Zlo nikdy nespí

• USA Before I Wake (více)

Poté, co Jessie (Kate Bosworth) a Mark (Thomas Jane) ztratí svého syna, adoptují do své péče 8letého chlapečka Codyho. Cody je nesmírně citlivý a hodný, má však jedno velké tajemství - bojí se usínání. Jessie s Markem zpočátku předpokládají, že jeho averze ke spánku je trauma z jeho předchozích nestabilních domovů a nešťastných rodin, kterými prošel. Brzy ale zjistí něco úplně jiného: Codyho sny se stávají skutečnými, když spí. Jeho snění může být plné přenádherných barev či pro rodiče neuvěřitelných zázraků, jako je chvilkové zjevení jejich mrtvého synka. Codyho noční můry jsou naopak až příliš reálné a všichni tři se pomalu dostávají na pokraj šílenství. Chtějí-li se zachránit, musí se Jessie s Markem vydat na nebezpečné pátrání a nalézt pravdu o Codyho nočních můrách... (Bohemia MP)

Bassko

Na horor veľmi chabé, na nejaký filmík s fantasy prvkom zaujímavý počin. Človek sa pri pozeraní nenudí, ale zároveň ani nebojí, nedokáže to navodiť tú správnu atmosféru (to je ako som si stihol všimnúť, problém väčšiny novších hororov) Hlavná hrdinka mi príde nesympatická, chlapec práve naopak. Zväčša to bývajú deti, ktoré sú neznesiteľné a hlúpe, obzvlášť v tomto žánri, tento bol naopak rozumný za čo dávam veľké plus. Efekty boli fajn a bubák bol spravený super, a ten koniec bol uspokojujúci. Vidím to na silné tri hviezdičky. P.S: Ak sa na to nebudete dívať s vedomým, že sa má jednať horor, budete omnoho spokojnejší. ()

SoloHan

Film, na ktorý som sa obzvlášť tešil. Zdalo sa mi to, ako vynikajúci plot pre horor. No nestalo sa tak, koniec nedotiahnutý, vcelku nevysvetlený. Hudbu možem len pochváliť. A nemožem zabudnúť samozrejme na fenomenálneho Jacoba Trembleya (v Izbe bol tiež fantastický). 3* ()

Martin29

Celou dobu jsem chtěl dat 4 hvězdy, ale konec to hodně podělal. Překlad rakolína je vyloženě divný (překladatel by si měl za to lisknout) zvláště poté co spolu na konci mluví a on říká rakolína zatímco Kate Bosworth rakovina přitom oba říkají to samé slovo cancer. ´´Záporák,, je parádní a všechny scény s ním jsou na vysoké úrovni i scény se sny jsou hodně dobré.Bohužel pointa jde do háje spoiler umře jí manžel a ji těší, že je aspoň se svým mrtvým synem možná kdyby to bylo opačně bylo by to údernější. Chválím i dětské herce oba jsou hodně sympatičtí což je v tomto žánru takřka zázrak a výkon Kate naopak Thomas Jane je tam totálně zbytečný kdyby tam nebyl nic by se nestalo. Z těch hororů co jsou v kinech nadprůměr a po vyloženě sračkoidní Čarodějnici zavítalo do kin něco parádního. ()

Rob318

film je aspirant na plný počet hvězd, Konečně se totiž podařilo obsadit dětskou roli ,normálním děckem. Tedy žádný retardovaný uřvaný smrad. Příběh je originální a herci výborní co víc si přát ()

Mrliš odpad!

Tak nic no! Těšil jsem se na tento horor a následovalo obrovské zklamání. Děj je šíleně nudný, bubák umělí, závěr pitomí. Nic ve filmu mě nenadchlo, děsivé scény nefungovaly. Nechápu, jak se mohl snímek dostat do kin. Ač je to smutné, ale horor je opravdu na pořádným úpadku. Všechny podobné duchařiny jak přes kopírák. To už se opravdu nedočkáme něčeho co nám vyrazí dech! ()

C.A.T.

Takový krásný nápad a vzejde z toho taková břečka...Taková hra na Guillerma del Tora?? Velmi nepovedená hra... ()

lineker

Flanagan se pokusil o něco co se na první zamyšlení nedá uskutečnit. A to spojit horor a jeden z dílů rodinné telenovely. Bohužel toto spojení fungovat prostě nemůže. Navíc se mu ani nepovedlo. Takže v obraze máme třikrát nebo čtyřikrát ten samý záběr na osvícený dům, abychom pochopili, že přichází noc a s tím "hororová" pasáž příběhu. Uvozovky zcela na místě. A pak tu samozřejmě figuruje ta podmanivá sladkost jakoby vystřižená z románů paní Steelové. Závěrečné vysvětlení celé kauzy pak pouze vyvolá ironický úsměv. Ano takové filmy se v polovině osmdesátých let asi opravdu točili. Oproti současné hororové tvorbě však působí lehce podřadně. ()

andy60

Tyhle duchařiny prostě nemůžu brát vážně. Vždycky to na mě působí jako pohádky pro dospělé, takže nějaké mrazení v zádech - to opravdu nehrozí. ()

vilanella

Tak nevím, ale jako horor mi to moc nepřišlo. Nejhororovější mi připadali ti přeslazení rodičové - pěstouni, těch bych se bála nejvíc. Co se týče snu, naprosto mimo realitu, tohle se přece nikomu nezdá. Alespoň mé sny se neodehrávají doma v obýváku. Nejdřív rozcajdané, pak šup šup rychle se vším hotoví, až na jedno - kam se poděli všichni ti co je sežrala noční můra? just disappeared? ()

tXtX

Nápad vcelku originálny, to sa musí nechať, no neviem sa zbaviť pocitu, že sa to dalo spracovať kapánek lepšie. Potenciál tam bol.. Malému Jacobovi však patrí rešpekt - o tomto faganovi ešte budeme veľa počuť, ak to neposerie ako Culcin a spol. 65% ()

KcarlosK

Celkem zajímavý film s psychologickým přesahem. Což je asi ten problém. Nějak to neví, co to chce říct. Konec už je moc zmatený. Ale určitě stojí za vidění. ()

eoj

Zajímavý a neokoukaný námět, nicméně lepšímu hodnocení brání průměrná režie i herecké výkony. ()

roman4794

Nepomýlil sa niekto keď napísal, že to je horor, skôr by som povedal, že to je rozprávka s prvkami hororu :-) Ale ako dobrý film nehovorím, akurát som čakal, že muž sa im vráti živý a zdravý :-) ()

Sebik.

Zlo nikdy nespí rozhodne potenciál a dobrý nápad mal. No ako zvyčajne nevyužitý. Rozbiehanie v pohode, predpovedajúce jumpscare a nestrašidelný bubák. Koniec bol v pohode ale ako väčšina filmov-hororov je koniec to jediné čo sa ako tak podarilo. Pár mŕtvych, happyend a celkové vysvetlenie o čo v podstate v celom filme išlo až na koniec. Nezamrzí ale ani nenadche. Za mňa v pohode priemer. 59% ()

Herrydos

Taky jako mnohé mě překvapuje nízké hodnocení filmu. I když chápu že mnozí očekávali od filmu úplně něco jiného než nakonec dostali. Nicméně pro mě se o jednoznačný horor nejedná spíše o psychologické drama se silnou hororovou zápletkou se zajímavým rozuzlením kdo vlastně je ta záhadná noční můra a kde se vzala. Z filmu a námětu šlo vyždímat trochu víc takhle člověk musí čís i mezi řádky aby film více docenil. Ale za sebe mohu říct že obě linky filmu jak psychologická tak hororová mě oslovili a pobavili pro některé možná nepochopitelných 5*. ()

M4RT1NEK

Moc se mi líbil nápad. Když si představím, že nějaké dítě tohle může prožívat... Místy to bylo i strašidelné, ale spíše bych to hodnotil jako thiller nežli horor. Klučina na roli perfektní + Kate Bosworth. Jen je škoda, že za poslední roky jsou spousty takových a podobných filmů a všem něco podstatného chybí aby byly TOP! ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)