poster

Ptačí svět

 • Francie

  Peuple migrateur, Le

 • španělský

  Nómadas del viento

 • slovenský

  Putovanie vtákov

 • anglický

  Travelling Birds, The

Dokumentární

Francie / Itálie / Německo / Španělsko, 2001, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  V závěru sic mírně stereotypní, přesto značně působivý pohled na život ptactva!! Už jenom ten pohled na nejrůznější scenérie tají dech. Elegantním opeřencům navíc k tomu všemu "hraje" skvostný hudební doprovod!! Esteticky vznešená záležitost!!(26.10.2006)

 • DaViD´82
  *****

  Mít tak křídla... Takřka sto minut záběrů na ptactvo bezjakéhokoli doprovodného komentáře. Přesto to Ptačí svět ani na moment nenudí. V mnoha scénách je dokonce tak nabitý emocemi, že leckterý film může jen tiše závidět. Chybí tu sice onen příjemný satirický nadhled Microcosmu, ale i tak se jedná o záležitost kterou z hlavy nedostanete. Dechberoucí záběry, které by obstály i bez hlavních objektů - totiž ptáků. Unikátní technika snímání vás zcela pohltí a budete se cítit, že jste tam nahoře jako jeden z členů hejna. Spolu s mnoha druhy procestujete svět křížem krážem a to vše za fenomenálního hudebního doprovodu, který nechá znít teskné tóny při záběrech na osamělého orla a neváhá rozeznít mohutné chorály při vzletu mnohatisícihlavého hejna... Ač to může u "pouhého" dokumentu překvapit, tak nevidět toto na co nejlepší sestavě s perfektním prostorovým zvukem je neodpustitelný hřích.(16.5.2005)

 • nascendi
  ****

  Zaujímavý dokument o obrovských vzdialenostiach, ktoré vtáci každoročne prekonávajú, aby si zabezpečili potrebné podmienky pre život svoj a svojich potomkov. Obdivuhodná práca kamery vťahuje diváka do kŕdľa migrujúcich vtákov a k tomu znie príjemná, krásne obrazy nerušiaca, hudba. Veľmi dobrý pocit z filmu mohol byť znásobený komentárom približujúcim zvláštnosti života jednotlivých druhov, neškodilo by viac dejových vsuviek (nielen na krabov likvidujúcich zraneného vtáka a babku kŕmiacu žeriavov) a takisto zvýraznenie leitmotívu celého filmu. Pohľad na odstreľované husi nezapadal do kontextu rovnako, ako záverečné zábery na papagájov, ktorí nemigrujú a ani nepatria medzi druhy, ktoré vo filme dominovali. Myslím, že strihači na rozdiel od kameramanov neodviedli dokonalú prácu. Celkový dojem je napriek tomu veľmi dobrý.(8.8.2010)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Dokument(7.12.2004)

 • Radyo
  *****

  Úžasné záběry z míst vesměs vysoko nad našimi hlavami a z oblastí, kam se běžný člověk ve svém životě nikdy nedostane. Jedinečná práce s kamerou umožnila nahlédnout do ptačího světa a spatřit jej v podobě, v jaké jej dosud znali jen jeho opeření obyvatelé.(29.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace