Bella a Sebastián

• Francie Belle et Sébastien (více)

Příběh chlapce a jeho psa, který milují už čtyři generace, poprvé přichází na velké plátno jako dobrodružná podívaná v nádherných kulisách savojských Alp. Sebastián žije v horách u svého adoptivního dědečka a jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství, a brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války. (Bontonfilm)

zahadum

Krásna príroda snímaná citlivou a veľkolepou kamerou ktorá brala dych ! Príbeh zo začiatku v pohode potom klasický a povinný nástup dávky klišé ktorá to skoro pochovala..... ()

Amper01

Úchvatný příběh lásky hocha a psa zasazený do nádherné krajiny. Dějová osa je důležitá, aby to celé mělo smysl. Ale přesto zůstává spíše v pozadí, což je fajn. ()

inachisio

Nádherná krajina a sympatičtí herci navnadí snad každého, kdo viděl trailer nebo fotku, aby se na film podíval. A nebude zklamán, neboť zápletka a dějové prvky jsou skvělé. Rozhodně tento film stojí za shlédnutí. ()

Rathalos

Dalsi krasny film,ktory zobrazuje silne puto medzi clovekom a psom,cele sa to odohrava v nadhernom prostredi alpskej prirody a sprevadzane je to peknou hudbou,nezaznamenal som ziadne negativa,cize je to jasne...:-) ()

panvasik

Na Belle a Sebastiánovi, jsem byl jako dítě s tátou a vůbec mě to nebavilo, protože i když se jedná o takový milý a hezký rodinný film, který je, ale spíš pro dospělé, protože děckám to nic nedá a budou se u filmu nudit a velký bílý pes to opravdu nezachrání, ale teď zpětně co jsem si to po neuvěřitelných 10 letech pustil znovu musím uznat, že jsem měl pravdu a že to jako dítě nemám šanci ocenit. Úžasné prostředí Alp a dýchlo to na mě, takovou dobrodružnou atmosféru za čerstvým vzduchem a lesem. 7/10 ()

joker30

1* za Bellu, nádherné zviera 2* za prírodu 3* za Sebastiána + Tcheky Karyo , príbeh však slabý, zrovnávať s knihou ani nebudem. 60% ()

Rockerman

Příběh malého sirotka Sebastiána a jeho fenky Belly baví a dojímá už od roku 1965, kdy vznikl legendární seriál. Jsem pamětníkem onoho bezmála 50 let starého seriálu. Viděl jsem jej jako dítě školou povinné a tak si už nevzpomínám na jeho umělecké ambice. Troufám si však tvrdit, že tento film by jistě překonal. Natočeno je to totiž na úrovni " Doktora z hor". Chybí ta přirozená lehkost. Ještě, že to zachraňuje nádherná alpská příroda a krásná Bella. Více jak 3 * si tato nedokonalost nezaslouží. ()

Torgal

Chlapec, pes a hory v každom ročnom období plus hrsť náckov, aby film mal okrem malebných obrázkov v sebe aj trochu drámy. Nevidím dôvod na vyššie hodnotenie, celé to pôsobí dojmom lepšieho rakúskeho TV filmu. 5/10 ()

Mik_e

Jako dítě jsem, pokud se pamatuji dobře, měl rád hodně knížek. Ale víc než ostatní jsem miloval tři. Heidi děvčátko z hor, Děti z Bullerbynu, a do třetice právě knihu, jejíž adaptace právě dorazila na stříbrné plátno. A...stará láska prej nerezaví. Knížku už si moc nepamatuju, ale jako film bylo tohle absolutní pohlazení po duši, a to nejen té dětské. Užasné přírodní scenérie, záběry Alp, a do toho krásné přátelství dítěte a psa. A jakého psa! Kdyby Bellu viděl Komisař Rex, sklonil by poníženě hlavu a šel hledat housku se salámem, protože Bella byla chápavější než leckterý člověk.:) To samé, dětský hrdina je na svůj věk příliš rozumný atd. Ale jeho herec byl vybrán skvěle a stejně tak ostatní. Některé dějové nelogičnosti filmu asi stejně jako já, a rádi, odpustíte. Mnohem lepší je se posadit, a vychutnávat ty emoce za doprovodu šansonů. Skoro se to stydím sem napsat, ale...většinu filmu jsem byl dost naměkko..:) ()

Fido

Ano, je to pohádka a někdy hodně sladká a chybičky se vloudí. Ale je to zároveň "pohádka" mého mládí (a ty přece bývají nejkrásnější a nejsladší). A mluví o velmi potřebných a krásných věcech. Navíc vše vynahrazují kukadla Félixe Bossueta, úžasné záběry Savojských Alp i fajnový soundtrack Armanda Amara. Už se moc těším na blu-ray v originální zvukové verzi. Mňam. ()

Selixinho

Nuda. Takový nemasný neslaný děj o ničem. Roztomilý klučík, to ano, který se vydá hledat bestii, která prý podle všeho pojídá statkářům ovečky z ohrádky. Nakonec najde prašivého psíka, který se po jednom umytí v místním horském jezírku promění na bílého zářivého psa, připomínající na první pohled ledního medvěda. Do tohoto téměř okoukaného děje je zařazen ještě jeden děj vedlejší, kdy kloučkův pěstounský táta převádí židy přes hranici Francie. Sečteno podtrženo, z hereckých výkonů mě nejvíce oslnil ten pes. 35% ()

Kotsour

Rodinný film s prostoduchým příběhem a roztomilým klučinou. Je to takový ten film na nedělní dopoledne, který sice nepřepnete, ale večer už si na něj nevzpomenete. ()

Lupes

Pokud zůstaneme u kamery, exteriérů, hereckých výkonů...paráda. Pokud se podíváme na scénář a srovnáme s knihou, opět ideologická masáž současnosti. Především násilná implementace hlavní "hrdinky", která nejen že peče dobrý chleba a je atraktivní, ještě k tomu je navzdory svému věku milující alter matkou a horskou vůdkyní; chlapácky si tak poradí se sněhovou bouří na ledovci, aby nakonec strčila všechny ty mužský bábovky do kapsy a vyrazila do války, páč bez ní by to Británie projela. Škoda, že přitom nechá malého kluka předškolního věku samotného vysoko v horách na ledovci... Tato scénáristy přidaná, pitomá kr...va na sebe naštěstí strhává pozornost až v samotném závěru, a propracovaný vztah mezi Cesarem a Sebastianem filmu dominuje. A pak samozřejmě ta Bella, takový pohádkově inteligentní psiska do dětských filmů patří. :) ()

dydl1

Jedna hvězda za Pyrenejského horského s přírodou a druhá hvězda za hudbu.Jinak děj pokulhává a o hercích,až na dědulu, škoda mluvit. ()

Jack333

Úchvatná příroda, kam se člověk podívá ;). Skvělý oddychový film s rodinou tématikou, která má blízko i k dobrodružnému filmu staré generace. Neznám literární předlohu, ale líbilo se mi to. ()

papadoce

Nádherná kamera, absolútne skvelá hudba a tak trochu otrepaný príbeh dieťaťa a jeho zvieracieho kamaráta, ale v peknom šate. Navyše hrajú samí sympatický ľudia, čo sa dnes už často nevidí. Obvykle dostávajú takéto úlohy maximálne nesympatické detiská. Ak hľadáte rodinný film, toto je správna voľba. ()