Bella a Sebastián

• Francie Belle et Sébastien (více)

Příběh chlapce a jeho psa, který milují už čtyři generace, poprvé přichází na velké plátno jako dobrodružná podívaná v nádherných kulisách savojských Alp. Sebastián žije v horách u svého adoptivního dědečka a jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství, a brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války. (Bontonfilm)

Eoin

Prekrásny film. Pre vnímavého diváka doslova pohladenie po duši. Bol som príjemne prekvapený skladbami od Armanda Amara. ()

Autogram

Prvá cliffhangerová scéna vôbec nenasvedčuje, že by malo ísť o detský film, ale neskôr je to už naozaj detský film s jednoduchými charaktermi postáv a fašistami s ľudským prístupom. Súžitie s krásnou horskou prírodou a zvieratami a pomoc blížnemu sú ďalšie milé motívy, celkovo na lepšie tri hviezdy. ()

slovan1

Příjemný, oddychový rodinný film. Kdo má rád filmy, kde se hlavní hrdina spřáteli se zvířetem, tak neváhejte. Navíc se film odehrává v nádherném prostředí alp, a za ty záběry a krajinu to fakt stojí. ()

bari68

Veľmi ideálne vyvážený mix spojujúci udalosti II. svetovej vojny a vzťah chlapec-pes. Veľmi milé a príjemné sledovanie pre menších a poučné a napínavé pre tých starších. Pekná práca. ()

DavidS.

Fantastické přírodní scenérie, výborný casting a Bella k pomazlení...Tohle se točí samo...Vedle Hačikó nejlepší dog movie posledních let...A vzhledem k blížícím se svátkům ospravedlnitelně slzopudné... ()

klúčik

Som z generácie, ktorá vyrástla na knihách a seriáloch o Belle a Sebastiánovi. Aj keď len prvá séria seriálu sa odohrávala v horách ( neskôr to boli kone a potom lode a more). Tešil som sa a bol som zvedavý, ako natočia tento film. Nezostal som sklamaný, naopak uchvátila ma krásna krajina v ktorej j sa točilo Naozaj krásne zábery na prírodu. Film hodnotím 70%.. ()

Zagros

Jako malý jsem dobrodružství Belly a Sebastiána hltal na stránkách knih. Popravdě si to již moc nepamatuji, ale nejsem alespoň zatížený srovnáváním. Film samotný je ... ano je velmi dobrý. Obsazení je výborné, všechny postavy jsou správně (ne)sympatické a obstojně zahrané. Kulisa Alp snad ani komentář nepotřebuje. Příběh je jednoduchý a místy lehce naivní, ale je to film pro děti, tak se to dá pochopit. Pro mě to byl fajn tříhvězdičkový večer, ale klidně se může stát, že se do filmu zamilujete a něco mu přidáte. ()

Scevola

Rodinno-dobrodruzny film podla klasickej sablony. Sice nemozno ocakavat velke prekvapenia, ale urcite potesi krasna priroda ako aj europska produkcia. 7/10 ()

aquiver

Přenádherná kamera, kvalitní režie, povedený casting. Velmi nadprůměrný a pěkný rodinný film. Rušila mě jen ta žánrová naivita a nadbytečná idyličnost, ale to zkrátka k takovým filmům často patří. 80 % ()

Lionheart

Moc pěkná adaptace, kde jednu z hlavních rolí hraje příroda. Němci jsou zde trochu nevyužití, ikdyž ke konci se snaží, ale možná to je trochu příliš. Každopádně se mi to moc líbilo a nostalgie zapracovala. ()

kritiklon

Překrásné přátelství dobrosrdečného Sebastiána a věrné Belly v krušných dobách 2.světové války ve sladké Francii. Nádherný, dobrodružný příběh pro celou rodinu který chytne za srdce. Přestože filmů o člověku a jeho věrném psu bylo již natočeno nespočet, tento řadím k těm lepším a zdařilejším snímkům. Především výborný scénář a nádherná krajina hor tomu dávají šmrnc. Mimochodem soundtrack je velice zdařilý obsahující hlavně příjemnou, uvolňující hudbu! 4* za 79% ()

Pawlisman

Pokud je vhodné pro děti, tak jedině pro děti. Pro dospělé osoby myslím nuda. Přírodní krásy až příliš kýčové, noční scény zajímavé, ale ne moc k pokoukání. No prostě ztráta času. 6,5/10 ()

poet

Úžasne vysokohorské prostredie, pekný havko a jeho maly kamarat no raj pre detskeho divaka a nie len pre neho :) ()

Hepy13

Kdybych měl vybrat typ filmu který moje srdce zasáhne skoro pokaždé, budou to jednoznačně filmy se zvířaty. Smutné, hezký příběh, nádherná alpská příroda i hudba! ()

cskomando

Tak tohle tedy můžu. Kombinace ALP (sníh už tak často nevídám ani v realitě), dojáku, celkem sympatických postav a hlavně Pyrenejský horský pes - bez něho by ten film neměl své charisma, čím upoutat. Bohužel mám slabost pro dlouhosrsté Bernardýny, Briardy a také Pyrenejské horské ach to je krása. Už se těším na pokračování s tímhle krásným pejskem. ()

Platom

Silný a dojemný příběh o přátelství mezi malým chlapcem a potulným psem s nevalnou pověstí. Nádherné exteriéry francouzských Alp, skvělá kamera, vkusná hudba, atd.. Milovníci přírody budou při sledování filmu chrochtat blahem a to ani "nemluvím" o tom, jak to místy bylo napínavé (neznal jsem knižní předlohu, ani seriálové zpracování). Z mého pohledu filmu není co vytýkat a dosahuje tak na metu nejvyšší. 5* ()