Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což považuje za velmi zodpovědnou práci, kterou ostatní dokáží náležitě ocenit. Jednoho dne je dokonce jmenován Občanem roku, ale zároveň se v ten den dozví o úmrtí svého syna. Předávkování drogami není pro Nilse důvěryhodným vysvětlením, a tak vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vyhrát krvavý spor s mafií není lehké, avšak Nils už nemá co ztratit. Navíc má v záloze mnohem silnější zbraně – mohutný stroj a štěstí začátečníka. Příběh "spravedlivé" pomsty s lavinou mrtvých těl vypráví režisér s pořádnou dávkou černého humoru, překvapivých zvratů i elegancí a výsledkem je zábavný a inteligentní akční thriller z prostředí zasněžených drsných norských hor. (Film Europe)

Bernard Black

"Řekněte Merit, že je pěkná piča"aneb pan Hrábě nechává pozdravovat(R.I.P.:)Pro všechny, co chtějí vědět, co je to"Stockholmský syndrom" a jak správně zasadit strom:) 11.12.14-Bestfilmfest-Evald ()

Rughar

Čtvrtou hvězdičku dávám s oblibou filmům, které jsou nejen velmi podařené, ale nadchly mě nějakou vyloženě třešničkou na dortu navíc. To dokonale splnil Župan (tohle pochopíte, až to uvidíte, takže spojlerem vás nebombarduji). I když je to gangsterovka velmi podobná například stylu Tarantina ve filmech Pulp Fiction nebo Reservoir dogs (kde jsme se jen přesunuli z Ameriky do Norska), tak se nedá vůbec říct, že by se jednalo o snahu kopírovat tento styl, jako spíš o opravdu vlastní kreativní pojetí prostředí ne zcela bystrých mafiánů. ()

othoson

Je to vlastně takový Tarantino na severský zbůsob. Jen ty dialogy nejsou tak vyšperkované (čest výjimkám jako např. rozhovory s Číňanem nebo Stockholmský syndrom). P.S.: Srbský orel rulez :D ()

kuře.gril

Vyšinutost záporné postavy mi tam vůbec neseděla. Zádumčivý Stellan Skarsgård se k zasněženým tichým kopcům hodí mnohem více, ale ani ten pro mě film nepozvedl nad průměr. Záběry ale krásné, v létě příjemné na osvěžení. ()

tomino28

Severská gangsterka, to je samo o sobě skoro tak ustálené slovní spojení jako horská dráha, a ne náhodou se jich ve filmovém světě už několik prosadilo. Nevím přesně, čím to je, jestli krajinou, chladnokrevností postav, nebo snad černým humorem, ale tohle je další povedený přírůstek do rodiny skandinávského krimi žánru. Pár originálních nápadů a celková atmosféra mě doslova pohltila a ani na chvíli jsem se nenudil. A pokud bych nehodnotil s malým odstupem, zcela vážně bych zvažoval hodnocení nejvyšší. Ale i tak, všechna čest! ()

kolly13

Nudí vás tento film? Tak se vžijte do pluhaře, který moc nemluví, ale stejnostejně maká v zasněžené krajině. Z tohoto pohledu je to akčňák jak cip a Skarsgard to zvádl lépe než dobře. Neopomenu severský styl (oproti americké tvorbě pro slabodušší obecenstvo), pro mne nový příběh, náznaky vtipu a hudbu. ()

Saxos

Seveřani mě baví. Nils byl celkem docela dost nasranej a pár černých partových vstupů rozhodně přidá. Klady: je i humor. ()

hony23

Přes debilní název jsem si od toho sliboval mrazivou severskou krimi s koňskou dávkou černého humoru. Místo toho jsem sledoval strejdu, jak jezdí se svým pluhem zasněženou krajinou a mstí se drogovým dealerům, kteří mu zabili syna. A černý humor? Snad jen scéna "smrt Radovana", ale i to bylo slabé. ()

Hopeman

Film celkem ujde, ale WTF název filmu? to zas přejmenovávači vydělali jmění....mi připadá že jsou placení od písmene a čím debilnější název tomu dají tím pro ně lépe.....no ono vlastně na ně sedí originální název filmu "KraftIdioten"....co bude příště? Když teď už musíte používat větu rozvitou..................už se na to vyserte...dejte výpověď - zahoďte naučný slovníky nebo křížovky nebo odkuď si ty kokotský názvy vymejšlíte a najděte si normální práci...."Předem dík za to že už mě neserete" tak se bude jmenovat film kterej o Vás jednou natočím....... ()

bonovox

Gangsterka po seversky a výborná. Mix drámy a poriadne čierneho humoru funguje ako má. Cesta za pomstou je tu podaná dostatočne absurdne a hlavným tromfom je jednoznačne zasnežená krajina. ()

veverysiak

Ohromne podarené kino, nebolo by treba ani severskú surovú prírodu, divných ľudkov a všadeprítomnú depresiu, a výsledok by bol úžasný, všetko to biele a zamrznuté tomu len dáva punc neopakovateľnosti, takže 85%. ()

p.a.douch

Nejprve jsem výše hodnotil americký remake. Po dalším shlédnutí musím uznat, že se mi ty filmy zkrátka líbí stejně. Herecky je to bomba, Skarsgard je hodně uvěřitelný a Bruno Ganz je taky hodně dobrý. Takže kdo chce krvavou vybíjenou, vzhůru k tomuto filmu, zábava zaručena. ()

KoudyTheAlko

Takové milé, hezké, severské.. Všeho tak poskromnu. Občas pár originálních prvků v jinak klasických šablonách. Budu taky milý a přece jen to zvednu na 4. ()

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

04.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit… (více)

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech