světlonoše) "sluší". Falešný prorok, jenž k sobě přivolá ty, kdož uvěří jeho lžím. Tak se stane u hory Har Maggido, rozkládající se na území Sýrie, Izraele a Palestini. Zároveň to bude předzvěst přicházejícíh "Božího soudu" v době, kdy se lidé odvrátí od Zákonů i Slova Božího, kdy se syn obrátí proti otci, dcera proti matce, bratr proti bratru a na Zemi vypukne nářek, bolest a zoufalé putování milionů bez vlastního domova...Lhostejno, zda-li se vyjeví jako muž, či žena. Shrnuté hodnocení: Za snahu, za výkon Olivie Dudley, a za posdleních 15 minut snímku průměrných 55% a tedy 3 hvězdy....a nakonec citát zesnulého papeže Jana Pavla II.: "To, že se rozhodnete v Ďábla nevěřit, vás před ním neochrání. Neboť on věří ve vás a skutky jenž v životech svých činíte." ()

qxkamo

Skutocne sa s touto temou neda viac pohrat? Preco ju nevezme niekto, kto by z nej spravil poriadny horor? 2* davam vlastne len za vizualne efekty a pokus o dobry scenar. ()

Smokey1468

Ach ach. Další z řad Exorcismů, který oplývá značnou neoriginalitou. Vlastně vás tam nic nepřekvapí, navíc je to takové nudné, občas se zvláštně střídají scény a atmosféra se asi ztratila někde cestou. Je to koukatelné, ale pokud vás zrovna Exorcismus nerajcuje, klidně se tomu vyhněte. ()

kluk z Na

Takovýdle filmy si užívám a u spousty mnohem masovějších se štípu nudou. Radši si dám slušně provedenej plebsík než superobsazenej navoněnej kinohit. Ikdyž na takovým Djimonoj Hounsou se dalo ušetřit nějaká ta kačka a dát tam někoho kdo do tý role zapadne naopak palec nahoru za Peňu. ()

Flopik

Úprimne naozaj som si myslel že to bude lepšie.Drtivú väčšinu filmu sa tam nič poriadne nedeje a za celý film ani jedna lakačka.To by mi až tak nevadilo keby bol aspoň ten koniec dobrý.Ale nie , ani celkový exorcizmus nestál za veľa.Herci sympatický a 2* som dal hlavne za ten koniec ktorý sa mi prvé 2 minutý absolutne nepáčil ale potom som sa nad tým zamyslel a prišlo mi to ako zaujímavý nápad.Myslím si, že keby bol väčší rozpočet a nehralo sa to na horor dalo by sa to natočiť ako akčný film kde bojovníci Boha bojujú proti nej....Takto slabé , naozaj slabé 2*. ()

Heero

Klasické posednutí démonem, které dostane ještě o level hlubší zápletku, neboť boj dobra se zlem nikdy nekončí. Jinak na horor velmi solidní herecké výkony. Za zmínku stojí Michael Peña, který zde hraje kněze a spíš takového čumila, moc toho za celou dobu nenamluví, avšak jeho přítomnost mi zcela stačila :) ()

Matli

Dvě hvězdičky je až až. Hororová atmoška nikde a lekačky jakbysmet. Dobře natočené i zahrané, ale ten scénář to zazdil, hlavně ten konec, no to bych blil. 23% ()

pilarius

Atmosféra nefungovala, celé to tak nějak nefungovalo, tohle jsem viděl již mnohokrát a často lépe, ale ten závěr by si zasloužil samostatný film. Na Olivii ukončující svět bych se díval moc rád. Poznámka na konec: taky někomu Dougray Scott strašně připomíná Huga Weavinga? ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)