Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což považuje za velmi zodpovědnou práci, kterou ostatní dokáží náležitě ocenit. Jednoho dne je dokonce jmenován Občanem roku, ale zároveň se v ten den dozví o úmrtí svého syna. Předávkování drogami není pro Nilse důvěryhodným vysvětlením, a tak vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vyhrát krvavý spor s mafií není lehké, avšak Nils už nemá co ztratit. Navíc má v záloze mnohem silnější zbraně – mohutný stroj a štěstí začátečníka. Příběh "spravedlivé" pomsty s lavinou mrtvých těl vypráví režisér s pořádnou dávkou černého humoru, překvapivých zvratů i elegancí a výsledkem je zábavný a inteligentní akční thriller z prostředí zasněžených drsných norských hor. (Film Europe)

Duotone28

Od čias Crna mačka, beli mačor najlepšia alternatívna čierna "gangsterka" na trhu:). Perfektné a často vtipné dialógy, studený FARGOVSKÝ zimný kabát (o snehu sa vám bude aj snívať), gulky lietajúce vzduchom a ja odchádzal z kina spokojnejší ako som čakal. 4,5/5 nazdar ()

runner85

Ono mi to síce vôbec neprišlo ako komédia. Ani som tam nevidel žiaden čierny humor, ale čo som tam videl bola skvelá gansterka. A zimná príroda ma tiež vie dostať skoro vždy :))) ()

salalala

Ve své podstatě klasické žánrové béčko na severský způsob. Moland moc dobře věděl, co točí a nemůže tedy lákat na nějaký promyšlený příběh, ba naopak. Na víceméně předvídatelný scénář však nalepuje drsnou severskou atmosféru, pomalejší tempo, místy brutálnější akci a decentní humor (jméno hlavní postavy Dickman je výtečným vtipem), který je někdy trochu načernalý. Vše oživil výborným a nevypočítatelným záporákem, který je také na hraně parodie. V hlavní roli uchvátí civilní Skarsgard, jehož "tatíkovatost" se sem náramně hodí, ke konci pak vládu přebírá famózní Bruno Ganz jakožto hlava srbské mafie, za pozornost určitě stojí někdy záměrně přehrávající Hagen, jehož záporák je stejně tak děsivý jako zábavný. Pravda je, že od severského filmu by jeden asi čekal trochu větší depresi, divnější a zvrhlejší humor a vzhledem k českému názvu i nekompromisnější akci, to se ale bohužel nekoná. Trochu zamrzí, že příběh není přece jen propracovanější a sem tam se v něm objeví nějaké ty nelogičnosti a nesmysly a hlavnímu hrdinovi vše prochází přece jen až moc snadno. Na jednou pokoukání ale Kraftidioten funguje báječně a dokazuje, že kvalitní žánrová béčka, která si na nic nehrají, se netočí jen v Hollywoodu. 70 % ()

PP66

Opět jeden z drsných severských skvostů, kdy nasranej otec zničí dva drogový gangy - černá komedie s napětím, krimi snad ani ne, však policajti jen nevěřícně sbírají mrtvoly:o) ()

kajas

Kdybych tuhle lahůdku viděla ve správné časové posloupnosti, tedy před americkým remakem, nedala bych Neesonově "Mrazivé pomstě" ani tu třetí hvězdičku. Brilantní černý humor, uvěřitelný mstitel Skarsgård, oproti novější verzi boží záporáci. Snad bych jenom trochu krátila a obešla bych se bez zápletky se srbskými mafiány, ale co už. Fakt dobrý. ()

dee-key

Uznávám, že párkrát jsem se zasmál, ale do komedie to má hodně daleko. Děj není špatný, hezky se to pomalinku proplétá a zamotává, ale na konci filmu jsem vlastně skoro nevěděl, proč do toho všeho Stela šel. A pluh tam je taky jen do počtu. Čistý průměr. ()

TheDon

Když jsem si všiml názvu toho filmu, úplně ve mně hrklo, fakt se na tohle chci dívat? Ale co, už sem určitě viděl i horší filmy. Třeba mě úplně náhodně napadá....Birdman. Tak sem si to pustil a jak sem na začátku otevřel hubu, tak jsem ji zavřel až na konec. Vikingskej Dickman je drsnej jak šmirgl. Nebo si to aspoň myslí a kdyby nebylo velké shody fakt zkurvenejch srbsko-albánsko-norskejch náhod, tak by zařval jako ostatní už ve druhé čtvrtině. Ale nezařve a drtí svoje sněžný Volvo až na krev. Jak Ti lidi můžou žít v takové zimě, to stejně pořád nechápu. Obdivuhodný. A taky je obdivuhodný, že Norové šetří planetu v elektrickým Fiskeru, kterej navrhl Dán, vyrábí se ve Finsku a má čínskýho majitele. Ale to jsem odbočil, mě to neskonale bavilo, jen ta místní policie byla trošku bezzubá ne? Na padesát mrtvých dva policajti? Hm....co už. Jebu tomu plnou palbu. R.I.P Radovan Župan. A řekněte Merit, že je pěkná píča....100% ()

Jigy

Boj je skutečně zvláštní film. Ale to je většina severských počinů. Ale tato netradičnost a pojetí z nich dělá neokoukané originály, které skutečně baví. Již podle českého překladu názvu filmu by si jeden řekl, že to nebude mít hlavu a patu. A ona to trochu pravda je. Co mě však dostalo bylo vyprávění a černý humor se kterým si po celou dobu režisér hraje a vykresluje jej v až abstraktním pojetí. V dnešní době efekty přeplácaných bijácích takovýto exemplář čisté filmařiny potěší. ()

easaque

+3* zbytečně prozrazující český název filmu mi připomínal trošku Texaský masakr motorovou pilou, a proto jsem měl z něho obavy, jestli drsná akce nepřeváží můj oblíbený severský naturel. Naštěstí se tak nestalo a mezi kupou mrtvol se najde dostatek místa pro černý humor a uštěpačné poznámky. Originalitou sice nesrší a podobných filmů, kde vezme zákon do ruky neohrožený občan je dost, ale tento mě bavil a zasloužil si ode mě silnější 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Martin741

Ynteligentny skandinavsky fryler? Sa nedajte vysmiat. Jo, jo- pribeh o pomste za syna mal nieco do seba a norske hory su prekrasne, ale ani herci ako Stellan Skarsgaard /Thor 2, Skleneny Dum/ tomu nedodavaju patricnu stavu. Nuda dostala neprirodzene vela priestoru, rozhovory obcas az blbe a prilis sa tliacha o medziludskych emociach a vztahoch. Pre mna dalsia skandinavska sucharina : 54 % ()

johny89

Brilantni gangsterka s mnoha velice vtipnymi momenty. Kam se hrabou vsechny filmy jako "sbal prachy a vypadni". Stellan Skarsgaard je skvely. Velmi premyslim nad 5 hvezdickami. ()

M.i.k.e

mám rád tenhle typ filmů...přímočará gangsterka,která neztrácí čas zbytečnými řečmi,dokáže se velmi solidně zamotat a nabídne navíc i solidní nálož skoro až absurdního humoru.Trošku to v mnoha ohledech kopíruje Coenovky a to je pro mě jakožto jejich fanouška další plus...80% ()

bourec

Tak celkově film poměrně zdařilej.Nějaká akce,nadhled,vtipný spíš jako celek,na jedno podívání dobrý.Co mě ale sralo byl zajedno ten teplouš v roli hlavního záporáka,takovej typ jako Orlando Bloom před několika lety,ten mi nebyl dvakrát sympatiko,a pak dědek ,srb,neustále v beranici,tak ten mě doslova sral..Hodnocení nepřestřelim jako většina z vás.Stačí 60%. ()

Rocky88

Na základě doporučení a pročtení hereckého složení jsem se opravdu těšil. Atmosféra (pořádná severská) by tu byla, ale příběh pokulhává jako hlavní hrdina. Někam dojde/dojede, rozmašíruje ksicht na sračku o 30 let mladším gangsterům, dostane info, jde za dalším a tak dále a tak dále. A na konci ujíždí ve sněžném pluhu za západem slunce po boku ex-Adolfa Hitlera. Za tu atmošku a pár pěkných krvavých scén uděluji tříhvězdičkový verdikt. Bez toho by to bylo na úrovni Arnoldova Protiúderu (Collateral Damage). ()

dubinak

Kraftidioten je příjemná krimi oddychovka ze severu, která zaujme svým nenuceným vtipem. Na mě byl příběh možná trošku zamotanější kvuli výskytu množství postav Nejvíce mě zaujal asi zdejší charakteristický záporák, ale všechny role byly zahrány velmi dobře. Scénář nabízí velký počet vražd, ale obecně je vyprávěn spíše s nadhledem a nebere se smrtelně vážně. Tento typ severských gangsterek mi většinou padne do noty a ani tady nebyla výjimka. ()

C0r0ner

Seveřané už několikrát dokázali, že spojení dramatu a komedie jim jde na jedničku a Boj sněžného pluhu s mafií je dalším z počinů, kteří do této kategorie skvěle zapadají. Bavil jsem se dobře a samozřejmě jsem přehlížel minimální realističnost celého děje, nicméně proto jsem na tenhle film nekoukal. 80% ()

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

04.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit… (více)

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech