Animal

Partia piatich kamarátov prichádza kempovať do hlbokých hôr. V minulosti v danej oblasti trávili s rodičmi každoročné letné prázdniny. Dnes sa do Holland Creek vracajú z iného dôvodu: chcú sa rozlúčiť s Jeffom, ktorý je opätovne povolaný do služieb armády U.S. Pôvodne plánovaný relax sa hneď v prvú noc mení na krutý boj o život s neznámym tvorom, bažiacom po čerstvom ľudskom mäse. (*CARNIFEX*)

maddy

Od Betta Simmonsa som nečakal ktovieaké zázraky, ale jeho Husk bol, keď už ničím iným, aspoň absolútne neškodnou jednohubkou. Animal je však úplne prostoduchá, béčková lesná vyvražďovačka s gumovým monštrom, ktorá akoby vypadlo z 80. rokov. Problém je, že takýto jednoduchý námet berie až príliš vážne, chýba akékoľvek odľahčenie a ako seriózny horor to nemôže fungovať ani omylom. Strach absolútne žiaden, atmosféra už vôbec nie, ľakačky sú z radu tých najlacnejších a gore nezaujímavé. Tu bolo priam žiaduce, aby sa Simmons poriadne odviazal, inak tak jednoduchý horor o vraždiacom monštre v lese (mimochodom s maskou bez hanby vykradnutou z Feast) nemôže v dnešnej dobe fungovať. Keď si k tomu pripočítam vyslovene dementné postavy ako z lacnej paródie na horory (černoška, macho-man, teploš ...) a neustále „wtf“ situácie (napríklad dvojmetrové dvere z pivnice zatarasia ledva pol metrovou skrinkou a monštrum, ktoré inak bežne trhá dosky pribité o okno sa z nej zázračne nedostane alebo namiesto toho aby postavy utekali, tak počkajú kým monštrum roztrhá ich priateľa a potom si spomenú, že je čas na útek .. to nech mi niekto nehovorí, že by sa v skutočnosti takto niekto choval), tak tu nie je o čo stáť. A ten úplne debilný milostný bisexuálny trojuholník, o ktorom sa zmieňuje v polovici filmu radšej ani nespomínam, lebo to som teda vôbec nepochopil potrebu Simmonsa so všetkou serióznosťou miešať niečo podobné do hororu akým je Animal. Vedel som, že Simmons je len obyčajný rutinér, ale že je až takýto kazisvet?! CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

Karamanlis

Tak toto nefungovalo a až na pár momentov, kedy si beštia naservírovala niekoho vnútornosti to ani nebolo nijak zábavné (vďaka debilne sa chovajúcim postavám skôr naopak...). Podobnú lesnú monster blbosť nakrútil svojho času Steven R. Monroe pod názvom It Waits. Monroe však do hlavnej úlohy aspoň obsadil sympatickú italo-americkú kozatku Cerinu Vincent, na ktorú sa, keď už nič iné aspoň dalo pozerať, kým Animal nedisponuje ani len takouto prednosťou (prednosťami). ()

George Stobbart

Skupinka priateľov v prírode narazí na živočíšne neznámeho predátora, ktorý ich začne prenasledovať a zabíjať... Čakal som možno trošku viac, ale nakoniec to bola len obyčajná, béčková, lesná vyvražďovačka s gumovou potvorou, čo je podľa mňa stále lepšie než lacné CGI. Škoda len, že sa to bralo dosť vážne, keby sa to radšej bez okolkov odviazalo, mohlo to byť o niečo lepšie. Ale aj tak fajn a nebránil by som sa ani prípadnému pokračovaniu, ktoré by vychádzajúc zo záveru, mohlo krásne a úplne priamo nadviazať. ()

manonfire

Těsně nad hranicí naprosté parodie. Snůška všech scenáristických klišé a šílené neinvenčnosti scénáristů. Navíc to bylo strašně naivní i řemeslně. Ta dřívka od nanuku ve vytlučených oknech by nezastavila ani romského "Chataře" na penzi a paraplegickém vozíčku, natož hovado se silou a intelektem Kodiaka. Taky veškeré strategické pokusy o odlákání stvůry byly opravdu zhovadilé. Podprůměr i na tento dosti pokleslý žánr, který přitom dokáže být zábavný už jen svým prostředím. 20% ()

TheDarKnig

Aneb jak temnokník znovu neodolal své temné podstatě a musel zkusit další film ze žánru, který dnešním lidem nahrazuje zabíjení se navzájem v brutálních pozemních střetech či alespoň chození na gladiátorské hry a v tomto případě konkrétně zřejmě hlavně „Nějaká divoká zvěřina vs. otroci, zajatci, křesťané“. No, co to budu rozpitvávat, je to hrozná demence, od toho, jak slabě působí kamerová práce (ta je ale ještě stále asi to nejlepší na filmu), ohudebnění (to působí spíše alespoň v tom úvodě nemístně, jak z nějakého zcela jinými ambicemi oplývajícího pořadu, pak už nepůsobí vůbec nijak), logika příběhu, logika chování postav, výkony herců (no, až na nějakou jednu, dvě výjimky), logika monstra… A karty (chata, les) jsou rozdány a lidé umírají a je to sračka. Jedna hvězda za design toho monstra a občasný záblesk atmosféry. Vlastně tento komentář píšu nějak násilím, stejně jako jsem se násilím musel na ten film donutit dodívat. Takže ani on nestojí za moc. Ale měl jsem pocit, že musím lidi aspoň trochu varovat, když už to JASM neudělal. 2/10 ()

• Prvý film produkčnej spoločnosti Flower Films, v ktorom nehrala šéfka tejto spoločnosti, herečka Drew Barrymore. (beso74)
  • Film bol natočený za 2 týždne. (beso74)
  • Některé zvuky, která vydává příšera, pocházejí z počítačové hry "Doom". (Corpsegrinder)