Zlo nikdy nespí

• USA Before I Wake (více)

Poté, co Jessie (Kate Bosworth) a Mark (Thomas Jane) ztratí svého syna, adoptují do své péče 8letého chlapečka Codyho. Cody je nesmírně citlivý a hodný, má však jedno velké tajemství - bojí se usínání. Jessie s Markem zpočátku předpokládají, že jeho averze ke spánku je trauma z jeho předchozích nestabilních domovů a nešťastných rodin, kterými prošel. Brzy ale zjistí něco úplně jiného: Codyho sny se stávají skutečnými, když spí. Jeho snění může být plné přenádherných barev či pro rodiče neuvěřitelných zázraků, jako je chvilkové zjevení jejich mrtvého synka. Codyho noční můry jsou naopak až příliš reálné a všichni tři se pomalu dostávají na pokraj šílenství. Chtějí-li se zachránit, musí se Jessie s Markem vydat na nebezpečné pátrání a nalézt pravdu o Codyho nočních můrách... (Bohemia MP)

Najt

Tak tohle bylo překvapení. Skvělé obsazení, zajímavý příběh a výborná atmosféra. Je pravdou, ze hororové to bylo málo a ten příběh mohl jít více do hloubky, ale i tak skvělý film. Na konci je i prostor pro hlubší zamyšlení. No škoda, dalo by se vyždímat více. Takto zajímavých konceptů moc není. ()

Fungore

Přiběh fajn. Herci taky v pohodě. Mohl to být nadprůměrný horor, na který jsem se dost těšil. Ale co sakra měl znamenat ten "bubák"? Tohle je v dnešní době strašidelný? Asi jsem z jiné planety, ale na mě tohle prostě nefunguje. CGI strašidlo ve filmech jen málokdy nažene hrůzu, člověk by čekal, že se alespoň nadějní režiséři poučí z chyb ostatních, ale ono prd. Pro mě tedy tahle digitální kreatura potopila film. Dále bych podotknul, že film jede v zajetých kolejích.. stokrát viděné v jiných filmech se opakuje. Nápad se zhmotňováním snů byl okej, ikdyž mi to tak trošku přijde jako vykrádačka Insidious, kde si asi hodně brali inspiraci, ovšem s filmem Insidious se toto dílo nemůže ani při nejmenším rovnat. Na jedno zhlédnutí to jde, ale nic od toho radši nečekejte a možná to pro vás nebude úplnej trash. Za mě tak 55%. ()

lusa

Veľké sklamanie.. Vlastne ani neviem, čo som čakala, ale toto nie.. Horor si predstavujem inak. Sympatický casting, malý Trembley má našliapnuté na skvelú kariéru, snáď to raz nedokurví tonami koksu a litrami chlastu. Pointa dobrá, ale záver to dobabral svojím bujarým optimizmom. Slabšie 3* ()

Solverino

Tak to je teda sračka obrovská.... nuda převeliká, nesympatickej přemoudřelej chlapeček, zralej na nakopání do prdele s tím jeho tenkým hláskem...hnus. A vypatlaná blondýna s thymolínovým úsměvem vybělených zubů alá Holywood. Taky pořádnej hnus. Děj to má řídkej jak sekerovou polívku a děsná votrava na to čumět i v tom kulturně a teplotně vyprahlým létu. To už sna radši Ivetku Bartošovou, to je ten správnej masakr. Tohle bylo slabý a píčou ke zdi (velmi slabé)! ()

Hemlock

Hororová pohádka, která nepřináší nic nového a navíc končí happyendem jež měl asi pohladit na duši. Celkový nápad by ušel - zhmotnění snů je celkem neokoukaná záležitost, ale víc než motýly bych uvítal trochu více těch nočních můr, krve a jekotu. Lekačky tam nebyly prakticky žádné a konec nijaký, takže za mě slabší průměr a rozhodně bych snížil věkovou hranici přístupnosti - opravdu se u toho bát nebudete. ()

Mamlas odpad!

Nedívatelně nudný rodinný film o soužití ujeté baby, adoptovaného děcka a muže. Neuvěřitelně zdlouhavý film plný unylého neděje, babskoinfantilních blábolů a desítek minut zbytečných záběrů od začátku do konce. Konina bez děje, která nepřináší vůbec nic, kromě absolutní nudy. (1%) ()

Pitryx

Nic pro mne. Prvních skoro čtyřicet minut neuvěřitelná nuda. To už jsem vztekle použil rychlo posun. Pak je to nuda také, ale už je to občas oživeno nějakou takovou lepší scénou. Podle mého náhledu je to velmi slabý horor, který s jednou potvorou a asi třemi lekačkami nemá moc co nabídnout. Za to posledně jmenované dávám tu dvacítku. ()

moviefan4

Toto ból prvý film horor ktorý sa u nas v TT premietal iba vo VIP sále. Tak som mal z filmu hned lepší zážitok. Príbeh ból super vyrozprávaní a mňa zaujal. Perfektní herci, ktorý si svoje odohrali velmi dobre. Hlavne ten malý chlapec, ten bol zlatý a videl som v ňom velký talent. Aj hlavná herečka bola krásna a mega dobrá. Príšera tu bola naozaj dobrá a vo finále bola pekne vypísana. A ku koncu aj mňe vyhŕkla slza z oka, lebo to by som neprial nikomu tak prísť o niekoho známeho, a nie ešte o matku. Rakovina je najhoršia vec na svete. U mňa duper dojímavý horor. Nrodporúčam ludom čo čakajú jumpscary na kažfom kroku. ()

Karlos8

Hezká pohádka před spaním pro již trochu větší děti. Přeci jen tohle si s hororem příliš nepotykalo, přičemž se dá říct, že si to s ničím příliš moc nepotykalo. Po celou dobu se jednalo spíše o v klidu vyprávěný příběh jednoho kluka s velmi krásnými sny, ale taky s pěkně vykreslenými příšerami. Démoni nebo říkejme tomu jakkoliv, tak nestojí za nic. Velmi levné provedení, které sice nevypadá špatně, ale tohle by vyděsilo možná tak malé dítě o půlnoci. Hlavní herci jsou obyčejní, prakticky vůbec na nich nepoznáme odhodlání věnovat tomuto snímku víc, než je napsáno ve scénáři. Tohle rozhodně žádný biják není. ()

vodkasesemte

Mě teda nejvíc vystrašila Kate Bosworth! Připomínala mi toho psychopatickýho terminátora z povstání stroju, ale stejně bych jí ho tam vrazil! Co se týče ostatních postav a děje, táta dobroděj mě otrávil jako motýli uprostřed noci (nenechte se zmást, i tento film má svou ulohu v přechodu mezi dvěma světy, stějně tak obrys aliena, prostě kopec dalších atributu ukazujících realitu kolem nás, připravující přijímače na setkání třetího druhu). ()

mikessc

Somnia je ako horor slabý,jedna lakačka tu bola sice taká že som sa normálne mikol ,ale z tohoto nápadu sa dalo vytažit ovela viac. Prvá polovica fimu je skor až taká rozprávková a to ,,zlo´´ sa dostavý až v dalšej polovici filmu. 50% ()

srolyma

Člověk by řekl, že ho v žánru hororu už nemůže nic překvapit a ejhle. Zpočátku se to sice tváří jako klasické hororové schéma č.21 o posednutém děckovi, ale od Damiana se to postupně čím dál víc posouvá k Elm Street a nabírá to grády. Zábavné, chytré, přiměřeně lekavé, slušně zahrané a hlavně i celkem solidně ukončené. Blbosti se tam samozřejmě najdou, jako třeba proč nikdo nevyšetřuje celou řadu nejasných zmizení dospělých jedinců nebo neomezený přístup ke zdravotní dokumentaci a do nemocničních archivů pro úplně cizí nepříbuzné lidi. Ale i tak jeden z nejlepších hororů za poslední léta. ()

Cechyno4

Opravdu slabé. Bez atmosféry a s velkým potenciálem který nebyl využit. Nudil jsem se a ke konci už film prakticky nevnímal. ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)