FanKalEl

Pre niektorých hudobníkov, to už je jedno akého žánru a nástroju to musí byť skvelá motivácia na hudobojovníka :) Pre mňa určite ale teraz prejdem k hlavnému. Toto je jeden z mojich filmovo najväčších energických a emocionálnych zážitkov, ktorý budem zvestovať všade kde bude treba. K tomu ešte J.K. Simmons zahral po spidermanovi svoju životnú rolu A k Milesovi Tellerovi asi len toľko..two thumbs up !! (100%) ()

darkreider

Sú filmy, po ktorých sa vrháte na gitaru, klavír, rumba gule, či iný nástroj v domácnosti. Toto je film, ktorý vám osvetlí, že vlastne hudobníkom byť ani moc nechcete. Záver bol pre mňa trochu nedotiahnutý, ale J.K. Simmons je tak dokonalý démonický fanatik, že sa dá odpustiť všetko. ()

Charlie84

Nečekaně zdařilé spojení Černé Labutě a Kung-fu pandy…samozřejmě bez pandy a kung-fu, ale vztahy mistr-žák, byly právě v klasických kung-fu filmech značně vyhrocené, včetně situací, kdy mistr žáka fackuje, mlátí holí, hází po něm kokosy…zde tedy činely. Ve srovnání s Černou labutí, z níž si Whiplash bere především téma cesty za slávou (ať už to té červené barvy stojí kolik chce), je zde méně plíživě maniodepresivně tísnivá atmosféra, zato je to zábava. Smál jsem se nahlas, několikrát, vlastně více než několikrát (první záchvat plná Lucerna chytla ve chvíli, kdy se objevil český „Nejlepší hudebník na světě, někdy mám pocit, že jsme v těchhle překladech nepřekonatelní). Hudební pasáže, finální výstup pak zvláště, jsou nápaditě nasnímané, dynamicky sestříhané, což tomu dává drajv, že celé řady sedaček se v kině pohupují do rytmu. Jako u kterého filmu jste kdy tohle zažili? Za pět. ()

joker30

Dobrý filmík, dostal som presne to čo som čakal. Možno by som vytkol trošku hlavného predstaviteľa, sympatie k nemu nejak extra neprišli, možno až v samom konci ako tak. Naopak Simmons bol naozaj fajný a jeho hlášky zabité :) ()

greedo95

Film ukazuje způsob, jakým se hudba ale opravdu nedělá. U hudby musí být člověk zcela uvolněný, a především v pohodě, a to bez ohledu na to, jestli se jedná o nějakého amatéra, a nebo o nejlepšího muzikanta světa. Scény kdy hraje bubeník double swing, a používá pro to jen a jen sílu, což vede ke krveprolití, jsou naprosto absurdní. To mě asi na filmu zklamalo nejvíce. Možná je to tím, že jsem sám také bubeník, ale snad každému dojde že takhle by to nešlo. Na druhou stranu sledovat vývoj vztahu mezi žákem a přehnaně drsným profesorem, kterého byste určitě na žádné americké hudební škole nepotkali, bylo velmi zábavné. ()

h4k

Určitě nadprůměrný snímek, který stojí za zhlédnutí. Ale jak už zde někteří zmiňovali, některé scény jsou vyhroceny opravdu do extrému a na mě osobně to působilo už trošku rušivým dojmem. Tím ale nechci říct, že byste tento film museli vynechat, spíše naopak.. ()

Kingjiri

Hudební dramata nevyhledávám a snímky s ambicema na zlatýho plešouna mě většinou příliš nezaujmou, takže Whiplash dopad dle mejch očekávání. Hudební scény mě spíš nudily (jazz ani samotný bicí nejsou muj styl) a příběh stál na ujetejch charakterech dvou hlavních "hrdinů". První byl psychopatem, co na svý žáky házel židle a šikanoval je, druhej zase psychopatem s tendencema jít přes mrtvoly kvůli svýmu úspěchu a tim pádem nebylo komu fandit. Když chce člověk něco dokázat, musí pro to něco obětovat, ale Damien Chazelle to s charakterem hlavních postav při psaní scénáře přehnal, takže potom tohle poselství nepůsobí tak, jak by zapůsobilo, kdyby se příběh poněkud "zcivilnil". Ale musí se uznat, že z Milese Tellera a J.K. Simmonse vyždímal rejža co se dalo, dvě silnější hvězdy. ()

fefo

Musim ist na 4. Aj ked jazz ma absolutne nebavi, nijak to pri tomto filme nevadi, nie su tu ziadne samoucelne sceny, kde by divak musel len sledovat a pocuvat jazz. Tiez netusim nic o bubnovani a aj napriek tomu su vsetky sceny z konzervatoria a predstaveni velmi putave a to hlavne vdaka psychopatovi Fletcherovi. Navyse ma film u mna velke plus za namet a neokukane prostredie, pre hudobne nevzdelaneho cloveka je zazitok sledovat, co vsetko musi taky hudobnik ovladat, co musi vediet hned zahrat z not, alebo aj bez nich a aky talent musi mat, aby sa stal profesionalom. Na druhu stranu, trochu mi vadila dost zvlastna premena hlavneho hrdinu zo sympataka na egoistickeho zmrda, nie az tak zaujijmave sceny, v ktorych sa nehra a pre mna aj trochu cudny koniec. ()

Stíba

Je to mez 4 a 5* ale nakonec se s denním odstupem přikloním ke čtyřem oproti pěti plánovaným, protože Aranofskyho podobně laděná Černá labuť mě smetla, což Whiplash uplně nedokázal. Přesto jako celek měl velkou sílu, i když po bouračce kdy Andrew seděl v jedné místnosti se svým otcem a (pravděpodobně) právničkou jsem cítil silné rozčarování způsobené tou očekávanou účelovostí ještě vyhnanou směřováním k Oscarům ale následný sled událostí naštěstí nabral jiný směr a finále bylo strhující.Přesto už mě několik let vyloženě se*e proč se vždycky téměř všechny filmy nominované na Oscara vyplaví na povrch na začátku roku. Nevykašleme se už na to rovnou a neuděláme období přes Oscary jediným obdobím v roce kdy se bude něco dávat do placu?? ()

Kubeska

Malý film s velkým potenciálem, který je velmi dobře zpracován. Živelný J. K. Simmons vévodí hereckému ansámblu a po zásluze dostane Oscara, hudební sekvence se podvedly, hlavně jejich střih a ozvučení. Mám obavy, že po skončení vám zbude jen vzpomínka na postavu Fletchera a zvuk bubnů, a to je trošku málo. ()

Fat'Fatal

Just Kidding Simmons provede výplach Milesovi a je z toho dost dobrý film o drilu a způsobech výuky žáků. Po celou stopáž táhne snímek samozřejmě Simmons (Fletcher), který umí pochválit, umí říct "děláš to dobře, jsi dobrý, budeš hrát", ale jakmile to jednou zkurvíte, pošle tě zmrdečka do vyjebaný pojebaný zasraný prdele. Obě dvě funkce umí dělat s grácií a se svou vlastní vizí učitele, který je tvrdý jako kámen. Jen mi nesedla "milostná linka" s holkou z kina a trošku mě zklamal konec, který postrádal jakýkoliv uspokojující závěr. 4,5 hvězdy, moc se mi to líbilo. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Torgal

Fantasticky natočený stret dvoch fanatikov snažiacich sa o dokonalosť. Obdivuhodne úsporná réžia, ktorá ani sekundu nestráca zbytočnosťami. Výborný herci v hlavných úlohách, vďaka ktorým je príbeh tak strhujúci (hlavne Simmons je démon, pri jeho scénach som nedýchal). A hoci nie som ani omylom fanúšik jazzu, tak tiež skvelá hudba a zvuk. Pri finálnej scéne som bol vo väčšom napätí ako pri ľubovolnom thrillery za posledných niekoľko rokov. Jednoducho prvý adept na film roka a po sakra dlhej dobe film, ktorý si nomináciu na najlepší film skutočne bezo zvyšku zaslúži. 9/10, bod dole len za to, že téma filmu mi nebola úplne blízka. ()

redwik

Aj keď hudobné filmy príliš nemusím (jediný dôvod prečo som ešte nevidel Les Misérables), Whiplash sa mi skutočne páčil. Herci boli super, napríklad taký J.K. Simmons si Oscara zaslúžil za svoje prehnané nároky (ustúpil od fotiek Spider Mana, tak chcel aspoň poriadneho bubeníka). Záverečná dlhá bubnovacia scéna bola parádnym vyvrcholením celého filmu a z tohtoročných filmov s Oscarovými nomináciami sa tento snímok dostal v mojom pomyselnom rebríčku na úroveň The Imitation Game, ak nie aj vyššie. Miles Teller - Andrew Neimann /:/ J.K. Simmons - Terence Fletcher /:/ Paul Reiser - Jim Neimann /:/ Melissa Benoist - Nicole /:/ Austin Stowell - Ryan /:/ Nate Lang - Carl Tanner ()

levente

Tak málo je času, tedy člověk hledá filmy v červené barvě. Chyba! Na začátku roku 2015 má Whiplash 86 % a já nevím proč. Film jsem viděl, tedy bych vědět měl. Jenže netuším. Fakt mně nenapadá jediná věc, která by tu záhadu osvětlila. Scénář směřuje k pointě. Chvílemi nechá na pochybách, chvílemi ujistí, chvílemi nechá na pochybách. Celé to střídání vyznění je ale tak prvoplánové, že člověk radši hledá jinde. Kamera? Ne. Herci? Ano. Tady se boduje. Oba herci jsou výteční. Hlavně kolega bubeník se tolik liší od podobných rolí, že z toho člověk musí mít radost. Ale takhle jediná originalita je málo. Hudba? Na takových koncertech, které se ve filmu odehrávají, bych usnul nudou. Hezčí bubnové sólo umí každý déšť. Takže příště podle citu... ()

Whitebeard

Odbornou částí publika opěvovanej Whiplash. Tak proč to nezkusit. Film o napínání svých možností za jejich hranice. Kam až dojít, pokud je chceme překonat? J.K. Simmons v roli zmagořelýho despotickýho učitele je naprosto boží a tyhle hranice se snaží u svých žáčků napnout až kdo ví kam. Konečný vygradování jak vztahu s mladym klukem, tak muziky je parádní. Nemáte rádi jazz? Nevadí, není třeba. Myslíte si, že může být zajímavě pojatej film o bubeníčkovi na prestižní hubební vysoký škole? Sakra může. 5* ()

Biopler

Exhibícia Simmonsa. Vskutku som sa tešil na každú scénu, v ktorej sa objavil. Podáva výborný výkon, no film paradoxne ničia jeho ničivé a vulgárne hlášky, ktoré sa neustále opakujú a mne to liezlo popravde krkom. Ďalšia vec - akože tak trápne napísané dialógy medzi Tellerom a Benoist, ktorí sa snažia rozvinúť nejaký vzťah, som dlho dlho nepočul a nevidel. Ako neznalca bubnov ma potešili skladby "Whiplash" či "Caravan", ktoré som si už počas premietania obľúbil a rád si ich pustím v budúcnosti. Blízke Black Swan tematikou, akurát Black Swan je diamant, zatiaľčo Whiplash je len zirkón. ()

KOOHA

Žena se na to začala dívat, já seděl vedle u stolu a něco klobal na internetu. Nicméně jsou filmy u kterých mě prostě něco zaujme a já jsem začal po očku pokukovat a přisedávat k televizi až jsem skončil u toho, že jsem zhltnul film s ní. Výborný a po právu zasloužený herecký výkon Simmonse a také, klobou dolů před tím mladým rejžou. Takhle natočené, ty pohyby kamerou. Je to hodně dobrá liga. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona