Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

sadlokan

Otázky.Otázky,které neznají v současnosti odpověď na otázky starší než sfinga.V temnotách kanadských ukrývající se.H.P.Lovecraft.V.R. ()

septic

Těšil jsem se hodně a zklamaný nejsem. Long to odehrál asi ve stejné kvalitě jako chvilkový vedlejšák v Zack a Miri, Depp je neskutečně otravný a zkazil mi druhou část filmu, ale Parks, to bylo něco! Je to sice role Shinning jak hovado, ale vůbec by se nemusel stydět postavit se vedle Nickolsna. Atmosféra filmu mě vtáhla, závěr byl úžasně naivní a pobuřující. Nicméně hned po naskočení titulků si člověk uvědomí jaká to vlastně byla ptákovina akorát malá třešnička se mu ještě dostane v podobě rozhovoru v titulcích o původním Smithově nápadu na film (i když upřímně originální nebyl v ničem. Je to takový slepenec jiných netradičních snímků). To co mě mrzí je, že namísto přiblblého Deppova vyšetřování, nedal přednost delší verzi námořníkova vypravování, které člověka úplně pohltí. 67% ()

BOURQUE

Keby som nepoznal K. Smitha, tak by som nikdy nepovedal, že to vymyslel a natočil on. Je to bizarné a prinajmenšom choré. Zdeformovaný obraz J. Long mi dlho zostalo v pamäti. Dobré maskovanie J. Deppa. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Rockerman

Srovnávat "Tuska" s "Lidskou stonožkou" není úplně fér. Přece jen je to profesionálněji natočené a ne tak povrchní, ale blbina je to podobná. Co ale s tím? Na hororovou parodii je to málo vtipné a hodně užvaněné. Sem tam problýskne černý humor, ale i toho je tu pomálu. Já bych tak řekl, že to je dost zbytečný film. Kromě pár dobrých fórků mě zaujal už jen Haley Joel Osment, někdejší dětská hvězda (A.I. Umělá inteligence, Šestý smysl). Tvář se nezměnila, jen trochu povyrostl a narostly mu fousy (tedy pokud nebyly nalepené). Slabota! ()

KNTRFKT

Bylo by hodně zvrácený dát tomu plnou palbu? Možná. Ale tohle je takovej bizár, až by nejednomu mroži stuhla krev v žilách. Pro mě osobně to byl ale Depp, kdo svojí dementní rolí celý film pocuchal. "Dal bych si jednu makrelu." "Jistě, jen, co ti uříznu nohu, synku." Někdo by si mohl pohrávat se slovním spojením "jeblá pičovina", já si pohrávám s "dokonale jeblou pičovinou". No, až na ten konec, ten je teda opravdu jeblej. Každopádně, ten kdo má chuť na orální uspokojení od mrože, nemůže si tohle nechat ujít. ()

KHkomiks

Od Kevina Smithe dost úlet. Depresivní a nechutný, Deppa bych skoro nepoznal. Nemůžu říct, že by byl film špatný, ale znovu ho vidět nechci. :-) ()

figliar

Aj keď som nikdy The Human Centipede nevidel, tento film je podľa mňa z podobného súdka. Prakticky neviem, o čo sa Kevin Smith pokúšal, a preto ani neviem, či mu to vyšlo. Jedná sa totiž o neskutočnú magorinu, akoby zlepenec myšlienkových pochodov autora pod vplyvom rôznych návykových látok. Veľké plus filmu je pre mňa komická rola Johnny Deppa, pretože bez neho by som si za prvé film nepustil, a za druhé by som ho zrejme ani nedopozeral. Nakoniec to teda ani tak nebolelo a s čistým svedomím hodnotím ako mierny podpriemer. ()

GOREGASM

V první řadě nechápu, proč se Kevin do podobného žánru vůbec pouští. Není to jeho šálek kávy a symbióza bizarního hororu a sem tam komedie v tomto případě působí spíše rozpačitě, nežli zábavně, což určitě nebyl Kevův záměr. Úvod, respektive první polovina si drží dobrou atmosféru i díky vynikajícímu Michaelu Parksovi, stejně jako namachrovanému Justinu Longovu. Nechutná přeměna v mrože nemá daleko k odpudivosti žánrového očistce, Human Centipede, a pohled na zmroženého Longa je nepříjemný a sick, ale úvodní dusno je nenávratně pryč a zůstane jen bizarnost s občasným problesknutím blbosti (mrož gegen mrož) celého námětu. Nástup Guy Lapointa (že nevíte, o koho k**** jde :-) na scénu sice opět vše rozhýbe zajímavým směrem, ale nepovedeně uchopenou mroží transmutaci vyžehlí jen z části. Dobří herci, kteří by se pro rejžu i v mrože přeoperovat nechali, tentokrát Kevinovi a hlavně divákovi ke spokojenosti stačí jen s přimhouřením oka, a protože jsme letití kámoši :-).55% P.S. Beru zpět, Tusk je možná ne úplně koherentní film, ale v hlavě zůstane nejen svou bizarností a alespoň já si ho musím ještě jednou prohnat makovicí. 75% ()

Rathalos

Tak cakal som viac od toho,namet bol dobry,aj herci mi sadli,ale bolo to malo krvave,nechutne a ziadalo si to viac vidiet,co sa tyka samotnej premeny na mroza,ale moze byt,taka ptakovina...:-) ()

Folky

Vůbec to není tak špatné. Je to úplně jinde než Smithovi předchozí filmy, ale funguje to a dost mě to bavilo. I když jsem se nesmál celou dobu a nechutná stránka taky není zrovna vysoko, bavil jsem se skvěle a rád si to dám znova. Plus skvělý konec, který dokáže vydolovat i nějaké emoce. ()

Hapretor

Ach jo... to byla neskutečná blbost ... Kevin Smith podle mě neumí a ani není schopen natočit normální vtipný a ne-sprostý film ... chudák je to ... fuj tajbl velebnosti !!! ()

domirovec

🎵 Vracím se domů nad ránem, kvalitním vínem omámen, z přímek se stávaj zatáčky, točí se svět, jsem na sračky. Vedle mě zvrací princezna, nastavím dlaň a požehnám. Pro všechny jasný poselství, tomu se říká přátelství! Wow, mám tisíc otázek na žádnou vzpomínku, skládám si obrázek kámen po kamínku. Včerejší produkce šla do bezvědomí. Nastává dedukce, co na to svědomí.. 🎵  Sice jsem nebyl na svazu českých bohémů, ale i tak se mi celých těch 102 minut v hlavě furt pořád dokola přehrávala ta úžasná skladba, která působí naprosto stejně hodně sjetým způsobem, jako tahle srdcervoucí romantika o úžasném vypravěči seniorovi, který je naprosto zamilovaný do jeho mrožího přítele. Tohle byl opravdový zážitek! Já ještě totiž nikdy neviděl tak extra-dramatický a milostný snímek o ploutvonožci z řádu primátů, který by mne tak hodně chytil za srdíčko. Velice romantická, poetická, ale především také zbytečně kurva dlouhá pitomost, kvůli které by se z vyděšení Džastin Dlouhý zkrátil alespoň o půl metru dlouhé ploutve a vrátil by se zpět do dob kdy byl stahován do pekla starými babkami bylinkářkami nebo ještě dříve, pekelnými džípovými příšerkami. Jedna hvězda za.. já vlastně ani nevim za co. Možná jenom nechci dát odpad a vypadat při tom jak cvok, hm. 1/5 ()

Kingjiri

Kevin Smith měl Tuska pojmout jako regulérní horor, protože bizarní a ujetý scény s Mrožem občas uměly zapůsobit. Ale Smithovy rádoby komediální vložky, který tvořily asi tak půlku stopáže, nevycházely skoro vůbec (od scén Wallace s Ally přes kecy ve studiu podcastovýho radia až po trapnou roli Johnnyho Deppa v podobě šilhajícho francouzskýho detektiva). Vleklou nudu občas rozčeřil Justing Long ve slušivym mrožim kostýmku a Michael Parks v roli záporáka (byť mohla být jeho postava míň ukecaná a strávit víc času s panem Tuskem). ()

jauzdu

Johnny Depp hrající si na komisaře Jacquesa Clouseaua? Zjevně asi Johnnyho invence, která tady opravdu působí velmi rušivě a nepatřičně. To že se on v něčem vyžívá neznamená, že to bude bavit i ostatní. Místo horor/komedie bych film zařadila do psycho/sci-fi/thriller. ()

Ondr@932

No velice zajímavý film, ale popravdě ani nebyl tak hrozný ... Námět byl zajímavý, akorát ta druhá polovina filmu už je horší. 50% ()

AngelG

Děj opravdu nenabízí víc, než co na vás vybalí téměř ze začátku - týpek z rádia, co hledá ujeté senzace, našel to, po čem toužil a doplatil na to.. jenže to, jakým způsobem na to doplatil, to je to, co je na tomhle celém filmu nejvíc na hlavu. Vážně, už dlouho jsem nezažila takový pocit zděšení a nechuti při několika zdejších scénách, společně s úplným vcítěním se do Longovy role a jeho pravděpodobných pocitů. No prostě hnus, to bez debat. Ale i přesto, jak tady už bylo více lidmi řečeno, i mě trošku zklamalo to neúplné využití toho potenciálu, který se tam celou dobu naskytoval a byl využit tak z poloviny, jelikož tohle mohlo být mnohem víc a bylo by to naprosto geniální. Jak díky hereckým výkonům, masce, tak i kvůli tomu, že se film nebral příliš vážně, využíval černý humor/horor, což je téměř vždy skvělá kombinace a tím pádem to opravdu fungovalo bez toho, aniž by to celé působilo trapně - na rozdíl od Stonožky, která se právě snaží vystupovat vážně a na tom to celé padá. ()

emdvojka

Zvrátené, znepokojivé, istotne úchylné, istotne podivuhodné...ale i istotne nudné, istotne zvrhlé a určite nie viac ako film hodný dvoch hviezdičiek. ()

Cinematrix

Kevin Smith si dělá co chce a vysmívá se všem zaběhlým invencím. Mrožího muže postavil na úvodních titulcích, kde se píše, že příběh je natočen na základě skutečných událostí. To diváka vždycky dostane, protože je to dvojnásobný útok na emoce. Ale můžeme Kevinovi věřit? Do jisté míry ano, protože úchylka na mrože u jednoho muže opravdu existovala. Skutečnost je však taková, že ten magor v reále platil chudému studentovi za to, aby se převlékl za mrože a nechal se od toho magora píchat ani snad nechci vědět kam. Holt né každý dostane stipendium a vzdělání v Americe něco stojí. Film je to rozhodně zajímavý a určitě se nejedná o horor ani o komedii, spíš z toho budete po závěrečných titulcích docela zmatení a budete přemýšlet o tom, zda to má v hlavě v pořádku také Johnny Depp. ()

Vabr

Jednou jsem si psal s kámoškou, co dělala a napsala mi, že se včerejší den koukla na tenhle film a že to byla sra*ka, ale jejímu bráchovi se to líbilo, tak ať se podívám taky, co na to budu říkat. Už hned na mě vyskočilo několik faktorů: 46%, Lidská stonožka akorát s mrožem, hororová komedie, A24 a samozřejmě už ten nápad, takže jsem nebyl v žádném případě zaskočený tím, co jsem dostal. Je to víc profesionální než Lidská stonožka, ale je zde méně emocí, méně dramatické, reálné, mrož by do takovéto podoby OPRAVDU z člověka udělat nešel (Nejsem žádnej chirurg, ale je fakt jasný, že je Lidská stonožka mnohem možnější než tohle. Navíc, když to bylo takový nafouklý, barva kůže byla všude jiná, uši, nos a podobné byly všité kdekoliv po těle a k tomu to ani nebylo možné, protože aby to fungovalo, tak by mu musel ponechat nějak jeho vnitřní stavbu těla, což neudělal a celou ji překroutil.), postavy nejsou sympatické, nevtipné (Opravdu málo komedie. A když už tu byla, tak nepovedená a trapná nebo šíleně nudná. Francouzský detektiv byl tak hrozně nudnou postavou. U jeho 3 nebo snad 5 minutové scény, kdy popisoval, jak se s tím psychopatem jednou setkal, jsem vážně skoro usnul.) a konec byl hodně špatnej (Nechápu, jak mohli jeho ,,přátelé'' takový konec dopustit. To bych celý dny brečel, byl nešťastnej a pokusil se jakýmkoliv způsobem zabít. Fakt to nechápu. Takhle mu strašně ubližujou.). Snad vůbec to jako A24 překvapivě nepůsobilo (Když už tak jen černobílejma záběrama nebo výjimečně jinými kamerovými záběry.). Abych se přiznal, tak jsem se večer potom dost bál, protože kdybych něco takovýho potkal u sebe doma, tak se totálně pose*u. Snažilo se to být lepší než Lidská stonožka, ale prostě nebylo. VYHODNOCENÍ: PŘÍŠTĚ PROSÍM KACHNU 🦆 ()

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014