Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

easaque

+3* dlouho jsem se filmu Jiřího Mádla vyhýbal, i když se drží momentálně v červených číslech (tj. nad 70%), ale opět chudá nadílka zajímavých pořadů ve Vánoční svátky mě k němu dohnala. A nakonec ani nezklamal, jak je vidět podle mého hodnocení. Musel jsem si chvíli zvykat na úhlavní dětskou dvojici a jejich rozhovory, které však odpovídají jejich věku, ale naštěstí příběh nekazily žádné zbytečné kiksy. Příběh je taky dobře vymyšlený a když je vyprávěný z tohoto úhlu pohledu, tak má smysl. Za mě teda má silnější 3 hvězdičky a jako rodinný film je to mírný nadprůměr. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Lischai

Při příchodu do sálu jsem měl sedm teorii, co Ondřej Vetchý dělá. Byl jsem skálopevně přesvědčen, že ať už Mádl jako pointu zvolil cokoli, jedna z těch sedmi věcí to prostě musí být... ale nebyla. Pojedeme k moři má nahlouplý plakát a trailer, co to podávají jako laskavý rodinný film... ale není. 4-5*, rozhodně fantastický debut. ()

zbyshek

Malé zklamání se vyklubalo po závěrečných titulek debutu Jiřího Mádla. Čekal jsem více ujetější komedii než jsem nakonec dostal. Ano, asi to nebyl cíl režiséra, ale to asi nic nezmění na mém zklamání. Hlavní problém byl nesympatický malý hrdina a trochu fádní humor. Nebylo tam moc scén, u kterých jsem se upřímně zasmál. Vyvrcholilo to smutnou, koncovou pasáží, která byla určitě zajímavá a smutná, ale já ji tam neviděl rád. Nechci říkat, že to je propadák, nebo jen špatný film, mě jen prostě nesedl. 60%. ()

Martin741

Nemam rad Jiriho Madla ako herca, a po tomto filme ani ako rezisera. Ale treba uznat, ze sa snazi, a ze snaha sa ceni. A tak natocil vynimocne priemerny film, ktory iste coskoro zapadne prachom. Vynimocne na rozdiel od kravin typu Snowboardaci a Raftaci tento nudi len malo a nuda a nelogicnosti boli stiahnute na minimum. Takze u mna dalsi priemerny cesky film, ktore sa tocia jak cez kopirak a ktore po x rokoch aj tak zapadnu prachom. A asi tak na urovni Colette pre mna. 50 % ()

Havaj8

Mě, jakožto fanouška Mádla, tohle lákalo vidět z prostýho důvodu. Je supr vidět, jak se tak mladýmu herci povede první takovej film, bráno z hlediska okolí. Upřímně ale, že bych ho v tom cejtil, z jeho rolí? Asi má v tomhle jinej úhel pohledu. Zajímavej nápad, ale že by mě to nějak chytlo. Asi to bude tím, že v hlavních rolích byly 11letí kluci a málokdo měl v jejich věku možnost si hrát na kameramana. Přitom příběh mi nepřišel zrovna pro děti. Bude lepší, když se Mádl bude ještě nějakou dobu věnovat tomu, co mu jde nejlíp. ()

rakovnik

Film byl celkem příjemný, i když zdlouhavý děj mě občas nudil, obzvláště "vata" o běžném dni obyčejného kluka, jeho rodiny a přátel. Co nelze tvůrcům upřít je ale napínání diváka, když už už už to bylo, tak najednou zase nic. Pointa příběhu je velmi mile překvapivá a dojemná, i když poněkud tušená. ALE, myslím si, že téma a obsah filmu by vystačil na kratší povídku, děj mi přišel natahovaný někdy až příliš. Také natáčení (na fotoaparáty...) není nijak originální, snad jen v naší kotlině je to zjev dosud neobjevený a téma nemusí být horror :-) ()

Jonash87

Moc mile prekvapeni, humorny pribeh s horkymi prvky v podani jedine, respektive dvou kamer, kdy neni nouze o mnohe zajimave zabery, napr. odrazem zrcadel, uvnitr tasky apod. Necekal jsem nic, a dostal prijemne zrezirovanych 90 minut bez patosu ci trapneho humoru. A to se v ceske produkci zase tak casto nevidi. ()

Aljak

Formátovo a koncepčne rozhodne zaujímave, a čo ma veľmi tešilo, malo to v sebe aj kus detského dôvtipu a nevinnosti. Ale napriek všetkému mám pocit, že potenciál tohto filmu bol ešte o kus vyšší. Celý dej v podstate speje ku akémusi vyvrcholeniu v podobe tajomstva. Ale napokon sa mi zdá, že tomu predsa len chýbal ten finálny Waw efekt (kontext udalostí tak trochu k tomuto celému priam smeroval). Každopádne, film ma bavil, rovnako aj postavy, neustále doberanie sa dvoch deciek, a nechýbali tomu ani emotívne chvíle (najmä scéna s babičkou ma chytila za srdce). Jiří Mádl mal teda skvelý nápad, akurát tomu predsa len niečo chýbalo... ()

vydumnica

Rezisersky debut Jiriho Madla som videla az tento rok a milo ma to prekvapilo. Nie tak davno som na filmovom festivale v Nemecku mala moznost vidiet jeho masterpiece (moj nazor) Na streche (2019), to bol tak uzasny film, ze som si musela pozriet aj Pojedeme k mori. Urcite to nie je komedia, hoci ma vtipne momenty, ked uz tak skor komedia/drama. Neda sa to porovnat s povrchnymi ceskymi a slovenskymi filmami sucasnosti. Pojedeme k mori je taky hlboky a ludsky a este k tomu originalny film. Film o rodine, laske, snoch, nadeji a rozobera rozne problemy, ale nechcem prezradzat viac. Skratka je tam toho viac, akoby si clovek pomyslel, ze sa moze zmestit do jedneho filmu. Je o zivote. Je o ludoch. Aj svet dietata byva niekedy tazky. Je v tom krasa. Trosku mi vadili take malickosti ako product placement (ale chapem to) a babickina parochna. Sympaticky Ondrej Vetchy je snad v kazdom ceskom filme, chichi. Detski herci super. Fandim. 75%. P.S. Dufam, ze postupne sa tento film dostane na csfd do farby cervenej. Zasluzi si to. ()

M.i.k.e

obecně nemám rád ve filmech uvědomělé a přemoudřelé děti a hlavní hrdina je tady přesně takový,ale na režijní prvotinu to nebylo špatné.Mádl velmi dobře zvládl to,že Pojedeme k moři opravdu vypadá a působí,jak by ho natáčel jedenáctiletý nadšenec a celou dobu z toho sálá atmosféra přirozenosti a nestrojenosti.Finále sice asi nejsem úplně schopen pobrat protože sem v podobné situaci nikdy nebyl,ale budiž...60% ()

carlos 2010

Takže treba povedať, že je to originálne. Ale... To šialene rozvláčne tempo ma nudilo. A mohlo to byť aj vtipnejšie, lebo potenciál to malo. Ondra Vetchý bol úplne zabitý a jeho potenciál ostal úplne nevyužitý. Režisér chcel byť hviezdou, ale u mňa nie je. Detskí herci OK, ale žiadny zázrak sa nekonal. ()

bourec

Moc velkou důvěru ve mě tenhle film nevyvolával,ale o to víc sem byl spokojenej.Jo ,jasně,to,až kam se film dostane se měl postupně na jazyku,ale úplně přesně sem to nuhodnul.Jinak ale Mádl překvapil.Na to,že je to z kategorie found footage,tak je to funkční,bez strašidel,a bavilo mě to.Myslim,že pochvala,Jirko.70%. ()

Nach

Originální a zajímavý snímek, který je shodou okolností prvotinou režiséra Jiřího Mádla. Děti zde se chovají jako děti. Mají cíl, charakterový vývoj, zajímavou rodinu. Z relativní komedie se v závěru stává drsné drama, které celou tuto originalitu podtrhuje. I když má snímek tu a tam hlušinu, celkově jeho kvality převyšují. 75% ()

BarryLyndon

K Prušinovskému a Strachovi si píšu Mádla. Dostal jsem uplně něco jiného, než jsem čekal a to čekání se vyplatilo. Krásně se na to dívalo i slzičky trochu byly. Ještě že jsem to neviděl před Lvy, byl bych naštvaný ještě trochu více. Moc krásný film. Proč mám pocit, že tohle dělá pro nějakou integraci a dobro ve společnosti daleko víc, než všechny multikulty sluníčkový Cesty ven etc. Možná, kdyby se Haris jmenoval Děžo nebo Ahmed, cen to posbírá mraky. Cesta ven se vedle toho nemů. Režijně si letos Mádl vyškolil Svěráka, Krobota i Sedláčkovou, což je teda na prvotinu od tak mladýho kluka neskutečný. Na české poměry nevídané dílo. Nechápu, proč jsme na Oscary neposlali tohle. Kdo neviděl, doporučuji všemi deseti, resp. osmi z deseti. ()

joker.george

Už opravdu dlouho jsem nebyl tolik šťastný ze sledování nějakého českého filmu, jistě že jsem narazil na spoustu kvalitních a chválihodných počinů, ale tu čirou radost ze sledování jsem zažil až díky této vydařené prvotině Jiřího Mádla. Na tento originální snímek, včetně scénáře a zábavné hraní si s efekty, mají určitě pozitivní vliv i sympatičtí dětští představitelé a Ondřej Vetchý, kterého už řadím na úroveň Ivana Trojana... ()

Daveed

Z hlediska poslední české filmové tvorby je film opravdu výjimečný. Ja byl mile překvapen, jak film na mě osobně zapůsobil. Hlavní dětské role byly skvěle vybrány, neboť děti působily velice věrohodně. Zaslouženě 4* ()

nithiel

Trochu nadhodnocuji, ale tahle prvotina si to zaslouží. Výborně natočené, skvělé zakomponování filmu ve filmu, výrazní a přitom civilní hlavní hrdinové a skvělé téma, které se většinu stopáže jen plíží v pozadí a pak se zakousne. Zajímalo by mě, nakolik byli blbnoucí záběry v Tomášově filmu připravené a nakolik jen improvizace ala blbněte před touhle kamerou - vypadají totiž fakt jako když se děti předvádí před kamerou. Každopádně nechápu, proč nešlo na oskary tohle...svou nonkonformitou by to mělo určitě výraznější šance se prosadit než Fair play, které staví více na tématu. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz