Animal

Partia piatich kamarátov prichádza kempovať do hlbokých hôr. V minulosti v danej oblasti trávili s rodičmi každoročné letné prázdniny. Dnes sa do Holland Creek vracajú z iného dôvodu: chcú sa rozlúčiť s Jeffom, ktorý je opätovne povolaný do služieb armády U.S. Pôvodne plánovaný relax sa hneď v prvú noc mení na krutý boj o život s neznámym tvorom, bažiacom po čerstvom ľudskom mäse. (*CARNIFEX*)

JASON_X

Měl jsem perverzní chuť na nějakou lobotomizovanou šílenost, kterou si pořádně properu mozek, no a podařilo se - řízením osudu mi totiž padl do ruky Animal. No a o čem že to vlastně je? To byste asi neuhádli: O partě lidáků, které v lese a později v lesní chajdě loví... budu mu říkat Animál. Tak tedy Animál je takové zubaté holohlavé hovado s hubou přes celou hlavu, jehož nejvyšším životním naplněním je sežrat každého lidáka kterého uvidí. No a o tom to prosím je. Lidáci se samozřejmě chovají jako naprostí idioti a ani vám moc nepřirostou k srdci, je mezi nimi například jeden mimořádně otravný gej, jeden pošahaný a hajzlovitý španělák a dva černobílí sourozenci, jakožto symbolický symbol Obamovy Ameriky. Plus špetka lekaček a nějakého toho nechtěného humoru. Shrnutí: Tempo svižné, stopáž snesitelná, děj roztomile pitomý, v rámci žánru "oddechový horrorový brak" z mojí strany vcelku spokojenost... Jen jsem se bohužel nedozvěděl, odkud se ti Animálové vlastně vzali. Ale počítám, že se mi to objasní ve dvojce, trojce, čtyřce nebo nejpozději pětce. Já osobně tedy tipuju, že v tom má prsty armáda. P.S.: Na účast ve druhém dílu už přikývli Charlize Theron a Ryan Gosling, který se prý navíc možná dokonce ujme i režie. ()

TheDarKnig

Aneb jak temnokník znovu neodolal své temné podstatě a musel zkusit další film ze žánru, který dnešním lidem nahrazuje zabíjení se navzájem v brutálních pozemních střetech či alespoň chození na gladiátorské hry a v tomto případě konkrétně zřejmě hlavně „Nějaká divoká zvěřina vs. otroci, zajatci, křesťané“. No, co to budu rozpitvávat, je to hrozná demence, od toho, jak slabě působí kamerová práce (ta je ale ještě stále asi to nejlepší na filmu), ohudebnění (to působí spíše alespoň v tom úvodě nemístně, jak z nějakého zcela jinými ambicemi oplývajícího pořadu, pak už nepůsobí vůbec nijak), logika příběhu, logika chování postav, výkony herců (no, až na nějakou jednu, dvě výjimky), logika monstra… A karty (chata, les) jsou rozdány a lidé umírají a je to sračka. Jedna hvězda za design toho monstra a občasný záblesk atmosféry. Vlastně tento komentář píšu nějak násilím, stejně jako jsem se násilím musel na ten film donutit dodívat. Takže ani on nestojí za moc. Ale měl jsem pocit, že musím lidi aspoň trochu varovat, když už to JASM neudělal. 2/10 ()

George Stobbart

Skupinka priateľov v prírode narazí na živočíšne neznámeho predátora, ktorý ich začne prenasledovať a zabíjať... Čakal som možno trošku viac, ale nakoniec to bola len obyčajná, béčková, lesná vyvražďovačka s gumovou potvorou, čo je podľa mňa stále lepšie než lacné CGI. Škoda len, že sa to bralo dosť vážne, keby sa to radšej bez okolkov odviazalo, mohlo to byť o niečo lepšie. Ale aj tak fajn a nebránil by som sa ani prípadnému pokračovaniu, ktoré by vychádzajúc zo záveru, mohlo krásne a úplne priamo nadviazať. ()

tron

„Nikoho som nezabil. Len som posunul hodinky, ktoré už beztak tikali.“ Dosť neskutočné béčko, od béčkarských postáv po béčkarský scenár plný kreténskych a hysterických postáv, správajúcich sa miestami vyložene nelogicky, vinou čoho takým blbcom nemienite držať palce. Zďaleka jedinou hviezdou široko ďaleko je ten holohlavý týpek z Prison Breaku podobajúci sa na Billyho Zanea, pričom ale Billy Zane je lepší. Fakt nechápem, prečo TOTO preboha produkovala Drew Barrymore. Nevravím, že Drew Barrymore niekedy bola zárukou kvality, ale vo fachu je od cca troch rokov a tak by snáď už mohla vedieť, čo za to stojí a čo nie. Našťastie, nízky rozpočet, podpriemerný scenár a nesympatické postavy sú jedna vec. Druhá je miestami celkom solídna atmosféra, relatívna krvavosť a dosť dobré ústredné monštrum. O dva roky mladšie a nie úplne nepodobné The Monster od Bryana Bertina ma každopádne oslovilo o čosi viac. Režisér Brett Simmons sa s tým každopádne zrejme vôbec nekašle a celkom si užíva svoju pozíciu „nenáročného“ žánrového režiséra (viď. Husk o zabijackom strašiakovi do poľa). ()

Karamanlis

Tak toto nefungovalo a až na pár momentov, kedy si beštia naservírovala niekoho vnútornosti to ani nebolo nijak zábavné (vďaka debilne sa chovajúcim postavám skôr naopak...). Podobnú lesnú monster blbosť nakrútil svojho času Steven R. Monroe pod názvom It Waits. Monroe však do hlavnej úlohy aspoň obsadil sympatickú italo-americkú kozatku Cerinu Vincent, na ktorú sa, keď už nič iné aspoň dalo pozerať, kým Animal nedisponuje ani len takouto prednosťou (prednosťami). ()

• Některé zvuky, která vydává příšera, pocházejí z počítačové hry "Doom". (Corpsegrinder)
  • Thorsten Kaye stratil na jeden deň hlas po tom, ako sa nadýchal toxického dymu zo svetlice. (beso74)
  • Prvý film produkčnej spoločnosti Flower Films, v ktorom nehrala šéfka tejto spoločnosti, herečka Drew Barrymore. (beso74)

Časové pásmo bylo změněno