Bella a Sebastián

• Francie Belle et Sébastien (více)

Příběh chlapce a jeho psa, který milují už čtyři generace, poprvé přichází na velké plátno jako dobrodružná podívaná v nádherných kulisách savojských Alp. Sebastián žije v horách u svého adoptivního dědečka a jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství, a brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války. (Bontonfilm)

k.rakonos

Velká nostalgie a paráda. Původní černobílý seriál převedený do celovečerního rodinného dobrodružného filmu bez přehnaných akčních scén, kde prim hraje úžasná alpská příroda, přátelství člověka a psa, jen více takových filmů. Bez rozmýšlení za plný počet. Škoda, že dle hodnocení tento milý film nevidělo moc diváků. Navíc i se sympatickými hereckými výkony, kromě dětského hrdiny známý francouzský herec tureckého původu, Tchéky Karyo a půvabná Margaux Chatelier. ()

ferika odpad!

Urobit z krasneho pribehu o chlapcovi a bielom psovi situovaneho do hor na francuzskych hraniciach tendencny film o zachranovani zidovskeho utecenca, je strasne. Precital som povodnu knihu aj videl povodny serial. Az na skutocnost, ze Sebastian bol nemanzelskym synom Francuza a Ciganky nic ine sa v nom na tema narodnosti nevyskytovalo. A na hraniciach nepobehoval nikto nikto iny, len maly Sebastian, pes Bella stary Cezar, francuzski colnici a paseraci. Jedine, co ma tento paskvil spolocneho s povodnym serialom je predstavitel lovca, ktoreho v novom filme stvarnil povodny predstavitel hlavnej detskej postavy Sebastiana. ()

milos.bradik

Velmi vkusně natočené. Žádné přehrávání a nadbytečný sentiment. Opravdu povedené. a navíc se to odehrává v krásné přírodě. ()

Sejkorka

Film pro 8 plus. Klasika, v dětství jsme hltali seriál, ale moc mi v paměti nezůstalo. Tohle je velice zdařilé zpracování, krásná příroda, zvířectvo, občas napínavé, občas romantické. 80% ()