Populární moderátor se vydal do Kanady natáčet rozhovor. Během cesty se však dostal do tajemného domu záhadného invalidy, který mu začal vyprávět podezřelé námořnické historky o svém ztroskotání na ostrově s mrožem... Přátelé Wallace Bryton a Teddy Craft jsou moderátory úspěšné podcast show, ve které komentují internetová videa. V posledním vydání se věnují videu, ve kterém si mladý Kanaďan samurajským mečem usekne nohu. Wallace je odhodlaný Kanaďana navštívit a udělat s ním rozhovor. Doma nechává svou přítelkyni Ally, která Wallaceovi oplácí jeho nevěry svým mileneckým vztahem s Teddym. Mladík, kterého přijel Wallace zpovídat, však mezitím zemře a Wallace se rozhodne najít jinou senzaci. Zaujme ho inzerát neznámého muže Howarda Howea, který nabízí ubytování ve svém domě za pomoc s domácími pracemi a naslouchání jeho dobrodružným příběhům. Wallace přijede do Howeova domu a přivítá ho na první pohled bezbranný invalida Howe, který mu začne vyprávět historky o svém námořním setkání s Hemingwayem a o mroži, který ho kdysi zachránil po ztroskotání lodi. Howe však Wallace omráčí a v bezvědomí mu amputuje nohy. Howe ve skutečnosti není žádný invalida, nýbrž sériový vrah, který své oběti navlékne do mrožího kostýmu, ve kterém mají představovat jeho mrože zachránce. Howe byl totiž mrože donucen zabít a v podobě svých obětí mu chce dát ještě jednu šanci žít. I Wallace je násilím oblečen do kostýmu a donucený přizpůsobovat se mrožímu chování. Ještě předtím se mu však podaří zavolat Ally a Teddymu a říct jim, že byl unesený... (TV Prima)

Chuppa

První půlka filmu byla docela dobrá, ale pak z toho stala totální komedie. A ten konec? To jsem se musel fakt smát. Škoda, mohlo se to brát trochu víc vázně.. ()

hynn3k

Já se tak těšil. Nakonec je z toho komedie, co není vtipná a zvláštní horor, který se ale zastavil někde na půli cesty. Všechny herce spočítáte na prstech dvou ruk a ti hlavní jsou, s výjimkou Parkse a částečně Longa, buď nevýrazní (Osment, Rodriguez) nebo otravní (Guy Lapointe). Do doby, než se objeví Guy Lapointe to možná není dokonalé, ale aspoň zajímavé. Po jeho příchodu už je to jen trapné. Kromě scény, kde hraje Tusk od Fleetwood Mac, ta je jedna z nejlepších. Na film se celkově dobře dívá díky super střihu a kameře. Jen ty flashbacky si mohl Smith odpustit. Snad to není předzvěst toho, jak budou vypadat další Smithovy filmy. Nějak přežiju, když bude zbytek True North trilogie podobný tomuhle, ale nerad bych, aby to postihlo i třetí Clerks. ()

mark9th odpad!

KRISTA PANA BOHA!.. Justin Long musi byt na tom fakt zle, ked na toto kyvol. No aspon si tym zabil klinec do rakve. Osment ocividne tiez stratil svoj ''siesty'' zmysel. Absolutne nepotrebny odpad sucasnej hollywoodskej produkcie ! Ze ja som sa zase dal nachytat na takuto kravinu. P.S: NEPOZERAT, snizuje IQ celej ulice ! ()

srncek

Najslabší Smith..oproti geniálnemu RED STATE, čo som od neho naposledy videl má toto na kilometre ďaleko..na tú mrožiu obludu sa nedalo dívať, bolo to fakt FAKT nechutné a to som fanúšik Human Centipede ( obzvlášť dvojky ). 42% ()

Dslike

Johny Depp a Ralph Garman tých prosťáčkov hrajú naozaj excelentne až som im to uveril ale celkovo mam z toho filmu veľmi zmiešané pocity. Čo to vlastne bolo? Kam to zaradiť? Dosť bizarný kúsok no sledoval som ho so záujmom až do konca. SPOILER - Justin Long teda samotný Tusk bol vážne nechutný, už som videl všeličo ale na to stvorenie sa nedalo pozerať. Pri najbližšej návšteve zoo obchádzam pavilón s mrožmi, pretože by mi tú nechutnosť ihneď pripomenuli. ()

XXXXXXXX

Tak jsem si říkal, jak tohle zase může být horor/komedie v jednom. A světe div se, může. Prvních 40 min je to teoreticky komedie a potom se to přehoupne do hororového tonu. Zpracování za myšlenkou ovšem poněkud pokulhává. Docela by mě zaujímalo, jakej pak matroš to při vymýšlení Smith hulil. Od odpadu, tenhle paskvil zachránil pouze odporný kostým mrože... ()

boumik

Tak co si budeme povídat film je to krapek zvracený ale originální. Psychopatický Michael Parks je prostě super a jeho posedlost mroži je dokonala tak proč by si jednoho nemohl sešít. Já jakože krapek zvracený divak sem si film užil,rozhodně to však není film pro každého! Jako bonbonek Johnny Depp který opět ukázal že dokáže zahrát vše a já osobně bych ho docela rád viděl třeba v Lidske stonožce jako prostřední článek a věřim že by to zahrál na výbornou :D ()

A_san

Vlastně ani nevím, jak můžu film hodnotit. Je to asi prvně, kdy nevím, jestli bylo něco tak špatné nebo naopak geniální. Každopádně jsem očekávala komedii a když půl hodiny nic a pak první "hororová" scéna, tak mi nějak došlo, že to asi úplně komedie nebude. Tenhle film jede na úplně bizardní vlně, že opravdu jen civíte a nevíte, co si myslet. A hlavně ta špatně parodovaná snaha o frantícko kanadského detektiva, která se snaží vypadat jako Johnny Depp, to bylo hodně zlé. Vážně. Zlé. A vidím tu nějakou návaznost na lidskou stonožku? :D ()

kubilov

"I don't wanna die in Canada!" Ehm.. tedy.. eh.. jaksi.. COTOKURVAJE!? Kevin Smith se snad musel úplně zbláznit! Věděl jsem, že se vyžívá v dosti černém humoru, ale že to bude až takováhle kundovina? To jsem se teda setsakramentsky sekl. Kevin navazuje přesně tam, kde skončil v Red State. Tedy studií nejdivnějších variací sociopatických úchylek, přičemž teda oproti Tuskovi je Smithův předchozí film čajíček. Znechucení se střídá s fascinací, kam až to v té bizarnosti jde zajít, zděšením a místy i zlomyslným smíchem, protože co Smithovi nikdo neupře je to, že se mu podařilo dostat mezi všechny ty nechutnosti i dost humoru, což třeba Lidská stonožka a podobný hnusárny absolutně postrádají, a proto je fakt nemůžu ani cejtit. Trocha těch kanadských vtipů a stereotypů, výborná kreace Johnnyho Deppa, která je však opět na podobné brdo jako jeho posledních dvacet kšeftů, Haley Joel Osment, který v mých očích vyrostl z tragédie do docela dobrého komediálního herce, Genesis Rodriguez je nová láska, Justinu Longovi jsem toho mrože přál a Michael Parks? Vynikající magor. ()

borohub

Příliš nevím jak tento kousek hodnotit. Jedná se o naprosto bizární úchylárnu, myslím, že bych se obešel bez toho aniž bych to viděl, ale zase bych lhal, kdybych tvrdil, že mě to nezaujalo a nemusel jsem dokoukat až do konce.. Ale i tak mě to asi stačilo a podruhé to vidět nemusím. Jako horor slabé, jako komedie trapné, takže spíše taková bizárnost. 24% ()

Olafson

Skvěle ujetá záležitost, na Justina Longa už od té doby, co jsem film viděl, mohu koukat jen jako na mrože. Zajímalo by mě, jak se taková operace vlastně dělá, protože předělat nějaké lidi na mrože by mohlo zvýšit jejich hodnotu. ()

RafaKrakal

"Proč to všechno děláte?".."Abych našel odpověď na otázku, kterou lidstvo tíží od počátku věků, je každý muž v srdci mrožem?" Tak debilní film, až je zkrátka dobrý. Kdo neviděl, jako by nežil. ()

riza-do

Můj prvotní pocit je "uf dokoukáno" a to je proto, že si rozkoukané filmy, o kterých se mluví, nedovolím jen tak vypnout. Tady to byla značná chyba nevypnout, bizardní, nevkusný, bez špetky humoru a snad i strachu, jen zhnusení. Jestli však zdlouhavé zhnusení byl záměr, tak tedy ok. ()

Pitryx odpad!

Bože, Bože, že prý horor. Půl hodiny nudy a poté retrospektiva. Nic horšího mne potkat nemohlo. Pak to pokračuje dál a dál. Vydržel jsem až do konce jen z povinnosti. ()

hrumsrt

První opravdové setkání s Kevinem Smithem, no a já nevím, kontroverze z toho stříká.. Jasně, je z toho cítit střet mezi bizár sci-fi horor příběhem a takovým tím autorským humorem. Příběhově je to samozřejmě mega divný, ale nechybí originalita a nějaké svoje kouzlo. Daří se postupně vybudovat napětí, a pak samotná postupná přeměna je jasně highlightem filmu. Když už pak vidíme našeho hrdinu v procesu a jako produkt metamorfózy, no páni... Problémem je, že tahle linka je tak všechno, zbytek je taková vata protkaná osobitým humorem (Depp je na zabití!), který to jen sráží. Jen nevím, co si odnést z toho úplného závěru, tak pomůže mu někdo ?! Sakra třeba ho radši utraťte, než mu házet míček a rybičky. 50% ()

adamix

Prečo sa Kevin Smith inšpiroval Ľudskou stonožkou a prečo práve on sa to rozhodol sfilmovať to nikdy nepochopím, rovnako ako to vloženie komédie do inak geniálne hororových častí, ktoré pôsobia skutočne mrazivo a pri scénach s ľudským mrožom aj fyzicky odpudivo (čo je skvelé). Nebyť tej silenej komédie a nepochopiteľného Deppa, išlo by o majestátne nechutný a hrôzostrašný kúsok, ktorý by bol lepším, ako mu to scenár dovoľuje. Ja si vždy budem zastávať názor, že komédie kazia hororom imidž a Tusk je toho ukážkovým príkladom. ()

AARONN

Tak na tenhle film jsem se opravdu těšil...(když začnu touhle větou, je asi všem jasný..v jakou sračku se film proměnil). Kevina Smitha neobdivuji, ale věřil jsem, že ve spojení s ukecaným a směšně vypadajícím Justinem Longem bude o zábavu postaráno. A to si ujasněme hned na začátku O ZÁBAVU! První půlku filmu mě rozsekávaly kecy Justina a ta jeho rychlá, idiotsky se chechtající tlamka. Přijede do domu, pokecá s jasně vyšinutym chlapíkem a cucne si čaje.. PRÁSK.. svalí se tím nejgeniálnějším způsobem k zemi, že i trojtý axel Aleše je jako reklama na pánské tampony a???? zábava končí. Kdybych film ukončil po této scéně, dal bych 3,5 hvězdy jen za Justina.. ale né.. Kevin si na další natáčecí dny zamkl v ToiToice a po 3 hodinách čtení svého scénáře zjistil, že mu došel papír, tak si jím vytřel prdel a při příchodu na plac zaimprovizoval přesně jako posera. Idiotsky vyšinutej děda neustále šije TUSK SUIT.. Justinova holka pořád bulí a jeho tlustej kámoš je pořád tlustej kámoš.. ve chvíli, kdy přijde na scénu Francouzský Johny už jsem byl v kómatu.. je jasný, že Kevin už ve štábu nebyl a užíval si s mrožema uprostřed moře a dotočnou nechal na své andulce.. móóóóóóó móóóóóóó ()

mikessc

Nieco ako film LUDSKA STONOZKA ,len tu robi taky psychopaticky moreplavec z človeka MROŽA. A film je odlahceny humorom ,je to vlastne komedia zmixovana s hororom. Film urcite stoji za zhliadnutie. ()

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014