Bella a Sebastián

• Francie Belle et Sébastien (více)

Příběh chlapce a jeho psa, který milují už čtyři generace, poprvé přichází na velké plátno jako dobrodružná podívaná v nádherných kulisách savojských Alp. Sebastián žije v horách u svého adoptivního dědečka a jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství, a brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války. (Bontonfilm)

kedu odpad!

Těžit z úspěšného seriálu formou vzniku celovečerního filmu není nic závadného. Závadné, řekl bych spíše vadné, je do tématu života malého kluka prožívajícího různé lapálie na horách, přeložení děje do období světové války, kde jedním z hlavních motivů je pašování židů utíkajících před nacisty. Nezbývá než konstatovat, že holokaustí propaganda jede stále na plné obrátky a oportunisté ovládající sračkometový svět filmu se neštítí ničeho. ()

MirkaP

Trochu sentimentu, krásná příroda, úžasný pes. Jen proto, že už nejsem malá holka, dám 4*, v deseti letech by to byl plný počet. ()

Brano

Nádherný film, ktorý rozhodne nie je len pre deti. Krásna hudba, prostredie, sympatický herci a veľmi príjemný a pozerateľný dej. Z kategórie "rodinný" doposiaľ to najlepšie čo som videl. Pri pozeraní tohto filmu som sa trochu vrátil do detských čias :) Odporúčam. ()

SAINTS

Zaradit dej do obdobia 2.svetovej vojny a nemeckej okupacie Francuzska bol dobry napad.Bella a Sebastian je kvalitny rodinny film ktory si uziju dospeli aj deti. ()

PeterJon

Veľmi dobrý výber hercov, krásna príroda, rozprávka, ktorú rád pustím môjmu dieťaťu. Jediný neprirodzený moment vo filme, keď sa beast okúpe a vyjde vybielený, lol. Vtedy som pochopil, že pozerám rozprávku. ()

Honzulik

Bella a Sebastián - tak v tomto filmu určitě nejde o žádnou revoluci. Nicolas Vanier se chytl klasiky, kdy malý Sebastián normálně vyrůstá v horách s dědou, jenž má až příliš vřelý vztah k chlastu, ale má Sebastiána rád. Navíc se stará o velkou bílou fenku Bellu, kterou chtějí všichni zabít, protože si myslí, že žere ovce. Občas se objeví náckové...To je zhruba všechno. Ale kouká se na to hezky už kvůli tomu, že sedmiletý Félix Bossuet není přemoudřelý fakan, ale prostě jen zvědavý paličatý kluk, co má rád přírodu. Vanier se poměrně šikovně vyhýbá i patosu a i když tu jsou dojemné scény, ale žádná klišé. Těm se pochopitelně Bella a Sebastián nevyhýbají úplně, ale zvládají je omezit na nutné minimum. Děti tu nikdo zbytečně nepoučuje, dospělí se nenudí a dávkování úsměvných i vážných scén se povedlo vybalancovat téměř ideálně. Kdyby byl samotný příběh trošku víc strhující, asi by to nikomu nevadilo, ale i tak jde rozhodně o fajn věc, na kterou klidně můžete vyrazit do kina i s potomky. I když spíš trošku mladšími, cyničtí puberťáci tuhle melancholickou podívanou asi úplně neocení... ()

blondboss

Pôvodný seriál si pamätám len matne, preto ho ťažko porovnám s týmto snímkom. Ide ale o vkusný a pohodový rodinný film, z ktorého sála láska k prírode a k zvieratám. Zasadením do ťažkej doby a do prostredia nádhernej alpskej prírody sa z tohto filmu stal skutočný oddychový elixír. To je ale všetko. Chýbala mi tam totiž šťava a bolo vidieť, že rozpočet nebol veľmi vysoký. V rámci filmov na oddych fajn. 60 % ()

strelenka

Nestačí mi hvězdičky, když jde o malého zvídavého kluka, který mnoho nemluví a přesto si diváka získá svou upřímností, když ústa otevře. Bílá Bella je potom jako to nejlepší spojení do dvojice, tvoří dokonalou rovnováhu. A ano, ano, pravda zvítězí: "Bella nežere ovce Caesare!" Scenérie Alp jsou skvostné, hudba mi uhranula hned od začátku první melodie a příběh přátelství mezi dítětem a psem by mne dostal pokaždé, i kdyby nebyl zasazený do 2. světové války a místo chlapce byl muž... Jen to přidá na té pocitové části. Prostě, co vám mám povídat. Podívejte se na to a nechte se unést pohledem nevinného chlapce milujícího jednoho úžasného psa. ()

jirkahorn

Nedíval jsem se na rozpočet, ale po vizuální, herecké i hudební stránce - prostě i film jako celek - působí jako velkofilm za 100+ milionů EUR. Pastva pro oči, uši i srdíčko :-) ()

Fajolo

Síce stále nechápem, prečo bol dej presunutý do obdobia 2. svetovej, ale až tak veľmi to nevadilo. Zaujala ma premena Cézara, ktorý bol v pôvodnom seriáli takým pánbožkom - úplne dokonalá morálna autorita. Vo filme to bol oveľa normálnejší a teda aj oveľa uveriteľnejší obyčajný človek. Hlavne že Sebastián a Bella ostali rovnakí ako v seriáli aj ako v knihe. ()

JoeSO

Já nevím, co bych měl napsat po pravdě... Film je pro mne krásný, téma výborné, prostředí druhé světové války a okupace dokáže divy. A ta příroda. Achjo... Budu se tam muset podívat někdy... ()

rigby

Klasický rodinný film natočený podle knížek, které jsem četl už jako dítě. Nádherné obrázky z krásné krajiny francouzských Alp, lehký kontrast ozvěny druhé světové války, sympatické herecké obsazení. Zkrátka příjemně se na to dívá nejen dětem, ale i dospělým. Jen ten konec je na můj vkus až moc otevřený. ()

Saxos

Rok 1943 nás zavede do Saint Martina v nádherném prostředí Savojských Alp kudy utíkají židé před nacisty. Hlavní představitelkou Belly byla fena Pyrenejského horského psa Garfield. Dokonce měla i několik dublérů. ()

polyxena

V případě tohoto filmu těžká nostalgie. Čtyři hvězdičky za: 1) Dokonalou přírodu. 2) (Skoro) dokonalou Bellu. 3) Zasazení do období 2. světové války. Byť ne zcela dokonalé. 4) Hudbu. (Nejen) Zaz je prostě skvělá (když už ne dokonalá)! ()