Vzkříšení démona

• USA The Lazarus Effect (více)

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.. (Bontonfilm)

Vančura

Horory moc nemusím, ale tenhle mě zaujal svým námětem a obsazením - možnost vidět Olivii Wilde v roli zmrtvýchvstalé vědkyně jsem si nemohl nechat ujít. V kontextu současné pokleslé hororové produkce jsem nakonec film shledal jako vcelku zábavnou podívanou, u které si přemýšlivý člověk může přijít na své - určitě není na škodu zamyslet se nad tím, jaké etické bariéry by měla mít současná věda, a co ještě je ospravedlnitelné ve "vyšším zájmu" společnosti. Původně jsem se domníval, že je film plný vědeckých nesmyslů, ale Olivia Wilde v jednom rozhovoru řekla, že celý film se zakládá na realitě a že skutečně existuje skupina vědců, kteří se zabývají možností přivádět lidi k životu (!) - nevím, nedokážu posoudit, neurologie je pro mě španělská vesnice, ale pokud nejde jen o marketingové kecy, pak to filmu určitě přidává na zajímavosti. Co by asi šlo filmu vytknout, je výskyt velkého množství osvědčených žánrových postupů, či klišé, chcete-li - máme zde děcko stojící na konci chodby, lekačky, černé kontaktní čočky, telekinezi, zabitého černocha (což ostatně prozradí už neobyčejně spoileroidní trailer, před nímž tímto varuji), skupinku lidí v uzavřeném prostoru, z něhož není úniku, postavy, které se rozdělí, ač to nedává smysl, osamělou holku v prostoru, kde postupně zhasínají všechna světla... ech, copak jde dnes ještě vymyslet něco nového? V tomto smyslu není ve filmu nového skoro nic (dokonce je bohužel i dost předvídatelný), film je původní pouze v tom, jak tyto neoriginální motivy kombinuje v nový celek - a po této stránce mě prostě bavil. Když na něj nebudete klást žádné nesmyslné nároky, může film celkem spolehlivě zafungovat - už jen pro ten pekelný závěr jsem rád, že jsem ho mohl vidět - brr, ještě teď mě z něj příjemně mrazí. Mimochodem český název je vážně neuvěřitelně debilní - když je něco vzkříšené, tak už to přece jednou muselo být naživu (čili Zoe by musela být démon už zaživa). ()

pornogrind odpad!

Další zbytečnej horor kterej neměl spatřit světlo světa.Otřesný,prázdný,neoriginální nic.Nevýrazní herci,nefungující lekačky a hlavně stupidní dialogy(to prase smrdí jako prase).Shit.Už nikdy víc. ()

mzss1

|70%| Shlédnuto v kině. Tak jsem se na film docela těšil. Čekal jsem ale, že mi to sedne podstatně hůře. Obával jsem se, aby to nakonec nebyla úplná blbost. Naštěstí se tak nestalo a film byl brán velice vážně. Ani náznak trapnosti jsem nepocítil a to se cení. Snímek je v PG-13, je to trochu škoda, ale velký problém to pro mě neznamená. Zaujal mě příběh, čekal jsem, že se půjde hned na věc a bude se obživovat. A ono to plynulo pozvolně, pomalu – rozhodně mi to nevadilo, zaujala mě příjemná herecká sestava, stejně jako jejich zajímavé a dobré role. Je tu dost zajímavých scén. Samozřejmě od doby, kdy obživějí hlavní postavu, tak to bude už jen zajímavé a zajímavé. Máme tu i pár lekaček, což mě o to víc potěšilo (lekačky mám moc rád). Hudba je celkem dobrá. Tak co bych vlastně vytknul ? Rozhodně mohl být film delší, aspon o 20 minut. Konec není úplně špatný. Právě naopak mě bavil, i technická stránka, jen jak to skončilo, tak to bylo dost urychlené a byla tu jedna menší nelogická chyba. Závěr neskončil happyendem, což je na jednu stránku dobře, jen to nebylo moc dobře udělané. Takže to trochu pokazilo závěr a jedna nelogická chybička + nějaký ten detail mohl být vypilován. Ke konci jsem teda váhal mezi 3 a 4 hvězdou. Nakonec jsem zvolil tu lepší pač mě to bavilo, jako celek to vidím jasně nadprůměrně, takže nemá cenu, abych byl zbytečně kritický. Ještě se k tomu někdy vrátím. ()

kingik

Když člověk jednou zemře, nelze ho už přivést zpět k životu. Výzkumný tým čtyř lékařů a jedné kameramanky je však zcela opačného názoru. Za dveřmi jejich laboratoře provádí přísně tajný a nepovolený výzkum, jehož výsledkem je vyvinutí zázračného séra, po kterém k životu přivedli mrtvého psa. Výzkum by to byl jistě převratný, kdyby nebylo hned několik negativních faktorů, které výsledný dojem kazí. Pes vykazuje známky agresivity, výzkum je prozrazen a následně z vyšších míst přichází příkaz k zastavení experimentu a zabavení séra. Tým to nevzdává, tajně pokračuje ve výzkumu, do toho za nešťastných okolností umírá přímo v laboratoři doktorka Zoe, kterou se na místě její snoubenec rozhodne vrátit zpět mezi živé. Jde o riskantní krok, neboť experiment s člověkem je už přes čáru, ale doktor si postaví hlavu i čuráka a nehne s ním ani ministr zdravotnictví. Hádáte správně. Zoeyin návrat mezi živé nedopadne podle očekávání. Olivia Wilde kývla na totálně béčkový scénář, který je slitkem cca deseti jiných známých filmů. Otře se mimo jiné o Noční můru v Elm Street, nepřehlédnutelně koketuje s Hráči se smrtí, ke slovu se dostane i pojem Kubrickova chodba i Fincherův třetí Vetřelec, scifi rank zastupují Scanners, ze současnějších filmů vykrádá třeba Lucy. Nijak osvědčené scenáristické duo Slater &Dawson ve scenáristické laboratoři vyvinulo téměř tragický scénář plný nesmyslů, který doprovázejí tragické herecké výkony. Vůbec nejhorší je v tomhle ohledu hlavní hvězda Olivia Wilde. Neumí sice přesvědčivě hrát posednutou, ale jako plus pro ni hovoří to, že za svoji kariéru byla poprvé nehezká, s minimem líčení a úpravy vlasů. Překvapením filmu je režie neznámého režiséra Davida Gelba, který vytvořil skvělou symbiózu s kameramanem Michaelem Fimognarim. Až na pár výjimek, neopustíme prostory laboratoře a jejího přilehlého prostoru. To byl jeden z nejlepších nápadů celého filmu. Nechybělo mnoho a vytvořila se velmi hutná, klaustrofobická atmosféra. Ve filmu chybí krev, zabití nenadchnou. Film, na to, jak je krátký, má i celkem vlažný rozjezd. Celkově film trvá jen něco málo přes 70 minut(!). V kinech to samozřejmě nemělo co pohledávat. Béčkový scénář kloubí v sobě hned několik žánrových prvků. Vůbec nevysvětluje, proč se tak děje, není jasné, koho po oživení Zoe přivolali v jejím nitru. Objevují se totiž i satanské motivy anorganicky doprovázené schopností telekineze oživeného monstra. Výzkumnému týmu nelze dost dobře věřit jejich erudované schopnosti. Stačilo vlahým okem přejet jejich sestavu čítající mladého černocha, hulícího kudrnáče, katalogovou modelku a rádoby doktora věd a bylo to k zasmání. I film budí nechtěný smích. Za vše hovoří scéna, kdy se vědci i přes embargo vetřou do výzkumného komplexu a vrátný na obhlídce zkontroluje všechno možné, ale jejich laboratoř nechá ladem(!). A to se mně ani nechce vypisovat ta tuna scenáristických hovadin, včetně trapného traumatu z dětství, které se vrací v podobě noční můry. Už chyběl jen Freddy Krueger. Lekačky fungovaly, na mě ne, ale připouštím, že leknout se u toho (občas) dá. Když se film začal zlepšovat, pojebal to závěr. Ten je naprosto otřesný. Film za moc nestojí. Perfektní vizuál, zajímavě využité prostory laboratoře a nad tím převažuje pachuť béčkové slátaniny, která ani pořádně nevěděla, čím by ráda chtěla být. Jo, výzkum na to uspořádávat nehodlám. 40% () (méně) (více)

Kothy

Trochu slabé hodnocení. Nakonec to nebylo tak špatné. Připomnělo mi to Hráče se smrtí. Skupina vědců se snaží najít způsob jak oživit mrtvou bytost. To se . jim sice povede, ale ne bez vedlejších účinků. Začnou totiž v laboratoři postupně umírat... Atmosféra je docela dobrá a lekačky jsou celkem standardní. Oživuje to kouzelná Olivia Wilde :) "Otevři ty dveře!" ()

silentname

Vyzerá to tak, že hororový žáner tohto roku dostáva jednu facku za druhou. Musím priznať, že som od "The Lazarus Effect" nečakal nič špeciálne a s tým za nami môžem iba dodať, že to úplne naplnilo moje očakávania. Mali sme tu proste jeden nie veľmi dobre spracovaný hororový film, ktorý má pár dobrých nápadov, no vôbec ich nevie správne využiť a výsledne len tápa v nezmysloch, ktoré v minulosti boli spracované lepšie. Myslím si, že film mohol ísť trošku pomalejšou atmosféru a vedieť nám trochu viac vysvetliť. No miesto toho urobí pár náznakov, ktoré po chvíli absolútne zlyhávajú a jediné čoho sa pri tomto filme bojím je, že k tomu urobia sequel. Najhorší je však koniec, ktorý len film dorazí obrovským K.O. útokom na podlahu lebo v tom momente už skutočne nič nedávalo zmysel a stratilo to aj to málo, čo to malo. Plus potom porovnania s "Lucy" sa tu človek nevyhne a hoci mám stále problémy s tým filmom, tak bol jednoznačne spracovaný lepšie. "The Lazarus Effect" nevie ako dosiahnuť atmosféru a ako povedať čo chce a tak to skúša všetkými možnými spôsobmi. Mimo iným - lacnými klišé. Potenciál bol, ale film absolútne nevie komunikovať s obecenstvom a vychádza z toho len veľký bordel. Hodnotenie: D+ ()

korbitch22

Hororové demo s neskutečně šukatelnou Olivií Wilde.David Gelb se celej život koukal na Hráče se smrtí, když našetřil pár dolarů nějakým záhadným způsobem sehnal poměrně solidní hereckou partu a šli natočit Hráče se smrtí dvě, s polovičním rozpočtem i režisérským nadáním.60 minut to má skvělou atmosféru, potom vám řeknou, co celou stopáž víte a skončí to.Žádný vysvětlení ani podstata zla.Předpokládám, že Duplass žádné hříchy neměl takže až se ve dvojce probere, bude mít svatozář a bude svojí sex ex nahánět po baráku s bičem božím.Jenže to já už u toho nebudu, rozhodně ne v kině.60%. ()

Arsenal83

Milujem tie preklady, keď Lazarov efekt preložíte ako Vzkriesenie démona, ale vo filme žiadny démon nie je a keby ste i nejakého predstavili, tak bol maximálne polovzkriesený. Olivii Wilde definitívne pasujú viac modré oči ako čierne, čo je samozrejme názor hraničiaci s rasizmom, no a spálená tvár jej tiež nejde, ale tých akože hororových scénok tu okrem tých zakalených okáľov veľa nebolo, sem tam len vyskočil akýsi psík do kamery, ale to vydesilo najviac len toho pána prístrojového technika. ()

hansel97

Mdlé, opakující se, nudné a ne příliš strašidelné. Tohle jsem viděli už stokrát, jen pod jinou záminkou. Ale vlastně jsem od tohohle filmu, ani velké očekávání neměl, takže mě to nepřekvapuje. ()

SOLOM.

Když jsem si přečetl hrubý obsah filmu, docela mě to zaujalo. Nejčastěji je tento film přirovnáván k Hráčům se smrtí, což býval jednu dobu jeden z mých nejoblíbenějších filmů (už jsem ho dlouho neviděl, asi to budu muset napravit a spravit si chuť), takže jsem se na Vzkříšení démona docela těšil. Zvláště když tu hraje má oblíbenkyně Olivia Wilde. Po jeho shlédnutí jsem byl sice mírně zklamán, ale zas až taková katastrofa jak jsem si přečetl v některých komentářích na internetu, to rozhodně není. Bohužel se tu až moc projevila režisérova nezkušenost. Přece jenom se Gelb předtím věnoval hlavně krátkometrážním a hudebním kouskům. Když vezmeme v potaz, že scénář sice neoplývá zrovna dvakrát originální myšlenkou, dalo se z toho rozhodně vytřískat mnohem víc. Zvláště když se tu sešlo docela zajímavé herecké obsazení a atmosféra nám místy nabídne i slušnou dávku napětí. Má to ovšem jeden háček a tím je nevyváženost celé stopáže. Zatímco v určitých momentech si mě film dostal na svou stranu (útěk psa, snové pasáže o hořícím domě…), tak se tu vyskytovalo i množství nudnějších pasáží, kdy jsme nuceni poslouchat zdlouhavé a dle mého i zbytečně monotónní dialogy. Režisér se nám vše snažil vynahradit několika mord scénami a mysteriozním finále, ale černé kontaktní čočky, blikání světel a řev jsou v dnešní době už jen slabým odvarem, k uspokojení čím dál náročnějšího diváka. Původně jsem chtěl dát lehce podprůměrné hodnocení, ale nakonec přidám 10% navíc za Olivii, pro kterou mám vážně slabost. 50% ()

luka4615

Když se v tomto snímku konečně začalo něco dít, tak to najednou přerušil sled závěrečných titulků. Škoda, potenciál zde byl. A Olivia Wilde jako démon? Still hot. ()

JASON_X

Horror fakt ne-e, softhorror, to jooo... Myšlenka kříšení nebožtíků není zlá, ale tvůrci z ní mnoho nevytřískali, tedy nevyužili dostatečně její potenciál, asi kvůli nízkému rozpočtu nebo nízkému IQ. Škoda že aspoň trochu nerozvinuli scénu se vstáváním mrtvol na katafalcích. Mimochodem vůbec se nedivím, že Zoe byla po "probuzení" taková nakrklá, mě kdyby nějací kreténi vrátili zpátky z barda poté, co bych už po tvrdém boji zblízka úspěšně prošel přes všechny héruky, byl bych určitě taky kapánek nevrlej. A jeden malý postřeh - když Frank v 67.minutě pokládá na zem injekční stříkačku která má být plná, v krátkém detailním záběru je evidentně prázdná. Jo jo, HD je holt mrcha, která napráská na filmaře spoustu jejich lemplovství (a já jsem ještě navíc na takový drobný detaily trochu citlivej). ()

Morholt

Příjemná posedlá duchařina, která nás nabádá k tomu, aby jsme si nehráli na Boha, protože Ježíš byl jen jeden a Lazar vlastně taky. Mělo to atmosféru, solidní lekačky, sem tam film dokázal postrašit a navíc se tu sešlo celkem sympatické obsazení v čele s kráskami Sarah Bolger a Olivií Wilde. Gelb se navíc nesnažil za každou cenu natahovat stopáž, což filmu velice prospělo. Podle hodnocení jsem čekal další průšvih, ale jsem mile překvapen. 70% ()

BoPo

Vzkříšení démona je ako dosť podpriemerný diel Akta X. Za posledný rok jednoznačne najhorší film s nálepkou horor. Herecké obsadenie absolútne zodpovedá celkovej úrovni. Síce sa tu nachádza meno na plagáty, Olivia Wilde, ale jej účasť do dnešného dňa nepomohla žiadnemu filmu. Ľudia by si už konečne mali priznať dve veci. Nejedná sa o žiadnu krásku a predovšetkým ide o herečku pre vedľajšie role z kategórie křoví s textom, ktorá sama celý film nikdy neutiahne. ()

JohnCZ

Námět je vskutku zajímavý, ale samotné provedení je nenápadité až běda. Působilo to na mě spíše trochu jako slabší epizoda Supernatural, než celovečerní horor. Atmosféru to místy má, ale hororové to je jen velice lehce - tedy pokud divák intenzitu strachu neměří lekačkami, které byly v tomto případě jednak děsně laciné, ale navíc vcelku nefunkční. Herecky je to ale dost v pohodě, za obsazení poměrně neznámé Sarah Bolger velkej palec nahoru a ani s Oliví Wilde se nic nezkazí, byť její herecký potenciál je mnohonásobně vyšší. Českej název jako tradičně úplně mimo. ()

corpsy

Hororových fanúšikov teda tento ´´horor´´ asi nepoteší. No a tých ostatných, asi aj trochu postraší ( ako som mal možnosť v kine zažiť ). Lenže, ktorá bije, tak tá bije. Zmeniť to nejde. Nudná zlátanina, ktorá by si možno spravila lepšie meno v TV, kde by zanikli jej nedostatky a kde by sa dostala bližšie k divákom, ktorý tento paskvil príjmu. ()

Astaroth12

Silno prázdna a nudná kravinka, ktorá by rada bola niečim výnimočným, ale to sa jej vobec nedarilo. 100 krát prevarené téma, ktoré nemalo čo ponúknuť a hlavne dejová linka je tak chabá a neoriginálna, že ma až hlava rozbolela. Je tu veľa odkazov na iné filmy, napätie sa tu prejavilo, ale celkom malej forme. A už si ani nepamätám. kedy mi bolo jedno čo sa stane s postavami, ako práve pri tomto braku, a to aj preto, že logika chýbala a značnou mierou to ovplyvnilo nielen postavy, ale aj celí príbeh, jednou vetou: scenár bol silno nedokonalí a s tolkymi prázdnymi a tupými dialógmi, ktoré mi až trhali uši. Dávam 1* za 2 docela dobré lakačky, ale na viac ma tento film nepresvedčil. ()

DEXTER099

Pokud je někdo zvyklý vídat Olivii Wilde načesanou a krásně upravenou,tak zhruba od poloviny tohoto hororu se bude divit... :-))).No nejsem extra příznivec hororu ,ale sem tam se na nějaký podívám.Tady i jako člověk co se často u hororu lekne,mi přišlo,že se to dvakrát nepovedlo.Myšlenka sice vcelku dobrá,ale provedení už tak moc asi ne.No,ale snaha se cení.Za mě tedy celkově 45% a dvě hvězdy. ()