Vzkříšení démona

• USA The Lazarus Effect (více)

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.. (Bontonfilm)

alchac

Ano, vskutku Lazarův efekt - pustit toto v márnici, tak se místní nájemníci zvednou a raději odpochodují na prohlídku krematoria, než aby nechali tento paskvil útočit na své vytuhlé smyslové orgány. Třináctka netřinácka. ()

dr.fish

Na filmy tohoto ražení se kouknu vyjímečně. Nepřišel mi ani zvlášť nápaditý, ani dobře natočený. Ale aspoň nebyl dlouhý. 50% ()

panMartin

Lekačky absolutně nefungují, film se i přes svou krátkou dělku neuvěřitelně táhne a je bez jakéhokoliv napětí. Dneska ty horory stojej fakt za houby a tohle je fakt spodina žumpy. Hovadina neskutečná - unuděná hodina kříšení a pak během 20 minut 3x bafbaf a konec. Poslední scéna pěkný... Asi budem muset očekávat pokračování. ()

tatanapope

Nápad dobrý , ale film se celkově moc nepovedl . Docela nuda řekla bych. Člověk pořád čekal , kdy se konečně začne něco pořádného dít ,nějaká větší zápletka nebo rozuzlení a nakonec jsme se dozvěděli jen to , co jsme už stejně čekali . ()

Charlizee

Ach ten nešťastný český distribuční název... Nevadí mi, když se film neuvádí pod názvem, který je pouhým překladem názvu originálního, co mi ale vadí velmi, je to, když název nedává smysl, případně neodkazuje na snímek samotný. Přesně to se stalo v tomto případě. O žádného děmona (a už vůbec ne o jeho vzkříšení) ve filmu nejde - leda bychom považovali za démony všechny lidské bytosti. Příběh snímku lze chápat v prvé řadě jako parafrázi biblického vyprávění, ve kterém Ježíš (zde skupinka vědců) vzkříšil Lazara (zde Olivia Wilde), v řadě druhé jako remake Bessonovy Lucy - s tím rozdílem, že aby zde Zoey (Olivia) mohla využívat 100% kapacity svého mozku, musela zemřít a být vzkříšena, a z toho jí "kapánek" přeskočilo... Ke všemu navíc film postrádá jakoukoliv atmosféru... [Premiere Cinemas Olomouc, sál č. 3, 16. 3. 2015] ()

Johnny.ARN

Vzkriesila sa len Olívia, určite nie žiadny démon. Zas nás človek u distribútora, ktorý tvorí český preklad, kvalitne zapálil. Len kvôli nej som to pozeral. Je to treťotriedne C-čko s presne načasovanými jumpscarmi, hororovou hudbou a dementným príbehom. 1 z 5 ()

venison

Ze začátku se tenhle hororový počin tvářil celkem rozumně, ale po první vzkříšení to šlo z kopce jak skokanskej můstek.. Super blábol, kterej je tak blbej, že ani není vtipnej :-( ()

uiu

Největší chyba producentů tohoto filmu je, že ho prezentují jako horor! Já se teda dívala na dobře zmáknutý mysteriózní thriller, kde partička doktorů najde lék "vzkříšení ze smrti". A jak to tak bývá, jsou nuceni jej použít na jednu z nich. Trailer naznačuje, že se nevrátí ona, ale nějaký démon - stejně jako stupidní český název. Jenomže ten lék zvyšuje mozkovou kapacitu, která u ní funguje na 100%, tudíž dokáže číst myšlenky, telekinezi nebo vkládat halucinace do cizí mysli. Nejde o žádného démona (!), ale o trochu temnější Lucy z roku 2014 se Scarlett Johansson. ()

Tereszka33

Jedna, dvě, Olivia jde, Olivia si jde pro tebe...a pořád jde, stále chodí, blik, cvak a konec. Tak děkujeme pěkně a příště už prosím raději ne. ()

Yoda sama

Príspevok do kategórie lacných (nie rozpočtom) hororov, kde jediné pnutie ktoré som pri sledovaní cítil bolo to sranie, čo ma postihlo v polovici a jediný krát, kedy som cítil aké také sympatie k postavám bolo, keď som ich videl zábavným spôsobom umierať. Vidím že scenárista Slater mal úspešný rok. ()

Danny F.

Jako pohádka před spaním dobré. Nic zajímavého ani napínavého. Opakování jiných podobných filmů. Atmosféra taky slaboučká. Film však má na to se pořádně rozjet. Nedokázal to. 55% ()

zolo23

Celý film som mal pocit, že pozerám na mladšieho brata Hráčov so smrťou, pekne natočené s príjemným obsadenstvom. Báť sa tu nedá čo je škoda, je to skôr thriller s pár ľakacými scénami. Páčili sa mi postavy, ktoré sa nechovali stupídne, hneď im bolo jasné, že urobili to čo robiť nemali a ...no skončili tak ako skončili. Dal by som aj štvrtú hviezdu, ale za poslednú (prečo majú režiséri snahu na záver zakaždým ukončiť film stereotypom?) scénu zostanem na obligátnych troch. ()

Jello Biafra

Trailer nás navnadil na strašidelný film o nepodarenom experimente. Výsledok je však taký, že sa jedná o nezaujímavý horor, ktorý je absolútne bez atmosféry či akýchkoľvek šokujúcich scén. Navyše je stopáž až príliš krátka a samotný film bez záverečných titulkov má len úbohých 77 minút. Čakal som aspoň nejakú prekvapivú pointu, ale tá jednoducho neprišla. Jediné čo stojí za pozornosť je, že Olivia Wilde je sexi aj ako démon ovládajúci telekinéziu. Lenže na to, aby utiahla celý film je to sakra málo. Som rád, že som na tento film nakoniec nešiel do kina ako som pôvodne plánoval, pretože by to boli jednoznačne vyhodené prachy. Dnes už je to asi fakt problém nájsť kvalitný horor. ()

giovanni3

Hlavním důvodem, proč jsem tento snímek viděl byla účast Olivia Wilde a vcelku poutavý název. Při pohledu na ostatní herce jsem byl též spokojen a očekával jsem řekněme průměrnou podívanou. Bohužel herecké výkony zde nebyly bůhví co ani od Olivie (ač ta alespoň mimikou a pohledem dělal něco navíc), ale to je hodně o takřka neexistujícím scénáři. Za pouhých 83 minut se tu stejně nic extra neděje, závěr je taky takový nijaký. Lekačky tu sem tam jsou, ale nic extra. Celkem pouhé 2z5. ()

netahlo

Curakovina jmenem Ruiny - 60%. Tahle vyborna jednohubka (velmi rozumna stopaz) - aktualne 48%. Internet by fakt nemel byt pristupny kazdymu. ()

herr_carter

Hvězda pouze za námět a potenciál,který byl ale bohužel nemilosrdně spláchnut do hajzlu,hodně humorná záležitost................moje hodnocení = 2 z 10. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Kopie hráčů se smrtí, řízlá filmy o démonech. Vyvražďovačka bez vyšší myšlenky. Konec je odfláklý a navíc scéna s malou holkou příliš nedává smysl. Bohužel nemohu dát nic horšího než odpad. ()

sedm.1

Rozhodně ne! Katastrofálně napsaný, mizerně natočený, nevýrazně zpracovaný, mdle zahraný, bez atmosféry, bez napětí, totálně nudný, co s něčím takovým? Hlavní problém každopádně vidím ve scénáři, který je neuvěřitelně tuctový, samotná zápletka je vyloženě nudná a ani na moment nedokáže jakkoliv strhnout, či něčím zaujmout. Celý mi prostě přijde strašně kostrbatý, nevyzrálý, jednoduše zcela nefunkční. Tvůrci pak navíc film nedokázali jakkoliv oživit a co se obsazení týče, tak krom krásy Olivie Wilde nelze též příliš co ocenit. The Lazarus Effect chybí i spád a ikdyž jistá gradace na konci přeci jen vytrhne divák z kómatu, příliš už toho stejně nezachrání. Po efektní stránce snímek taky neposadí na zadek, jednak je tam toho fakt minimum, neboť se tam spíš jen nezáživně mluví a mluví a občas „strašidelně“ kouká, a jednak i to minimum pak stojí za nudné prd, nehledě na to, že řadit The Lazarus Effect do hororového žánru je vážně velká drzost, je to spíš taková nepovedená sci-fi s prvky thrilleru. Mě zkrátka tato podívaná vůbec nebavila, nenapadá mě jediná věc, za kterou bych mohl film alespoň trochu pochválit, z mého pohledu prostě fakt mizerný počin. ()