poster

Ptačí svět

 • Francie

  Peuple migrateur, Le

 • španělský

  Nómadas del viento

 • slovenský

  Putovanie vtákov

 • anglický

  Travelling Birds, The

Dokumentární

Francie / Itálie / Německo / Španělsko, 2001, 98 min

 • Rosomak
  *****

  dokument, který si nesnaží na nic hrát a čistě pouze sleduje, skrze dokonalé záběry, život ptáků. Velmi příjemný zážitek, který vám zvedne náladu a vnitřně "očistí"... A navíc super soundtrack!(7.9.2006)

 • gouryella
  ****

  Filmu sice chybí dokonalost a zábavnost Microcosmu, ale přesto se jedná o nadprůměrný dokument, jemuž filmové plátno nadmíru sluší.(6.9.2002)

 • DaViD´82
  *****

  Mít tak křídla... Takřka sto minut záběrů na ptactvo bezjakéhokoli doprovodného komentáře. Přesto to Ptačí svět ani na moment nenudí. V mnoha scénách je dokonce tak nabitý emocemi, že leckterý film může jen tiše závidět. Chybí tu sice onen příjemný satirický nadhled Microcosmu, ale i tak se jedná o záležitost kterou z hlavy nedostanete. Dechberoucí záběry, které by obstály i bez hlavních objektů - totiž ptáků. Unikátní technika snímání vás zcela pohltí a budete se cítit, že jste tam nahoře jako jeden z členů hejna. Spolu s mnoha druhy procestujete svět křížem krážem a to vše za fenomenálního hudebního doprovodu, který nechá znít teskné tóny při záběrech na osamělého orla a neváhá rozeznít mohutné chorály při vzletu mnohatisícihlavého hejna... Ač to může u "pouhého" dokumentu překvapit, tak nevidět toto na co nejlepší sestavě s perfektním prostorovým zvukem je neodpustitelný hřích.(16.5.2005)

 • Radko
  ****

  Pri celej tej nadhľadovej paráde, často ako z nejakého plagátového predvádzacieho katalógu, príjemne prekvapilo, že tvorcovia nezabudli upozorniť na negatívne zásahy človeka do života operencov. Zábery odstreľovania členov husieho kŕdľa a bezmocného pádu strelených vtákov do vody. Pohľad na mamutie priemyselné komplexy, chŕliace kúdoly dymu, vybudované na miestach rokmi stanoveného oddychu vtáčích kŕdľov. Tie sú potom nútené brodiť sa odporne mazľavo-olejovitými sračkami z výroby vypúšťanými priamo do vody. Neveselé výjavy završujú smutné pohľady z klietok odchytených obyvateľov amazonských pralesov - opíc a papagájov.(31.12.2012)

 • Matty
  ****

  Když jsem před zhlédnutím Ptačího světa napsal o Putování tučňáků, že natočit jej bylo uměním, pak mi zde nezbývá než použít výraz UMĚNÍ. Mnoho let přípravy, tři roky natáčení ve čtyřiceti zemích světa, 14 kameramanů, 7 asistentů režie, 11 asistentů kamery a přes 350 dalších spolupracovníků – už jen tato čísla by Ptačímu světa zaručila vysoké hodnocení, ale on je to navíc mimořádné nádherný film. Nejsem žádný estét, ale rád se rozplývám nad kýčovitými obrázky vzbuzujícími dojem čehosi krásného, povznášejícího. A film odehrávající se z podstatné části vysoko v oblacích skutečně povznášející je. Pěkná hudba, úchvatná kamera (podobné záběry bych očekával v trháku Michaela Baye, ale v dokumentárním filmu?) a do toho neustálé mávání křídly – překvapivě ani po hodině a půl nenudící. Na Ptačím světě je zajímavá velmi tenká hranice mezi filmem dokumentárním a hraným, někteří ptáci byli totiž speciálně vycvičeni pro pozdější účely filmařů, nicméně nečekané a nemilosrdné zásahy lovců nahrané nebyly. Díky minimálnímu doprovodnému komentáři to není film natolik poučný jako již zmíněné Putování tučňáků, ale tvůrci si moudře uvědomili, že podobné záběry nám žádná encyklopedie nenabídne, tak proč je rušit nezáživnými fakty. Jsem na vážkách, zda-li filmu ohromujícímu svou prázdnou nádherností dát hodnocení nejvyšší. Jako relax pro libovolný večer, kdy máte chuť na něco lehko stravitelného, u čeho případně vyřídíte pár jiných nezbytností, ideální. Při ignorování často silných emocí, které ve mně Ptačí svět vzbuzoval, vlastně nejde o film ničím obohacující. Pětaosmdesát procent je vlastně docela fajn, když vezmu v potaz, že opeřence zrovna nemiluji. :-) 85% Zajímavé komentáře: Douglas, DaViD´82, Machrovic, Honza dAve, Cimr(26.10.2006)

 • - Celou noc museli filmaři nechat zapnuté motory letadel, aby si na ně nenarozená ptáčata nenásilně zvykla a považovala je za zvuky těla své matky. (EMMY)

 • - Natáčelo se ve 40 zemích světa. Na filmu se podílelo 14 kameramanů, 7 asistentů režie, 11 asistentů kamery a 350 dalších pracovníků. (EMMY)

 • - Kvůli natáčení se muselo vyrobit několik speciálních ultralehkých letadel, na kterých doprovázel štáb ptáky ve vzduchu. (EMMY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace