Autorská komedie Parádně pokecal zachycuje šest měsíců v životě 25letého Štěpána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět opuštěn přítelkyní a jako vždy bez práce opouští Prahu. Nevěda coby odjíždí bezcílně s přáteli na chatu. Shodou zamotaných okolností se ale ocitá v malém městě Sedmihoří, kde začíná pracovat jako operátor v call-centru. Vše se ale mění ve chvíli, kdy se v záplavě fádních telefonátů ozve hlas tajemné slečny Marie... (Aerofilms)

Flexaret odpad!

A máme tu další chcípáckou komedii. O to smutnější je fakt, že se jedná o debut mladého režiséra. FAMU je zakletá v 90. letech a je to hodně znát. Světový film už je dávno jinde, jen v Čechách se pořád imitují již dávno vyšeptalé vyprávěcí postupy. ()

spacylemon

A já tomu ty 4* dám..! I přes tu amatérskost, prapodivnou postmodernost, časté wtf-momenty (a výlet do Berlína úplně k pojebání)... Prostě mi to neznámo proč parádně sedlo; přehlídka zjevů v jakémsi tripu (v několika slova smyslech), kteří tam ale všichni bez výjimky pasují (včetně Vydry a Pavláska), elita mladých českých hereček a neustále jako buk koukající hlavní hrdina - mladý zmatený muž hledající své místo v životě - můj oblíbený archetyp. Jo a sympaticky neotřelý výběr hudby taky potěšil. ()

gemi

Parádně se pokecal je experimentální divnofilm. Někteří jej tady přirovnávají ke Kouři, ale to je úplně mimo. Kouř je sice taky divnofilm, ale geniální, propracovaný, se skvěle vypointovaným scénářem. Tohle vypadá jako studentský film, jehož scénář měl jenom nějaké základní kontury a všechno se vymýšlelo přímo na place. Takže jsou tady absurdní dialogy, které nevedou odnikud nikam, stejně jako celý film. Je tady pár dobrých českých herců, kteří ale nemají co hrát, a taky Pavlásek, jehož herecký repertoár sestává z jediné polohy - nevtipný debil. ()

Looka

40% Celé to zabila finální pointa, tím že žádná nebyla. Což určitě nebyl záměr,ale zoufalství scénáristy. Naopak jednotlivosti fungují dobře - Pavlásek jako bezprizorní policajt, Ruppert jako vedoucí call centra... Jo to nebyl studentský film, no tak to je ostuda. ()

Don82

Mám rád originální, bizarní nápady, které se nespokojí se škatulkou žánru nebo zažitých invencí. Mám rád když si tvůrci hrají s divákem a když se forma a obsah filmu slévají v cosi neobvyklého. O Parádně pokecal jsem kdysi četl a ten nápad se mi opravdu zamlouval. Bohužel, asi jsem čekal něco jiného. Neupírám filmu některé velmi dobře natočené scény, téměř jak od Wese Andersona, dokonce i náznaky něčeho co bych pojmenoval "mnohorozměrná ironická komedie", ale zbytek šel úplně mimo mě. Asi nejsem dostatečně intelektuálně vybaven, ale i sebe víc bizarní film musí mít něco jako pointu. Je mi jasné, že mnohé nelogické a "flash" scény byly naprosto záměrně překombinované a poskládány tak aby to bylo divné, překvapujíc atd. ale mě to jednoduše nepřišlo nikterak zábavné. Nicméně přeji Tomáši Pavlíčkovi, aby vydržel protože si myslím že má talent a těším se, až ho zase něco "splácaného" napadne a rozhodne se to natočit. (Online ke shlédnutí zdarma na ivysilani.cz) ()

hero_bk odpad!

Vypil jsem u toho filmu tři piva a furt jsem si připadal moc střízlivej. Naprostá sračka s amatérskou kamerou, otřesnýma hereckýma výkonama, neuvěřitelně debilními dialogy a navíc bez pointy. ()

Jindrusa

Film o jednom ztraceným klukovi, jménem Martin, kterému volá Marie a snaží se přes telefon změnit jeho život. Film je mimo realitu, a jeho humor je založen na bizardnostech a nonsencech, které jsou snad v každém záběru. Dialogy připomínají výstup generátoru náhodných slov. Jedna nepochopitelně absurdní scéna střída druhou. Souvislost čehokoliv na čemkoliv, je ve své podstatě debilní, což však může být bráno i pozitivně, protože je to v souladu se stylem filmu a strůjcem jeho poetiky. Ikdyž film nemá nijak nosný děj, ani myšlenku, je vcelku vtipným experimentem, jako dělaným pro odlehčené projekce v letních kinech. ()

Hank

Sledování rovná se utrpení a pouze krátká stopáž je vysvobozením. Dílo, které se vůbec nemělo dostat do kin zavání amatérštinou, nedodělaností a jednoduchostí s nulovým herectvím. Pár náznaků zajímavého scénáře bylo okamžitě zatlučeno do země. ()

iz67

První polovina je jako Černý Petr - paráda. Pak se to trochu rozpadne a zesračkovatí, ale to neva. Bavil jsem se. 2023: Tentokrát mi to přišlo v pohodě úplně celý. A jeden z mála filmů, kde se mi líbil Vydra. ()

ostravak30

Parádně pokecal je pro mě vlastně docela příjemné překvapení. Sledujeme život mladého chlapa, kterému toho moc nevychází a jakoby doslova čekal na nějaké vysvobození, probuzení ze snu nebo zkrátka nějaký impuls, který změní jeho život. A impuls skutečně přijde. Potkává mnoho roztodivných postav, z nichž každá má nějaký příběh a ten by sám o sobě, kdyby byl rozvinut, mohl působit zajímavěji. Štěpán si ale musí vyšlapat svou cestu. Pravda, některé prvky měly asi působit komicky a zrovna se to nepovedlo, jinde bylo nakousnuto něco, co nebylo dokončeno, ale při své délce a celkem úsměvných peripetiích mladého poplety, a při vcelku zajímavých dialozích, se dá na film koukat a nenudit se. Ostatně, kolik lidí to zná i z vlastních životů, které se jen tak linou a protékají a člověk čeká na nějaký ten impuls, jež jeho život konečně nakopne. Většinou se to ale týká střední generace, také právě k ní v drtivé většině směřuje podobný typ snímků. Tady je alespoň změna ve věku hrdiny. ()

tsatsiki

Mám pocit,že tento film hodnotí kamarádi tvůrců. Scénář a dialogy strašné. Nápad tam byl,ale neschopnost tvůrců jej zabil. Herecké obsazení krom Doležalové,Vydry a Krausové totálně slabé. Celý film je těžká nuda a do takových kravin,které v kinech vidělo skoro 2tisíce lidí,dává Čt peníze. Film je na úrovni Maturity. 30%. ()

Alden_Larson

Chápu, proč má tento film tak nízké hodnocení, podle mně si ho ale vůbec nezaslouží. Je to bizarní film, ale právě to je na něm to nejlepší. Příběh je zvláštní a přesto mi přišel zajímavý od začátku do konce. Postavy byly robotické, ale přesto mi přišly velmi působivé. Prezentace byla velmi jednoduchá, ale dávala filmu skvělou atmosféru, jinačí styl natáčení bych si pro tento film nedovedl představit. Herecké výkony byly někdy možná až moc robotické, ale žádný bych nenazval špatným. Hudba byla taky výborná. Není to perfektní film, ale určitě bych řekl, že je podceňovaný. 8/10 ()

bedn1

***1/2 Sympatický film, kterému dávám o hvězdu víc, než je tady průměr, protože mi přijde podhodnocený a protože je příslibem dalších zajímavých filmů ze stejné "dílny" do budoucna. ()

rigby

Překvapující filmeček. Divák nemůže přestat sledovat, protože se stále něco děje. Autoři překypují energií, nápady a vtipnými situacemi. Občas až trochu za hranicí, ale to jedině plusem. Bohužel pro obyčejného konzumenta televizní zábavy tento film určen není, a to je největší mínus tohoto díla. Příště tedy trochu s odstupem a řídit se heslem, že méně bývá někdy více. Díky za ukázku autorského potenciálu, bavil jsem se výtečně. 3+ ()

foils

Metaforická komedie o bariérách v komunikaci a jejich překonávání. A taky o médii tak často propírané (a zároveň spoluvytvářené) vyprázdněnosti dnešní doby a o tom, jestli ti přijetí médii proklamovaných ideálů opravdu zajistí šťastnější život. Napřed klady: Konečně někoho napadlo vykašlat se na vymýšlení šroubovaných rádobydramatických konstruktů a postavit film čistě na absurditě dnešní každodenní reality! K tomu dost dobře pasuje zvolený styl - velmi civilní dialogy versus stylizovaný vizuál hojně komunikující filmovým jazykem. Další plus má Tomáš Pavlíček za to, že se nesnaží otrocky kopírovat západní vzory, spíš navazuje na domácí tradici tvůrců hořkých komedií z maloměsta (Chytilová, Gedeon, Rudolfová atd). Bohužel, podobně jako spoustě českých filmařů před ním, se ani Pavlíčkovi nepodařilo film úplně dotáhnout. Sám fakt, že chybí jakýkoliv příběh, by nevadil, přesto to chtělo zpracovávaná témata nějakou formou rozpracovat víc do hloubky, byť třeba abstraktně. Naštěstí díky krátké stopáži nedostane nuda velký prostor. Je samozřejmě otázka, jak se Pavlíčkovi bude dařit v dalších počinech, ve svém "demu" však pokecal velmi slušně. ()

bedlak

Režisérovi a scénáristovi někdo poradil, aby natočil film, jak někdo někomu radí. Co chtěl ten film říct? Do konce filmu jsem čekal, navzdory šíleným výkonům herců neherců, že se něco stane a obával jsem se, že se nestane a ono se nestalo. Proč jsi mi Štěpnáne nebo Marie neporadila, abych vypnul TV? Marie, kolik mám dát hvězd? Jednu? Tak jo, ()

robbez

Velmi originální humor i příběh, ve kterém vše podivné působí jaksi přirozeně a normálně. Děj samozřejmě vychází z trapnosti, banality a absurdity, což každý nezkousne. Má takový ten charakter studentského alternativního filmu, ale zároveň působí po všech stránkách propracovaně a promyšleně. Trochu mi to připomnělo Zelenkovy filmy. ()