Australský farmář Joshua Connor má zvláštní talent pro hledání vody pod zemí ve vyprahlé krajině. Svůj instinkt bude muset využít v životním dobrodružství, aby se v cizí nepřátelské zemi dostal na místo nejděsivější bitvy první světové války a našel své tři syny. Cesta ho z australského kontinentu vede do Konstantinopole (dnešního Istanbulu), na rozhraní Evropy a Asie, doprostřed chaosu hroutícího se impéria Osmanské říše. Connor se musí zorientovat v neznámém prostředí plném exotiky. S nečekanou pomocí pak začíná soukromé válečné tažení, neméně velkolepé než to, které zde nedávno skončilo. (Bontonfilm)

Kilos35

Je zde pár opravdu dobrých záběrů, ale všechny nalezneme v traileru, více akčních scén zde nenajdete. Film má podle mého velký ale nevyužitý potenciál. Krásné prostředí i období, ovšem dějově celkem nuda. Film občas oživí Flashback z války, ale pak se zase hezky vrátí do mdlých a nudných kolejí. Spoilery! Naprosto se ignorují mravní zásady a dějové vrcholy Zemře mi manželka.. No stres... Podplatim faráře svou dogou a zakopu ji.. Odjedu si pro kostry synů, na pohodu je najdu a za chvíli najdu i svého jediného žijícího syna odvezu si ho z5 a hned jdu zase sbalit tamní kundicku. Vlastně ani nevím, jaký má tedy Russel cíl. ()

blondboss

Vojnová melodráma venovaná pamiatke množstvu nezvestných a mŕtvych vojakov, ktorí boli pochovaní v masových hroboch ako nechutná a nesmrteľná výpoveď smrtiaceho besnenia počas prvej svetovej vojny. Takéto filmy majú u mňa stále nesmierny význam, obzvlášť v dnešných časoch, kedy akoby ľudia trošku zabúdali na ťažkú minulosť našich predkov. Russell Crowe ako režisér trafil klinec po hlavičke. Vadilo mi akurát dosť nudné a nezáživné spracovanie témy. A hlavne kopec nelogickostí v deji a samotná naivita celého filmu. Ale ako režisérsky debut to celkom ujde a Olga bola sladký bonus. Veľmi silné tri hviezdy. 70 % ()

jungewolf odpad!

V tomhle filmu nechybí působivé válečné scény, vcelku přesné jsou i kostýmy a celkový kolorit. Chybí tam ale to hlavní. Jakákoliv zmínka o zvěrstvech při genocidě, prováděné Turky za 1. světové války (od r. 1915) jak na Arménech, tak na ne-arménských křesťanech na území tehdejší Osmanské říše. Čili na území dnešního Turecka, Iráku, Sýrie, Libanonu, Jordánska, Izraele, palestinských území .... . Takže při kecech o tom, jak zlí Australané a Britové napadli Turky se mi "otevírala kudla v kapse" .... . Proto - ODPAD !!!!!!! ()

Honzulik

Tak toto se Russelu moc nevyvedlo. Režii, ale hlavně pořádný scénář by měl nechat někomu zkušenějšímu a držet se raději pevně svého "kopyta". Nezáživné, zdlouhavé a nudné.... ()

heavy66

POZOR SPOILER - víc než válečné historické drama bych Russelův režisérský počin nazval televizní romancí. Když se Russellovi, v totálně vyprahlém australském vnitrozemí, utopí manželka (která s ním mimochodem sdílela lože už v Romper Stomper), vypraví se do Gallipoli hledat syny. V Istanbulu se seznámí s pohlednou, emancipovanou hotelovou recepční - vsadil bych se, že žádná Turkyně se v roce 1919 takto nemohla chovat ani oblékat, osvobození žen nařídil až Mustafa Kemal ve svých reformách ve 20.letech. Recepční je nadšená, že má v hotelu Angličana, a záhy naštvaná, když zjistí, že je to Australan. Přitom útok na Gallipoli vedli Angličané a Francouzi, ANZAC byl pouze součástí širšího armádního uskupení. No nic, Russell vyrazí na pláže hledat syny, ano, tato část je válečným dramatem, i když zkušenosti hledače vody při hledání synů jsou trochu přes čáru! Protože televizní romantické drama musí obsahovat happy end, vyrazí Russell s tureckými nacionalisty na velkou výpravu po Turecku. A pak už jen kriketový turnaj proti řeckému mužstvu, turecký zajatec opravující v tureckém vnitrozemí pravoslavný kostel, útěk vodopádem jak v Posledním Mohykánovi.....naštěstí nebyla na konci svatba! (Líbila se mi postava majora Hasana.) ()

rigby

Trochu slabší záležitost, i když se to stále tváří jako úchvatný válečný velkofilm. Nicméně zápletka je velmi jednoduchá, děj téměř žádný, herecké výkony nestojí za řeč. A ten doslova přeslazený konec, to už je jenom bezvýznamný detail na tomto nevalném díle. Příště raději něco méně srdcebolného s alespoň nějakým náznakem scénáře. ()

wick

Podle mě ok...který je sice sentimentální, s nepovedeným koncem, ale jinak celkem slušně natočený. Rusella C. mám rád, takže mu možná nekriticky pochválím i jeho režijní debut. ()

Saxos

Hrozně moc pomalé a rozvleklé. Není to válečné drama, ale tak trochu válečná nuda. Snad se poučí a příště bude líp. ()

LencaN

Asi jako když si chcete dát řízek s bramborovým salátem a dostanete jenom syrové brambory. Cesta naděje mě hrozně zklamala a těšila jsem se na konec. Scénáristi si asi dali nohy nahoru a na práci hodili bobek. Režisérský prvorodič Russell Crowe se sice snažil, ale nemělo to ani cenu. Takový scénář by nespravil nikdo. Bylo tu pár záběrů, které ve mě vzbudily dojem, že je zkopíroval z Gladiátora a to si ho už skoro nepamatuju, ale jinak to režisérsky ušlo, napoprvé rozhodně jo, je co zlepšovat. Před kamerou byl Russell standartní, žádné překvapení ani v dobrém ani ve zlém. Olga Kurylenko měla tak zvláštní roli, že mi přišla sice hezká, ale vcelku nesympatická. Ve filmu se objevilo pár silnějších scén, opravdu silná byla však jen jediná (bratři na poli), to je ale na film s takovými ambicemi nedostačující. Chování postav je často nevysvělitelné, vadilo mi rádoby přibližování jiné kultury, přitom se do toho akorát zamotávali a tím míň se o to divák zajímal. Mírový stav mezi nepřáteli, kteří musí bok po boku existovat, ale stejně jeden zazlívá něco tomu druhému. Ani ta hlavní pozitivní scéna - v kostele - moje slzné kanálky nepodráždila a přitom jsem měla nachystaný balíček kapesníků. To bylo tak antiemocionální. Hodnotit jen tuto scénu, tak nejen scénáristi, ale i Russell by propadli za rok mladšími dětmi, aby se všechno naučili znovu a pořádně. Co mi hlavně vadilo, že ač všude je avizováno, že jde o chlapíka, co umí najít vodu i v pustině, tak toho vůbec nevyužili. Dobře, udělal jednu studnu, plus ještě jednou využil hledačské schopnosti, ale jinak se motal skoro v jiné dimenzi. Je mi líto. ()

paradoxman

Celé to bylo v nesprávných pasážích moc rozvleklé a ve správných moc zkratkovité. Drama se v podstatě nekonalo a jediné překvapení spočívalo v nesmyslné bratrovraždě. Krkolomně jsme tak dosáhli očištění sympatického ručníkářského generála. Navrch k tomu jsme dostali sluníčkářské představení mešity od malého poturčete. Dvě hvězdy za Russellovo počáteční rekordně rychlé kopání studny. ()

bonovox

Nemastné a neslané podanie príbehu, ktorý by sa v lepších rukách mohol stať dobrým filmom. Crowe by mal do budúcna zostať radšej na hereckom poli. ()

Kozlowski8

Australan Joshua Connor se vydává přes půl světa hledat své tři syny. Poslední zpráva od nich přišla před pěti lety z bojiště 1. světové války v Gallipoli... Téma příběhu, které jistě vzbudí zájem diváka a osoba Russella Crowa ho ještě podpoří. Se samotným zpracováním, které taky padá na vrub Crowovi - coby režisérovi, je to ale horší. Ve snímku je cítit až přílišná snaha zaujmout a prodat se, působí kýčovitě a navíc je to celkově trochu nuda - chvílemi příliš rozvláčné, místy zase až moc hrr. Například Joshuovy představy o hrůze na bojišti tam vůbec nemusely (neměly) být a závěr se taky zrovna nevyvedl. Zklamání a tři hvězdy jen s odřenýma ušima. 50%. ()

Russell Crowe jako režisér v první světové

Russell Crowe jako režisér v první světové

26.08.2013

Hádáte správně, tématem pro hercův režijní debut bude nechvalně známá bitva o Gallipoli. Během sáhodlouhého zákopového krveprolití v letech 1915 – 1916 tam v boji s Osmanskou říší padlo přes 10 000… (více)