Ptačí svět

Putovanie vtákov

Travelling Birds, The

Dokumentární

Francie / Itálie / Německo / Španělsko, 2001, 98 min

Filmu sice chybí dokonalost a zábavnost Microcosmu, ale přesto se jedná o nadprůměrný dokument, jemuž filmové plátno nadmíru sluší.(6.9.2002)

Pri celej tej nadhľadovej paráde, často ako z nejakého plagátového predvádzacieho katalógu, príjemne prekvapilo, že tvorcovia nezabudli upozorniť na negatívne zásahy človeka do života operencov. Zábery odstreľovania členov husieho kŕdľa a bezmocného pádu strelených vtákov do vody. Pohľad na mamutie priemyselné komplexy, chŕliace kúdoly dymu, vybudované na miestach rokmi stanoveného oddychu vtáčích kŕdľov. Tie sú potom nútené brodiť sa odporne mazľavo-olejovitými sračkami z výroby vypúšťanými priamo do vody. Neveselé výjavy završujú smutné pohľady z klietok odchytených obyvateľov amazonských pralesov - opíc a papagájov.(31.12.2012)

Sú dokumenty o zvieratách ako je napr. PLANET EARTH, na ktoré sa dokážem dívať od začiatku do konca. Pri tomto dokumente som sa už v polovici trochu nudil. Príčiny? Strih a málo informácii. Človek pri sledovani hodinu a pol dlhého dokumentu má nazbierať čo najviac informácií zo zvieracej ríše, tu som však dostal len chabý základ. Chýbalo viac dôvodov, čísel a súvislostí. To už je však na tvorcoch tohto filmu, ktorý si zrejme povedali, že aj menej je viac. Pochváliť však musím skvelú hudbu a samozrejme dej, kde som sa neraz usmial nad kúskami našich okrídlených priateľov.(1.8.2008)

Popravdě mě tento snímek nikterak neuchvátil...oceňuji záběry kamery, které jsou dokonalé a umožňují nám neskutečný pohled do ptačího světa, ovšem ani tento fakt mě nedonutí zvednout hodnocení...Jednou se to zhlédnout dalo...(22.12.2008)

Úchvatné jak někdo mohl něco takového natočit, Francouzi se stávají mistři světa ve zvířecích dokumentech, v řadě Mikrokosmos, Ptačí svět a Putování tučnáků (( ::(28.11.2005)